Kameralı Su Kaçağı Tespiti

01.03.2021
409

                         
Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemleri birçok kişinin kâbusudur. Özellikle geçmiş zamanlarda kırım yapılarak tüm hatların taranması su kaçağı problemlerinin bir travma etkisi yaratması için yeterlidir. Duvar içerisinde altında ve zeminde bulunan su boruları aynı zamanda farklı bir dairenin de tavanında bulunmuş olmaktadır. Gözle görülebilir kolay erişilebilir bir yerde olmaması nedeniyle oluşan tıkanıklıklar ancak belirtileri ile tespit edilmektedir. Kameralı robotla su kaçağı tespiti işlemleri günümüz teknolojileri sayesinde kırmadan su kaçaklarının bulunabilmesini sağlamaktadır. Üstelik Kırım problemini ortadan kaldırdığı gibi binalarda hiçbir pislenmeye veya ek masrafa gerek bırakmamaktadır.

Hangi hatlarda Kameralı Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir

Pimaş boruların genişliği sayesinde içerisine kameralı cihazların sokulmasına imkân vardır. Elastik bir ince boru ve içerisindeki metal mekanizmalar sayesinde kolaylıkla pimaş hatlarına mikro kameralar ve tıkanıklık veya su kaçağı problemlerinde müdahale etmek için ayrı bir mekanizmanın sokulması mümkündür. Bolu içerisinde detaylı görüntüleme işlemi yapılabilmesi kısa sürede boru içerisindeki problemlerin görülebilmesini sağlamaktadır. Böylece boru içerisindeki tıkanıklık ve su kaçağı problemlerinin hiçbir kırım yapmadan tespit edilebilmesi mümkündür. Aynı zamanda ısıtma sistemlerinde kullanılan sulu sistemler nedeniyle su kaçağı problemleri oluşabilmektedir. Termal kameralar yardımı ile ısı sistemlerindeki su kaçağı problemleri de tespit edilebilir. Ancak temiz su hatlarının dar olması nedeniyle görüntüleme işlemi bu hatlar için uygun su kaçağı tespiti imkânı sunmamaktadır.

                          

 

Kameralı Su Kaçağı Tespiti İşlemlerinde Firmanın Etkisi

Kameralı robotla su kaçağı tespiti yapan firmamız alanında öncüdür. Ancak firmamızı tercih etmek için nedenlerinizi iyi anlamanız gerekmektedir. Zira yanlış bir tercih sizi su kaçağından kurtaramaz. Aynı zamanda su kaçağı problemlerini masraf etmenize rağmen daha fazla masraf etmenize gerek olabilir. Bu nedenle firmanın su kaçağı görüntüleme cihazlarındaki rolünü iyi anlamak gerekmektedir.

Kameralı robotla su kaçağı tespiti yapan firmaların öncelikle bu işi yapacak yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki su kaçağını tespit eden görüntüleme cihazı değil görüntüleme cihazını kullanan ustadır. Bu nedenle de bu alanda faaliyet gösteren kişilerin muhakkak suretle seçkin kişiler olması gerekmektedir. Kamerayı kullanan personelin alanında uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Pimaş boru içerisindeki görüntülerin anlaşılır olmadığı için iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Kolaylıkla çatlakların fark edilmesi mümkün değildir Bu nedenle profesyonel bir usta tarafından kullanılmayan görüntüleme cihazları su kaçağını bulmanızı sağlamaz.

 

