Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
359

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

                          


Görüntülü su kaçağı tespiti
firmamız tarafından sunulmakta olan profesyonel hizmetlerden yalnızca birisidir. Yaşam alanlarımızı konfor yönünden ve ekonomik olarak zarara uğratan su kaçaklarını kolayca kırmadan kısa sürede tespit etmenin en kolay yöntemi firmamız ile iletişime geçmektir. Su kaçakları birçok yönden bina kullanıcısına ve hatta komşulara dahi zararlar vermektedir. Kısa sürede kaçak tespitinin yapılarak tadilat ve kaçak önlemi alınmaz ise daha büyük problemlere de yol açması muhtemeldir.

Su kaçağı

                          

Su Kaçağının Yol Açtığı Sorunlar

Görüntülü su kaçağı tespiti teknolojisi sayesinde su kaçağının evlerde ofislerde veya işyerlerinde neden olmuş olduğu problemler kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir. Aynı zamanda su kaçaklarının belirtisi olarak da görebileceğimiz şu kaçağının neden olmuş olduğu olumsuzluklar hem maddi hem de manevi olarak sıralanabilir.

 • Su kaçağı bulunduğu alanı ıslatarak zaman içerisinde betondan veya duvarda bulunan donatı demirlerini korozyona uğratarak betonun ve içerisindeki demirin dayanımlarını düşürmektedir.
 • Kaçağın olduğu bölge zaman içerisinde kabarmakta boyaları kalkarak kötü bir görünüm oluşturmaktadır.
 • Kaçak durumuna göre suyun damlaması ve nüfus ettiği yerlerde pislenme su basması gibi birçok probleme sebep olmaktadır.
 • Kombi de oluşacak kaçaklar da kombi daha çok çalışmakta ve buna bağlı olarak enerji israfına yol açmaktadır.
 • Temiz su hattında oluşacak kaçaklar su faturanızın fazla gelmesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda günümüzde insanlar için en değerli yaşam kaynaklarından birisi olan suyunda boş yere harcanmasına sebep olmaktadır.
 • Zemin döşemelerinde zaman içerisinde şişme ve kötü kokulara sebep olabilir.
 • Kaçağın olduğu bölge ve kaçan ortaya çıktığı bölge küf rutubet ve pis kokulara sahip olabilir.

Daha birçok zararını sayabileceğimiz su kaçağı firmamız tarafından görüntülü su kaçağı tespiti teknolojileri kullanılarak kısa sürede bulunmaktadır. Bulunma esnasında teknolojik cihazlar kullanılarak zemine duvara veya hiçbir Hatta zarar vermeden tadilat işlemi çıkarmadan ve ekstra masraflara sebep olmadan su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.

                          

Görüntülü Su Kaçağı Hangi Durumlarda Gereklidir

Görüntülü su kaçağı tespiti pimaş hatlardaki su kaçaklarını bulmacada oldukça başarılıdır. Pimaş borunun boyutu ne olursa olsun kolaylıkla görüntünüz kaçağı tespiti işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle kaçağın pis su giderinde olduğundan emin olmak gerekmektedir. Sonrasında pimaş boru içerisinde alınarak görüntülerin iyi analiz edilmesi ve bu analizler neticesinde de çözümün profesyonelce geliştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle su kaçak tespiti için görüntüleme yapan ekibin tecrübeli ve bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ancak bu yöntemlerle kısa sürede su kaçağının sebebi ve su kaçağının tespiti yapılabilmektedir.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                          

Pis Su Hattında Su Kaçağı Neden Olur

Su kaçağı evde bulunan tüm tesisatlarda olabilmektedir. Hatta evde kullanılan çamaşır makinası bulaşık makinası gibi beyaz eşyalardan da su kaçağı olabilmektedir. Bunların yanı sıra ısıtma sistemlerindeki kolektör, yangın sistemleri, sıcak su hatları ve bina çatısında ki yağmur olukları ya da çatıdan kaynaklı olabilmektedir. Görüntülü su kaçağı tespiti işlemlerini gerektiren su kaçağı pis su hattında oluşan kaç hatlardır. Su hatlarında ki kaçaklar;

