Avrupa Yakası Su Kaçağı Tespiti

27.02.2021
340

                          
Avrupa Yakası Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemleri 7’den 70’e herkese ilgilendiren ve birçok kişinin kabusu olan bir durumdur. Kısa sürede tespit edilememesi veya müdahale edilerek tamir edilmemesi büyük sorunlara neden olmaktadır. Yaşam alanlarınızda duvarlarda sararmalar lekelenmeler veya sıva kabarmaları gibi birçok olumsuz duruma yol açan su kaçakları farklı hatlarda farklı nedenlerle oluşmaktadır. Türkiye’nin nüfus yoğunluğu ve konut sayısı bakımından en büyük şehri olan İstanbul’da su kaçağı problemleri çok sık yaşanmaktadır. Özellikle İstanbul’ da yoğun nüfusu bulunan Avrupa yakası su kaçakları konusunda bir hayli hareketlidir. Firmamız Avrupa Yakası su kaçağı tespiti işlemleri yapan profesyonel ekiplere sahiptir. Firmamız 7/24 Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir. Böylece su kaçağı şüphelerinde veya su kaçağı tespitinde firmamız kırmadan dökmeden kısa süre içerisinde en uygun maliyetlerle sizleri su kaçağı problemlerinden kurtarmaktadır.

Su Kaçaklarının Nedenleri

Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız su kaçağı tespiti çalışmalarında birçok farklı su kaçağı problemi ile karşılaşmaktadır. Karşılaştığı su kaçaklarında su kaçağına sebep olan farklı sebepler tespit etmektedir. Firmamızın genellikle tespit etmiş olduğu su kaçağı sebepleri;

  • Su kaçağı problemleri eski yapıların zayıf hatlarının artan bina sayısı ve yükseklik nedeniyle aktarılan basınca dayanmaması nedeniyle çatlaması veya patlaması ile ortaya çıkabilmektedir.
  • Eski yapılarda kullanılan metal tesisatları korozyon nedeniyle incelmesi ve delinmesi.
  • Pimaş hatlarda contaların kullanılmaması veya zaman içerisinde contaların eskiyerek su sızdırır hale gelmesi.
  • Hatlara temas eden kimyasallar nedeniyle hatların zayıflaması veya delinmesi.
  • Hatları döşenmesi esnasında ustalar ek ve dirsekleri veya ek yerlerini yeterince kaynatmamış olması.
  • Binaların zaman içerisinde yükselmesi nedeniyle yüksek basınçların uygulanmak zorunda kalması ve bu yüksek basınçlara düşük kalitedeki boruların dayanmaması.
  • Pimaş hatlarda çöküntü ve benzeri durumların yaşanması nedeniyle borunun kırılması.
  • Kalorifer tesisatında montajın doğru yapılmaması ve montaj esnasında hasarlı boru kullanılması.
  • Özellikle dişli eklerinde sızdırmaya karşı kendir ve benzeri sızdırmaz malzemelerin kullanılmaması.

Daha birçok farklı problem sahada firmamız karşısına çıkmaktadır. Tesisat işlemlerinin profesyonel ekiplerce yapılmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda imalatın düzgün yapılması durumunda dahi iklim şartlarına bağlı olarak veya kullanıma bağlı olarak su kaçakları meydana gelebilmektedir. Örneğin aşırı soğuk havalarda boruların donması nedeniyle borularının çatlaması söz konusu olabilir. Borunun buzunun çözülmesi ile hattan kaçak oluşması muhtemeldir.

                          

Tıkanıklık Durumunda Hat tespiti

Ev içerisinde bulunan farklı hatlarda su kaçağı olabilir. Avrupa Yakası su kaçağı tespiti yapan firmamız uygulamış olduğu tekniklerle kısa sürede su kaçağının hangi hattan oluştuğunu tespit edebilmektedir. Sizlerde hattın kapatılarak daha büyük zararlara yol açmaması için tesisat firması gelene kadar birkaç teknik uygulayarak su kaçağının hangi hattan oluştuğunu bulabilirsiniz.

Temiz su hattında su kaçağının olup olmadığını anlamak için basınç arttırılarak basınç ölçer yardımıyla hatta su kaçağının olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilir. Elinizde basıncı arttırabileceğiniz ve basıncı ölçebileceğiniz cihazların olmaması durumunda bütün muslukları kapatarak su saatini belli bir süre izlemeniz yine fikir edinmeniz açısından faydalı olabilir.

