Mutfak Gideri Açma | Pratik Mutfak Gideri Açma Yöntemleri

29.01.2021
666


Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir. 

                         
Mutfak gideri açma servis hizmetlerimiz profesyonel ekiplerimizle İstanbul’ un her noktasına ulaşmaktadır. 7/27 servis çağrısı için bizlere ulaşabilirsiniz.  Tıkanıklık problemlerinin en fazla yaşandığı mutfak lavabo tıkanıklığı çoğu zaman kullanıcı hatasından kaynaklanır. Mutfak gider tıkanmaları basite alınmamalı ve erkenden önlem alınmalıdır. Tıkanıklık sorununda lavabo aç gibi kimyasallar kullanmak lavaboları geçici olarak açsa da bir zaman sonra tekrar aynı problem oluşacaktır. 
                         

Mutfak Gideri Açma Hizmetleri

Mutfak gideri tıkanma nedenleri, çeşitli sebeplerden dolayı yaşanabilecek bir sıkıntıdır. Yaşam sürülen hemen her alanda yaşanan tıkanma sıkıntılarına farklı etkenler neden olabilmektedir. Özellikle mutfak giderleri gün içerisinde oldukça sık kullanıma maruz kalan alanlardır. Mutfak gideri açma konusunda en sık rastlanan durumlar, gıda atıklarının kalıntılarının sebep olduğu tıkanma ya da bitkisel yağ atıklarının lavabolara dökülmesi nedeni ile yaşanan tıkanmalar. Ayrıca eskimiş olan ya da yanlış şekilde döşenmiş olan tesisat sistemleri de tıkanmaların nedenlerinden olabilmektedir.

Yaşanan tıkanma problemleri gelişen teknoloji neticesinde oldukça donanımlı olan cihazlar ile doğru şekilde saptanabilir ve çözüme ulaştırılabilir. Yeni nesil teknolojiler sayesinde kırmadan tıkanma noktası tespit edilebilmektedir. Özel robotlar ile tıkanmış olan nokta açılırken özel kameralar ile görüntülemek de mümkün. Bu sayede yapılan işlem garantilenmiş olmaktadır. Görüntüleme sistemleri sayesinde kırma işlemleri yapılmaz ve fazladan tadilat masrafı da çıkmamış olur. Hazırlanan ön rapor neticesinde yapılacak işlemlerin doğru şekilde uygulanması sonuç garantili olmaktadır. Hazırlanan raporların müşteriye açıklanması ve işlem sürecinin detaylarının belirtilmesi gerekmektedir. Tıkanma yaşanmasa da düzenli kontrol ve daha küçük çaplı temizleme işlemlerini rutin haline getirmek büyük sorunların önüne geçilmesi için ideal bir yoldur.

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma Hizmetleri

                         

Giderler Neden Tıkanır?

Mutfak gideri açma işlemleri, öncelikle gerekli saptamaların ve ön çalışmaların sonucunda nasıl bir yol izleneceğine karar verilmesi sonucunda uygulanır. Mutfak giderleri çeşitli nedenlerle tıkanmış olabilmektedir. Tıkanmanın nedenini anlamak için öncelikle kameralı özel cihazlar ile gider borularının içerisi kontrol edilir ve tıkanmaya neyin neden olduğu ve tam olarak hangi noktada olduğu belirlenir. Yapılan bu ön çalışmadan sonra özel robot cihazlar ile tıkanma yaşanan noktaya müdahale edilir. Tıkanmanın tam olarak açılması sağlanır.

Bazı kimyasal müdahale ile lavabo açma işlemlerinde tıkanmaya neden olan cisim ileriye doğru itilebilir fakat tam olarak açılarak temizlenmiş olmaz. Ayrıca kimyasal ürünler, lavabo giderlerine ve tesisat sistemine zarar verebilmekte ve daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Profesyonel ekiplerce yapılan ve çeşitli alternatif cihazların kullanıldığı tıkanıklık açma yöntemleri hem sonuç garantilidir hem de daha uzun vadeli doğru bir seçenektir. Doğru şekilde uygulanacak mutfak gideri açma işlemleri neticesinde olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Mutfak Giderlerindeki Tıkanıklık Açma

Mutfak gideri açma hizmetleri, haftanın her günü ve her saati hizmet veren ekipler tarafından verilmektedir. Mutfak gideri tıkanmaları yaşam olan her alanda yaşanabilecek olası bir sorundur. Ortak yaşam alanları ve aktif olarak kullanılan yerlerden biri olan mutfaklarda tıkanmalar oldukça sık yaşanmaktadır. Her türlü kullanımın olduğu mutfaklar sıklıkla tıkanabilir. Buna hem kullanımda özenli davranmamak olumsuz etki göstermektedir hem de bazı farklı nedenler etkendir. Özellikle toplu yaşamların olduğu apartman tarzı ortamlarda daha sık yaşanması oldukça muhtemeldir.

Tüm dairelerin tesisat sistemleri bir noktada aynı alana iletildiği için yaşanan tıkanmalar birden fazla evi de etkileyebilir. Bu nedenle özenli ve dikkatli kullanıma dikkat etmek çok daha doğru olacaktır. Yaşanan tıkanmalar özel cihazlar ile tespit edilir ve gerekli müdahaleler uygulanır. Yapılan işlemin sonucunda yeniden kameralar ile gider borularının içi kontrol edilmelidir. Sorunun tam olarak çözüldüğünden emin olmak oldukça önemlidir. Mutfak gideri açma hizmetleri son aşamada giderlerin içerisinin temizliğinden de sorumludurlar. Yapılan işlemin uzun ömürlü ve daha hijyenik olması açısından gerekli olan tüm işlemler özenli bir biçimde uygulanmalıdır.

Islak Zemin Giderlerindeki Sorunların Çözümlenme Fiyatları

Mutfak gideri açma fiyatları, yapılacak olan işlem ve tıkanmanın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kurumsal firmalar özel makine ve cihazlar ile profesyonel hizmetler sunmaktadırlar. Bu cihazlar ile işlem yapmak normalden daha maliyetli gibi görülmektedir. Fakat görüntüleme ve açma cihazları olmadan tıkanıklık tahmini olarak belirlenmekte ve kırma işlemleri uygulanabilmektedir. Bu durum hem daha uzun süre sonra sonuç alınmasına neden olabilmektedir ve fazladan tadilat masrafına da sebep olmaktadır.

Kurumsal firmalardan alacağınız hizmetler ile hem kısa sürede hem de garantili sonuçlar alacağınız konusunda nettir. Ayrıca kırma işlemi yapılmadan doğru ve kalıcı sonuçlar sağlanmaktadır. Bu nedenle mutfak gideri açma fiyatları, verilen hizmet ile kıyaslandığında oldukça makul olan tutarlardır. Çok sayıda kişinin aldığı özenli hizmetten oldukça memnun olduklarını belirtmeleri neticesinde özel cihazlar ile yapılan çalışmalar daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca gün içerisinde kullanılamayan mutfaklar yaşam içerisinde aksaklıklara da neden olabilmektedir. Bu nedenle hızlı, pratik ve sonuç garantili hizmetlerin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma Fiyatları

                         

Tıkalı Mutfak Gideri Açma ve Temizleme

Tıkalı mutfak gideri temizliği, mutfak giderindeki tıkanma sorunları tamamlandıktan ve atık maddelerden arındırıldıktan sonra yapılır. Atıkların neden olduğu tıkanmalar açıldıktan sonra tazyikli su ile gider borularının içerisi temizlenir ve yağ ve kirlerden tamamen arındırılır. Bu sayede mutfak giderlerinden kötü koku gelmesinin de önüne geçilmiş olmaktadır. Çeşitli cihazlar ile tıkanma giderilir ve açılır. Bu süreçte oldukça dikkatli profesyonel yöntemlerin izlenmesi olumlu ve kesin sonuçlar için daha doğru bir seçenek olacaktır.

Mutfak gideri açma konusunda en sık yapılan hatalardan biri de kimyasal lavabo açıcı ürünlerin kullanılmasıdır. Kullanılan bu kimyasallar tıkanmayı geçici olarak çözüme kavuşturabilir. Ayrıca gider borularına ve tesisat sistemine zamanla zarar vererek daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Mutfak giderlerinin tıkanmalarının en sık rastlanan sebepleri arasında gıda atıkları ve kullanılmış bitkisel yağların lavaboya dökülmesi sonucu oluşan tıkanma sorunlarıdır. Özellikle bitkisel yağların lavabolara dökülmesi hem gider boruları içerisinde zamanla yağlı katmanlar oluşmasına neden olur hem de tıkanmalara sebep olur. Kirli ve tıkanmış olan giderlerde koku da problem olmaktadır.

Tıkanıklık sorunları yaşam alanlarının hepsinde sıklıkla yaşanan problemlerdir. Böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda müdahale etmeden kurumsal Rota tesisat firması ekiplerinden destek almalısınız. Bilinçsiz olarak yapılan müdahaleler tıkanıklığın daha fazla büyümesine sebep olabilir. Özellikle lavabo geri taşma durumunda yapacağınız yanlış işlemler daha sıkıntılı bir hal alır. Mutfak gideri açma veya tıkalı gider açma çalışmaları için robotla tıkanıklık açan firmalar önemlidir. tıkanıklığın kalıcı olarak açılması ve boru giderlerinin temizlenmesi uzun süreli bir çözümdür.  

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Triblek’ler1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.