Şimdi Kayıt Ol

Oturum

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Mesaj Gönder

Oturum

Şimdi Kayıt Ol

Tıkanıklık Açma

 

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma sorunu sık yaşanan bir durumdur. Bu konuda zorluk çeken insanların sayısı fazladır. Herkesin başına gelebilecek bu durum günümüzde kolay şekillerde çözülebilmektedir. Tıkanıklıklar çoğunlukla banyo ve mutfakta karşımıza çıkmaktadır ve bu gibi sorunlar çok olur. Mutfakta sorun yaşayan kişiler genellikle lavabonun suyu çekmemesinde şikâyetçi olabilirler. Lavabo açıcı ürünler kullanılsa bile bazen çözüme ulaşılamamaktadır. Böyle durumlarda borularda sorun olduğu anlaşılmaktadır. Bu durum tamir gerektirir ve ertelenmemesi gerekir. Tıkanıklık sorunu sizin imkânlarınızla çözülmediğinde maddi ve manevi zararlar ortaya çıkabilir. Tıkanıklıklar ciddi bir sorun olarak görülmelidir. Zaman kaybedilmeden yardım alınması önerilmektedir.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık açma çeşitli gelişen yollarla günümüzde çözülmektedir. Tıkanıklıklar nerede olursa olsun çözüm şekilleri aynı yollarla izlenir. Boru içerisinde oluşan her türlü tıkanıklık, bazı görüntüleme sistemleri ile görüntülenmektedir. Başlangıç olarak sorun bu şekilde anlaşılır. Bu görüntüleme günümüzde en gelişmiş yöntemdir dolayısıyla çok hızlı ve kolay şekilde çözülmektedir. Klozet borusu tıkanıklığı ya da mutfak lavabo ya da gider tıkanıklığı yaşanıldığında paniğe kapılmaya gerek yoktur. Yapılması gereken vakit kaybetmeden yetkili firmalarla iletişime geçmektir.  Önceki yıllara göre zor işlem gerektiren yollar şu an bulunmamaktadır. Kolay sistemler ve görüntüleme cihazları ile her şey daha profesyonel ve hızlı gerçekleşmektedir. Yaklaşık 30 dakika süren bir zaman diliminde tıkanıklık kolaylıkla açılacaktır. Günümüz teknolojisi ile duvar ya da parke kırılmadan su akışı sağlanmaktadır.

 

Boruda Olan Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkanıklık açma günümüzde teknolojik aletler ve uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Tıkanıklık hep kirli hem de pis su borularını oluşturabilmektedir. Kameralar artık tıkanıklığı en kolay ve en doğru şekilde açmaya yaramaktadır. Tıkanıklığın genellikle iki şekilde olmaktadır. Gider borusu tıkanıklığı ve su tesisat borusu tıkanıklığı olarak tıkanıklık ikiye ayrılmaktadır.  Boruda oluşan tıkanıklıkların sorunu tesisat kaynaklı olabilmektedir. Bu kameralı tespitte anlaşılır. Tespit sonucu bir tanı konularak çözüm yolları konuşulur ve tamir işlemi başlanır. Önemli olan zaman geçmeden yetkili firma ile iletişime geçilmesidir. Aksi durumda çok daha kötü sonuçlar vererek evin dış alanlarını da etkileyebilmektedir.

 

Gider Borusu Tıkanıklıkları ve Çalışmalar

Tıkanıklık açma sorunları ve buna dair ilgili çalışmalar bulunmaktadır. Bu sorunlar ve çalışmalar hızlı ve çok zaman almayan işlemlerden oluşmaktadır. Deneyimli ekipler ve ustalar ile daha fazla mağduriyet yaşanması söz konusu değildir.

  • Atık (pis) gider borusundaki tıkanıklığı açma
  • Yağmur suyu borusunda makine ile tıkanıklık açma
  • Tuvalet gider borusu tıkanıklığı çalışmaları ve tuvalet taşının değişimi
  • Lavabo borusunun tıkanması ve kırmadan tıkanıklık açma çalışması
  • Banyo gider borusunun tıkanması
  • Banyo yer süzgecinin tıkanması
  • Klozet borusunun tıkanması ve açma hizmeti
  • Kanal borularının tıkanması, açma ve görüntüleme hizmeti
  • Kanalizasyon borusu tıkanıklığı ve kameralı görüntüleme hizmeti
  • Makineyle boru tıkanıklığını açma ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi
  • Cihazlarla tıkanan borunun tespiti
  • Tıkalı borunun neresinde tıkanıklık olduğunu kırmadan tespit etme
  • Sürekli tekrarlanan tıkanıklıkların neden kaynaklandığını tespit etme ve çözüm yollarını bulma

