İstanbul Petek Temizleme – Kombi Petek Temizleme 25 TL

Anasayfa » İstanbul Petek Temizleme – Kombi Petek Temizleme 25 TL

                            

İstanbul petek temizleme nedir? İstanbul petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizleme hakkında merak edilen tüm detayları açıklıyoruz. Petek temizleme konusunda uzman ekiplerimiz merak edilen tüm sorularınızı cevaplıyor. Petek temizliği hakkında merak edilen tüm soruları firmamıza iletebilirsiniz.

                            

İstanbul Petek Temizleme Nedir? Kombi Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Kombi ve peteklerin belirli aralıklarla bakımlarının ve temizliğinin yapılması hem sağlık hem de ısınma açısından daha avantajlı olacaktır. Ayrıca peteklerin bakımı ve kombi ve petek temizleme için gerekli işlemlerin yapılması sıcaklık açısından daha yüksek verim sağlar. Ayrıca yüksek ısıda düşük gelen faturalarda farkı gösterecektir. Kirli petekler ya da havası alınmayan petekler kombinizin ayarını ne kadar yükseltseniz de yeterince ısınma sağlamaz. Bu durumda kombi yüksek ısıda çalışır, ama yeterince ısınamazsınız.

Genel olarak en az yılda 1 kere kombi petek temizleme işleminin uzman tesisatçılar tarafından yapılması gerekir. İstanbul petek temizleme çalışmalarında kullanılan özel cihazlar ve kimyasal maddeler yardımı sayesinde kalıcı çözümler elde edilebilmektedir. Yapılan işlemler sonucunda uzun ve sağlıklı bir ısınma sağlayan petek temizleme birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özel petek temizleme makinesi eşliğinde temiz su ile petek yıkama işleminin ardından içerisinde oluşan kireçlenme gibi tortulardan arındırılması için kimyasal temizlik işlemi uygulanmaktadır. Bu sayede petekler sıcaklığını ilk günkü gibi koruyabilmektedir. Kişiler tarafından geçici olarak uygulanan işlemler profesyonel petek temizleme firmaları tarafından doğru yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar vermektedir.

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme Nedir?

                            

Petek Temizliği Yapılmalı mı?

Petek Temizliği yapılmalı mı? veya petek temizleme yapılmazsa ne olur? soruları birçok kullanıcının kafasını karıştırabilir. Bazı düşüncelere göre petek yıkama, petek temizleme yanlış bir işlemdir görüşüne sahiptir. Düzenli olarak petek temizleme yaptıran bireyler bu düşüncelerle aklı karışabiliyor. Rota tesisat firmamızın uzman tesisat ekipleri ve birçok kurumsal tesisatçı firmalar petek temizliği konusunda uyarıyor. Petek bakımını yaptırmayabilirsiniz ancak sonuçlarına katlanmanız gerek. Temizlenmeyen petekler hem sağlık hem de maddi açıdan ciddi zararlar verebilir. Temizlenmeyen petek ve bakımı yapılmayan kombiler;

 • Ciddi anlamda yüksek fatura giderleri oluşturur.
 • Yüksek gelen faturalara rağmen ısı verimi düşüktür.
 • Petek içerisinde zamanla biriken atıklar kombinin sağladığı suyu düzenli dolaşamaz hale getirir. Bunun sonucunda kombide arızalar hatta kısa sürede kombi ömrünün bitmesine neden olur.
 • Kombi bakımı düzenli olarak yapılmıyorsa kombide beklenmeyen hata ve ölümcül ev kazaları meydana gelir.
 • Kombi ve petekler bağımlı çalıştığı için her ikisinin bakım ve temizliği sağlık açısından önemlidir.
 • Kirli suyun neden olduğu zararlı canlılar yaşam alanınızın havasına karışarak sağlığınızı olumsuz etkiler.

Ve daha birçok olumsuz sonuç temizlenmeyen petek ve kombinin zararlı sonuçları olarak karşınıza çıkabilir. Bu nedenle yılda en az bir kere kombi bakımı ve petek temizliği mutlaka yaptırılmalıdır. İstanbul petek temizleme videosu izleyerek bu işlem hakkında fikir edinebilirsiniz.

                            

Kombi Bakımı Yapılmalı Mı?

