Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
678

Bazen insanların kullanım hatalarından kaynaklanan, bazen de fabrika hatalarından kaynaklanan hatalardan dolayı su kaçağı olabilmektedir. Su kaçağı borulardaki çatlaklardan su sızması şeklinde tarif edilebilir. Bu kaza yaygın olarak karşılaşılan bir problemdir. Basit bir durum gibi görünse de önünü kesmediğiniz vakit bazen geri dönüşü olmayan durumlara neden olabilmektedir. Su kaçağı tespiti kendini birtakım belirtiler ile gösterir. Bunlardan biri su sızıntılarından dolayı çok katlı yapılarda tavanda oluşan sarı lekeler gösterilebilir. Su kaçağı olan yerlerde sıklıkla küflenme ve kötü kokular baş gösterir. Su kaçağı olduğundan dolayı soğuk ve ısınamama problemleri ortaya çıkabilir. Çünkü nemli duvarlar içerinin ısınamamasına neden olur. Duvarlarda sızan sular ile birlikte duvarlarda hoş olmayan lekeler oluşabilir. Bu lekeler yapıda yaşam kalitesinin oldukça fazla düşürür. Su kaçağı olduğundan şüphe ettiğiniz zaman ekiplerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz duvarları kırmadan kolayca nokta atışı tespitler ile su kaçağı tespiti yapabilir. Bunu mümkün kılan teknolojik aletler ile çalışan ekipler çeşitli durumlarda farklı aletler kullanır.

Su kaçağı

 

Su Kaçağına Neden Olan Faktörler

Su kaçağı genel olarak birçok nedenden kaynaklanabilir. Boruların hasar görmesine neden olan bu faktörlerin bilincinde olmak daha dikkatli olmamızı sağlar. Su kaçağı ucuz fiyatlı kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilmiş olan boruların inşaatta döşenmesi ile oluşabilir. Çünkü bu borular çabucak hasar görebilir ve basınca karşı oldukça dayanıksızdırlar. İnşaat sırasında ustaların boruları döşerken onların hasar görmesine neden olabilecek hatalar yapması ile çatlaklar oluşup su kaçağı oluşabilir. Yüksek su basıncı ile dayanıksız borular hasar görebilir ve bu durum su kaçağına neden olabilir. Plastik borularda daha çok görülebilen bu nedenler demir borularda da görülebilir. Demir borularda daha çok boruların çürümesi ile su sızıntıları olur. Paslanma ve kireç birikimi demir ile tepkime vererek çatlaklara neden olabilir. Demir boruların özellikle temiz su taşıyan cinslerinde görülebilen bu durum profesyonel destek alınarak hemen tamir edilebilir. Çok katlı yapılarda daha çok baş ağrıtan bu problem eski yapılarda özellikle daha çok baş gösterir. Eskiden yapılmış olan binaların tesisatları zamanla zayıflar ve birtakım aksaklıklar gösterir. Başta çok ciddiye alınmasa da bina eski olduğu için su sızıntısı zamanla yapıya çok zarar verebilir.

 

Su Kaçağının Tespitindeki Birtakım Belirtiler

Bir yerde su kaçağı varsa bunu belli eden birtakım göstergeler mevcuttur. Su zaman içerisinde tepkime vererek bir yerin aşınmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu belirtilerden bazılarından sizlere bahsedeceğiz. Duvarlardaki boyalarda kabarmalar ve dökülmeler mevcut ise su kaçağı olma ihtimali çok yüksektir. Özellikle çok katlı yapılarda üst katınızın su borularından sızıntı olup sizin duvarlarınızın etkilenmesi oldukça muhtemeldir. Uzun bir süreç içinde duvarlar kullanılamaz hale gelebilir ve kötü kokulardan dolayı evde oturmak bile istemeyebilirsiniz. Su kaçağı tespiti için ekiplere haber vermek en akıllıca çözümdür. Banyo ve tuvaletlerinizde bulunan fayanslarınızdan akan ve biriken sular da su sızıntısı olabileceğine dair işaretlerdir. Su tesisatında bulunan bozukluklardan dolayı sızıntı olup tavanda birtakım sarı lekeler görünebilir. Bunlar da su sızıntısı olabileceğine dair işaretlerdir. Zamanla suların birikip küf, rutubet oluşturması ile kötü kokular baş gösterebilir. Yaşam kalitesini azaltan bu belirtilerin önü çok geç olmadan kesilmelidir. Nitekim bu gelişen teknoloji ile oldukça kolay ve mümkündür. Yerlerin kendiliğinden ıslanması da su kaçağı belirtileri arasında yer alır.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

 

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Teknolojik Aletler

Yapılarda sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri su kaçağı problemidir. Su kaçağı eski dönemlerde oldukça maliyetli ve yapıya zarar vererek tespiti yapılan bir problemdi. Bir su kaçağını tespit etmek için borunun yer aldığı duvarın tümü kırılıp boru incelenmeliydi. Gelişen teknoloji ile birlikte şimdi cihazlar ile duvarlar dinlenerek su kaçağının yeri oldukça kolay tespit edilebilir. Sıcak su kaçağı tespiti yapılırken termal olarak çalışan cihazlar ile kaçağın olduğu yer kolaylıkla tespit edilebilir. Bu şekilde duvarın kırılmasına gerek kalmaz. Frekans ile çalışan cihazlar ile birlikte su sesi dinlenerek sızıntının olduğu yer tespit edilir. Duvarların ötesinde olanları kolayca tespit eden bu son teknolojik aletler ile maddi bir zarara uğramadan kolayca sorununuzu çözebilirsiniz. Nemli yerleri tespit edebilen cihazlar kolayca sızıntıyı fark edebilir. Bütün bunlar yapılara zarar vermeden temiz bir çalışma yürütülmesine yardımcı olur. Sizler de bu sorunlardan şikâyetçi İseniz ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bakırköy Su Kaçağı Tespitinde Ekiplerin Önemi

Evde veya iş yerinde su kullanmadığınız halde su saatiniz hala çalışıyorsa su kaçağı olma ihtimali çok yüksektir. Faturalarınız her zamankinden yüksek geliyorsa siz de su kaçağı problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bütün bunların yanında evde küflenme, nemlenme ve kötü kokular mevcut ise hemen ekipler ile iletişime geçmeniz en iyisi olacaktır. Su kaçağı problemi önü alınmazsa eğer ileride büyük sorunlara neden olabilir. Yapıya geri dönüşü olmayan zararlar verebilir ve bu daha masraflı tamirat işleri gerektirebilir. Bakırköy su kaçağı tespit etme konusunda hizmet veren ekiplerimiz birçok semte ulaşabilmektedir. Ataköy, Cevizlik, Florya, Kartaltepe, Yeşilköy, Zeytinlik, Zuhuratbaba semtlerine hizmet veren ekiplerimiz ile sizler de su kaçağı probleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Su sayacınız kullanmadığınız zaman bile çalışmaya devam ediyorsa veya faturalarınız yüksek geliyorsa bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Su kaçağı yeni yapılarınızda oluyorsa eğer sorunun yerini tespit etmek için kırmanıza gerek yok. Bu aletler ile kolayca yerini tespit edebilirsiniz. Kırmadan ve dökmeden sızıntı yerini tespit etmenin yanı sıra sorunu gidermek için de kırıp dökmeden tamir etmek için geliştirilmiş yollar mevcuttur. Bakırköy’de oturanlar ekiplerimiz ile kolayca iletişime geçebilirler.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? Su kaçağı anlama
Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.