Şile Tıkanıklık Açma

29.01.2021
323

                         

Şile Tıkanıklık Açma

Ev, işyeri,  alışveriş merkezleri gibi akla gelebilecek tesisat bulunan her yerde birçok arıza ile karşılaşabilirsiniz. Tesisat denilince akla ilk gelen ve elbette en çok rastlanılan sorunlardan biri de tıkanıklık sorunudur. Tıkanıklık genellikle lavabolarda ve tuvaletlerde meydana gelir.  Eğer yapım aşamasındaki hatalardan kaynaklanmıyorsa genelde bu sorunların sebebi ortak kullanım nedeniyle yapılan yanlış kullanımdan kaynaklanır.   Tesisat sorunları herkes için stresli ve yıpratıcı bir süreçtir.  Eskiden tesisat sorunları uzun sürer ve genellikle deneme yanılma yöntemi kullanılır ve bu durum tadilat ve yüksek bir maliyet olarak size geri dönerdi. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bu zor süreç yerini noktasal olarak tıkanıklığın bulunmasına ve deneyimli ve uzman bir ekibin sayesinde çok kısa sürede tamir edilmesine olanak tanıyor. Bu nedenle eğer tıkanıklık sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız hemen kurumsal son model cihaza ve iyi bir ekibe sahip bir tesisat firması ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Konusunda deneyimli uzman firmamız Şile, Ağva semtlerinin yanında tüm merkez köylere de aktif olarak çalışmayı sürdürüyor.

                         

Şile Lavabo Tıkanıklığı

 Tesisatlarda görülen lavabo tıkanıklığı sorunu en çok mutfak lavabolarında görülerek ikinci sırayı ise banyo lavabosu tıkanıklığı alır. Yazımızda ikisine ortak kullanarak lavabo tıkanıklığından bahsedeceğiz.   Tıkanıklığı açmak için birçoğumuz internette bulduğumuz doğal yöntemleri uygulamayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu doğal yöntem olarak bulunan çözümler çoğu zaman geçersizdir.  Bazı tıkanıklık açma yöntemleri başarıya ulaşabilse de bunlar ancak kısa vadeli çözümlerdir. Bu da sık sık tıkanıklık sorununa maruz kalmamız anlamına gelmektedir. Tesisat problemlerini tek başınıza çözmeye çalışmak üstelik bunları çözerken hata yapmak size yüksek maliyet ve zaman kaybı olarak geri dönecektir. Lavabo tıkanıklık sorunları genel olarak hatalı kullanımlardan kaynaklanır.  Tesisat sorunlarınız için iyi bir tesisat firması ile çalışmak sizin için son derece avantajlı olacaktır.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

                         

Şile Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklık sorunu daha çok mutfak lavabolarında görülen sorunlardan biridir. Eğer mutfak lavabonuzdan su gönderimi hiç yapılmıyor ya da çok yavaş yapılıyorsa sizin de lavabo tıkanıklığı sorununuz var demektir. Bu durumda iyi bir tesisat firması ile iletişime geçmek sorunun çok kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.  Tesisat firmasının uzman bir ekibi ve son model teknolojik cihazlara sahip olmasına dikkat etmeniz gerektiğini de unutmadan belirtelim. Lavabo tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce yapılacak ilk iş tıkanıklık nedenini tespit etmektir. Tıkanıklık görülen mutfak gider borusuna ilk olarak kameralı görüntüleme cihazı yollanır. Bu cihaz sayesinde tıkanıklık nedeni ve tıkanıklığın olduğu yer noktasal olarak ortaya çıkmış olacaktır. Tıkanıklığın nedeni yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa o takdirde robotla tıkanıklık açma yöntemine başvurmak etkili bir yöntem olacaktır. Yabancı cisme uygun bir aparat cihaza takılarak tıkanıklığın olduğu yere gönderilir. Aparat yabancı cismi ya parçalayarak ya da çekip çıkarma yöntemiyle tıkanıklık sorununuz kısa bir sürede çözülmüş olur. Ancak bazen lavabo tıkanıklığı mutfak lavabosuna dökülen yağların gider borusuna birikip kalıp halinde yapışmasından kaynaklanıyor. Bu durumda kullanılacak en iyi yöntem pimaş yıkama yöntemi olacaktır. Tıkanıklık olan gider borusu yıkanır. Yıkama işlemi bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar lavaboya gönderilir.  Eğer hiçbir kalıntı kalmamışsa lavabo açılmış olur. Ancak kameralı görüntüleme cihazı kısmen kalıntı tespit ederse boruya tekrar yıkama işlemi yapılır.  Tekrar kameralı cihaz gönderilerek kontroller yapılır. Konusunda deneyimli uzman firmamız Şile, Ağva semtlerinin yanın da tüm merkez köylere de servis vermeye devam ediyor.

                         

Şile Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Şile Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları için standart bir fiyat bulunmamaktadır. Tıkanıklığı açma fiyatları lavabo tıkanıklığının türüne göre değişiklik gösterir. Çağırdığınız tesisat firması tıkanıklığın nerde olduğuna ve tıkanıklığın nedenine bağlı olarak size bir fiyatlandırma yapılır. Tesisat firması tarafından yapılacak çözümün uzun vadede etkili olduğu ve hiçbir yere zarar vermeden ve çok kısa sürede yapılacağını bilmeniz önemlidir. Deneyimli ve tecrübeli bir ekibe sahip olan bir tesisat firması seçmeniz sizin için iyi bir seçenektir.

                         

Şile Lavabo Tıkanma Nedenleri

Mutfak lavabosu gibi yerler çok çeşitli nedenlerle tıkanır. Lavabo tıkanıklığı nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Lavabo tıkanıklığının en büyük nedeni kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır. En sık görülen nedenlerden biridir.
  • Bir diğer en sık rastlanılan neden usta hatalarındandır.
  • Eğer tıkanan lavabo banyo lavabosu ise en çok yapılan kullanım hatalarının başında lavaboda tıraş olmaktır. Tıraş olurken lavabo giderine giden sakallar pimaş borusunun direğinde birikerek tıkanıklığa neden olabilir.
  • Lavaboya düşen ya da bir biçimde giren sabun parçaları da birikerek tıkanıklığa neden olabilir.
  • Küçük sabun parçaları da süzgeçten geçerek boruya yapışıp birikir.
  • Mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanıklık nedenlerinin en başında lavaboya dökülen yağların gider borusuna yapışarak birikip kalıp haline gelmesidir.
  • Lavaboya atılan yiyecek parçaları da tıkanıklık sebebidir.
  • Demlik dibinde kalan çayların lavaboya dökülmesi de tıkanıklık nedenidir.
  • Lavabo borusunun eğiminiz az ya da yanlış yapılması da tıkanıklığa yol açar. 

Eğer siz de tıkalı lavabo sorunu yaşıyorsanız uzman ekibi ve son model teknolojik cihazlarımızla 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

                         

Şile Klozet Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabolardan sonra bizi en çok zorlayacak süreç klozet tıkanıklığıdır. Böyle bir durum son derece sinir bozucu bir durumdur. Şile klozet tıkanıklığı açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Klozet tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kaldığımızda ilk yaptığımız internette herhangi bir yardım olmadan açıp açamayacağımızdır. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken bir tesisat firması ile temasa geçmek olmalıdır. Konusunda deneyimli uzman firmamız Şile, Ağva semtlerinin yanın da tüm merkez köylere de servis vermeye devam ediyor.

Görüntülü Tıkanıklık Açma

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.