 • Pis su hattını oluşturan pimaş boruların ve diğer eklentilerin kalitesiz olması ve zaman içerisinde aşınması,
 • Pimaş borularının eklenti yerlerinde çantakların olmaması ya da imalat esnasında conta ya zarar verilmesi,
 • Kuzu giderlerindeki yanlış ve eksik eğim,
 • Yapım esnasında hasarlı pimaş boruları kullanılması,
 • Tıkanmaya bağlı olarak basıncın artması ve bu nedenle patlamaların oluşması,
 • Ev içerisinde tamir tadilat işlemleri çerçevesinde hatta çivi vida matkap gibi malzemelerle zarar verilmesi,

Bir su hattında kaçaklarının oluşmasına dolayısıyla görüntülü su kaçağı tespiti işlemlerinin yapılmasına neden olmaktadır.

                          

Görüntülü Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapışır

Görüntülü su kaçağı tespiti pimaş borularda yapılmaktadır. Diğer hatlara yapılan testler sonucunda hatlarda kaçağın bulunmaması sonrasında gider hattına uygulanan yoğun su ile birlikte su kaçağında artış gözlemleniyorsa gider hakkında problemin olduğu kesinleşir. Bu gibi durumlarda firmamız tarafından noktasal problemlerin çözülmesi ve kırmadan dökmeden mümkün olduğunca az iş ve az masraf çıkararak su kaçağının önlenmesi sağlanmaktadır.

Firmamız tarafından görüntülü su kaçağı tespiti yapılabilmesi için geliştirilmiş olan kameralı makineler kullanılmaktadır. Elastik bir boru ucunda ışık ve kamera yer alır. Bu kamera geniş bir ekrandan detaylı olarak görüntüyü inceleyebilmeyi sağlayan sistemler sayesinde kullanılmaktadır. Tüm gider hatlarına bu kamera ile bakmak ve kaçak tespitini kısa sürede yapmak mümkündür.

Kaçak tespitinde en zahmetsiz ve en masrafsız olan sistemlerden birisi görüntülü su kaçağı tespiti yöntemidir. Elastik vaziyetteki kameralar su kaçağının olabilme ihtimalini saptandığı hatta sokularak yavaş yavaş hat boyunca incelemelerin yapılması sağlanır. İnceleme esnasında karşılaşılan problemler neticesinde uzman ekip tarafından değerlendirmelerde yapılarak kesin olarak su kaçağını probleminin nedeni bulunmaktadır.

Bulunan problem neticesinde bakım onarım çalışmaları başlatılarak işlemden lokal bazda gerçekleştirme yapılır.  Sistemlerin tamamıyla ele alınıp kısa sürede tamir tadilat işlemlerini firmamız tarafından yapılması sağlanır. Profesyonel ekibimiz sayesinde firmamız su kaçağı problemlerinden en uygun fiyatlarla ve en basit yöntemlerle kurtulmayı sağlamaktadır.

Su Kaçağı

                          

Pis Su Hattında Tamir Tadilat

Görüntülü su kaçağı tespiti yöntemleri ile kaçağı sebepleri kesin olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda kaçağı tespiti ile beraber kaçağın bulunduğu bölge noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Dolayısıyla kaçağın bulunduğu bölge lokal olarak çok daha uygun maliyetlerle tahmin edilebilir. Kaçak durumuna göre kaçak tespit cihazı ile kaç hamle ile müdahale etme ve kaçağının önlenmesi gerçekleştirilebilir. Kaçak tespit makinesi ile kaçağın giderilmesi mümkün olmaz ise firmamız profesyonel ekipleri tarafından lokal olarak kırma işlemi gerçekleştirmekte problemi çözerek hattın testi yapılarak alanın eski haline getirilmesi sağlanmakta ve eksiksiz olarak kullanıcıya teslim edilmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

                          

Görüntülü Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Görüntülü su kaçağı tespiti tüm pimaş hattının taranmasına neden olabilir. Bu nedenle görüntülü su kaçağı tespiti işlemlerinde işlem ücreti hattın uzunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız sektörde en gelişmiş sistemleri kullanmakta olan profesyonel ekiplerle çalışmaktadır. Bu nedenle en kaliteli işlerden en uygun fiyatlara sunulmaktadır. Size özel su kaçağı tespiti fiyat tekliflerini almak için internet sitemizden yetkililerimiz ile iletişime geçebilir, telefon numaralarımızdan da arayabilir yetkililer ile iletişim kurabilirsiniz.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.