Tıkalı Boru Açma

29.01.2021
954

                          

Tıkalı boru açma hizmetleri kırmadan, ek maliyet çıkarmadan uzman personel tarafından verilen bir hizmettir. Uygun tıkalı boru açma fiyatları ile İstanbul’ un tüm noktalarına hizmet veriyoruz. Garantili tıkanıklık açma çalışmaları teknolojik cihazlar kullanılarak yapılır. Tıkalı boru açma hizmetlerinde kesin ve kalıcı çözümler istiyorsanız Rota tesisat firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Tıkalı Boru Açma Boruların Çözümlenme Aşaması

Tıkalı boru açma, iş yeri ve evlerde farklı alanlarda yaşanabilecek bir sorun olabilmektedir. Banyo, mutfak gibi alanların tesisat sistemleri ve musluk bataryaları arasındaki bağı pimaş denen borular ile sağlanmaktadır. Tıkanmaların yaşanması hatalı kullanımların neticesinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle banyolarda saç, kıl, sabun artıkları gibi maddeler sıklıkla boruların tıkanmasına neden olmaktadır. Bazı durumlarda farklı cisimler nedeni ile de tıkanabilmektedir. Özellikle küçük cisimler, tokalar gibi nesneler de boruların tıkanmasına fazlasıyla neden olabilmektedir.

Tıkalı boru açma işlemleri doğru saptamalar sonucunda borulara zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır. Kimyasal ürünler ile açılmaya çalışılan borularda zamanla aşınmalar meydana gelebilir. Bu da uzun vadede tıkanmaların tekrarlanması anlamına gelmektedir. Boruların su tesisatları ile bağlantılı olması nedeni ile ortak kullanım alanlarında sürekli aktif olarak kullanılması söz konusudur. Ayrıca binalarda farklı dairelerin boruları belirli yerlerde birleşmektedir ve bir yerdeki tıkanıklık tüm evleri etkileyebilmektedir. Alanında uzman ve belli yönetmeliklere uygun olacak şekilde hizmet veren ekipler ile tıkanıklık açma işlemlerinin yürütülmesi daha doğru olacaktır. Kullanılan doğru tıkanıklık açma yöntemler ile kesin sonuç alabilmek mümkündür.

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma Nasıl Yapılır?

                          

Boruların Tıkanma Nedenleri

Boruların tıkanma nedenleri, mutfak ve banyolardaki borularda değişkenlik gösterse de temelinde kullanım hatası ve eskiyen tesisatlar asıl sonuç olabilmektedir. Boruların tıkanmadan önce önlem alabilmek adına düzenli kontrol ve daha küçük çaplı temizleme işlemlerinin uygulanması uzun vadede büyük tıkanmaları önlemesi adına oldukça önemlidir. Tıkalı boru açma, mutfaklarda gıda ve yemek atıkları, atık yağların lavabolara dökülmesi gibi kullanım hatalarıdır.

Atık yağlar zamanla boruların içlerinde yağlı ve kirli bir tabaka oluşmasına neden olur. Oluşan bu tabakada lavabodan gider borularına giden noktalarda tıkanmalara sebep olabilmektedir. Tıkanmış olan boruları açma işlemi uygulandıktan sonra özel makineler yardımı ve tazyikli su ile yıkanması uzun vadede daha temiz borular kullanmaya olanak sağlar. Ayrıca borulardaki tıkanmalar zamanla giderlerden kötü kokuların gelmesine neden olabilir. Yapılacak olan tıkanıklık açma işlemi ve sonrasındaki boru temizleme yöntemleri kokuları da engellemiş olmaktadır. Lavabo giderleri ve borularının temizliğini bir rutin haline getirerek düzenli yaptırmak daha büyük tıkanma sorunlarının engellenmesini sağlar. Uzman ekipler kimyasal ürünlerle temizlemek yerine tazyikli su ile temizlemenin daha doğru olacağını belirtmektedirler.

Giderlerin Tıkanma Nedenleri  

Tıkalı boru açma yöntemleri, gelişen teknoloji ile oldukça çeşitli alternatifler sunmaktadır. Öncelikle tıkanıklığın tam olarak nerede olduğu tespit edilmelidir ve tıkanıklığa neyin neden olduğu tespit edilmelidir. Doğru şekilde anlaşılabilen sorunlar için en ideal çözüm yolunu sunmak oldukça kolay ve zahmetsiz olmaktadır ve daha kısa sürede çözümlenebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça çeşitli çözüm alternatifleri de sunan makine ve cihazlar geliştirilmiştir. Daha büyük sorunlarda boruların tıkanmasında yapılan işlemler vidanjör gibi araçlar da gerektirebilmektedir. Ayrıca yapılan çalışmalarda sorunun durumuna göre kullanılan tıkanıklık açma araçlarında atık depolama alanları da bulunabilmektedir.

