Kadıköy Tıkanıklık Açma

Kadıköy Tıkanıklık Açma
29.01.2021
48

Kadıköy tarihi ile ve doğal güzellikleri ile yaşanılabilecek en güzel yerlerden birisidir. 21 mahallesi ile İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisidir. Hem nüfusun çok olması hem de yerleşim yerlerinin fazla olması nedeniyle birçok binada tesisat tıkanıklıkları sıklıkla yaşanmaktadır. Firmamız Kadıköy profesyonel tıkanıklık açma hizmetlerini Kadıköy’ün tüm semtlerine de ulaştırmaktadır. Firmamız Aydınlık Çeşme, Bahariye, Çatalçeşme, Çemenzar, Çiftehavuzlar, Haydarpaşa, İbrahim Ağa semtlerinde kırmadan tıkanıklık açma hizmetleri vermektedir. Aynı zamanda Kalamış, Kızıltoprak, Kurbağalıdere, Kuyubaşı, moda, Selamiçeşme, Söğütlüçeşme, şenesenevler, Yeldeğirmeni, Ziverbey semtlerinde de profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri firmamız tarafından 7/24 saat sürdürülmektedir. En gelişmiş cihazlar ile İstanbul’un tüm ilçelerinde, tüm semt ve mahallelerinde profesyonel tıkanıklık açma üzerine çeşitli hizmetleri yürütmekteyiz.

 

Kadıköy Tesisat Tıkanıklıkları Nedenleri

Kadıköy ilçesinde ve semtlerinde hem yeni binalarda hem de eski binalarda kullanıma bağlı tesisat hataları, malzeme veya jeolojik olaylara bağlı olarak tesisatta tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Genel itibarıyla firmamızın tıkanıklık açma işlemlerini tıkanıklığa sebep olarak karşılaştığı durumlar;

  • Bina yapım aşamasında kalitesiz malzemeler kullanımı nedeniyle çökme problemleri.
  • Sonradan yapılan epoksi işlemlerinde çakılan demirlerin tesisat hatlarından geçmesi.
  • Kalitesiz malzeme kullanımı nedeniyle sonradan karşılaşılan ezilme bükülme gibi problemler.
  • Lavabolarda su haricinde yabancı cisimlerin giderlere gönderilmesi.
  • Banyo süzgeç giderlerinden veya banyo lavabosunda tıraş sonrası saç sakal kıllarının tesisata gönderilmesi.
  • Süzgeç giderlerine zemin temizliği esnasında kaba pisliklerin gönderilmesi.
  • İnşaat yapım aşamasında ya da tadilat işlemlerinde molozların veya inşaat atıklarının giderlere dökülmesi.
  • Tuvalet giderlerine çok miktarda tuvalet kağıdı ile beraber farklı temizlik ürünlerinin atılması.
  • Özellikle küçük çocuklu evlerde tuvalet giderlerine yabancı cisimlerin atılması.

Bu gibi durumlar neticesinde tuvalet giderleri tıkanabilmekte ve bu tıkanıklık sonucunda lavabolar ya da tesisata bağlı olan tüm alanların kullanımı durabilir, durmasa dahi farklı problemlere yol açabilir.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Lavabo Tıkanıklıkları Açma

Firmamız lavabolarda tıkanıklık oluşması durumunda öncelikle profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri kapsamında tıkanığın oluştuğu yeri tespit etmektedir. Genellikle lavabolarda oluşan tıkanıklıklar lavabo altındaki eslerde gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlarda es borusunun çıkartılarak tamamen temizlenmesi yıpranmış olması durumunda da değiştirilmesi sağlanmaktadır. Hattın ilerleyen kısımlarında oluşan tıkanıklıklar da eğer lavabo hattının birleştiği alana yakın ise elastik yapıdaki kancalı aparatlarla açma işlemi yapılabilmektedir. Tıkanıklığın ileri bölümlerde olması durumunda görüntüleme cihazı kullanılarak tespit edilmesi ve yine aynı cihaz kullanılarak tıkanıklığa sebep olan malzemenin hat dışına çıkarılması sağlanmaktadır.

