Sultangazi Su Kaçağı Tespiti – 7/24 Su Kaçağı Bulma Servisi

Anasayfa » Sultangazi » Sultangazi Su Kaçağı Tespiti – 7/24 Su Kaçağı Bulma Servisi

                            

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

Sultangazi su kaçağı tespiti servis hizmetleri Rota Tesisat firmamız tarafından 7/24 sunulan hizmettir. Eski yöntemlerle yapılan su kaçağı bulma işleminin aksine teknolojik cihazlarla yaptığımız su sızıntısı tespiti çalışmaları kırmadan, dökmeden, ek masraf çıkarmadan tamamlanmaktadır. Cihazla su kaçağı bulma; çıplak gözle su kaçak bölgesini tespit etmek ve onarmak için kırmadan yapılmasını sağlamaktadır. Kırmadan cihazla su kaçağı bulma servisi hizmetlerinden yararlanmak için Rota Tesisat firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Tesisat bulunduğu her yerde tesisat arızasının görülmesi kaçınılmazdır. Bununla birlikte tesisat arızası olduğunu anlamamıza yarayan unsur su kaçağı tespitinin yapılmasıdır. Tesisat arızalarında en çok rastlanılan arıza su kaçağı arızasıdır. Sultangazi su kaçağı tespiti günümüzde çok kolay bir işlemdir. Ancak su kaçağı bazen uzun bir müddet fark edilmeden yaşanabilir. Bazen de görülen ıslaklık ve duvarlarda görülen nem size su kaçağı arızası olduğu hakkında ipucu verebilir.

Su kaçağı Tespitinde Cihaz Kullanmanın Önemi Nedir?

Geçmişte su kaçağı sorunu yaşadığında bu her yerin kırılıp dökülmesi kaçak yerinin bulunması ve kaçağın olduğu yerin kullanılamaması anlamına gelmektedir. Bunun yanında kaçak bulunurken her yerin kırılması ve tadilatın yanı sıra yüksek maliyet ve zor bir süreç anlamına gelmektedir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ve son model cihazların kullanılması ile birlikte hiç bir yer kırılmadan dökülmeden su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Bunun için uzman ve deneyimli bir ekibe ve son model cihazlara sahip bir tesisat firması ile çalışmanız yerinde olacaktır. Rota Tesisat firmamız bu hizmeti Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeydehanım semtlerine 7/24 vermeye uzun yıllardır devam etmektedir.

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

                            

Sultangazi Evinizde veya İş Yerinizde Su Kaçağı Varsa Yapmanız Gerekenler

Evinizde ya da işyerinizin herhangi bir yerde su kaçağı arızası ile karşı karşıya kaldığınızda sizin de tesisat firmanızla iletişime geçmeden önce alabileceğiniz önlemler bulunmaktadır. Sultangazi su kaçağı varsa yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

 • Bir su kaçağı olduğunu anladığınız anda su vanasını hemen kapatmanız gerekir.
 • Su kaçağının neden olduğu ıslaklık duvarda elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık gördüyseniz, elektriği sigortadan kapatmanız gerekmektedir.
 • Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmanız çok yerinde olacaktır.

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Ekipmanlar

Yaşam alanlarınızda eğer su kaçağı arızası bulunuyorsa kurumsal Rota Tesisat firması ile irtibata geçmeniz önemlidir. Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeyde hanım semtlerine de aktif olarak çalışan firmamız yılların verdiği uzman Sultangazi Tesisatçı teknik kadrosu ve son teknolojik cihazlarla su kaçağı tespiti başarıyla yaparak hızla çözüme kavuşturmaktadır. Sultangazi su kaçağı tespiti için kullanılan ekipmanlar şöyle listelenebilir.