Bu sayede çevreye duyarlı bir şekilde doğru tıkalı boru açma yöntemleri uygulanmış olmaktadır. Boruların tıkanması küçük sorunlarla başladığında kişiler tarafından hemen fark edilemeyebilir. Giderlerde suyun akış hızı değişkenlik gösteriyorsa borular içinde bir tıkanma ya da sorun olabileceği anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda önceden önlem alınması daha büyük sorunların önlemesini sağlar ve daha az masraflı olacak çözümler ile olumlu sonuçlar elde edilmesine de olanak sağlamış olur. Tıkalı borular doğru ve profesyonel ekipler tarafından açılmalıdır.

Kırmadan Tıkalı Boru Açma

Tıkalı boruları kırmadan açma, son teknoloji cihazlar ile mümkün kılınmaktadır. Kurumsal ve profesyonel bir şekilde hizmet veren ekipler tarafından kullanılan özel tıkanmaları açma ve saptama makineleri sayesinde kırma işlemi yapılmadan boru tıkanıklık sorunları çözümlenebilmektedir. Çok sayıda yaşam alanında yaşanması muhtemel olan boruların tıkanması durumu mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda oldukça yaygındır. Ayrıca balkon giderlerine bağlı olan boruların da tıkanması sıkça rastlanan bir sorundur.

Boruların tıkanmalarında sık rastlanan nedenlerden biri de inşaat kalıntılarının zamanla dökülmesi ve boruların belirli noktalarında tıkanmaya neden olmasıdır. Ayrıca kullanım hataları da tıkanmaların başlıca nedenleri içerisindedir. Çeşitli atıklar ve cisimler ile tıkanmaya neden olabilmek mümkün. Gelişen teknoloji ile boruların içerisi kameralı gider görüntüleme cihazlar ile görüntülenebilmektedir.

Bu sayede tıkanmanın yaşandığı nokta doğru bir şekilde saptanabilir. Sonrasında görüntüleme yardımına ek olarak özel robotlar ile tıkanmaya neden olan nesneler temizlenir. Tıkanmanın açılması sonrasında tazyikli su ile temizlenir ve tamamen atıklardan ve kirden, yağdan arındırılır. Temizleme sonrasında yeniden görüntülenerek boruların tamamen açıldığından ve temizlendiğinden emin olmak oldukça önemlidir. Sonuç olarak Tıkalı boru açma ya da kırmadan garantili tıkanıklık açma işlemi başarılı ve hızlı bir şekilde çözümlenmiş olmaktadır.

Tıkalı Boru Açma

Kırmadan Tıkalı Boru Açma

                          

Tıkalı Balkon Boruları Açma

Tıkalı boru açma, işlemi temelinde diğer tıkalı boruları açma işlemleri ile benzerlik göstermektedir. Balkon giderleri özellikle açık balkon ise dış etkenlere de maruz kaldığı için daha kolay tıkanabilmektedir. Açık olan balkonlar öncelikle bolca toza maruz kalmaktadır ve giderler yaprak, çöp ve benzeri birçok nesne sebebiyle tıkanabilir ve bu birikimler zamanla boruların da tıkanmasına neden olabilir. Tıkalı balkon boruları açma işlemi için kimyasal ürünlerin kullanımından uzak durulmalıdır.

Kimyasal boru açıcılar zamanla boruların içinde deformasyon ve aşınmalara neden olmaktadır ve tıkanmaları geçici olarak açmayı sağlarlar. Bu nedenle doğru ve güvenilir ekipler ile gelişmiş teknolojinin de sağladığı avantajlar kullanılarak uygulanacak tıkanıklık açma ve temizleme uygulamaları uzun vadede daha başarılı sonuçlar sunmaktadır. Çok sayıda evin balkonlarında sıkça yaşanan sorunların başında gelen balkon borularının tıkanması diğer dairelerin de giderlerini ve borularını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle dikkatli kullanım ve temizleme oldukça önemli olmaktadır.

Tıkalı boru açma, tıkalı lavabo açma, tıkalı tuvalet ve klozet açma gibi çalışmalar kısa sürede kalıcı olarak çözümlenir. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kırmadan tıkalı boru açma yapan firmamıza ulaşarak destek alabilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.