Yılda bir kere yapılan kombi bakımı olası tehlikeleri önler ve kombi ömrünü uzatır. Kombi ve peteklerin yüksek verimle çalışabilmesi için bakım ve temizliğinin yapılması önem taşır. Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

 • Kombi verimi düşer.
 • Yüksek ısı enerjisinde çalışsa bile ısı verimi düşer.
 • Yüksek doğalgaz faturalarının gelmesine neden olur.
 • Kombi içinde zamanla kir ve tozlar oluşur. Bu durumda kombi parçaları görevini yerine getirmez ve sürekli arıza çıkarır.
 • Kombi ömrü kısalır.
İstanbul Petek Temizleme

Kombi Bakımı Yapılmalı Mı?

Kombi ve Petek Temizleme Ne Kadar Sürede Yapılmalıdır?

İstanbul petek temizleme ekipleri olarak kombi ve petek temizliği çalışmalarını en az yılda bir kere yaptırmanızı öneriyoruz. Kombi arıza gösterdiğinde ya da peteklerde ani ısı verimi düşüşü yaşandığı zaman acil petek temizleme ekiplerimize başvurabilirsiniz. Uygun İstanbul petek temizleme fiyatlarımız ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

İstanbul Petek Temizleme, Petek Yıkama ve Kombi Bakımı

Kalorifer petekleri ve kombiler kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde verimi düşer. Verim düşmesinin en önemli belirtisi yüksek sıcaklık değerinde ısınmama ve yüksek fatura giderleridir. Bu durumun önlenmesi için yılda bir kere kombi bakımı, petek yıkama ve petek temizliği çalışmalarının yapılması gerekir. Rota tesisat ekipleri bu işlemler için sırasıyla;

 • Yaşam alanında bulunan kombi ve peteklerin durumu keşfedilir.
 • Petek yıkama makineleri uygun tesisat giderlerine monte edilir.
 • Petek temizliği için profesyonel cihazlar doğru olarak yerleştirilir.
 • Kombi bakımı veya petek temizliği çalışmaları sırasında eviniz ve ortam asla kirlenmez. Ekipler gerekli hijyen ve titizliği göstermektedir.
 • Birinci aşama olan peteklerin üst boru ve iç sistemleri teker teker yıkanır.
 • İkinci aşamada ise peteklerin alt kısmı yıkama çalışması yapılır.

                            

Petek Temizliğinde Önemli Olan Kriterler Bulunmaktadır

Petek ve kombi bakımlarının asıl amacı içeride biriken kir, toz, kireçlenme, pis su atıkları, tesisat sisteminin temiz kalmasıdır. Temizlik yapılarak bu oluşumlar engellenir ve petek temizliği yapılmazsa ne olur sorusu aklınızdan tamamen silinebilir. İstanbul petek temizleme çalışması için profesyonel petek temizliği makineleri ve teçhizatları kullanır. Bu özel makinelerin kullanılması önemlidir. Makine kullanmayan firmalardan hizmet almak petekleriniz için yararlı olmayacaktır. Bir petek temizleme ve kombi bakımı yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu detaya dikkat etmelisiniz.

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme Detayları

                            

Petek Temizleme Nasıl ve Kimler Tarafından Yapılır?

Tecrübesiz kişilerin yapmaya çalıştıkları petek temizliği genel olarak geçici bir çözüm olmaktadır. Özellikle havaların soğuması ile uzun süreli kullanımı gerçekleşen petekler içerisinde zamanla kireçlenme ve tortu oluşmaktadır. Kişilerin sadece petek içerisinde bulunan havayı boşaltası ile gerçekleştirdikleri petek bakımı sadece kirli suyun dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Petek içinde kalan kireç ve tortu ancak kimyasal maddeler aracılığı ile temizlenebilmektedir. Özel bir petek yıkama makinası ile temiz suyla arındırılan petekler daha sonra kimyasal maddelerin konulduğu farklı bir cihaz sayesinde içindeki kalıntılardan arındırılmaktadır.

