Kırmadan Tıkanıklık Açma

29.01.2021
789


Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir. 

                         

Kırmadan tıkanıklık açma çalışmaları usta tesisat ekiplerimiz tarafından teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Tıkanıklık sorunu sık yaşanabilecek bir durumdur. Çoğu zaman çeşitli yerlerde başımıza gelebilmektedir. Bu konuda insanlar zorluk çekerek paniğe kapılmaktadır. Panikleyecek bir durum yoktur. Bu durum herkesin başına gelebilir. Günümüzde gelişen teknoloji ve değişen ürünler ile birlikte yaşanan çoğu tıkanıklık sorunu anında ve kolaylıkla çözülebilmektedir. Tıkanıklıklar lavabo, banyo, tuvalet gibi alanlarda daha çok yaşanmaktadır.

Yaşam alanlarında yanlış kullanım hataları tıkanıklıklara sebep olmaktadır. Bilinçli kullanım ve tıkanıklığa neden olan etkenlere dikkat edildiği zaman tıkanıklıkların önüne geçilebilmektedir. Mutfakta tıkanıklık sorunu yaşayan kişiler lavabo suyunun çekmemesi ile ilgili şikâyet ederler. Lavabo açıcı ürünlerin kullanımı ile bu sorunun geçeceği düşünülse de bazen bu sorunu ürünler bile kurtarmamaktadır. Çok ciddi tıkanıklık olduğunda bu alanda hizmet veren kırmadan tıkanıklık açma firmaları ile iletişime geçilmelidir. Ertelendiği zaman maddi ve manevi çok daha büyük sorunlar yaşanılmaktadır bu önerilmez.

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kırmadan tıkanıklık açma günümüzde teknolojik aletler ve profesyonel tıkanıklık açma firmaları tarafından yapılmaktadır. Boru tıkanıklığı hem kirli hem de pis su borularını oluşturabilmektedir. Kameralar ve teknolojik aletler artık tıkanıklığı en kolay ve en doğru şekilde açmaya yaramaktadır. Boru ve giderlerde oluşan tıkanıklığın sebepleri çoktur. Gider borusu tıkanıklığı ve su tesisat borusu tıkanıklığı olarak boru tıkanıklığı ikiye ayrılmaktadır. Boruda meydana gelen tıkanıklıkların sorunu tesisat kaynaklı olabildiği gibi başka sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Bu durum kameralı gider görüntüleme cihazları ile tespitte anlaşılır.

Kameralar sayesinde kırmadan tıkanıklık açma işlemi mümkündür. İnce bir boru yardımıyla sorun olan yere kameralarla gözlem yapılmaktadır. Bu durum kırma işlemi olmadan gerçekleştiği için daha fazla maddi hasar yaratmamaktadır. Hızlı ve kolay bir işlemdir. Yapılan tespit sonucunda tanı konulur ve ev sahibi ile çözüm yolları konuşulur. Sonrasında tamir edilerek boruların tıkanıklığı açılmış olur. Uyarılması gereken bir durum vardır. Kullanımların daha dikkatli olması gereklidir. Aksi durumda sorun yeniden tekrarlanabilir.

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

                         

Kırmadan Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

Kırmadan tıkanıklık açma çeşitli gelişen yollarla günümüzde çözülmektedir. Boru tıkanıklıkları hangi ortamda olursa olsun çözüm şekilleri aynı yollarla izlenir. Boru içerisinde oluşan her türlü tıkanıklık, bazı görüntüleme sistemleri ile kırmadan yapılabilmektedir. Başlangıç olarak sorun bu şekilde kamera ile anlaşılır. Bu görüntüleme günümüzde en gelişmiş yöntem olup, çok hızlı ve kolay şekilde çözülmektedir. Kamera sayesinde mevcut fayans ya da duvarlar zarar görmeden işlem gerçekleşmektedir. Klozet borusunda olan tıkanıklık, mutfak lavabosu ya da gider tıkanıklığı yaşanıldığında paniğe kapılmaya gerek yoktur. Yapılması gereken zaman kaybetmeden yetkili firmalarla iletişime geçmektir. Tıkanıklık, mevcut hayat standartlarınızı da aksi durumda engelleyecektir. Önceki yıllara göre zor ve yorucu işlem gerektiren yollar şu an çok tercih edilmemektedir.

Kırmadan tıkanıklık açma kolay sistemler ve kameralar ile her şey daha profesyonel ve hızlı gerçekleşmektedir. Yaklaşık 30 dakika süren bir zaman diliminde tıkanıklığın açılması mümkündür. Günümüz teknolojisi ile duvar ya da parke kırılmadan sorunu çözmek mümkün olmaktadır. Siz de kırmadan tıkanıklık açma çalışması istiyorsanız kamaralı sistemler ile çalışan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Rota tesisat ulaşım bilgileri ile firmamıza ulaşabilir 7/24 destek hattımızdan servis çağrısında bulunabilirsiniz. 

