Şişli Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Şişli » Şişli Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

                            

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

 

Şişli su kaçağı tespiti teknolojik cihazlarla yapılan çalışmalardır. Su tesisat borularında meydana gelen su sızıntılarını kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tespiti hizmetlerini uygun fiyatlarla vermekteyiz. Su kaçak tespit işlemlerinde kaliteli ve hızlı çözümlerimiz ile haftanın yedi günü servis sunuyoruz. Su kaçağı büyük bir sorun değildir. Teknolojiyi kullanan firmamız kısa sürede ve oldukça basit yöntemlerle su kaçağını tespit eder ve onarır.

                            

Şişli Kameralı Su Kaçağı Tespiti ve Onarımı

Tesisatın olduğu her yerde tesisat arızaları yaşanması doğal bir durumdur. Su kaçağı tesisat sorunu evinizde yaşanıyorsa sıkıntılı, zor ve sinir bozucu bir hal alabilir. En çok rastlanılan tesisat arızasının başında su kaçağı gelmektedir. Su kaçağı arızası bazen fark edilmeden uzun süre yaşanabilir.  Bir gün “tavanımdan su damlıyor” şikâyeti ile kapınızı çalabilir ya da üst kat komşunuzun kapısını buna benzer bir şikâyetle çalabilirsiniz. Bu durum ikili ilişkilerinizi bile etkileyecektir.

                            

Geleneksel Yöntemlerle Su Kaçağı Tespitine İzin Vermeyin!!

Eskiden su kaçağı yerini tespit etmenin çok zor olduğu deneme yanılma yöntemi ile kaçağın olduğu düşünülen her yer kırılıp bakılırdır.  Bu yüzden de insanlar kendilerini uzun ve yıpratıcı bir sürecin içinde bulurlar kaçağın olduğu yer kullanılamadığı gibi; bir de bir yığın tadilat işi ve yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalınırdı. Bu nedenle de birçoğumuz böyle bir sorun yaşamak istemeyiz.

Şişli Su Kaçağı Tespiti

Şişli Su Kaçağı Tespiti

                            

Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde su kaçağı arızası bu kadar sıkıntılı bir süreç olmaktan çıkmıştır. Gelişen son model teknolojik su kaçağı bulan cihazlar sayesinde noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Su sızıntısı sorunu ile karşı karşıya iseniz kurumsal cihazla su kaçağı bulan tesisat firması ile anlaşmanız sizin için avantajlı olacaktır. Çalışmak için seçtiğiniz kurumsal tesisat firmasının uzman bir ekibi ve son model teknolojik cihazlara sahip olmasında dikkat etmelisiniz. Alanında uzman ekibi ve son model teknolojik cihazları olan Rota Tesisat firmamız; Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyor.

Şişli Su Kaçağı Tespiti ve Şişli Su Kaçağı Belirtileri

En çok görülen tesisat sorunlarından biri olan su kaçağı bazen uzun bir süre fark edilememektedir. Ancak bazı belirtilere dikkat ederseniz su kaçağı sorununuz varsa daha büyük sorunlar yaşamadan su kaçağı arızasını anlayabilirsiniz.

 • Duvarlarda ya da tavanlarda görülen ıslaklık ya da nem
 • Duvar ya da tavanda aniden görülen siyah noktalar
 • Eğer ıslaklık elektrik prizlerinin etrafında ise elektrik mutlaka sigortadan kapatılmalıdır.
 • Kombinize sürekli bir şekilde su ilavesi yapmanız gerekiyorsa o takdirde kombinizi kapatıp gerekli kontrollerin sağlanması için tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz.
 • Tüm su ile çalışan cihazları ve muslukları kapattığınız halde su sayacı hala dönmeye devam ediyorsa o zaman bulunduğunuz yerde su kaçağı arızası olduğu açıktır.

Bu belirtilerin birini ya da bir kaçını fark ediyorsanız o takdirde evinizde ya da işyerinizde bir su kaçağı sorunundan bahsedilebilir. Böyle bir durumda cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz.