 

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanıklık açma temiz su boruları için yüksek basınçlı makineler aracılığıyla açılmaktadır. Mevcut görevini yerine getirmeyen musluklar, az su veren musluklar ya da hiç çalışmayan muslukların çözümü kolay bir şekilde bulunmaktadır. Bu gibi sorunlarda kırma işlemi olmadan makinalar ile tıkanıklık açılmaktadır. Günümüzde fazlasıyla insan gücüne bu anlamda ihtiyaç bulunmamaktadır. Artık gözle ya da kırarak işlemleri gerçekleştirme çok kalmamıştır. Makineler ve kameralı cihazlar sorunları daha kolay çözmek için en etkili araçlardır. Yorucu, sağlıksız ve zaman alan yöntemlerin kullanılmasına gerek yoktur. Hala bu yöntemlerle çalışan yerler de vardır fakat bu zaman kaybı olarak bilinmelidir.

 

Tıkanıklık Nasıl Önlenir?

Tıkanıklık açma sorunu çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sorun tesisat kaynaklı olabildiği gibi yıpranma ve aşınma gibi sebeplerden de meydana gelir. Bunun dışında yanlış kullanım sonucu da tıkanıklıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Kişilerin daha dikkatli kullanımı sorunları ortadan kaldırmaktadır. Yapılması gereken şeyler aslında basittir ve bunları alışkanlık haline getirmek gereklidir. Tıkanıklık sorunları yaşamamak, tıkanıklık açma ve tesisatın daha uzun süre dayanıklılığı için şunların yapılması gereklidir;

  • Mutfak giderlerinin tıkanma nedeni yemek artıklarının çöpe değil gidere gönderilmesidir. Lavabo ve evyelere yemek ve atık bırakmak tercih edilmemelidir. Her türlü atıkları lavabodan uzak tutmak, olası bir tıkanıklığa sebep olmayacaktır.
  • Banyoda meydana gelen tıkanıklık genellikle saç ve sabun kalıntıları sonucu oluşmaktadır. Dolayısıyla bu gibi alanlara süzgeç koyulması olası bir tıkanıklığın önüne geçecektir. Küvet, lavabo ve duş giderlerinin temiz kullanılması meydana gelecek sorunlardan korunmak için önemlidir.
  • Bir diğer tıkanma alanı da tuvalet borularıdır. Bunun nedeni klozete atılan kâğıt atıklar olmaktadır. Tuvalet kâğıtlarının tuvalete atılmaması tıkanıklıkların oluşmasına engel olacaktır. Birçok kişi tuvalet kâğıdını tuvalete atarak bunu alışkanlık haline getirmiştir fakat yapılması gereken atılmamasıdır.

Bunlar yapıldığı takdirde tıkanıklık açma işlemi için bir yetkiliye ihtiyaç duyulmayacaktır. Ancak bu sebepler dışında tıkanıklık sorunları da meydana gelebilmektedir. Dolayısıyla tıkanıklık sorunu yaşandığında bu alanda yetkili firmalarla iletişime geçmek önerilmektedir.

Tıkanıklık sorunu yaşayanların internet üzerinden firma araştırması yapması ve iletişime geçmesi gerekmektedir. Özellikle yeni teknolojiler ile bu sorunu çözen firmalar daha çok tercih edilmektedir. Bu hem zaman hem de maddi açıdan daha uygun ve kullanışlı bir yoldur. Gelişmiş firmalar ile iletişime geçildiğinde ek kırılma ve duvar fayans işlemlerinden kurtulabileceksiniz. Daha fazla fiyat ve bilgi için firmaların sitelerine bakabilir ya da bizzat iletişim bilgilerinden detay öğrenebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir şey vardır, tıkanıklık sorununun geçer düşüncesiyle ertelenmemesi gereklidir.

Görüntülü Tıkanıklık Açma
Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Hakkında Rota TesisatDoğrulanma

Soru Veya Görüşünüzü Bildirin

Geri
WhatsApp 7/24 Destek Hattı