İstanbul Tıkanıklık Açma

29.01.2021
5.004

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

                          

İstanbul tıkanıklık açma servis hizmetleri ile Rota tesisat olarak İstanbul’ un her noktasına ulaşım sağlıyoruz. Kırmadan tıkanıklık açma çalışmaları için sizlere en yakın İstanbul tesisatçı ekipleri yönlendirilmektedir. Lavabo tıkanıklığı, gider açma, pimaş, logar, klozet tıkanıklığı gibi tüm tıkanıklıkları robotla tıkanıklık açma cihazları ile açıyoruz. 

Yaşam Alanlarındaki Tesisat Tıkanıklığı

Genel olarak her alanda ihtiyaç duyulan temiz suyun aynı zamanda kullanım sonrasında giden su olarak ayrı bir yapı tesisat düzeneği bulunmaktadır. Ev ve iş yerlerinde kullanım sıklığı ve yapıların eski olmasına bağlı olarak zamanla bazı sorunlar oluşabilmektedir. Kişiler tarafından eskiden bilinen kırılarak yapılan işlemler artık teknolojik tıkanıklık açma cihazları sayesinde kolaylıkla tıkanıklık tespit edilerek yapılabilmektedir. Kullanılan kameralar sayesinde tesisatın içerisinde gözlem yapabilen uzman ekipler sorunun bulunduğu alanda gerekli çalışmaları yaparak çözüme kısa sürede ulaşabilmektedir.

Meydana gelen tıkanıklığın oluştuğu alanı tespiti için dinleme cihazları ve pimaş içerisine girebilecek robotlar sayesinde İstanbul tıkanıklık açma uzman ekipler aracılığı ile gerçekleşmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi için özel olarak geliştirilen robotla tıkanıklık açma makineler sorunun kısa sürede ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Boru içerisinde kolay kullanımı sağlanan robot kameralar ile lavabo veya banyo giderlerinin tıkanıklık problemleri kısa sürede tespit edilip uzman tesisatçılar tarafından açma işlemi gerçekleşmektedir. Kötü altyapı veya eskiyen tesisatlarda zamanla oluşan aynı zamanda kalitesiz işçiliğin neden olduğu tesisat sorunları zamanla kötü kokuların yayılmasına sebebiyet olabilmektedir. En büyük etkenlerden birisi de kalitesiz malzeme kullanımı olmaktadır.

                          

İstanbul Klozet Tıkanıklığı Açma

Özellikle görüntü ve kötü koku açısından büyük sorunlara yol açan klozet tıkanıklıkları kişilerin yanlış kullanımı tarafından da gerçekleşebilmektedir. Gün içerisinde en çok kullanılan tuvaletler bu konuda sıkça sorun yaşanılan alanlardan biri olmaktadır. Ev ya da iş yerlerinde çöplerin klozete atılması ile zamanla oluşabilen klozet tıkanıklık problemi büyük bir sorun halini alarak, klozet içerisinde su birikimi ve kötü koku oluşumuna neden olabilmektedir. Kişiler tarafından geçici bir çözüm olarak kimyasal maddeler aracılığı ile yapılan tıkanıklık açma işlemi kısa süreli çözümler üretse bile yaşanılan olumsuz durumun önüne geçilmesinde kalıcı bir çözüm üretmemektedir.

Bunun yanı sıra yaşanılan tıkanıklık zamanda ev ya da iş yerlerinde kanalizasyon sorunlarına da yol açabilmektedir. Günlük hayatı olumsuz anlamda etkileyen bu durum uzman kişiler tarafından kullanılan özel cihazlar yardımı sayesinde kısa süre içerisinde tıkanıklık tespit ve temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir kırma işlemine gerek duymadan yapılan İstanbul tıkanıklık açma deneyimli ve uzman kişiler tarafından sorunun yaşandığı alanın tespiti ile oluşan sorun kısa sürede giderilmektedir. Bu durumda kullanılan robot cihazlar yardımı ile atıklardan temizlenen boruların ilk günkü kadar kullanışlı olması da sağlanmaktadır.

İstanbul Tıkanıklık Açma

İstanbul Klozet Tıkanıklığı Açma

                          

İstanbul Giderlerde Tıkanıklık Açma

Kullanım alanlarına göre değişen su ihtiyacı yaşanan tıkanıklık sebepleri açısından aynı sorunları yansıtmaktadır. Genellikle banyo gideri gibi alanlarda saç veya yabancı cisimlerin yol açtığı tıkanıklıklar yaşanmaktadır. Giderlerde oluşan atıkların zamanla birikmesiyle oluşan tıkanıklıklar aynı zamanda gider borularında sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Banyo veya tuvalet içerisinde oluşan suyun gider tarafından çekilmemesi aynı zamanda kötü kokularında oluşmasını sağlamaktadır. Duşa kabin ve aynı zamanda balkonlarda da bulunan giderlerde bu durumlar sıkça yaşanabilmektedir. Özellikle balkonların dışarı ile olan temasından dolayı daha fazla toz ve toprağa maruz kalması su giderinin tıkanmasında fazlasıyla etkili olmaktadır.

Kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen tıkanıklıklar, alanında uzman kişiler tarafından giderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde tıkanıklık sorunu çözülmediği gibi aynı zamanda kırma işlemi gerçekleştiren İstanbul tesisatçı ustası maddi hasarlara sebebiyet verebilmektedir. Uzman ekipler tarafından gider veya boru tıkanıklığı tespiti için kullanılan kameralar yardımı ile sorunun bulunduğu alan kolay saptanabilmektedir. İstanbul tıkanıklık açma kırma işlemine gerek duyulmadan tıkanıklık tespit sonrası tıkanıklığın oluştuğu alan özel robot kullanımı sayesinde, temizleme işlemi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

                          

Tıkanıklığa Sebep Olan Nedenler

Genel olarak eski yapılarda meydana gelen su sızıntısı özellikle alt komşuların tavanlarında su damlalarına veya zamanla kabarmalara sebep olmaktadır. Bunun sebebi ise zamanla eskiyen su tesisatı veya klozete atılan çöpler nedeniyle oluşan tıkanıklıklar sızıntı şeklinde gündeme gelmektedir. Kullanılan tuvalet kâğıtlarının kalitesi de bu durumda önem taşırken su da eriyen özellikte kâğıtların tercih edilmesi yaşanılacak tıkanma sorunlarının önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Ev veya iş yerleri içerisinde genel olarak yapılan tüm işlerde kullanılan pis sular banyo giderine veya klozete dökülmektedir. Bu esnada yabancı cisimlerin klozet içerisine kaçması ve bulunduğu alanı tıkaması zamanla kaçınılmaz hale gelmektedir. İnsan sağlığı açısından önemli olan gider tıkanıklıkları zamanla mikropların birikmesine ve kötü kokunun yayılmasına sebep olabilmektedir. Tıkanıklık sonucu gitmeyen suyun taşması da kişilerin günlük yaşamını olumsuz olarak etkileyen nedenlerden biri olarak görülmektedir. Özellikle balkon gibi alanlarda bulunan giderlerde kullanılan boruların eğimli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İstanbul tıkanıklık açma son teknoloji cihazlar sayesinde kırma işlemine ihtiyaç duyulmadan kısa sürede tespit çalışması ile uzman ekipler sayesinde tıkanıklık sorunları giderilmektedir.

                          

Mutfak Gideri Tıkanıklık Açma

Kişilerin günlük hayatta en çok sorun yaşadığı alanlardan biri olan mutfak lavabosu özellikle bulaşık artıkları yüzünden tıkanmalara neden olmaktadır. Genellikle kişiler tarafından önemsenmeyen ufak tefek yemek artıkları veya kalıntılar suyolu ile gider düşüncesi yüzünden dikkate alınmamaktadır. Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan atık yağlarının da aynı şekilde lavaboya dökülmesi yanlış olan durumlardan biri olmaktadır. Bu durum lavabo tıkanana kadar geçerli olsa bile kişiler geçici yöntemler ile lavaboyu açmaya çalışmaktadırlar.

İstanbul Tıkanıklık Açma

İstanbul Mutfak Tıkanıklık Açma

Özellikle lavabodan kötü kokuların yayılması ile kendini gösteren tıkanma sorunu ile kişiler farklı yöntemler deneyerek problemi çözmeye çalışmaktadırlar. Geçici çözümler neticesinde kalıcı sonuca ulaşamayan kişiler alanında deneyim sahibi ve uzman ekiplerin kullandığı cihazlar yardımı ile tıkanıklığın yaşandığı bölgenin tespiti yapılmaktadır. Tespit sonrası özel robotlar sayesinde gider borusunun temizliğini sağlayan ekipler bu sayede tıkanmanın ve aynı zamanda da kötü kokunun kaynağını kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. İstanbul tıkanıklık açma son teknoloji ile üretilen ve uzman kişilerin hızlı ve garantili hizmet imkânı sundukları cihazlar ile oluşan tıkanıklıklar kısa sürede sonuç verebilmektedir.

Zamanla kullanıma bağlı olarak meydana gelen tıkanıklık sorunları birçoğumuzun kabusu olabilmektedir. Ancak profesyonel firmalar sayesinde tıkanıklık sorunları kısa sürede etkili olarak çözümlenebilmektedir. İstanbul tıkanıklık açma hizmeti veren Rota tesisat tüm tıkanıklık çalışmaları için sizlere güvenilir ve kaliteli servis sunmaktadır. En can sıkıcı klozet ve tuvalet gibi tıkanıklıkları sorunlarınızda uzman yardımı almanızı öneriyoruz. 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 27 Ortalama: 1.6]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.