Şişli Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı belirtileri fark ettiğiniz andan itibaren bir su tesisat firmasına ulaşmanız en doğru çözüm olacaktır. Firmamız evinizi kırıp, dökmeden su kaçağı tespitini noktasal olarak yapmaktadır. Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.  Şişli su kaçağı tespiti yapmak artık günümüzde çok kolay bir işlemdir. Su kaçağı tespiti yapılırken evinizin hiçbir yerinin kırılmasına gerek yoktur. Noktasal olarak öncelikle akustik frekans dinleme yöntemi ve kameralı görüntüleme cihazı ile yer tespiti yapılmaktadır. Noktasal su kaçağı tespiti konusunda da %100 başarılı olan firmamız bu başarısını deneyimli uzman ekibi ve son model teknolojik cihazlarına borçludur.  Su kaçağının tamiri ile ilgili bilgiler size aktarıldıktan sonra hızlı bir şekilde tamir işlemi gerçekleştirilir.

Şişli Su Kaçağı Tespiti İle İlgili Yapmanız Gerekenler

Evinizde su kaçağı arızası belirtilerini fark ettiğiniz andan itibaren bir Şişli tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz. Ancak su kaçağı tespiti yapan tesisat firması gelene kadar sizin de yapmanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır. Gelelim bu önlemlere;

 • Su kaçağı arızası olduğunu tespit ettiğiniz andan itibaren ilk yapmanız gereken su vanasını hemen kapatarak su akışını kesmektir.
 • Su kaçağının belirti verdiği duvarda bulunan elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık fark ettiyseniz hemen elektriği sigortadan kapatarak elektriği kesmeniz gerekmektedir.
 • Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmalısınız.

Tüm bu önlemleri aldıktan sonra, tesisat firmanız gerekeni yapacaktır.

Şişli Su Kaçağı Tespiti

Şişli Su Kaçağı Tespiti

                            

Şişli Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Arızasının Sebepleri

Şişli ve Ayazağa, Duatepe, Feriköy, Esentepe, Fulya, Gülbağ, Harbiye, Teşvikiye, Halaskargazi, Okmeydanı, İzzetpaşa, Kuştepe, Pangaltı semtlerinde en çok rastlanılan arızalardan biri su kaçağı arızasıdır. Şişli su kaçağı arızasının sebepleri değişiklik gösterse de genellikle aynıdır. Bu sebeplere birlikte göz atacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Bazı semtlerde binaların yüksek olmasının yanı sıra bazı semtlerde de eski ve müstakil binaların oluşu su kaçağı arızası nedenlerinden biridir. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı özellikle geceleri daha yüksektir. Gece ve gündüz basınç farkları tesisat borularına zarar verir.
 • Bir diğer nedende tesisat borularının kalitesiz olmasıdır.
 • Su kaçağı arızasında en çok karşılaşılan nedenlerinden biri de tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır.
 • Diğer bir nedende su tesisatının ek yerlerinde yapılan kaynak hatalarıdır.
 • Tesisat borularında yapılan montaj hataları da bir diğer neden olarak karşımıza çıkar.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Atık su borularında su kaçağının görülmesinin sebeplerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın zarar görmesi de nedenlerden biridir.

Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz. Gelişen teknolojiye ayak uyduruyor, kendimizi sürekli yeniliyoruz. İstanbul su kaçağı tespiti alanında uzman ekiplerimiz teknolojik çözümler üretmektedir.

Şişli Su Kaçağı Tespiti

Şişli Su Kaçağı Tespiti

                            

Şişli Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespit fiyatları standart bir fiyatlandırması bulunmamaktadır. Bunu tesisat firmanız yapığı işleme göre fiyatlandırıp tamiri konusunda da sizi bilgilendirecektir. Şişli su kaçağı tespiti fiyatları için firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Su kaçağının olduğu bölge ve bölgede yapılacak işlemlere göre fiyatlarda değişiklik gözlenebilir. Şişli su kaçağı tespiti yapan firmamız üst model cihazlarla kaliteli hizmet vermektedir. Rota tesisat firmamızın yaptığı tüm çalışmalar firmamız güvencesi ile garantili olarak yapılır. Su kaçağı Şişli ekipleri kısa sürede su kaçağını tespit ederek sizlerin onayı ile onarım çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Sizlerde uygun fiyatlı ve kaliteli su kaçağı tespiti çalışmalarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rota Tesisat firması için Şişli su kaçağı tespiti çok kolay bir işlemdir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın