7/24 Su Kaçağı Tespiti

06.02.2021
441

                          


7/24 Su Kaçağı Tespiti

Evlerde veya işyerlerinde zamansız olarak meydana gelen su kaçaklarının bir an önce tespit edilerek tamir işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hem maddi olarak kayıplara neden olabilir hem de yapı alanlarında başta duvarlara tavanlara zarar vererek büyük tadilatlar yapılmasına neden olabilir. Firmamız 7/24 su kaçağı tespiti hizmetleri ile zamansız oluşan su kaçaklarında sizlere anında çözüm sunmaktadır. Firmamız su kaçağı problemlerinizi Türkiye’nin en geniş servis ağı ile gece gündüz fark etmeksizin kısa süre içerisinde tespit etmektedir. Yapılan tespit çalışması sonrasında kısa sürede onarım çalışmalarını da yaparak en uygun yöntemlerle su kaçağından kurtulmanızı sağlamaktadır.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                          

Su Kaçaklarının Başlıca Nedenleri

7/24 su kaçağı tespiti hizmetleri verilen birçok alanda su kaçağı ile alakalı farklı nedenler görülmektedir. İstanbul genelinde en çok problem yaşanan alan su kaçağıdır. Firmamız İstanbul genelindeki hizmetlerinde birçok nedenle karşılaşmaktadır. Karşılaşılan su kaçağı sebepleri;

  • Yapıların mimari özellikleri nedeniyle ve kat fazlalığı nedeniyle hatlarda yaşanılan basınç değişikliklerinde borular hasar almakta yarılma, çatlama, delinme gibi durumlarla karşılaşır arak su kaçağına sebep olmaktadır.
  • İnşaat esnasında zedelenmiş, deforme olmuş tesisat malzemelerinin kullanılması basınca dayanamayarak patlamasına ve su kaçağı oluşmasına neden olmaktadır.
  • Özellikle temiz su hatlarında kullanılan PVC borulardaki dirseklerin veya farklı aparatların kaynaklarının yamuk veya zayıf yapılması da su kaçaklarına neden olmaktadır.
  • Tesisatın yapım aşamasında kalitesiz malzemelerin kullanılması delinmeye ve patlamaya bağlı olarak kısa süre içerisinde su kaçaklarına sebep olmaktadır.
  • Özellikle atık su hatlarında sık sık meydana gelen tıkanma problemlerine müdahale yöntemleri de su kaçağına sebep verebilir. Atık su hatlarındaki tıkanıklıklara ilkel yöntemlerle veya kimyasal kullanarak müdahale yapılması durumunda hatların zarar görmesi ve delinmesi su kaçaklarına sebep olabilir.
  • Tesisatı döşeyen ustaların tesisat borularını iyi kaynatma olması veya çok eriterek kaynak esnasında kaynak yerlerinin iyi yapışmamasına neden olması da su kaçaklarına sebep olmaktadır.
  • Pis su hatlarındaki contaların takılmaması veya kullanıma bağlı olarak yerlerinden çıkması gibi durumlarda su kaçaklarına neden olabilmektedir.
  • Kalorifer tesisatında ek yerlerinin düzgün yapılamaması veya yapım aşamasında zarar görmesi de su kaçaklarına neden olmaktadır.
  • Kalorifer hatlarının döşenmesi sırasında zeminde taş veya kesici malzemelerin olması ve kalorifer tesisatının üzerine basınç uygulanması ile bu malzemelerin boruya zarar vermesi de su kaçaklarına neden olmaktadır.

Su Kaçaklarının Başlıca Nedenleri

                          

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmalıdır

Su kaçağı tespiti dijital cihazların kullanılmaması durumunda yalnızca kırılıp borunun dışarıya çıkarılması göz ve elle muayene edilmesi yöntemi ile bulunabilir. Ancak bu yöntem birçok alanın kırılmasına ve buna bağlı olarak da maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. 7/24 su kaçağı tespiti yapan firmamız tarafından öncü bir uygulama olarak başlatılmış tarama yöntemleri kullanılmalı ve bu sayede gereksiz kıvrımların önüne geçilmelidir. Her hatta özel geliştirilmiş olan tarama cihazları hattın özelliğine göre kullanılmalıdır. Boru içi görüntüleme yapabilen robotlar, akustik dinleme yapabilen akustik dinleme cihazları, Termal kameralı tarama cihazları ile kırmadan dökmeden ve ekstra masraflar çıkarmadan su kaçağı tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Hatta özel olarak hattın özellikleri göz önünde bulundurup su kaçağı tespiti metodu bulunmalıdır ve seçilmelidir.

