Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti
29.01.2021
45

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

Tesisat bulunduğu her yerde tesisat arızasının görülmesi kaçınılmazdır. Bununla birlikte tesisat arızası olduğunu anlamamıza yarayan unsur su kaçağı tespitinin yapılmasıdır. Tesisat arızalarında en çok rastlanılan arıza su kaçağı arızasıdır. Sultangazi su kaçağı tespiti günümüzde çok kolay bir işlemdir. Ancak su kaçağı bazen uzun bir müddet fark edilmeden yaşanabilir. Bazen de görülen ıslaklık ve duvarlarda görülen nem size su kaçağı arızası olduğu hakkında ipucu verebilir. Geçmişte su kaçağı sorunu yaşadığında bu heryerin kırılıp dökülmesi kaçak yerinin bulunması ve kaçağın olduğuyerin kullanılamaması anlamına gelmektedir. Bunun yanında kaçakbulunurken her yerin kırılması ve tadilatın yanı sıra yüksek maliyet ve zor bir süreç anlamına gelmektedir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ve son model cihazlarınkullanılması ile birlikte hiç bir yer kırılmadan dökülmeden su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Bunun için uzman ve deneyimli bir ekibe ve son model cihazlara sahip bir tesisat firması ile çalışmanızyerinde olacaktır. Firmamız bu hizmeti Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeydehanım semtlerine 7/24 vermeye uzun yıllardır devam etmektedir.

Su kaçağı

 

Sultangazi Su Kaçağı Varsa Yapmanız Gerekenler

Evinizde ya da işyerinizin herhangi bir yerde su kaçağı arızası ile karşı karşıya kaldığınızda sizin de tesisat firmanızla iletişime geçmeden önce alabileceğiniz önlemler bulunmaktadır. Sultangazi su kaçağı varsa yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

•          Bir su kaçağı olduğunu anladığınız anda su vanasını hemen kapatmanız gerekir.

•          Su kaçağının neden olduğu ıslaklık duvarda elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık gördüyseniz, elektriği sigortadan kapatmanız gerekmektedir.

•          Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmanız çok yerinde olacaktır.

 

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Ekipmanlar

 Yaşam alanlarınızda eğer su kaçağı arızası bulunuyorsa tesisat firması ile irtibata geçmeniz önemlidir.  Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeydehanım semtlerine de aktif olarak çalışan firmamız yılların verdiği uzman teknik kadrosu ve son teknolojik cihazlarla su kaçağı tespitini başarıyla yaparak hızla çözüme kavuşturmaktadır. Sultangazi su kaçağı tespiti için kullanılan ekipmanlar şöyle listelenebilir.

 • Frekans Dinleme Kulaklığı:   Su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyorsa akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır.  Temiz su borularında oluşan su kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde duvar ya da tavanlarda ıslaklığa sebep olması kaçınılmazdır.
 • PimaşBoru Görüntüleme Kamerası:   Su kaçağı tespiti haricinde borunun içinde oluşan diğer sorunları da belirlemek için kullanılan su kaçağı bulma cihazıdır. Pis su borularının içine gönderilen endoskopik kamera ile kırık, çatlak ya da conta deformasyonundan kaynaklanan sızıntılar ekibimiz tarafından görüntülenerek tespit edilmektedir.
 • Termal Kamera: Özellikle sıcak su tesisat borularını görüntülerken aynı zamanda yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için çok uygundur. Bu tür cihazlarımız yardımcı cihazlar sınıfındadır.
 • Nem Ölçme Aleti: Duvarlarınızda nemlenme ya da rutubet oluşuyor uzman teknik ekibimiz bulunduğunuz ortamda rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit edebilmektedir.
 • Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı bir ekipman olan tesisat ölçüm pompası temiz su borusunda kaçakları tespit etmekte yardımcı bir ekipmandır. 

7/24 Su Kaçağı Tespiti

 

Tesisat Firması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Su kaçağı arızası anladığınız anda yapmanız gereken ilk adım konusunda uzman kurumsal bir firma iletişime geçmeniz en doğru çözüm olacaktır. Peki, tesisat firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir. Seçtiğiniz tesisat firmasının merdiven altı bir tesisatçı olmamasına dikkat etmelisiniz. Tesisat firmasında mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli bir ekibin olmasının yanı sıra son teknolojik cihazları da bünyesinde bulundurmasına dikkat etmelisiniz.  Ayrıca firmanın servisinin hızlı ve müşteri odaklı olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.

 

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz mekânda bir su kaçağı arızası bulunuyorsa bu zahmetli ve yorucu bir sürecin içinde olduğunuz anlamına gelecektir. Su kaçağının tamirinden çok su kaçağının tespiti eskiden çok zor ve zahmetli bir iştir.  Bu nedenle internette en çok araştırılan konulardan biri de Sultangazi su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Konusudur. Günümüzde teknolojisinin gelişmesi ile birlikte son model cihazlarla hiçbir yer kırılıp dökülmeden noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Firmamız Sultangazi ve Cebeci Sultançiftliği ve Zübeydehanım semtlerine de hizmet vermeyi sürdürmektedir. Tesisatta bulunan sızıntı nerede olursa olsun noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Akustik frekans dinleme kulaklığının yanında kameralı görüntüleme cihazları da kullanılarak Sultanbeyli su kaçağı arızasının bulunduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Gerekli bilgiler size aktarıldıktan sonra hızlı bir şekilde tamirat işlemine geçilmektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor. Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Su Kaçağı

 

Sultangazi Su kaçağı Arızasının Sebepleri

. Sultangazi su kaçağı arızasının sebepleri değişiklik gösterse de genellikle aynıdır. Bu sebeplere birlikte göz atacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Binalarda kat sayısını çok olmasıdır. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı özellikle geceleri daha yüksektir. Basınç farkları tesisat borularına zarar verir.
 • Bir diğer nedende tesisat borularının kalitesiz olmasıdır.
 • Sultangazi su kaçağı arızasında en çok karşılaşılan nedenlerinden biri de tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır.
 • Su tesisatının ek yerlerinde yapılan kaynak hatalarıdır.
 • Tesisat borularında yapılan montaj hataları da bir diğer neden olarak karşımıza çıkar.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Atık su borularında su kaçağının görülmesinin sebeplerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın zarar görmesi de nedenlerden biridir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?