Boru Tıkanıklık Çeşitleri ve Yapılan İşlemler

Kırmadan tıkanıklık açma sorunları ve buna dair ilgili çalışmalar bulunmaktadır. Tıkanıklık çeşitleri farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu durumu çözmek hem yorucu olmayan hem de hızlı işlemlerden oluşmaktadır. Firmalar kameralar ile kırmadan tıkanıklık açma işlemi yapabilmektedir. Bu durum müşterileri mutlu ve memnun etmektedir. Kimse daha fazla maddi zarar yaşamak istemez ve kırma işlemi maddi zarara sebep olmaktadır.

Boru tıkanıklık çeşitleri şunlardır:

 • Atık-kirli gider borusundaki tıkanıklığı açma
 • Yağmur suyunun birikmesiyle oluşan tıkanıklığı makine ile açma
 • Tuvalet gider borusu tıkanıklığı çalışmaları
 • Lavabo borusunun tıkanması
 • Banyoda meydana gelen gider borusu tıkanıklığı
 • Banyo yer süzgeci tıkanıklığı
 • Klozet borusu tıkanıklığı ve kırmadan açma hizmeti
 • Kanal borularının tıkanması, kırmadan açma hizmeti
 • Kanalizasyon borusu tıkanıklığı ve kamera ile görüntüleme hizmeti
 • Makine kullanarak boru tıkanıklığını açma ve çözüm odaklı yaklaşımın belirlenmesi
 • Kullanılan cihazlarda tıkanan borunun tespiti
 • Borunun neresinde tıkanıklık olduğunu kırmadan tespit etme
 • Sürekli tekrarlanan tıkanıklıkların kaynağını tespit etme ve çözüm yollarını bulma
Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Boru Tıkanıklıkları Açma

                         

Tıkanıklığa Sebep Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Kırmadan tıkanıklık açma sorunu çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sorun tesisat kaynaklı olabildiği gibi yanlış kullanım gibi sebeplerden de meydana gelir. Bunun dışında malzemelerin aşınma ve eskime sonucu da tıkanıklıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Kişilerin banyo, lavabo ve tuvaleti daha dikkatli kullanması sorunları ortadan kaldırmaktadır. Yapılması gereken şeyler aslında çok kolaydır ve bunları alışkanlık haline getirmek gereklidir. Tıkanıklık sorunları yaşamamak ve tesisatın daha uzun süre dayanması için şunların yapılması gereklidir;

 • Mutfakta yemek artıklarını çöpe atmalısınız. Lavabo ve evyelere yemek ya da atık bırakmak yapılmaması gereken bir eylemdir. Her türlü atığı (çay vb. bile) lavabodan uzak tutarak çöpe atmanız gerekir. Bu şekilde tıkanıklığın önüne geçilebilmektedir.
 • Tıkanıklık banyodaysa sorun saç ve sabun kalıntılarıdır. Saç ve sabun kalıntılarını temizlemeniz ve bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun için süzgeç kullanımı tavsiye edilmektedir. Küvet, lavabo ve duş giderleri temiz kullanılırsa tıkanıklık sorunu oluşmamaktadır.
 • Tuvalet borularında meydana gelen bir tıkanma sorunu varsa sorun ilk olarak kâğıt atıklardır. Tuvalet kâğıtlarının bilinçli olarak tuvalete atılması tıkanıklıkların oluşmasına engel olacaktır. Birçok kişi farkında olarak tuvalet kâğıtlarını çöpe değil tuvalete atmaktadır. Bu yapılmaması gereken bir durumdur. Tıkanıklık açma çalışmalarında bu atıklar parçalanarak giderler temizlenir.

Kırmadan Tıkanıklık Açan Firmalar

Kırmadan tıkanıklık açma artık çoğu firmada olan bir işlemdir. İnternet üzerinde kırmadan tıkanıklık açan firmalar bulup, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra iletişime geçmelisiniz. Rota tesisat firmamız İstanbul’ un tüm semtlerine ulaşım sağlayarak ihtiyacınız olan her zaman yanınızdadır. Firmamızla iletişime geçmeniz halinde size en yakın kırmadan tıkanıklık açma gezici ekipleri yönlendirilerek en kısa sürede mağduriyetleriniz giderilir. 

Günümüzde çoğu tıkanıklık açma işlemi kameralı olarak yapıldığı için kırılma gibi olaylar söz konusu değildir. Gereksiz zaman ve maliyet kaybını önlemek için teknolojik bakımdan yeterli ve alanında uzman firmalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.  Tıkalı gider açma, tıkalı boruları açma veya tıkalı olan lavaboları açma hizmetlerimiz kırmadan tıkanıklık açma çalışmaları ile yapılmaktadır. Kaliteli ve kalıcı çözümler üreten firmamız kırmadan tıkanıklık açma servisi ile her daim hizmetinizdedir.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları (1)
 1. Enes dedi ki:

  Rota tesisat su kaçağı tespit ve kanal açma servisi.Fevzi çakmak mahallesi 1993 ak.No:5/A Bağcılar/istanbul gelen 2 şahıs evin gider kanalı tıkalıken kanal açma makinasını gidere sokar sokmaz gideri nasıl açabiliriz.