 • Frekans Dinleme Kulaklığı:   Su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyorsa akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır.  Temiz su borularında oluşan su kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde duvar ya da tavanlarda ıslaklığa sebep olması kaçınılmazdır.
 • Pimaş\Boru Görüntüleme Kamerası:   Su kaçağı tespiti haricinde borunun içinde oluşan diğer sorunları da belirlemek için kullanılan su kaçağı bulma cihazıdır. Pis su borularının içine gönderilen endoskopik kamera ile kırık, çatlak ya da conta deformasyonundan kaynaklanan sızıntılar ekibimiz tarafından görüntülenerek tespit edilmektedir.
 • Termal Kamera: Özellikle sıcak su tesisat borularını görüntülerken aynı zamanda yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için çok uygundur. Bu tür cihazlarımız yardımcı cihazlar sınıfındadır.
 • Nem Ölçme Aleti: Duvarlarınızda nemlenme ya da rutubet oluşuyor uzman teknik ekibimiz bulunduğunuz ortamda rutubet ve nem sorunlarını nem ölçme cihazı ile tespit edebilmektedir.
 • Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı bir ekipman olan tesisat ölçüm pompası temiz su borusunda kaçakları tespit etmekte yardımcı bir ekipmandır. 
Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti Ekipmanları

                            

Tesisat Firması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Su kaçağı arızası anladığınız anda yapmanız gereken ilk adım konusunda uzman kurumsal bir firma iletişime geçmeniz en doğru çözüm olacaktır. Peki, tesisat firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

 • Seçtiğiniz tesisat firmasının merdiven altı bir tesisatçı olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Tesisat firmasında mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli bir ekibin olmasının yanı sıra son teknolojik cihazları da bünyesinde bulundurmasına dikkat etmelisiniz.
 • Ayrıca firmanın servisinin hızlı ve müşteri odaklı olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz mekânda bir su kaçağı arızası bulunuyorsa bu zahmetli ve yorucu bir sürecin içinde olduğunuz anlamına gelecektir. Su kaçağının tamirinden çok su kaçağının tespiti eskiden çok zor ve zahmetli bir iştir.  Bu nedenle internette en çok araştırılan konulardan biri de Sultangazi su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Konusudur. Günümüzde teknolojisinin gelişmesi ile birlikte son model cihazlarla hiçbir yer kırılıp dökülmeden noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Firmamız Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeyde hanım semtlerine de hizmet vermeyi sürdürmektedir. Tesisatta bulunan sızıntı nerede olursa olsun noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Akustik frekans dinleme kulaklığının yanında kameralı görüntüleme cihazları da kullanılarak Sultanbeyli su kaçağı arızasının bulunduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Gerekli bilgiler size aktarıldıktan sonra hızlı bir şekilde tamirat işlemine geçilmektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor. Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Sultangazi Su kaçağı Arızasının Sebepleri

Sultangazi su kaçağı arızasının sebepleri değişiklik gösterse de genellikle aynıdır. Bu sebeplere birlikte göz atacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Binalarda kat sayısını çok olmasıdır. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı özellikle geceleri daha yüksektir. Basınç farkları tesisat borularına zarar verir.
 • Bir diğer nedende tesisat borularının kalitesiz olmasıdır.
 • Sultangazi su kaçağı arızasında en çok karşılaşılan nedenlerinden biri de tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır.
 • Su tesisatının ek yerlerinde yapılan kaynak hatalarıdır.
 • Tesisat borularında yapılan montaj hataları da bir diğer neden olarak karşımıza çıkar.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Atık su borularında su kaçağının görülmesinin sebeplerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın zarar görmesi de nedenlerden biridir.
Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı Nedenleri

                            

Evinizde veya iş yerinizde oluşan su kaçağı problemleri için Rota Tesisat firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Rota Tesisat uzman ekipleri en kısa sürede adresinize intikal ederek cihazla kırmadan su kaçağı tespiti çalışmalarını kalıcı ve garantili olarak yapmaktadır. Sultangazi su kaçağı tespiti ekonomik ve güvenilirdir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın