Logar Açma

29.01.2021
674


Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir. 

                         

Logar açma hizmetlerimiz çevreye zarar vermeden uzman ekiplerimiz tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Logar tıkanıklığı en büyük sorunu çevreye kötü koku yayılması ve yaşam alanlarına su taşkınlarını meydana getirmesidir. Rota Tesisat firması olarak kısa sürede ve kalıcı çözümlerimiz ile logar tıkanıklığı açma çalışmaları yapıyoruz.

Logar tıkanıklığı sorunu beraberinde birçok çevresel soruna neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklar hem ev gibi yaşam alanlarını hem de iş yerlerini olumsuz olarak etkiler ve logar tıkanıklıklarının çevreye vermiş olduğu zararı görmemizi sağlar. Logar tıkanıklıkları sebebiyle çevreye kötü kokular yayılır ve bu oldukça rahatsız edecek bir düzeydedir. Logar açma bu anlamda oldukça önemli bir işlem olarak görülür.

Bina sakinleri çoğu zaman bu logar tıkanmalarının sebebi olarak çıkan kötü kokunun kendi tuvalet giderlerinden kaynaklandığını düşünüyor ve bu anlamda yanlış müdahalelerde bulunuyorlar. Bu da gereksiz bir masraf ve zaman kaybına sebep oluyor. Logar tıkanmalarında tuvalet gideri tıkanması da görülür evet ama bunun asıl nedeni logar tıkanması olduğu için asıl yapılması gereken işlem logar açma olmalıdır. Logar tıkanıklık pek çok şekilde çevreye rahatsızlık verir ve bununla birlikte farklı sorunlar da ortaya çıkabilir. Bu açıdan bunun için doğru tespitin yapılması ve işlemin uygulanması oldukça önemlidir.
                         

Logar Açma; Logar Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Günümüz dünyasında gelişen teknoloji ile birlikte pek çok konuda kullanılan ileri teknoloji ürünler bizlere hem vakit kazandırıyor hem de yapılan işlemlerin daha kesin sonuç vermesinde bizlere yardımcı oluyor. Bu anlamda logar açma işlemi için sorunun anlaşılması oldukça önemli. Eğer bir logar tıkanıklığı söz konusu olduğunu düşünüyorsanız bu konuda profesyonel bir yardım almanız sizleri yanlış bir işlem yapmaktan alıkoyacaktır. Bu da hem müşteri memnuniyeti hem de boşuna para kaybı olmaması için oldukça önemlidir.

Yetkili kişilerle alanında uzman bir ekiple iletişime geçildiğinde kısa sürede sorun yaşanılan konuma ulaşılır ve gerekli kontroller sağlanır. Ekipler tıkanıklık sorununun nedenini saptarlar ve nerede odluğunu belirlerler. Gerekli teknolojik aletlerle logar tıkanıklığı açma hizmeti verilir ve bu sayede boş yere para ve zaman kaybı yaşamazsınız.

Bir diğer logar tıkanıklık tespit yöntemi ise bina içindeki ya da bahçenizdeki yeri bilinmeyen logarların dedektör ile tam yer tespitinin yapılmasıdır. Daha sonra da herhangi bir şekilde zarar verilmeden bu işlem ile kısa sürede logar yeri bulunur ve bu yerin kaybolmaması için logar kapağı zemin altından kalıyorsa yükseltilir.

Logar Açma

Logar Açma Çalışmaları

                         

Logar Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir?

Logar açma işlemi dediğimiz işlemi gerektiren durumların biraz da sebeplerine göz atalım. Bu sebeplerden ilkini kanalizasyon hatlarını seviyesinin yanlış olarak döşenmesi olarak söyleyebiliriz. Kanalizasyon hatları ile birlikte uyumlu olarak görülmekte olan logar çok uzun yıllardan beri kullanılmış olması sebebiyle tıkanmalara maruz kalabilir. Bunun haricinde dış ortamlardan içeriye gelebilecek olan çeşitli kimyasal maddeler de logarların tıkanmasına ve akmamasına sebep olurlar. Özellikle de farklı üretim hizmetleri gerçekleştirmekte olan fabrika alanlarında bu durum oldukça fazla görülür. Zararlı kimyasal maddeler ortaya çıkar.

Bir diğer sebep için de şu örnek verilebilir: Genel olarak çimento ve beton malzemeleri kullanılarak döşenmiş kanalizasyon borularında, belli bir süre sonra kırılma ve dökülme görülebilir. Bu durumda kopan farklı parçalar, logar alanlarında birikir. Bu birikintiler de sayısı fazla olduğunda logar tıkanıklığına sebebiyet verir.

Üçüncü bir sebep olarak evlerde kullanılan atık su gider borularına peçete, saç veya kıl atılması sebebiyle tıkanma yaşanmasıdır. Tuvalet giderlerindeki kirli atık maddelerin kanalizasyona atılması için özel bir tesisat gideri, kanalizasyona bağlanır. Doğrudan atık su giderine atılan bu farklı maddeler, logar bölmelerinde tıkanıklığa sebep olur. Bu durumda da en kısa sürede bir profesyonelden destek alınması gerekir.

