Anadolu Yakası Su Kaçağı Tespiti

10.02.2021
352

                          

Anadolu Yakası Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemleri binadan binaya ve kaçaktan kaçağa farklı belirtiler göstermektedir. Belirtinin yanı sıra su kaçakları bina sıvalarına, boyalarına, duvar içerisindeki demir donatılara zarar vermektedir. Aynı zamanda su kaçakları zemin döşemelerinizin veya mutfakta banyoda bulunan ahşap mobilyalarınızın zarar görmesine de yol açmaktadır. Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmetleri ile firmamız sizlere su kaçağının vereceği tüm zararlardan kurtulma hizmeti vermektedir. Firmamız Anadolu yakasında bulunan Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Maltepe Kartal, Sultanbeyli Birgül Pendik, Tuzla, Ümraniye, Şile ilçelerine ve tüm mahallelerine detaylı olarak su kaçağı tespiti hizmeti sunmaktadır. Yalnızca Anadolu yakasına değil Avrupa yakasına da hizmet veren firmamız her semte kısa sürede ulaşabilmek adına farklı noktalarda şube bulundurmaktadır. Bu sayede en geç 45 dakika içerisinde adresinize gelerek su kaçağı tespiti hizmetine başlamaktayız. Su kaçaklarının kısa süre içerisinde tespit edilerek çok fazla hasara yol açmadan durdurulması için evlerde tarama yapmanız gerekmektedir.

Garantili Su Kaçağı Bulma

                          

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Yaşam alanlarınızda duvarlarda veya tavanda sıva kabarmaları sıva dökülmeleri görülüyor kireçlenme ve sararma izleri oluşuyorsa su kaçağı problemlerinden söz etmek gerekir. Aynı zamanda Anadolu yakası su kaçağı tespiti yapan firmamız su kaçağı tespiti hizmetlerinde birçok farklı belirtilere de rastlamaktadır. Bu belirtiler içerisinde fayans aralarının ve derz dolguların sararması duvarda tavanda su izlerinin oluşması, su damlaması veya su sızıntılarının gözle görülmesi bulunmaktadır. Aynı zamanda su kaçağının dışa vurduğu yerlerde yüksek oranda nem ve yüksek oranda rutubet kokusu oluşmaktadır. Islak zeminlerde su kaçağını tespit edilebilmesi diğer alanlara göre daha zordur. Belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Ancak belirtilerinden emin olmak için kuru bir peçete ile duvarları taramanız duvarlarda oluşan ıslıkları daha kolay fark etmenizi sağlayacaktır.

Duyu organlarımızla tespit edemediğiniz su kaçağı belirtileri kombinizin göstergesinde veya su saatiniz de yapacağınız gözlemler ile tespit etmeniz mümkün olabilmektedir. Kullanımından fazla gelen su faturaları veya kombinizin gereksiz yere sürekli çalışıyor olması veya basıncının sürekli olarak düşüyor olması su kaçağından söz etmeniz için yeterli belirtilerdir.

                          

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan ve dünyada da birçok ülkeden dahi fazla nüfusa sahip İstanbul şehrinde yaşanan birçok farklı su kaçağı problemleri vardır. Bu su kaçağı problemlerine çözüm bulabilmek için birçok firma faaliyet göstermektedir. Ancak bu alanda faaliyet gösteren tesisat firmaları genellikle kâr sağlamak amaçlı olduğu için yüksek maliyetler gerektiren teknolojik cihazları satın alamamaktadır ve kurumsal bir kimliğe sahip olamamaktadır. Bu nedenle Anadolu Yakası su kaçağı tespiti hizmetleri kapsamında sunmuş olduğu teknikle genellikle problemlerinize kısa sürede çözüm bulamamakta ve yüksek maliyetler gerektirmektedir. Firmamız Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmetlerinde gelişmiş yöntemler kullanmaktadır. Bu sayede ilkel yöntemlerin hattınıza verdiği zararları engellemekte ve kısa süre içerisinde kırmadan dökmeden farklı masraflar açmadan su kaçağı problemlerinin olumsuzluklarını sonlandırmaktadır. Bu kapsamda su kaçağı tespiti yöntemleri binalarda bulunan hatlara göre farklılık göstermektedir.

Su kaçağı anlama

 

Temiz Su Hattı Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarına oluşan kaçaklar diğer hatlarda oluşan kaçak miktarlarına göre daha fazladır. Aynı zamanda temiz su hatlarının basınçlı olması nedeniyle bu hatlarda oluşabilecek kaçaklar binalarda daha çok olumsuz duruma yol açmaktadır. Basınçtan dolayı daha fazla su kaçağı oluşarak birçok katı etkileyebilmektedir. Binanın yapısına göre belirti gösterdiği yerler kaçağın olduğu bölgelerden bir hayli uzakta olabilmektedir. Temiz su hattında öncelikle kaçağın olup olmadığını anlamak için hattın ana vanasını kapatmak gerekmektedir. Hattın tüm musluklarını kapatarak hattın basıncı arttırılır. Bir basınç ölçer ile belli bir süre basıncı takip edilerek basınçta düşme yaşanıp yaşanmadığı gözlemlenir. Basınç düşüyorsa hatta kaçak vardır.

Temiz su hattındaki su kaçağı tespiti vanaları ve muslukları kapatıldıktan sonra hattım basıncı arttırılarak akustik dinleme cihazı yardımı ile kaçak bölgesindeki sesin bulunması sağlanır. Böylece su kaçağının kısa sürede bulunması sağlanır. Anadolu yakası su kaçağı tespiti yöntemleri arasında bulunan akustik dinleme ile su kaçağı tespiti kırım yapmadan ve ortalığı pisletmeden su kaçağı tespiti yapabilmeyi sağlar.

Görüntülü Tıkanıklık Açma

                          

Kalorifer Ve Kombi Hattında Su Kaçağı Tespiti  

Binalarda ısıtma sistemi olarak farklı tesisat türleri kullanılmaktadır. Kalorifer tesisatlarında kombi tesisatlarına hatta yerden ısıtma sistemlerine kadar birçok farklı ısıtma metodu kullanılmaktadır. İmalattan kaynaklı veya kullanıma bağlı problemlerden dolayı su kaçağı oluşabilir. Özellikle kalorifer hattı bakımlarında kimyasal kullanılması nedeniyle hatların tahrip olması ve delinmesi söz konusudur. Kullanılan güçlü kimyasallar nedeniyle denilen hatlarda su kaçağı problemleri görülmektedir. Hat içerisindeki sıcak suyun avantajı kullanılarak termal kameralı su kaçağı tespit cihazları ile hat boyunca tarama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan tarama işlemi neticesinde kolaylıkla kalorifer hattındaki veya ısıtma sistemindeki kaçaklar kolaylıkla tespit edilebilir. Ancak bu sistemde tecrübeli bir kullanıcı tarafından cihazın kullanılması doğru analizlerin yapılarak su kaçağının daha çabuk ve kesin olarak bulunmasını sağlamaktadır. Firmamız profesyonel ekipleri ile Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmetlerinde termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Su Kaçağı

                          

Pis Su Gideri Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı oluşan ve bulunması zor olan en sinsi had pis su gideridir. Pis su giderinin sürekli olarak kullanılmaması ve aktif olarak içerisinde suyun bulunmaması nedeniyle yalnızca kullanım zamanlarında su kaçağı oluşmaktadır. Oluşan su kaçağının az olması çabuk belirti vermesini engellemektedir. Bu nedenle oluşan su kaçakları zaman içerisinde kötü kokularıyla veya duvarlarda zeminlerde oluşturduğu problemlerle gün yüzüne çıkmaktadır. Firmamız Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmetleri kapsamında pis su giderlerini görüntüleme kabiliyeti olan robotlarla bu hatlarda oluşan su kaçaklarının tespit etmektedir. Kısa sürede profesyonel ustalar sayesinde su kaçağı tespit edilerek boru içerisinden müdahale yöntemleri uygulanır ve kısa sürede su kaçağı problemi çözülür. Pimaş boru içerisinde müdahale edilerek su kaçağının engellenemediği durumlarda lokal kırımlar gerçekleştirilerek dışarıdan su kaçağı engellenir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

                          

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.