Şişli Tıkanıklık Açma – Robotla Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Anasayfa » Şişli » Şişli Tıkanıklık Açma – Robotla Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

                            

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

Şişli tıkanıklık açma, 7/24 hizmet veren tıkanıklık açma firması, donanımlı gezici servis araçları ile hizmet vermektedir. Teknolojik cihazlar yardımı ile cihazla kırmadan tıkanıklık açma işlemleri kısa sürede yapılmaktadır. İstanbul tıkanıklık açma firmamız gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kendini sürekli geliştirmektedir. Kaliteli Şişli Tesisat ve Şişli tıkanıklık açma çalışmaları için hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Garantili Şişli Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Ev ya da işyerlerinde veya diğer yerlerde görülen tesisat arızalarından biri de tıkanıklık arızasıdır. Tıkanıklık arızaları en sık lavabolarda ve tuvaletlerde görülmektedir.  Tesisat sorunları yeterince can sıkıcı bir durumken bir de üstüne en sıkıcı sorunlardan tıkanıklık sorunu da yaşayanlar için sıkıcı ve stresli bir süreçtir. Bu nedenle tıkanıklığın tespit edilip tıkanıklığın giderilmesi herkes için rahatlatıcı olacaktır. Tıkanıklık problemi yaşamaya başladığınız andan itibaren konusunda deneyimli ve son model cihazlara sahip bir tesisat firması ile anlaşmanız gerekecektir. Kurumsal Rota Tesisat firmamız bu konuda başarısını kanıtlamış ve garantili servis vermeye; Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

                            

 Şişli Tıkanıklık Açma – Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı en çok görülen tıkanıklık şekillerinden biridir. Lavabo tıkanıklıkları genel olarak kullanım, tesisat ve usta hatalarından kaynaklanır. Evlerde daha sıklıkla yaşanan lavabo tıkanıklığı probleminde lavaboya akıttığınız su mutfak gider borusuna ya hiç gitmez ya da çok yavaş biçimde gider. Hal böyle olunca mutfak lavabo tıkanıklığı ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar. Lavabo tıkanıklığı söz konusu olduğunda genelde tıkanıklık açma işlemini doğal yöntemlerle internetten öğrenilen bilgiler ışığında kendimiz yapmaya kalkarız. Bu tür çözümler maalesef genellikle etkisiz çözümlerdir ve bu etkili olsalar bile kısa vadeli çözümlerdir. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı sorunu yaşadığınız andan itibaren tesisat firmanızla iletişime geçmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Şişli tıkanıklık açma işlemini tek başınıza yapmaya çalışırken yapacağınız ufak bir hata size tadilat ve daha yüksek bir maliyetle karşılaşmanıza yol açacaktır.

Şişli Tıkanıklık Açma

Şişli Lavabo Tıkanıklık Açma

                            

Şişli Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir? Sorusuna en basit yanıt kurumsal cihazla tıkanıklık açan tesisat firma ile anlaşarak olabilir. Bu nedenle kendinize iyi bir tesisat firması seçmeniz yerinde olacaktır. Gelelim tesisat firmalarının lavabo tıkanıklığı açma işlemlerine. Lavabolar birçok nedenden ötürü tıkanabilir. Lavabo tıkanıklığının çözümü için öncelikle lavabonun tıkanıklık nedeni belirlenmelidir. Tıkanıklığın nedeni belirlendikten sonra tıkanıklığı açma yöntemi kararı verilir. Tıkanıklık mutfak lavabosuna dökülen yağların birikip kalıp halinde gider borusuna yapışmasından ileri geliyorsa o zaman uygulanacak yöntem pimaş borularının yıkanması yöntemi olacaktır. Bu tarz tıkanıklıklarda kameralı görüntüleme cihazı gider borusuna gönderilerek hem tıkanıklığın nedeni hem de tıkanıklık olan yer noktasal olarak tespit edilir.

Şişli Tıkanıklık Tespit Edildikten Sonra

Daha sonrasında pimaş yıkama işlemi gerçekleştirilir. Pimaş yıkama işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar gönderilerek yıkama işleminin ne kadar etkili olduğuna bakılır. Tıkanıklık olan bölge açılmışsa işlem sonlandırılır. Eğer kısmi olarak tıkanıklık kalmışsa pimaş yıkama işlemi tekrar edilir. Tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, robotla tıkanıklık açma yöntemi uygulanır. Robota yabancı cisme uygun aparatlar takılarak cisim ya çekip çıkarılır ya da parçalanır ve tıkanıklık açma işlemi tamamlanarak kapatılır. Firmamız bu konuda başarısını kanıtlamış ve garantili servis imkanı ile; Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

                            

Şişli Lavabo Tıkanıklığı Sorununda Yapmanız Gerekenler

Evinizde lavabonuzun tıkandığında fark ettiğinizde yapmanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır.