Diğer sebepleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: Lavabolara atılan yağ kalıntıları, yemek artıkları ve çay posalarının tıkanıklık oluşturması, iş yeri kanalizasyonlarına atılan kumaş parçaları, poşet gibi maddeler sebebiyle tıkanıklık oluşması, tesisatın kaliteli malzemeden yapılmaması ve buna bağlı olarak çökme, çatlama, kırılma olması, eğim hatasından kaynaklı tıkanıklık oluşması, inşaat harç ve malzemelerinin borularda yerleşmesi de sebepler arasındadır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logar açma işlemi eskiden oldukça eziyetli ve çokça zaman alan bir işlem iken gümünüzde gelişen teknoloji ile artık kısa sürede yapılabiliyor. Bunun için son gelişen teknolojide genellikle kameralı logar görüntüleme cihazı ya da robot cihazlar ile logar açma işlemi uygulanır.

Kameralı görüntüleme sisteminde tıkalı olan logarlar kamera ile görüntülemesi yapılır. Tıkanıklığın yeri ve sebebi bulunur. Uzman ekiplerce olası sorunlar dilerseniz video formatında dilerseniz de resim formatında raporlanabilir.

Robot cihazlar kullanılarak logar açma işleminde ise tıkanıklığı açan özel yaylı sistemler ve uçlarına takılan aparatlar sayesinde logar tıkanıklığı açılır. Oldukça kolay ve eskiye göre kısa süren bir işlemdir.  Bu gibi teknolojik cihazlarla her çeşit tıkalı boruyu açıp kırmadan tıkanıklık tespiti yapılması ve sorunsuz şekilde müdahale edilebilmesi için işinde tecrübeleri profesyoneller tarafından bu işlemin gerçekleştirilmesi de büyük önem arz eder.

logar Açma

Logar Açma Nasıl Yapılır?

                         

Logar Açma Neden Gereklidir?

Bu tıkanıklıkların birçok sebebi olduğunu ve nasıl tıkanıklıkların açılacağını anlattık. Şimdi de logar açma işleminin neden bu kadar gerekli olduğuna değinelim. Logarda meydana gelen tıkanıklık daha çok kullanıcı hatalarından meydana gelir. Örneğin; tuvaletlere atılan yabancı cisimler, suda erimeyen selpak, peçete vb. Maddeler en büyük etken olarak sayılabilir. Ayrıca daha önce yapılan bir işlemde tıkanıklığı açan personelin hatasından ya da kalitesiz malzeme kullanmasından da kaynaklanmış olabilir.

Her halükarda logar tıkanıklıkları hem pek çok evin sıkıntısına hem de çevrede büyük bir koku kirliliğine neden olmaktadır. Logar tıkanıklığı yaşandığında bölgedeki yaşam alanları da zarar görür ve büyük bir rahatsızlık meydana gelir diyebiliriz. Hayat kalitesini düşüren bu olayda anında müdahale edilmeli ve sorun tümüyle ortadan kaldırılmalıdır.

Logar Yeri Tespiti Neden Yapılmaktadır?

Logar açma işleminde bir adım da logar yeri tespitidir. Bu işlem diğer tıkanıklık türlerine göre daha az yapılır. Çoğu zaman kanalizasyon hattında logarların yeri kolayca tespit edilir. Ama bazı durumlarda logar kapağının yeri bina sakinleri tarafından bilinmediği veya üzerinin dış etkenler tarafından istemli ya da istemsiz kapatıldığı zaman ekipler tespit cihazlarıyla logar kapaklarının yerini tespit etmek durumunda kalırlar.

Logar Tıkanıklığı İçin Robot Kullanılmalıdır

Logar açma işleminde kimyasal kullanmak doğru değildir. Garanti ve kesin bir çözüm istiyorsak kesinlikle bu konuda uzman bir İstanbul tesisatçı firması ile görüşmeliyiz. Teknolojik ürünlere yalnızca sadece kurumsal ve tecrübeli firmalar sahiptir. Lavabo açıcı, kostik, şampuan ya da çamaşır suyu gibi şeyler kullanmak hiçbir sonuç vermeyecektir. Profesyonel yardım alarak en ekonomik şekilde bu durumdan kurtulmak en mantıklı çözüm olacaktır.

Logar açma çalışmaları için teknolojik cihaz desteği gereklidir. Robotla logar tıkanıklığı açan firma olarak 7/24 hizmet veriyoruz. İstanbul’ da tüm semtlere ulaşım sağlayan gezici ekiplerimiz ihtiyaç duyduğunuz her zaman yanınızdadır. Logar tıkanıklığı ve diğer tıkanıklık problemleri için hizmet veren ekiplerimiz alanında uzman ve deneyimli kadrolardan oluşur. Logar açma konusunda profesyonel destek almanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.