Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

29.01.2021
630


Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir. 

                         

Kanalizasyon tıkanıklığı açma ekiplerimiz ile İstanbul’ un her noktasına ulaşım sağlıyoruz. Rota tesisat firması olarak kanalizasyon tıkanıklığı giderme işlemlerini uzman ekiplerimizle yapıyoruz. Kanalizasyon tesisatları düzenli olarak bakım yapılması gerekli olan bir işlemdir. Yağışlar ve çok sayıda çakıl, taş ve benzeri ürünlerin de birikmesi muhtemele olan alanlardır. Kanalizasyonlar bölgedeki tüm ev ve iş yerlerinin ortak gideri görevini görmektedir. Düzenli olarak Kanalizasyon bakımı, temizlenme ve boşaltma işlemleri yapılmadığında yağacak olan yağmurlar neticesinde evlerin giderlerinde taşmalara neden olabilmektedir. Bu nedenle kanalizasyon tıkanıklığı açma ve tıkanmasını önlemek oldukça önemlidir.
                         

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanmaların açılması için en sık kullanılan araçlardan biri vidanjör kanalizasyon açma araçlarıdır. Vidanjör araçlar tıkanıklığın açılması ve tamamen atıklardan arındırılması adına oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan bir araçtır. Ayrıca bazı vidanjör araçlarda depolama alanları da bulunmaktadır. Çevreye hijyenik,  koku bakımından zarar vermeden kanalizasyon tıkanıklığı sorunları giderilebilmektedir. Vidanjör kuka adı verilen araçlar ile rahatlıkla kanalizasyonlar açılabilmekte ve içerisi görüntülenerek tıkanıklıkların açılma durumları kontrol edilebilmektedir. Profesyonel ve alanında uzman olan ekipler tarafından kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti alınması uzun ömürlü çözüm açısından oldukça önemlidir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

                         

Kanalizasyon Bakımı Önemi 

Kanalizasyon tıkanıklığı, binaların ortak giderlerinin olduğu alanlarda meydana gelmektedir. Binaların hatalı kullanımları neticesinde yaşanan tıkanmalar da kanalizasyon tıkanıklıklarını tetiklemektedir. Yapılacak yanlış müdahaleler daha büyük ve masraflı olması muhtemel olan sorunlara neden olabilmektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi için vidanjör kuka araçların farklı boyutları kullanılmaktadır. Örneğin kapalı otopark gibi dar alanlarda da gider ve rögar kapakları bulunmaktadır. Bu nedenle buralarda da olası tıkanma durumları yaşanması muhtemel bir durumdur. Yaşanacak olası tıkanmalarda büyük vidanjör kuka araçlar dar ve kapalı otopark alanlarına girememektedir bu nedenle de küçük boyutlu araçlar tercih edilmektedir.

Yaşanan bölgenin yoğunluğu da kanalizasyon tıkanmaların da oldukça etkili olan bir nedendir. Yanlış ve hatalı kullanımlar da zamanla kanalizasyonlarda tıkanmalara neden olabilmektedir. Tuvalet ve mutfaklarda giderlere atılan ve dökülen çeşitli zararlı atık maddeler de borularda tıkanmaya neden olmasının dışında tüm ortak noktaları etkileyerek kanalizasyonlarda da sorunlara neden olabilmektedir. Bazen zamanla farklı sebepler yavaş yavaş tıkanmalara neden olabilir. Bazı durumlarda da beklenmedik tıkanmalar ve neticesinde de taşmalar gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Aşırı yağışlar da kanalizasyonlarda tıkanmalara neden olabilmektedir. Kanalizasyonda yaşanan tıkanmalar tuvalet giderlerinde sorunlara ve taşmalara neden olabilir. Düzenli kanalizasyon bakım ve kontrolleri bu nedenle oldukça önemlidir.

Kanalizasyon Neden Tıkanır?

Kanalizasyon tıkanıklığı çeşitli nedenlere bağlı olarak tıkanır. Kullanıcı hataları, kanalizasyon tesisat döşemeleri işleminde yapılan hatalar kanalizasyon tıkanıklıklarına neden olabilir. Kanalizasyonların tıkanma sebepleri;

Kanalizasyon tıkanmalarının başlıca sebepleri kullanıcı hatalarıdır. Birden fazla yaşam alanı giderlerinin buluştuğu kanalizasyon giderleri, bilinçsiz kullanılan lavabolar nedeni ile tıkanır. Tuvalet, banyo, küvet, klozet ve lavabolardan atılan yabancı cisimler ve yemek artıkları zamanla birikir ve kanalizasyon tıkanıklığına neden olur.

Kanalizasyon döşeme çalışmaları aşamasında yapılan tesisat düzeni yanlışlıkları tıkanma sebeplerindendir.

