Şişli Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
537

                          

Şişli Su Kaçağı Tespiti

Tesisatın olduğu her yerde tesisat arızaları yaşanması doğal bir durumdur. Bu tesisat sorunu evinizde yaşanıyorsa sıkıntılı zor ve sinir bozucu bir süreçtir. En çok rastlanılan tesisat arızasının başında su kaçağı gelmektedir. Su kaçağı arızasını fark etmeden uzun süre yaşanabilir.  Bir gün “tavanımdan su damlıyor” şikâyeti ile kapınızı çalabilir. Ya da üst kat komşunuzun kapısını buna benzer bir şikâyetle çalabilirsiniz. Bu durum ikili ilişkilerinizi bile etkileyecektir.  Eskiden olsa su kaçağı demek yerini tespit etmenin çok zor olduğu deneme yanılma yöntemi ile kaçağın olduğu düşünülen her yer kırılıp bakılırdır.  Bu yüzden de insanlar kendilerini uzun ve yıpratıcı bir sürecin içinde bulurlar kaçağın olduğu yer kullanılamadığı gibi bir de bir yığın tadilat işi ve yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalınırdı. Bu nedenle de birçoğumuz böyle bir sorun yaşamak istemeyiz. Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde su kaçağı arızası bu kadar sıkıntılı bir süreç olmaktan çıkmıştır. Gelişen son model teknolojik cihazlar sayesinde noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Bu sorunla karşı karşıya iseniz kurumsal iyi bir tesisat firma ile anlaşmanız sizin için avantajlı olacaktır. Çalışmak için seçtiğiniz tesisat firmasının uzman bir ekibi ve son model teknolojik cihazlara sahip olmasında dikkat etmelisiniz.  Uzman bir ekibi ve son model teknolojik cihazları olan firmamız Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyor.

Su kaçağı

                          

Şile Su Kaçağı Belirtileri

En çok görülen tesisat sorunlarından biri olan su kaçağı bazen uzun bir süre fark edilememektedir. Ancak bazı belirtilere dikkat ederseniz su kaçağı sorununuz varsa daha büyük sorunlar yaşamadan su kaçağı arızasını anlayabilirsiniz.

 • Duvarlarda ya da tavanlarda görülen ıslaklık ya da nem
 • Duvar ya da tavanda aniden görülen siyah noktalar
 • Eğer ıslaklık elektrik prizlerinin etrafında ise elektrik mutlaka sigortadan kapatılmalıdır.
 • Kombinize sürekli bir şekilde su ilavesi yapmanız gerekiyorsa o takdirde kombinizi kapatıp gerekli kontrollerin sağlanması için tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz.
 • Tüm su ile çalışan cihazları ve muslukları kapattığınız halde su sayacı hala dönmeye devam ediyorsa o zaman bulunduğunuz yerde su kaçağı arızası olduğu açıktır.

Bu belirtilerin birini ya da bir kaçını fark ediyorsanız o takdirde evinizde ya da işyerinizde bir su kaçağı sorunundan bahsedilebilir. Böyle bir durumda tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz.

                          

Şile Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı belirtilerini fark ettiğiniz andan itibaren bir su tesisat firmasına ulaşmanız en doğru çözüm olacaktır. Firmamız evinizi kırıp dökmeden su kaçağı tespitini noktasal olarak yapmaktadır. Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.  Su kaçağı tespitini yapmak artık günümüzde çok kolay bir işlemdir.   Bu işlem yapılırken evinizin hiçbir yerinin kırılmasına gerek yoktur. Noktasal olarak öncelikle akustik frekans dinleme yöntemi ve kameralı görüntüleme cihazı ile yer tespiti yapılmaktadır. Bu konuda da %100 başarılı olan firmamız bu başarısını deneyimli uzman ekibi ve son model teknolojik cihazlarına borçludur.  Su kaçağının tamiri ile ilgili bilgiler size aktarıldıktan sonra hızlı bir şekilde tamir işlemi gerçekleştirilir.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                          

Şişli Su Kaçağı İle İlgili Yapmanız Gerekenler

Evinizde su kaçağı arızası belirtilerini fark ettiğiniz andan itibaren bir tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz. Ancak tesisat firması gelene kadar sizin de yapmanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır. Gelelim bu önlemlere;

 • Su kaçağı arızası olduğunu tespit ettiğiniz andan itibaren ilk yapmanız gereken su vanasını hemen kapatarak su akışını kesmektir.
 • Su kaçağının belirti verdiği duvarda bulunan elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık fark ettiyseniz hemen elektriği sigortadan kapatarak elektriği kesmeniz gerekmektedir.
 • Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmalısınız.

Tüm bu önlemleri aldıktan sonra, tesisat firmanız gerekeni yapacaktır.

                          

Şişli Su Kaçağı Arızasının Sebepleri

Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde en çok rastlanılan arızalardan biri su kaçağı arızasıdır. Şişli su kaçağı arızasının sebepleri değişiklik gösterse de genellikle aynıdır. Bu sebeplere birlikte göz atacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Bazı semtlerde binaların yüksek olmasının yanı sıra bazı semtlerde de eski ve müstakil binaların oluşu su kaçağı arızası nedenlerinden biridir. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı özellikle geceleri daha yüksektir. Gece ve gündüz basınç farkları tesisat borularına zarar verir.
 • Bir diğer nedende tesisat borularının kalitesiz olmasıdır.
 • Su kaçağı arızasında en çok karşılaşılan nedenlerinden biri de tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır.
 • Diğer bir nedende su tesisatının ek yerlerinde yapılan kaynak hatalarıdır.
 • Tesisat borularında yapılan montaj hataları da bir diğer neden olarak karşımıza çıkar.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Atık su borularında su kaçağının görülmesinin sebeplerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın zarar görmesi de nedenlerden biridir.

Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Su Kaçağı

                          

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Su kaçağı tespit fiyatlarının standart bir fiyatlandırması bulunmamaktadır. Bunu tesisat firmanız yapığı işleme göre fiyatlandırıp tamiri konusunda da sizi bilgilendirecektir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.