                          
Temiz su Borularında ki Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatları basıncın en yüksek olduğu hatlardır. Aynı zamanda fayans arkasında duvar içerisinde veya zeminde bulunabilir. Diğer hat borularına göre daha etli ama daha ince borulara sahiptir. Bu hatlarda en iyi tarama yöntemi akustik taramadır. Basınçtan dolayı kaçak bölgesinde ses oluşmaktadır. Bu ses basıncın arttırılması ile artırılabilir. Firmamız temiz su borularındaki su kaçağını bulabilmek için hattın basıncını artırır ve akustik dinleme yöntemi ile tüm borular taranarak kısa süre içerisinde temiz su hatlarındaki su kaçağı bulunur. Temiz su hatlarındaki kaçağın bulunması ile sadece kaçağın olduğu alanda lokal bir kırım gerçekleştirilir ve farklı bir bölgeye zarar vermeden kısa süre içerisinde tamirat işlemi yapılır.

                          
Atık Su Borularında Su Kaçağı Tespiti

Yalnızca su kaçağı olmayıp aynı zamanda pis kokulara ve hijyenik açıdan problemlere yol açabilecek olan pis su hatlarındaki kaçaklar 7/24 su kaçağı tespiti yapan firmamız sayesinde gece gündüz fark etmeksizin anında tespit edilerek bakım onarım çalışmaları yapılmaktadır. Firmamız atık su hatlarında su kaçağını tespit etmek için görüntüleme yapabilen robotlar kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde borulardaki problemler net olarak görüntülenebilir. Firmamız atık su borularının iç kısmına görüntüleyerek detaylı olarak her türlü problemi görebilmektedir. Görülen çatlak durumlarında veya kırık veya conta sebeple problemlerde anında boru içerisinde müdahale edilerek problem çözülebilir. İçeriden müdahale yöntemiyle problemin çözülememesi durumunda dışarıdan kırım yapılarak 7/24 su kaçağı tespiti hizmetleri kapsamında tadilat işlemleri de sunularak problem çözülebilir.

Görüntülü Tıkanıklık Açma

                          
Kalorifer Ve Kombi Hatlarında Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemleri yalnızca temiz su hatlarında veya atık su hatlarında oluşmamaktadır. 7/24 su kaçağı tespiti hizmeti vermiş olduğumuz birçok alanda kalorifer tesisatında ya da kombi tesisatında da su kaçağına rastlanmaktadır. Özellikle ıslak zeminler ile herhangi bir sınırı olmayan veya yakın bir alanda bulunmayan odalarda yaşanan su kaçakları belirtisi kalorifer hatlarında oluşan su kaçağı problemlerinin bir göstergesidir. Firmamız kalorifer hatlarının fazla basınca dayanıklı olmaması nedeniyle basıncın arttırıp akustik dinleme yöntemi ile su kaçağını tespit edilmesi yöntemini burada kullanmamaktadır. Firmamız öncüsü olduğu su kaçağı tespiti yöntemleri arasında termal kameralar ile hattın taranmasını sağlamaktadır. Hattaki suyun sıcak olması nedeniyle kısa sürede su kaçağının olduğu bölge bulunabilmektedir. Firmamız 7/24 su kaçağı tespiti hizmeti ile gece gündüz fark etmeksizin bulmuş oldu su kaçağı problemini minimum kırım işlemi yaparak tamiratını gerçekleştirmektedir. Firmamızdan yaşam alanlarınızdaki karşılaşmış olduğunuz su kaçağı problemlerinin çözmesini telefonlarımız üzerinden ya da internet üzerinden erişim sağlayarak talep edebilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.