Kanalizasyon tesisatında kullanılan kalitesiz malzemeler zamanla kırılma, çatlama ve bozulmaya maruz kalır. Bunun sonucunda kanalizasyon tıkanması kaçınılmaz olur.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışmaları için uzman ekiplerden destek alınmanız önerilir. Rota tesisat firması olarak kanalizasyon ve diğer tıkanıklık sorunlarınızda kısa sürede ve etkili çözümler sunuyoruz. Bilinçsiz ve cihaz kullanmadan kanalizasyon açma işlemi yapmak isteyen kişilerin başınıza daha büyük sorunlar açabileceğini belirtmek isteriz. Geleneksel tıkanıklık açma işlemleri zahmetli ve gereksiz maliyet kaybıdır. Bu nedenle uzman kanalizasyon tıkanıklığı açma firmaları ile irtibata geçmelisiniz.  

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmetleri, haftanın her günü ve günün her saati verilen bir hizmettir. Yapılacak işlemler için profesyonel kanalizasyon tıkanıklığı açan firmalar tarafından yardım almak doğru ve olumlu sonuçlar alabilmek açısından oldukça önemlidir. Deneyimli ve uzman ekipler özel araç ve cihazlar ile öncelikle sorunun yaşandığı noktayı ve tıkanma nedenini tespit etmektedir. Vidanjör kuka araçlar sayesinde kanalizasyon tıkanıklıkları açılır ve depolama alanı bulunan bir araç ise atık maddeler de depolanır ve çevreye zarar vermeden uygulanabilecek oldukça doru bir yöntemdir.

Kanalizasyon ve gider tıkanıklıkları temizlenmeleri esnasında önem verilmesi gereken çevreye karşı duyarlılık oldukça önemli bir husustur. Uzman ve deneyimli ekipler ile hizmet veren kurumsal tıkanıklık açan firmalar bünyesinde çeşitli araç ve cihazlar bulundurmaktadır. Yapılacak işlemlerde izlenecek olan yöntemlere en uygun araç ve cihaz tercihleri işlemin olumlu ve kısa sürede çözümlenebilmesi açısından oldukça dikkat edilmesi gereken bir meseledir. Yanlış uygulamalar bölgedeki yaşamın akışını etkileyebilecek olumsuz sonuçlara da neden olabilmektedir. Çok sayıda haneden gelen alt yapı sistemlerinin birleştiği bir nokta olması neticesinde kanalizasyonlar oldukça önemli ve yoğun birikim olan bir yer olmaktadır. Doğru şekilde alınacak kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmetleri olumlu sonuçlar için en ideali olacaktır.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

                         

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Hizmeti Veren Firmalar

Kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti verenler, özel araçlara sahip olan kurumsal firmalar ve farklı belediye araçları ve çalışanlarıdır. Belediyeden de kanalizasyon tıkanmalarında yardım talep edilebilmektedir. Yoğunluk olabilmesi nedeni ile kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti verenler içerisinde özel cihaz ve araçlara sahip olan kurumlar daha sık tercih edilmektedir. Çok sayıda araç ve cihaz bulundurması nedeni ile her gün ve her saat hizmet verebilen özel ekipler hızlı ve kalıcı çözümler sunan tıkanıklık açma hizmetler vermektedirler.

Deneyimli ve işin ehli olan ustalar ile yapılacak çalışmalar daha büyük sorunların da önüne geçebilmek açısından oldukça önemlidir. Kanalizasyonlar yaşam alanlarında çok sayıda hanenin giderlerinin toplandığı noktadır. Bu sebeple de tıkanmalar ve hanelerde özellikle tuvaletlerde taşmalar ya da tesisat sistemlerinde sızıntılar gibi sorunların yaşanma riski oldukça yüksektir. Yaşanması muhtemel olan bu riskleri önlemek amaçlı düzenli olarak temizlik ve bakımlarının yapılması ve herkesin üzerine düşeni yapması hem risklerin önüne geçer hem de çevreyi korumak açısından son derece önemlidir.

Kanalizasyon Tesisat Onarımları

Kanalizasyon tesisat onarımları, zamanla artan nüfus yoğunluğu ve yaşam alanlarının artması neticesinde bazı bölgelerde alt yapı olarak yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle kanalizasyon tıkanıklığı açma, boruların yenilenmesi ve uygun alt yapı oluşturulması son derece önemli bir konu haline gelmiştir. Nüfusun ve yaşamın arttığı büyük şehirlerde alt yapılar yetersiz kalabilmektedir. Aşırı yağışlar da eskiyen ve yıpranan alt yapı ve boru bağlantılarını etkilemektedir ve suların yeniden yükselmesi ve taşması neticesinde atık su çok sayıda probleme neden olabilmektedir.

Hem alt yapı ve kanalizasyon sistemleri yenilenmeli ve rutin olarak bakımları yapılmalı hem de hanelerde ve iş yerlerinde kullanımı olan kişiler daha özenli kullanımları tercih etmelidir. Düzenli olarak boru ve giderlerinin bakımlarını yaptırmalıdır. İzlenecek olan kanalizasyon rutin bakım ve temizlik alternatif yolları uzun süreli kullanım sağlar ve tıkanma risklerini de geciktirir. Verilen hizmetlerde kameralı görüntüleme sistemi ve robot cihazlar ile kırmadan tıkanıklık açma teknolojilerine sahip olunması sonuç garantili işlemlerin yapılmasını ve oldukça olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Uzman ekipler ile doğru şekilde kanalizasyon tıkanıklığı açma oldukça mümkündür.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.