İstanbul petek temizleme işinde tecrübeli ve uzman tesisat ekipleri tarafından yapıldığı takdirde kısa süre içerisinde garantili sonuçlar vermektedir. Petek temizliği sonrası ısının yaşam alanı içerisinde ilk günkü gibi olması kişilerin ısınmasının yanı sıra daha düşük faturaların gelmesine yardımcı olmaktadır. Petek temizliğinin yapılmadığı alanlarda genel olarak kişiler ısınmadığı halde yüksek faturalara maruz kalmaktadır. Bu durumda ısıtmak için fazla enerji harcayan kombi de zamanla zarar görebilmektedir. Özellikle uzun ve verimli bir şekilde kullanım sağlanması için öncelikle kombi ve peteklerin periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.    

Petek Temizliği Faydalı mı?

Profesyonel olarak yapılan petek temizlik çalışmaları kullanıcılarına birçok fayda sağlamaktadır. Özellikle İstanbul petek temizliği ustalarımız tarafından yılda en az bir kere petek temizleme ve petek yıkama yapılması tavsiye edilir. Petek temizliği faydaları;

▪ Isı verimi artar ve doğalgaz faturaları yaktığınız kadar gelir.

▪Petekler dengeli ve hızlı olarak ısınır.

▪Kombi ve ısıtma tesisatın ömrü uzar.

▪ Kombi düşük ayarda çalışsa bile ısı verimi max. seviyede gerçekleşir.

▪ Kombinin düzenli olarak çalışmasını sağlar.

Petek koruyucu ilaçlar kullanılarak petek içerisinde paslanma oluşumu önlenir.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi bakımı ve petek temizliği en az yılda bir kere yapılması gereken bir işlemdir. Kombi bakımı ve petek temizliği aynı zamanda yapılırsa ısı ve enerji verimi daha fazla artış gösterir. İstanbul petek temizleme ekiplerimizden tesisat servis hizmetleri alarak petek ve kombi bakımlarınızı profesyonel olarak yaptırabilirsiniz. 

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme ve Kombi Bakımı

                            

Peteklerin Havası Alınmalı Mı?

Peteklerin havası nasıl alınır sorusundan önce peteklerde neden havanın boşaltılması ihtiyacı olur konusunda açıklama getirmek daha doğru olacaktır. Çünkü alınabilecek bazı önlemler ve periyodik olarak yapılacak bazı radyatör bakım hizmetleri neticesinde peteklerde sorun yaşanmadan önlenmiş olur ve bu da daha uzun ömürlü kullanım açısından son derece önemli bir konudur. Peteklerin havası olduğunu anlamak için peteklerin üst kısımlarını kontrol etmek gereklidir.

İstanbul Petek Temizliği Hizmeti Hangi Bölgelere Veriliyor?

Rota tesisat firmamız İstanbul’ da tesisat ve tesisat sorunları ile ilgili hizmetler veriyor. İstanbul petek temizleme hizmetleri de İstanbul’ un her noktasına ulaşmaktadır. Petek temizliği yaptırmak isteyen müşterilerimiz firmamıza ulaşarak hizmet alabilir. 

Neden Kombi ve Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Petek ve kombi bakımı en önemli amaçlarından biri ısı ve enerji verimi sağlamaktır. Yüksek doğalgaz faturalarına maruz kalmadan, düşük kombi ısı ayarı ile yüksek verimlilikte ısınmak için bakım ve temizlik mutlaka yapılmalıdır. 

Kombi ve Petek Bakımında Hangi Ürünler Kullanılır?

Kurumsal firma olarak kombi bakımı ve petek temizliği için son teknoloji cihazlar kullanıyoruz. Özel petek ve kombi bakımı cihazları sayesinde derinlemesine temizlik etkisi sağlanır. 

Firmanıza Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İstanbul petek temizleme çalışmalarınız için mobil sistem petek temizliği hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hızlı mobil ekiplerimize mobil sistem ile ulaşım sağlayabilir en kısa sürede petek temizleme yaptırabilirsiniz. 

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme

                            

İstanbul petek temizleme genel olarak yılda bir tekrar edilmeli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yüksek doğalgaz faturalarının önüne geçilmesini sağlayan petek temizliği verimli bir şekilde ısınmak isteyenlerin tercihi haline gelmektedir. Özel petek temizleme makinaları hizmet veren firmamız kaliteli ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Uygun petek temizliği fiyat, İstanbul petek temizleme çalışmaları İstanbul 7/24 tesisatçı ekipleri ile hizmetinizdedir…

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın