Şile Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
480

                          
Şile Su Kaçağı Tespiti

 Ev ya da işyerlerinde tesisatla ilgili problemler yaşamanız olağandır. Aslında olağan olan bu durum, son derece tatsız ve rahatsız edici olabiliyor. Özellikle yaşadığınız tesisat sorunu su kaçağı ile ilgili olursa son derece sıkıntılı ve sinir bozucu bir sürecin sizi beklediği anlamına gelmektedir. Bununla birlikte eskiden bir sürü tadilat, birçok yerin kırılıp yapılması anlamına gelen su kaçağı tespiti tam anlamıyla herkes için bir kâbus anlamında gelmektedir. Eğer eviniz ya da işyerinizde su kaçağı arızası olduğuna dair şüpheleriniz varsa o zaman konusunda uzman deneyimli ekibe ve son model teknolojik ekipmana sahip firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Şile, Ağva semtlerine ve tüm merkez köylerine de servis hizmeti vermeye devam etmektedir. Su kaçağı fark edilmeden uzun bir süre geçebilir bazen bu kaçaklar hiç bir belirti de vermeyebilir. Günün birinde alt komşunuzla tavanından su damladığı için can sıkıcı bir konuşma yapabilirsiniz. Ya da aynı türden bir konuşmayı siz üst kat komşunuzla yapabilirsiniz. Geçmişte su kaçağı arızası olduğunda tespit etmek oldukça zordu. Yeri belirlemek için her yeri kırıp dökerek yer tespit edilirdi. Ama günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte kırmadan su kaçağını tespit etmek mümkün olmaktadır.

Su kaçağı

                          

Şile Su kaçağı Tespiti Kolay mı?

 Su kaçağı arızası olduğunu düşündüğünüz andan itibaren bu işlemin zor ve zahmetli olacağına dair yanlış inanış bazılarımız için hala devam ediyor. Aslına bakarsınız bu iş düşünüldüğü kadar zor olmamaktadır.  Su kaçağı arızası olduğunda aklınıza gelen soru Su kaçağı tespiti kolay mı? Sorusuna yanıt geçmişte hayır olurdu. Ancak günümüzde durum pek böyle değil. Su kaçağı tespit arızası için konusunda uzman ve deneyimli kadroya sahip ve son model teknolojik cihazları olan bir tesisat firması ile anlaşmanız sorununuzu çok kısa sürede çözüme kavuşturacaktır.

                          

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

 Eskiden su kaçağı tespit etmek için her yer kırılıp dökülürken günümüzde artık bu konu çok kısa sürede çözülebilmektedir. İnternette en çok araştırılan konulardan biri de Sarıyer su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusudur.  Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden noktasal olarak su kaçağının bulunduğu yer kolaylıkla tespit edilmektedir.  Diğer bir ifade ile su sızıntısının ya da kaçağının olduğu yer milimetrik olarak bulunur. Üstelik bunun için hiçbir yerin kırılması da gerekmemektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                          

Şile Su kaçağı ve Alınacak Önlemler

Canınızı sıkan su kaçağı sorunu ile karşılaştığınızda tesisatçınızla irtibata geçmeden önce sizin de yapacağınız birtakım işlemler bulunuyor. Şile su kaçağı ve alınacak önlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Su kaçağını fark ettiğiniz andan itibaren su vanasını vakit kaybetmeden kapatmanız önemlidir.
  • Kombinizi mutlaka kontrol etmelisiniz.  Kombinizde bulunan su barı her gün sıfırlanıyor ve siz kombinize su ilavesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombinizi kapatmalı ve vakit kaybetmeden tesisat kontrolü için firmanızla irtibata geçmeniz yerinde olacaktır.
  • Su kaçağının neden olduğu duvarda ya da tavanda ıslaklık görüyorsanız ve duvarda elektrik prizlerinin etrafında nem ya da ıslaklık fark ediliyorsa elektriği sigortadan kapatmanız en doğru yöntem olacaktır.
  • Su saatiniz vana kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa su kaçağı arızası olabilir anlamına gelir.

                          

Su Kaçağında Kullanılan Cihazlar

  Evinizde ya da işyerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız uzman ve deneyimli kadrosu ve kullandığı teknolojik cihazlarla kurumsal tesisat firmamızla iletişime geçmeniz en doğru seçenek olacaktır. Firmamız Şile, Ağva semtlerine ve tüm merkez köylerine de servis hizmeti vermeye devam etmektedir. Çalışmalarını aktif olarak sürdüren firmamız su kaçağı tespitini başarı ile gerçekleştirip tamirini de aynı hızla yaparak sizi çözüme ulaştırmaktadır. Su kaçağında kullanılan cihazlar aşağıda listelenmiştir

Frekans Dinleme Kulaklığı: Temiz su borularından kaynaklı su kaçağı bir sızıntı ise akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır. Gece temiz su borularından geçen su basıncı her zaman yüksektir. Bu nedenle sızıntı oluşması normaldir. Eğer sızıntı uzun süre fark edilmezse duvar ya da tavanlarda ıslaklığa neden olacaktır.

Su kaçağı neden kaynaklanır?

Pimaş\Boru Görüntüleme Kamerası:   Su kaçağı tespitinin dışında borunun içinde oluşabilecek başka sorunları da belirlemek için de kullanılır. Pis su borularının içine gönderildiğinde oluşan kırık, çatlak ya da conta deformasyon sebebiyle oluşan sızıntılar görüntülemeye yarar.

Termal Kamera:  Sıcak su tesisat borularını görüntülemeye yarar. Bunun yanı sıra yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerin su kaçağını belirleme işini görür.  Yardımcı cihazlar sınıfında yer almaktadır.

Nem Ölçme Aleti:   Duvarlarda ya da tavanlarda nemlenme ya da rutubet oluştuğundan şüphelenildiğinde bu ortamdaki nem ve rutubet sorunlarını nem ölçme aleti ile tespit edilmektedir.

Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde temiz su borularındaki kaçakları tespit edilmesinde yardımcı bir ekipman olan tesisat su ölçüm pompası su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı ekipmandır.

Şile Su Kaçağı Varsa Yapmanız Gerekenler

Görüntülü Tıkanıklık Açma

Evinizde ya da işyerinizin herhangi bir yerde su kaçağı arızası ile karşı karşıya kaldığınızda sizin de tesisat firmanızla iletişime geçmeden önce alabileceğiniz önlemler bulunmaktadır. Su kaçağı varsa yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

•          Bir su kaçağı olduğunu anladığınız anda su vanasını hemen kapatmanız gerekir.

•          Su kaçağının neden olduğu ıslaklık duvarda elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık gördüyseniz, elektriği sigortadan kapatmanız gerekmektedir.

•          Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmanız çok yerinde olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.