 

Zemin Süzgeç Giderleri Tıkanıklığı Açma

Zeminlerde suyun birikmemesi için en çukur alana konumlandırılan süzgeçler de kullanıma bağlı olarak tanıklıktan meydana gelebilir. Herhangi bir kimyasal müdahale yapılmadan görüntüleme yapan robotlar yardımı ile tıkanıklık tespit edilir. Tıkanıklığın tespiti ile tıkanıklığın sebebine göre çeşitli metotlar seçilir. Tıkanıklığın yabancı cisimler kıl ve benzeri malzemelerden dolayı olması durumunda robotik cihazlarla müdahale edilerek kısa sürede tıkanıklığın açılması sağlanır. Ancak hatların birçoğunda oluşabileceği gibi tıkanıklık göçme ya da borunun ezilmesi gibi problemlerden kaynaklanıyorsa tıkanıklık tespiti yapılarak borunun ek yerlerinden itibaren kırım işlemi yapılmaktadır. Profesyonel ekibimiz tarafından kırım sadece lokal bir alanda yapılıp ekstra masraflar çıkarılmaz. Profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri kapsamında ezilme giderilerek tıkanıklığın açılması için borunun durumuna göre değişim yapılır ve sonrasında kırılan yerin tadilatı yapılarak kırım alanı onarılarak herhangi bir problem müşteriye yansıtılmadan giderilmiş olur.

 

Klozet Ve Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma

Firmamız Pimaş borular içerisindeki tıkanıklıklara göre tespiti işleminin ardından profesyonel tıkanıklık açma hizmeti sunmaktadır. Kısa sürede görüntüleme cihazları sayesinde tespit edilen tıkanıklık robotik makineler ile kısa sürede açılmaktadır. Tıkanıklık açma işleminde kullanılan plastik bir yapıya sahip olup hem kamera hem de robotik sistemine sahiptir. Sahip olmuş olduğu özellikler sayesinde görüntülü olarak pimaş içerisindeki tıkanıklıklar kısa süre içerisinde giderilerek tıkanıklığa sebep olan malzemeler hattın ileri bölümlerine kaçması engellenerek boru dışına çıkarılmaktadır. Aynı zamanda firmamız kırmadan veya hasar vermeden boru içerisinde ileri dönemlerde tıkanmaya sebep olabilecek birikmeleri de tespit ederek temizlenmesini sağlamaktadır.

 

Bina Ana Gider Hatlarındaki Tıkanıklıkları Açma

Tıkanıklıklar bir dairenin hattında olabileceği gibi iki dairenin arasında ya da binanın çıkışındaki ana hatta olabilir. Böyle bir durumda yalnızca bir kişi değil bütün bina tıkanıklıklardan etkilenmektedir. Tıkanıklığın oluştuğu yere göre binanın hatları kullanmaya devam etmesi neticesinde Alt kattaki daireleri su basması muhtemeldir. Bu nedenle tıkanıklığın oluştuğu anda tıkanıklık yerinin tespit edilerek kısa süre içerisinde tıkanıklığın açılması gerekmektedir. Aksi takdirde tıkanıklığın açılması ne kadar hattın kullanımı mümkün değildir. Evlerimizde tuvalet banyo mutfak gibi alanları ortak kullanım alanı olması ve zaruri ihtiyaçlar için kullanılması nedeniyle kısa süre içerisinde tıkanıklığı giderilmesi gerekmektedir.

Firmamız 7/24 hizmet vererek gece ya da gündüz tıkanıklığın oluştuğu anda tıkanıklık tespitini yapmakta ve kısa süre içerisinde tıkanıklığı açmaktadır. Firmamız robotik cihazlar kullanarak kısa sürede tıkanıklığın tespitiniz sağlamaktadır. Yine görüntülü cihazlar yardımıyla robotik kollar kullanılarak sebep olan malzemeler temizlenmektedir. Borunun tamamının temizlenerek hat içerisinde farklı pisliklerle kalması engellenir. Gerekli durumlarda posetlik kanalına özel kıyafetler giyilerek girilmekte ve hatta direkt müdahale yapılabilmektedir. Firmamız profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri yine gerek duyduğunuz her anda profesyonel hizmetlerini sunmaktadır.

Firmamız daire içi tesisatlarda bina ana hatlarında tıkanıklık haricinde tesisat problemlerinize çözümler sunmaktadır. Firmamız profesyonel tıkanıklık açma hizmeti haricinde pimaş boru temizliği, pimaş tamiratı, su kaçağı tespiti gibi işlemlerinizde de 7/24 hizmet vermektedir. Tesisatlarda yaşayacağınız problemlerde sitemiz üzerinden ya da telefonlarımız üzerinden firmamıza ulaşmanız yeterlidir.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?