Sultangazi Tıkanıklık Açma

29.01.2021
555

                         

Sultangazi Tıkanıklık Açma

  Evinizde, ofisinizde hatta tesisatın bulunduğu her yerde tesisat sorunlarının yaşanması olağandır. Ancak tesisat sorunları farklı biçimlerde ortaya çıkabilir.  Başınıza gelebilecek en önemli tesisat sorunlarının başında su kaçağı arızası ve tesisatın çeşitli yerlerinde görülen tıkanıklıklar görülür. Tıkanıklık ile ilgili bir sorun yaşamak herkes için son derece rahatsızlık verici bir durumdur. Bu nedenle de internette en çok aranan konulardan biri de tıkanıklık açma sorununun çözüm yöntemleri hakkındadır. Karşılaştığınız tesisat sorunu ne olursa olsun, sorunun giderilmesini tek başınıza halletmeye kalkışmanız daha büyük problemlere yol açabilir. Genellikle tesisat sorunlarının çözümü için tek başınıza uyguladığınız yöntemler etkili olmayacaktır. Etkili olsalar bile kısa vadeli çözümler olduğundan tekrar tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmanız yüksek bir olasılıktır. Ayrıca tek başınıza çözmeye çalıştığınızda yapacağınız ufak bir hata sizi daha büyük sorunlar ve daha yüksek maliyetlere neden olabilir. Bu nedenle tesisat sorunlarınız için kurumsal bir tesisat firması ile anlaşmanız daha yararlı olacaktır.  Seçtiğiniz tesisat firması mutlaka deneyimli ve uzman bir ekiple birlikte son model teknolojik cihazlara da sahip olmalıdır. Deneyimli ve uzman ekibi ve son model teknolojik cihazlara sahip olan firmamız Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeyde Hanım semtlerine 7/24 hizmet vermektedir.

Sultangazi Lavabo Tıkanıklığı

                         

Tesisatınızda oluşan tıkanıklık sorunları genel olarak mutfak, banyo lavaboları ve klozet tıkanıklığı olarak ortaya çıkar. Mutfak ve banyo lavabolarının tıkanıklığı genel olarak yanlış kullanım ve tesisat borularının montajı esnasında ortaya çıkan hatalar nedeniyle oluşur. En çok tıkanıklık görülen yerler mutfak lavabolarıdır.   Mutfak lavabonuzda tıkanıklık var ise, su döktüğünüzde su ya hiç gitmez ya da çok yavaş bir biçimde gider. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız lavabonuz tıkanmış demektir. İnternette lavabo tıkanıklığı konusunda doğal yöntemler bulunsa da bu sorunu çözmek için bu yöntemlerin etkili olmadığını da belirtelim. Sultangazi lavabo tıkanıklığı sorunlarının en çok görüldüğü ilçelerden biridir. Lavabo tıkanıklığı sorununuz için iyi bir tesisat firması ile anlaşma yapmak en doğru seçeneklerden biridir.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

                         

Sultangazi Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya geldiğinizde iyi bir tesisat firması ile anlaşmanız yararlı olacaktır. Lavabo tıkanıklığını açmak günümüzün teknolojisi sayesinde çabuk ve hızlı bir biçimde çözülmektedir. Lavabo tıkanıklığı olan gider borularına ilk olarak kameralı görüntüleme cihazı gönderilir. Bu cihaz sayesinde tıkanıklığının olduğu yer noktasal olarak belirlenebildiği gibi esas amaç olan lavabo tıkanıklığına neden olan yabancı cisim ya da tıkanıklığa sebep olan birikintileri tespit eder. Eğer tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa robot yöntemi ile tıkanıklık giderilir. Cihaza yabancı cisme uygun bir aparat takılarak ya çekerek ya da parçalanarak çıkarılır. Eğer tıkanıklık, yağ artıklarının gider borusuna yapışarak kalıp halini almasından kaynaklanıyorsa en iyi çözüm pimaş yıkama yöntemidir. Pimaş yıkama işlemi yapıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar boruya gönderilerek tıkanıklığın açılıp açılmadığı kontrol edilir. Eğer gider boruları kısmen temizlenmiş ise yıkama işlemi tekrar edilir. Yeniden kontrol işlemi yapılır ve tıkanıklık çözülmüşse işlem kapatılır.

                         

Lavabo Tıkanma Nedenleri

Mutfak ya da banyo lavabosu gibi yerler çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Bu durum yaşam kalitesini düşüren bir durumdur. Lavabo tıkanma nedenleri şu şekilde sıralanır.

 • Lavabo tıkanıklığının en büyük nedeni kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır. Bu duruma son derece sık rastlanmaktadır.
 • Usta hatalarından da kaynaklandığı görülmektedir.
 • Eğer tıkanan lavabo banyo lavabosu ise en çok yapılan kullanım hatalarının başında lavaboda tıraş olmaktır. Tıraş olurken lavabo giderine giden sakallar pimaş borusunun direğinde birikerek tıkanıklığa neden olabilir.
 • Lavaboya düşen ya da bir biçimde giren sabun parçaları da birikerek tıkanıklığa neden olabilir.
 • Küçük sabun parçaları da süzgeçten geçerek boruya yapışıp birikir.
 • Mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanıklık nedenlerinin en başında lavaboya dökülen yağların gider borusuna yapışarak birikip kalıp haline gelmesidir.
 • Lavaboya atılan yiyecek parçaları da tıkanıklık sebebidir.
 • Demlik dibinde kalan çayların lavaboya dökülmesi de tıkanıklık nedenidir.
 • Lavabo borusunun eğiminiz az ya da yanlış yapılması da tıkanıklığa yol açar. 

Eğer siz de tıkalı lavabo sorunu yaşıyorsanız uzman ekibi ve son model teknolojik cihazlarımızla Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeyde Hanım semtlerine 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

                         

Sultangazi Klozet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet evde ya da işyerinde en çok kullanılan yerlerden biridir. Klozetlerin tuvaletlerde kullanımı son derece yaygındır. Bunun nedeni de klozetlerin kullanımının rahat ve kolay olmasıdır. İnternette en çok araştırılan konuda klozet tıkanıklığı açma konusudur. Klozet tıkanıklığı konusunda uzman bir tesisat firması ile çalışmanız size avantaj sağlayacaktır.

                         

 Sultangazi Klozet Tıkanıklık Nedenleri

Evlerde sıklıkla karşılaşılan tıkanıklardan biri de klozet tıkanıklığıdır. Bu tıkanıklıkların en büyük nedeni ise tuvalete atılan nesnelere dikkat etmemektir. Ayrıca tuvalet genel anlamda çöp kutusu yerine de konduğu için çoğu zaman nesneler düşünmeden içine atılır.

Sultangazi klozet tıkanıklık nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Tuvalete edilen kalitesi düşük ve suda erimeyen tuvalet kağıtları
 • Kadın Hijyenik pedleri
 • Sünger
 • Diş macunu tüpü
 • Bezler
 • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
 • Klozete dökülen harç ve molozların dökülmesi
 • Saç ve izmaritlerin atılması.

Klozet tıkanıklığı sadece yukarıdaki nesnelerin atılmasından ortaya çıkmaz. Klozet tıkanıklığının sebebi tesisatınız da oluşan sorunlar ya da tesisat kurulma aşamasındaki hatalarda klozetlerin tıkanmasına neden olabilir. Klozet tıkanıklığı tesisat kurulumunun yanlış yapılmasından kaynaklanıyor ise bu durumun pis kokuların duyulması ve su sızıntıları ile karşılaşabilirsiniz. Klozet tıkanıklığının çözümü için profesyonel bir yardım almanız gerekiyor. Tıkanıklık içinde sizin için en iyi çözüm uzman bir tesisat firması ile anlaşmanız olacaktır.

Görüntülü Tıkanıklık Açma

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.