 • İlk almanız gereken önlemlerden biri suyun geri basmasını önlemektir.
 • Su basmasını engellemek için suyu vanadan kapatmanız gerekir.
 • Diğer adım ise lavabonun alt kısmına leğen ya da kova koymanı yeterli olacaktır. Bu önlemleri almanız herhangi bir su akıntısı ya da su sızıntısı olmamasını sağlar. Tüm bu önlemler alındıktan sonra kaliteli ve güvenilir bir Şişli sıhhi tesisat firması ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
Şişli Tıkanıklık Açma

Şişli Lavabo Tıkanıklık Açma – Lavabo Tıkanma Nedenleri

                            

Şişli Lavabo Tıkanma Nedenleri

Lavabo tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları kullanım hatalarından kaynaklandığı için, bu hataların önüne geçilirse, lavabo tıkanıklıklarının oluşması da önlenebilir.

 • Lavabo tıkanıklığı genel olarak kullanım hataları ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır.
 • Tıkanan lavabo banyo lavabosu ise kullanım hatalarının arasında en önemli nedenlerinden biri de lavaboda tıraş olmaktır. Tıraş olurken lavabo giderine giden sakallar pimaş borusunun dirseğinde birikip tıkanmasına yol açabilir.
 •  Lavaboya giren sabun parçaları da birikerek tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Küçük sabun parçaları da süzgeçten geçerek boruya yapışıp birikir.
 • Mutfak lavabolarında oluşan tıkanıklıklarda lavaboya atılan yiyecek parçaları da tıkanıklığa neden olur.
 • Demlik dibindeki çaylar lavaboya döküldüğünde tıkanıklık oluşmasına neden olur.
 • Mutfak lavabosunda yıkanan bulaşıklardaki yağarda giderlerde birikerek tıkanıklığa yol açar.
 • Lavabo borusunun eğiminin yetersiz ya da yanlış yapılması da tıkanıklığa yol açmaktadır. Tesisatı yapan ustanın hassas terazi kullanmayışı boruya eğim vermez bu da boru da eğim sorununa neden olur. Böylece de lavabo tıkanır.

                            

Şişli Tıkanıklık Açma ve Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı tıkanıklık problemleri arasında en çok rastlanılan sorunlardan biri olup tesisat sorunları arasında yıpratan süreçlerden biridir. Böyle bir sorun yaşadığınızda ilk yapmanız gereken profesyonel tesisat firması aramak olacaktır. Tuvaletlerde genellikle rahatlığı ve kolay kullanımı açısından klozetler tercih edilmektedir. Klozetlerin tıkanıklığını açmak için klozet tıkanıklık nedenine bağlı olarak yöntemler kullanılır. Ancak logar tıkanıklığı da söz konusu ise yöntemin daha da farklılaşacağını da belirtelim. Şişli klozet tıkanıklığı açma işleminde kullanılan tıkanıklık açma robotları vb. cihazlar özellikleri nedeniyle logar açma işlemlerinde de kullanılabilir.

Şişli Tıkanıklık Açma

Şişli Klozet Tıkanıklık Açma

                            

 Klozet Tıkanıklığı Nedenleri

Klozet tıkanıklığı çeşitli nedenlerden ortaya çıkabilir.  Bu nedenlerden en önemli olanı dikkatsizliğimiz ve önem vermemekten meydana gelir. Tuvaletler genel olarak çöp kutusu yerine konur ve içine atılmaması gereken objeler atılabilir. Bu objelerin atılması engellendiğinde karşılaşılacak tıkanıklık sorunları önlenebilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet tıkanıklığı işlemleri içinde standart bir fiyatlandırma bulunmamaktadır.  Öncelikle klozet tıkanıklığının nedeni bulunmalıdır. Şişli tıkanıklık açma klozet tıkanıklığı sebebi tespitinin hemen ardından kullanılacak tıkanıklık açma işlemi belirlenir.  Belirlenen Şişli tıkanıklık açma işlemine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Bunun yanı sıra tıkanıklığın olduğu bölgede fiyatlandırma için önemli bir noktadır.

Şişli tıkanıklık açma, teknolojik tıkanıklık açma cihazları ile hizmet vermektedir. Uygun fiyatlı tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın