Güngören Su Kaçağı Tespiti

01.03.2021
706

                          


Güngören Su Kaçağı Tespiti

Tesisat sistemlerinin evlere taşınmasıyla birlikte evlerde ve iş yeri olarak kullanılan binalarda su kaçağı problemleri görülmeye başlamıştır. Yalnızca temiz su hatlarında değil hem kalorifer hatlarında hem de pis su hatlarında su kaçakları olmaktadır. Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yaparak sizleri büyük masraflardan ve büyük uğraşlardan kurtarmaktadır. Profesyonel işçiliği ve ileri teknolojileri sayesinde kısa sürede su kaçaklarını tespit ederek en masrafsız şekilde tamiratını gerçekleştirmektedir.

Firmamız İstanbul genelinde 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. Güngören ilçesinin tamamında hizmetlerini memnuniyet garantisi ile vermektedir.  Firmamız Akıncılar, Sanayi, Güngören, Tozkoparan, Merter semtlerinde robotla kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Vermiş olduğu hizmetlerde memnuniyet garantisi gözetmektedir. Sizlerde su kaçağı problemlerinde veya su kaçağı şüphesinde firmamızı arayarak tesisat konularında gereksinim duyduğunuz her türlü yardımı firmamızdan talep edebilirsiniz.

Su Kaçağı Nedir Neden Oluşur

Gelişen teknolojiler ve yaşam alanlarımıza konfor getiren değişmeler neticesinde yaşam alanlarımıza su getirilmiştir. Borulama sistemi ile yaşam alanlarımızda mutfak lavabo banyo tuvalet gibi özel kullanım alanlarına getirilen su aynı zamanda kalorifer tesisatında binalarını ısıtılabilmesi için ve gider tesisatında da atık su olarak bulunmaktadır. Borularda gider hatlarında oluşan zafiyetler ile beraber suyun hat dışına çıkması ve ortamda nem rutubet ve daha fazla problemlerle karşımıza çıktığı durumlar su kaçağı durumlarıdır. Su kaçakları yaşam alanlarına konforunu, estetiğini, bina yapısını, bireyin ekonomisini tehdit etmektedir. Kaçaktan akan her damla su cebinizden boşa giden para demektir. Akan her damla su aynı zamanda beton içerisindeki demirin korozyona uğramasına neden olabilir. Duvar boya sıva gibi birçok alana zarar vererek tadilat işlemlerine gereksinim duyulabilir. Bu nedenle su kaçakları en küçük şüphede dahi araştırılarak bulunması gerekmektedir.

                          

 

Su Kaçakları Nasıl Bulunur

Su kaçağı bulmak oldukça zorlu bir iştir. Su hatlarının sıvaların altında fayansların veya zeminin altında olması tespitinin zor olması için yeterlidir. Firmamız en zorlu tesisatlarda dahi kırmadan su kaçağı tespiti yaparak dakikalar içerisinde su kaçağını bularak sizi birçok sıkıntıdan kurtarmaktadır. Firmamız gelişen teknolojileri kullanarak yaşayacağınız maddi kayıpların önüne geçmektedir. Tecrübeli ekiplerimiz sayesinde suyun kaçak bölgesinde metrelerce uzakta olması halinde bile dijital taramalar sayesinde nokta atışı su kaçağı bulunmaktadır. Farklı tesisat türlerinde farklı yöntemler kullanarak şu kaçağının olduğundan emin olunmaktadır.

Uzman ekiplerimiz temiz su hattındaki su kaçağından emin olmak için hattın basıncını artırarak manometre ile basınç takibi yapmaktadır. Bunun haricinde su saatinin belli bir süre takip etmek ve kullanmadığınız halde saatin döndüğünü fark etmek su kaçağının olduğunun en büyük kanıtıdır.

Kalorifer sisteminde bar ölçümü yapılarak ve bar takibi yapılarak kaçak olup olmadığı anlaşılabilir. Aynı zamanda sıcak su hattında da bar ölçümü yapılabilir ya da kombi belli bir süreliğine takip edilerek kaçağın olup olmadığı anlaşılabilir.

Pis su giderlerin de kaçağın olup olmadığını anlamak oldukça zordur. Diğer hatları taramanız durumunda kaçağa rastlamamanız halinde pis su hattından endişe etmelisiniz. Fiso hattını belli bir süre kullanmadığınız zaman su kaçağı azalıyor ya da bitiyor Anne pis su hattını kullandığınızda su kaçağı yeniden açıyorsan şu kaçağının püslü hattından oldu kesinleşir.

Her hatta göre firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yapabilecek cihazlara sahiptir. Yalnızca bahsedilen 3 tesisata değil bu tesisattan haricindeki yangın hattı tesisatlarına, Yerden ısıtma tesisatlarına kalorifer tesisatlarına yağmur oluklarına ve yağmur borularına kadar birçok alandaki tesisat türlerine kaçak tespiti metotları uygulayabilmektedir.
                          

Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Görüntülü su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı tespiti için uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir. Firmamız tarafından PVC borular içerisindeki su kaçakları, tıkanıklıklar, problemlerinin bulunabilmesi için kullanılmaktadır. Uzun bir mekanizma ocağında uzaktan kontrol edilebilir bir kamera ve farklı kollarında değiştirilebilir aparatlarının bulunduğu bir cihaz tarafından pimaş boru içerisinde tarama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu tarama işlemleri kapsamında boru içerisindeki her türlü durum görüntülenmektedir. Ancak görüntülerin doğru analiz edilebilmesi ile boru içerisindeki problemler açığa çıkarılmaktadır. Firmamız profesyonel çalışanları tarafından tarama işlemleri itina ile yapılarak edinilen görüntüler titizlikle analiz edilmektedir. Böylece pimaş boruları içerisindeki kaçaklar kısa sürede tespit edilebilmektedir.

                          

 

Akustik Dinleme İle Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarında, yangın suyu hatlarında basıncın çok olması nedeniyle en küçük bir delik de dahil yüksek basınçlı suyun çıkarmış olduğu ses olmaktadır. Bu ses duvar arkasında olduğu için çıplak kulakla duyulamayabilir. Basınçlı hatlardaki su kaçaklarının bulunabilmesi ya da hatta bulunan suyun basıncı arttırılarak kaçakların bulunabilmesi için geliştirilmiş hassas dinleme(akustik dinleme) teknikleri kullanılarak kaçaklar tespit edilmektedir. Firmamız profesyonel ekibi sayesinde kısa sürede kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini gerçekleştirmektedir. Temiz su hattında ki su kaçağının veya yangın hakkındaki su kaçağını bulunabilmesi için firmamız su hattının basıncını artırarak hat boyunca tarama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hassas dinleme cihazı sayesinde kısa sürede bulduğu su kaçağını lokal bir işlem yaparak profesyonel tamiratı ile bertaraf etmektedir.
                          

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

İçerisinde sıcak suyun bulunduğu hatlarda oluşan su kaçaklarında hattın içerisindeki suyun sıcaklığından faydalanılarak kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Termal kamera yöntemi ile hattın taranması neticesinde hattan çıkmış olan suyun sıcaklığı neticesinde anında termal kamera ile fark edilmesi söz konusudur. Firmamız sıcak su hatlarında ve kalorifer tesisatlarında Termal kameralar ile detaylı tarama işlemleri gerçekleştirmekte ve böylece kısa sürede su kaçağını tespit etmektedir. Su kaçağının zeminde ya da duvarda olması fark etmeksizin kısa sürede firmamız profesyonel ekipleri tarafından lokal bir çalışma ile su kaçağı giderilmektedir. Alanda yapılan küçük kırımlar veya sökümler yeniden tamir edilerek eski haline getirilmektedir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.