Şişli Tıkanıklık Açma

Şişli Tıkanıklık Açma
29.01.2021
61

Şişli Tıkanıklık Açma

Ev ya da işyerlerinde veya diğer yerlerde görülen tesisat arızalarından biri de tıkanıklık arızasıdır. Tıkanıklık arızaları en sık lavabolarda ve tuvaletlerde görülmektedir.  Tesisat sorunları yeterince can sıkıcı bir durumken bir de üstüne en sıkıcı sorunlardan tıkanıklık sorunu da yaşayanlar için sıkıcı ve stresli bir süreçtir. Bu nedenle durumun tespit edilip tıkanıklığın giderilmesi herkes için rahatlatıcı olacaktır. Tıkanıklık problemi yaşamaya başladığınız andan itibaren konusunda deneyimli ve son model cihazlara sahip bir tesisat firması ile anlaşmanız gerekecektir. Firmamız bu konuda başarısın kanıtlamış ve garantili servis vermeye Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

 Şişli Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı en çok görülen tıkanıklık şekillerinden biridir. Lavabo tıkanıklıkları genel olarak kullanım, tesisat ve usta hatalarından kaynaklanır. Evlerde daha sıklıkla yaşanan lavabo tıkanıklığı probleminde lavaboya akıttığınız su mutfak gider borusuna ya hiç gitmez ya da çok yavaş biçimde gider. Hal böyle olunca mutfak lavabo tıkanıklığı ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar. Lavabo tıkanıklığı söz konusu olduğunda genelde tıkanıklık açma işlemini doğal yöntemlerle internetten öğrenilen bilgiler ışığında kendimiz yapmaya kalkarız. Bu tür çözümler maalesef genellikle etkisiz çözümlerdir ve bu etkili olsalar bile kısa vadeli çözümlerdir. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı sorunu yaşadığınız andan itibaren tesisat firmanızla iletişime geçmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Tıkanıklık açma işlemini tek başınıza yapmaya çalışırken yapacağınız ufak bir hata size tadilat ve daha yüksek bir maliyetle karşılaşmanıza yol açacaktır.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Şişli Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir? Sorusuna en basit yanıt tesisat firması ile anlaşarak olabilir. Bu nedenle kendinize iyi bir tesisat firması seçmeniz yerinde olacaktır. Gelelim tesisat firmalarının lavabo tıkanıklığı açma işlemlerine. Lavabolar birçok nedenden ötürü tıkanabilir. Lavabo tıkanıklığının çözümü için öncelikle lavabonun tıkanıklık nedeni belirlenmelidir. Tıkanıklığın nedeni belirlendikten sonra tıkanıklığı açma yöntemine karar verilir. Tıkanıklık mutfak lavabosuna dökülen yağların birikip kalıp halinde gider borusuna yapışmasından ileri geliyorsa o zaman uygulanacak yöntem pimaş borularının yıkanması yöntemi olacaktır. Bu tarz tıkanıklıklarda kameralı görüntüleme cihazı gider borusuna gönderilerek hem tıkanıklığın nedeni hem de tıkanıklık olan yer noktasal olarak tespit edilir. Daha sonrasında pimaş yıkama işlemi gerçekleştirilir. Pimaş yıkama işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar gönderilerek yıkama işleminin ne kadar etkili olduğuna bakılır. Tıkanıklık olan bölge açılmışsa işlem sonlandırılır. Eğer kısmi olarak tıkanıklık kalmışsa yıkama işlemi tekrar edilir. Tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, robot yöntemi uygulanır. Robota yabancı cisme uygun aparatlar takılarak cisim ya çekip çıkarılır ya da parçalanır ve tıkanıklık açma işlemi tamamlanarak kapatılır. Firmamız bu konuda başarısın kanıtlamış ve garantili servis vermeye Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Şişli Lavabo Tıkanıklığı Sorununda Yapmanız Gerekenler

Evinizde lavabonuzun tıkandığında fark ettiğinizde yapmanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır.

 • İlk almanız gereken önlemlerden biri suyun geri basmasını önlemektir.
 • Su basmasını engellemek için suyu vanadan kapatmanız gerekir.
 • Diğer adım ise lavabonun alt kısmına leğen ya da kova koymanı yeterli olacaktır. Bu önlemleri almanız herhangi bir su akıntısı ya da sızıntısı olmamasını sağlar. Tüm bu önlemler alındıktan sonra kaliteli ve güvenilir bir sıhhi tesisat firması ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Şişli Lavabo Tıkanma Nedenleri

Lavabo tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları kullanım hatalarından kaynaklandığı için, bu hataların önüne geçilirse, lavabo tıkanıklıklarının oluşması da önlenebilir.

 • Lavabo tıkanıklığı genel olarak kullanım hataları ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır.
 • Tıkanan lavabo banyo lavabosu ise kullanım hatalarının arasında en önemli nedenlerinden biri de lavaboda tıraş olmaktır. Tıraş olurken lavabo giderine giden sakallar pimaş borusunun dirseğinde birikip tıkanmasına yol açabilir.
 •  Lavaboya giren sabun parçaları da birikerek tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Küçük sabun parçaları da süzgeçten geçerek boruya yapışıp birikir.
 • Mutfak lavabolarında oluşan tıkanıklıklarda lavaboya atılan yiyecek parçaları da tıkanıklığa neden olur.
 •  Demlik dibindeki çaylar lavaboya döküldüğünde tıkanıklık oluşmasına neden olur.
 • Mutfak lavabosunda yıkanan bulaşıklardaki yağarda giderlerde birikerek tıkanıklığa yol açar.
 • Lavabo borusunun eğiminin yetersiz ya da yanlış yapılması da tıkanıklığa yol açmaktadır. Tesisatı yapan ustanın hassas terazi kullanmayışı boruya eğim vermez bu da boru da eğim sorununa neden olur. Böylece de lavabo tıkanır.
Görüntülü Tıkanıklık Açma

 

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı gene en çok rastlanılan sorunlardan biri olup tesisat sorunları arasında yıpratan süreçlerden biridir. Böyle bir sorun yaşadığınızda ilk yapmanız gereken bir tesisat firmasını aramak olacaktır. Tuvaletlerde genellikle rahatlığı ve kolay kullanımı açısından klozetler tercih edilmektedir. Klozetlerin tıkanıklığını açmak için nedene bağlı olarak yöntemler kullanılır. Ancak logar tıkanıklığı da söz konusu ise yöntemin daha da farklılaşacağını da belirtelim.  Klozet tıkanıklığı açma işleminde kullanılan robot vb. cihazlar özellikleri nedeniyle logar açma işlemlerinde de kullanılabilir.

 

 Klozet Tıkanıklık Nedenleri

Klozet tıkanıklığı çeşitli nedenlerden ortaya çıkabilir.  Bu nedenlerden en önemli olanı dikkatsizliğimiz ve önem vermemekten meydana gelir. Tuvaletler genel olarak çöp kutusu yerine konur ve içine atılmaması gereken objeler atılabilir. Bu objelerin atılması engellendiğinde karşılaşılacak tıkanıklık sorunları önlenebilir.

 

 

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

 Klozet tıkanıklığı işlemleri içinde standart bir fiyatlandırma bulunmamaktadır.  Öncelikle klozet tıkanıklığının nedeni bulunmalıdır. Bu tespitin hemen ardından kullanılacak tıkanıklık açma işlemi belirlenir.  Belirlenen açma işlemine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Bunun yanı sıra tıkanıklığın olduğu bölgede fiyatlandırma için önemli bir noktadır.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?