Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti
29.01.2021
79

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

İnsanın yaşadığı alanlarda konfor her zaman için önemlidir. Hem hijyen hem de konforla beraber yaşam alanlarınızın güvenli olması da herkes tarafından istenmektedir. Firmamız gelişen teknolojilerle beraber konforunuzu ve hijyeninizi bozacak tesisat problemlerinize anında çözümler üretmektedir. Tesisat hatlarınızda çeşitli sebeplerden dolayı yaşayacağınız su kaçağı problemlerinde profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti sunmaktadır. Bu sahibi kısa sürede kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.Su kaçağıı

 

Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti hizmetlerini Kadıköy ve Kadıköy’ün tüm mahallelerine 7/24 çalışma performansıyla sunmaktadır. Kadıköy’e bağlı olan 21 mahalleye de profesyonel hizmetlerimizi sunmaktayız. Aydınlık Çeşme, Bahariye, Çatalçeşme, Çemenzar, Çiftehavuzlar, Haydarpaşa İbrahimağa, Kalamış, Kızıltoprak, kurbağalıdere, Kuyubaşı, moda, Selamiçeşme, Söğütlüçeşme, şenesenevler, Yeldeğirmeni, Ziverbey semtlerinde 7/24 saat su kaçağı tespiti hizmetleri verilmektedir.
Su Kaçağı

 

Su Kaçağı Nedenleri

İşyeri, ofis ve daha birçok alanda su çeşitli gereksinimleri karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Su sıvı bir malzeme olduğu için çeşitli sebeplerden dolayı hat dışına çıkabilmekte ve buna bağlı olarak da çeşitli olumsuzluklara neden olabilmektedir. Genellikle hatlarda imalat hataları ya da ilerleyen dönemlerde kullanıma bağlı hatalar su kaçaklarına sebep olabilir. Kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti verdiğimiz İstanbul genelinde karşılaştığımız su kaçağı problemlerinin nedenleri;

 • İmalat esnasında hattın basıncına dayanacak kaliteli boru seçiminin yapılmaması nedeniyle basınca dayanamayan borularda patlama ve çatlamaların görülmesi.
 • İmalat esnasında kullanılan malzemeleri uygun kaynakların yapılmaması.
 • İmalat esnasında yaralı delinmiş ya da hasar almış olan boruların kullanılması ve ilerleyen dönemlerde basınç ve kullanıma bağlı olarak su kaçaklarının oluşması.
 • Gider hatlarında belirli bir eğim oluşturulmaması nedeniyle su birikmesi.
 • Tamir tadilat işlemlerinden boruların geçtiği alanlarda delme işlemleri yapılması veya çivi çakılması sonucunda hatlar zarar verilmesi.
 • Hatlardaki tıkanıklıklara İlkel yöntemlerle müdahale edilmesi ve bu müdahaleler nedeniyle borulara zarar verilmesi.
 • Çeşitli kimyasal malzemelerin gider haklarına dökülmesi ya da diğer borular ile temas etmesi durumunda boruları hasar görerek delinmesi.
 • Eski hatlarda korozyona bağlı zayıflama ve delinme neticesinde su kaçaklarının oluşması.
 • Çöküntü ve benzeri durumlarda hatların zarar görmesi.
 • Hat birleşim yerlerinde conta kullanılmaması ya da contaların gerektiği gibi takılmaması.

Başlıca karşılaşılan problemler bunlarla sınırlı olmayıp daha farklı problemlerde görülebilmektedir. Ne çeşit bir problem görülürse görürsün kırmadan su kaçağı tespiti yapılarak firmamız tarafında çok daha az maliyetli hizmetler sunulmaktadır.