Kameralı Su Kaçağı Tespitinde Firmamız

Firmamız su kaçaklarının her türüne karşı profesyonel ustalar yetiştirmiştir. Alanlarında yeterlilik belgelerine sahip olan ustalarımız aynı zamanda tecrübeye de sahiptir. Bu nedenle kameralı robotla su kaçağı tespiti işlemlerinde boru içi görüntülerini doğru analiz ederek kısa sürede %100 doğru tespitler yapmaktadır. Firmamız İstanbul genelinde en geç 45 dakikaya kadar adresinize ulaşmakta ve tarama faaliyetlerini başlatmaktadır. Profesyonel teknikler kullanılarak kırım döküm pisletme gibi istemeyeceğiniz hiç bir durumla karşılaşmanız söz konusu dahi değildir. Aynı zamanda firmamız covid 19 tedbirleri kapsamında gerekli olan tüm kurallara uymakta ve sizleri de bu konuda tehlikeye atmamaktadır. Firmamız yapmış olduğu tesisat taramalarında su kaçağı tespiti yapamazsa sizden ücret talep etmemektedir. Su kaçağı tespiti yapılarak su kaçağı olan bölgenin tamiratı firmamız tarafından yapılabilmekte ve yapılan tamirata 1 yıllık garanti belgesi verilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı problemleri profesyonelce ve teknolojik cihazlar ile tespit edilmesi gereken bir sorundur. Kısa sürede tespitinin yapılabilmesi su kaçağının olumsuz etkilerini sonlandırmak için gereklidir. Su kaçağı binaya ve dolayısıyla bütçenize büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle kısa sürede tespitini yaparak tamirat işlemlerinin de en az masrafla yapılabilmesi önemlidir.

Firmamız su kaçağının bulunduğu hatlarda kırım yapmadan kameralı robotla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Firmamız su kaçağının olduğundan şüphelenilen hattın süzgeç girişlerinden, lavabo girişlerinden, klozet ve tuvalet giderleri girişlerinden, mutfak lavabosu girişlerinden elastik yapıdaki kameralı robotun aparatını tesisata sokarak santim santim hattın taranmasını sağlar. Hatta çatlak kırık conta sıyrılması gibi birçok problem taranarak bulunur. Yapılan işlemler neticesinde kısa sürede problemin bulunması için görüntüler uzman kişilerce analiz edilir.

Sıcak su hatlarındaki su kaçakları termal kameralar ile tespit edilebilir o hatlarda termal kamera ile tarama işlemi yapılmadan önce hattın ısısı arttırılır. Mümkünse bir miktar basıncının artırılması da sağlanır. Hattın tamamında termal kamera ile tarama işlemi gerçekleştirilerek su kaçağının olduğu bölge kısa sürede bulunur. Bulunan bölgeye göre zemine zarar verilmeden minimum kırım işlemi yapılarak hatta ulaşılır ve tamiratı gerçekleştirilir.

                          

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar Güvenilir

Kameralı robotla su kaçağı tespiti işlemleri en güvenli su kaçağı tespit yöntemleridir. Hatta herhangi bir zarar vermeden su kaçağının kısa sürede tespit edilebilmesi sağlanır. Ancak tabii ki kameranın olması kadar bu cihazı kullanarak su kaçağı araştırması yapan personelin de alanı da yeterli olmasa su kaçağı problemlerinin kolaylıkla bulunabilmesi ve güvenilir olması için gereklidir. Firmamız tesisat tarama işlemlerinde tamirat işlemlerinde garanti vermesi nedeniyle işlemlerini güvence altına almaktadır. Müşteri menfaatleri düşünülerek sunulmakta olanı hizmetler kesin sonuçlara bağlanmaktadır.

Görüntülü Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Kameralı robotla su kaçağı tespiti yapabilmek için yüksek maliyetler ödeyerek kameralı robotları satın almak gerekmektedir. Maliyetlerinden dolayı İstanbul genelinde kameralı robotlara sahip olan şok az tesisat firması bulunmaktadır. Kameralı robotların maliyetlerinden kaynaklı olarak bir miktar tespit işlemleri pahalı görülse de sağlamış olduğu faydalar neticesinde daha uygun ücretlerle su kaçağı problemlerinden kurtulmanız mümkündür. Kameralı görüntüleme sistemleri haricinde su kaçağı tespiti için harcanan işçilik masrafları ve yapılan kırımlar ve sonrasında yapılan tadilatların hem maddi hem de manevi yükleri düşünüldüğünde daha çok masraflara ve daha çok zarara uğrattığı kesindir. Zaman olarak imalat olarak ve maliyetler bakımından hesaplandığında en uygun ve en ekonomik yöntem kameralı robotla su kaçağı tespiti yöntemidir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Triblek’ler1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.