Sıcak su hattınızı takip ederek kullanmadığınız halde kombinin sık sık ısınıp ısınmadığına bakarak da sıcak su hattınıza olan kaçaklığın var olduğunu tespit edebilirsiniz. Kalorifer hattının basıncını artırarak basıncın düşüp düşmediğini takip ederek de kalorifer hattında su kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu işlem için ekstradan basınç ölçme cihazına gereksinim yoktur kombin üzerindeki basınç saatinden basıncı takip edebilirsiniz.

Pis su hattındaki su kaçağını pis su hattının kullanılması ile tespit etmeniz mümkündür. Haricinde pis su hattında oluşan su kaçağının basınç veya ses faktöründen uzak olması nedeniyle tespit edilebilmesi zordur.

Robotla Su Kaçağı Tespiti

Firmamız Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmetlerinde teknolojinin son gelişmelerini kullanmaktadır. Bu kapsamda su kaçağı problemlerinize en gelişmiş robotik cihazlar kullanılarak kırmadan tespit işlemleri gerçekleştirilmektedir. Firmamız su kaçağı problemlerinde öncelikle kaçağın hangi hatta olduğunu bulmaktadır. Kaçağın bulunduğu hatta göre cihaz tercihi yapılarak hattım taranması sağlanmaktadır. Böylece su kaçağı yaşanan hatta tarama neticesinde kırmadan nokta atışı su kaçağının olduğu bölge bulunur.

                          

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Su kaçağı tespiti de hattın karakteristik özelliklerine göre en güçlü tarafları ele alınıp su kaçağı problemlerinin tespit edilmesi sağlanmaktadır. Örneğin temiz su hattında ki basınçtan kaynaklanan kaçak bölgesindeki ses dikkate alınmaktadır. Kalorifer tesisatındaki sıcaklık pimaş boruda ki genişlik dikkate alınarak geliştirilmiş olan cihazlardan yardım alınmaktadır. Bu kapsamda Avrupa Yakası tıkanıklık açma hizmetleri Avrupa’daki tüm ilçelere kesintisiz olarak sunulmaktadır.

Kameralı Robot: Boru içi görüntüleme yapabilen kameralı robot sayesinde pimaş boru hatlarında başta tıkanıklık olmak üzere su kaçağı problemleri ve çeşitli problemler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Profesyonel ve alanında uzman kişilerce kullanılan kameralı robotlar sayesinde boru içerisinde detaylı olarak tarama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Pimaş borularda çatlaktır kırıklık çantalarda zafiyetler kısa süre içerisinde tespit edilebilmektedir. Tespit edilen olumsuz durumlar değerlendirilerek kısa süre içerisinde kırmadan etraf hissetmeden içeriden müdahale edilerek bu problemlerin üstesinden gelinebilmektedir. Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmetlerinde kameralı robotlar ile pimaş hatlarındaki su kaçakları kısa sürede bulunabilmektedir.

Akustik Dinleme Cihazı: Temiz su hattında ki basınçtan kaynaklı olan su kaçağı bölgesindeki sesler akustik dinleme cihazları sayesinde kısa sürede tespit edilebilir. Bu sayede hat boyunca yapılan tarama işlemleri neticesinde kısa sürede su kaçağı tespiti gerçekleştirilmektedir. Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmetlerinde akustik dinleme cihazı yine Avrupa yakasındaki tüm ilçelere hizmet verilmektedir.

Termal Kameralı Cihaz: Kalorifer tesisatlarındaki sıcaklık sayesinde termal kameralı cihazlar ile hat boyunca tarama işlemleri gerçekleştirilebilir. Boru dışında yoğun sıcaklık tespiti sayesinde kısa sürede su kaçakları tespit edilebilir. Bu sayede kısa sürede su kaçağını tespit edilerek en uygun onarım türünün seçilmesi de mümkündür. Avrupa Yakası su kaçağı tespiti hizmetleri arasında tüm teknolojik gelişmelerden faydalanılarak teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Sizler de kırmadan dökmeden farklı masraflara yol açmadan su kaçağını tespit edilebilmesini sağlayabilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

 

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.