 

Su Kaçağı Belirtileri

Yaşam alanlarınızda ki su kaçakları çoğunlukla kendini belli eder. Kendini belli etmediği durumlarda da bazı gözlemler yapılarak su kaçağının olup olmadığı anlaşılabilir. Evlerde basit gözlemlerle su kaçağına anlayabileceğiniz belirtiler;

 • Tavanda ve duvarlarda su sızıntıları.
 • Tavanda duvarda derz aralarından zeminde sararmalar ve kireçlenmeler.
 • Boya sıva kabarması ve dökülmesi.
 • Banyoyu tuvalete kullanmadığınız halde zeminde geçmeyen ıslaklıklar.
 • Alt komşularınızın tavanında su akıntıları.
 • Su kullanmadığınız zamanlarda dahi kesilmeyen su sesleri.
 • Islak zeminlerde mutfakta geçmek bilmeyen nem rutubet kokuları.
 • Suyun kullanmadığınız halde hala çalışmaya devam eden su saati.
 • Kombinizin barının sürekli olarak düşüyor olması.
 • Kombi sıcak su hattını kullanılmadığı durumlarda dahi sık sık çalışarak sıcak su hattındaki suyu ısıtılıyor olması.
 • Parkelere su damlatmadığınız halde parkelerin şişiyor ve ıslaklık kokusunun geliyor olması.

Bu belirtiler su kaçağının olduğunun kanıtıdır. Görebileceğiniz belirtiler haricinde faturanızın takibini yapmak kombinizi izlemek gözle görülür bir kaçağın olmadığı durumlarda kaçağı tespit edebilmeniz için size fayda sağlayacaktır. Bu sayede kaçağın olduğunu tespit ederek kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmesi için firmamızdan destek alabilirsiniz.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

 

Akustik Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarında kaçaklar diğer hatlara göre daha fazla olmaktadır. Hem imalat kaynaklı hem hattın aşırı basınçlı olması nedeniyle su kaçakları oluşabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek için geliştirilmiş olan özel akustik ses dinleme cihazı sayesinde en düşük sesler dahi duyulabilir. Bu sayede temiz su hatlarındaki kaçaklar basınç nedeniyle bir miktar ses çıkaracaktır. Sesin daha çok artırılabilmesi için temiz su hattına basınç uygulanır ve suyun basıncı arttırılarak temiz su hattında ki kaçaktan suyun daha sert bir şekilde çıkması ve buna bağlı olarak da ses çıkarması sağlanır. Akustik dinleme cihazı temiz su hattı taranarak bölge rahatlıkla bulunabilir. Böylece sadece kırığın oluştuğu bölge kırılarak boru çıkarılır ve tamirat işlemi gerçekleştirilir.

Garantili Su Kaçağı Bulma

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Firmamızın kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri arasında termal kamera ile kalorifer tesisatı tarama işlemlerinde bulunmaktadır. Kalorifer tesisatında oluşan kaçaklar sıcaklığından faydalanılarak termal kamera yardımı ile kolaylıkla bulunabilmektedir. Kombiden sıcak su seviyesi arttırılır ve termal kamera ile kısa sürede hat taraması yapılarak kaçaklık tespit edilir. Genellikle parke altında buna kalorifer tesisatındaki kaçaklıklarda parkelerin zarar verilmeden sökülmesi ve tamirat sonrasında tekrar yerine takılması ile hiç işlem yapılmamış gibi bırakılır.

Su kaçağı

Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Pis su giderlerinde kırmadan su kaçağı tespiti ve kırmadan tıkanıklık tespiti yapmak için tasarlanmış olan kameralı robotlar yardımı gider borusu içleri rahatlıkla taranabilir. Ancak boru içerisindeki kaçakların bulunmasında makineden daha çok ustanın rolü bulunmaktadır. Boru içi görüntüleme işleminde sıradan bir insanın kaçağı anlaması oldukça zordur. Ancak profesyonel tesisat ustaları boru içi görüntüleme işlemlerinde gördükleri tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde analiz edebilirler. Bu saygı Bolu içerisindeki başta su kaçağı olmak üzere birçok problemi anında tespit ederler. Firmamız profesyonel ekipleri sayesinde detaylı tarama işlemleri gerçekleştirilmekte olup her türlü problem anında tespit edilip müdahale edilmektedir. Sizlerde kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız sayesinde bütün haklarınızda ki su kaçağı problemleri de anında bularak en az masrafla bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları (3)
 1. Burak Soylu dedi ki:

  1 ay önce su kaçağı ile ilgili alt komşumla problem yaşadığımız da rota tesisatı arıyarak randevu oluşturduk zamanında adresde oldular ve su kaçağını nokta tespit ederek onarım işlemini tamamladılar güler yüzlü ve temiz çalıştıkları için osman usta ve ibrahime teşekkür ederiz

  1. Rota Tesisat dedi ki:

   Burak Bey, memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?