Kadıköy Su Kaçağı Tespiti – % 100 Kırmadan Dökmeden Tespit

Anasayfa » Kadıköy » Kadıköy Su Kaçağı Tespiti – % 100 Kırmadan Dökmeden Tespit

                            

Kırmadan su kaçağı tespiti yapıyoruz. Kadıköy su kaçağı tespiti servisi tüm Kadıköy ve semtlerinde 7/24 tesisat hizmetleri sunar. Evinizde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsanız hemen arayın. Yüksek gelen su faturaları, duvarlarda nemlenme, rutubetlenme kabusunuz olmasın. Rota Tesisat firmamızın uzman ekipleriyle iletişime geçerek su kaçaklarına önlem alın.

Su Kaçağı Tespiti Kadıköy Tesisatçı

İnsanın yaşadığı alanlarda konfor her zaman için önemlidir. Hem hijyen hem de konforla beraber yaşam alanlarınızın güvenli olması da herkes tarafından istenir. Rota Tesisat Firmamız gelişen teknolojilerle beraber konforunuzu ve hijyeninizi bozacak tesisat problemlerinize anında çözümler üretmektedir. Tesisat hatlarınızda çeşitli sebeplerden dolayı yaşayacağınız su kaçağı problemlerinde profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti sunmaktadır. Kadıköy Tesisatçı ekiplerimiz kısa sürede İstanbul kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Servisi

                            

Kadıköy Tesisatçı Su Kaçağı Servisi Hizmet Bölgeleri

Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti hizmetlerini Kadıköy ve Kadıköy’ün tüm mahallelerine 7/24 çalışma performansıyla sunmaktadır. Kadıköy’e bağlı olan 21 mahalleye de profesyonel hizmetlerimizi sunmaktayız. Aydınlık Çeşme, Bahariye, Çatalçeşme, Çemenzar, Çiftehavuzlar, Haydarpaşa İbrahimağa, Kalamış, Kızıltoprak, kurbağalıdere, Kuyubaşı, moda, Selamiçeşme, Söğütlüçeşme, şenesenevler, Yeldeğirmeni, Ziverbey semtlerinde 7/24 saat su kaçağı tespiti hizmetleri verilmektedir.

                            

Kadıköy Su Kaçağı Nedenleri

İşyeri, ofis ve daha birçok alanda su, çeşitli gereksinimleri karşılamak amacıyla kullanılır. Su sıvı bir madde olduğu için çeşitli sebeplerden dolayı hat dışına çıkabilmekte ve buna bağlı olarak da çeşitli olumsuzluklara neden olabilmektedir. Genellikle hatlarda imalat hataları ya da ilerleyen dönemlerde kullanıma bağlı hatalar su kaçaklarına sebep olabilir. Kırmadan cihazla su kaçağı tespiti hizmeti verdiğimiz İstanbul genelinde karşılaştığımız su kaçağı problemlerinin nedenleri;

 • İmalat esnasında hattın basıncına dayanacak kaliteli boru seçiminin yapılmaması nedeniyle basınca dayanamayan borularda patlama ve çatlamaların görülmesi.
 • İmalat esnasında kullanılan malzemeleri uygun kaynakların yapılmaması.
 • İmalat esnasında yaralı delinmiş ya da hasar almış olan boruların kullanılması ve ilerleyen dönemlerde basınç ve kullanıma bağlı olarak su kaçaklarının oluşması.
 • Gider hatlarında belirli bir eğim oluşturulmaması nedeniyle su birikmesi.
 • Tamir tadilat işlemlerinden boruların geçtiği alanlarda delme işlemleri yapılması veya çivi çakılması sonucunda hatlar zarar verilmesi.
 • Hatlardaki tıkanıklıklara İlkel yöntemlerle müdahale edilmesi ve bu müdahaleler nedeniyle borulara zarar verilmesi.
 • Çeşitli kimyasal malzemelerin gider haklarına dökülmesi ya da diğer borular ile temas etmesi durumunda boruları hasar görerek delinmesi.
 • Eski hatlarda korozyona bağlı zayıflama ve delinme neticesinde su kaçaklarının oluşması.
 • Çöküntü ve benzeri durumlarda hatların zarar görmesi.
 • Hat birleşim yerlerinde conta kullanılmaması ya da contaların gerektiği gibi takılmaması.

Başlıca karşılaşılan problemler bunlarla sınırlı olmayıp daha farklı problemlerde görülebilir. Ne çeşit bir problem görülürse görürsün Kadıköy kırmadan su kaçağı tespiti yapılarak firmamız tarafında çok daha az maliyetli hizmetler sunulur.

                            

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Su Kaçağı Belirtileri

                            

Yaşam alanlarınızdaki su kaçakları çoğunlukla kendini belli eder. Kendini belli etmediği durumlarda da bazı gözlemler yapılarak su kaçağının olup olmadığı anlaşılabilir. Evlerde basit gözlemlerle su kaçağını anlayabileceğiniz belirtiler;

 • Tavanda ve duvarlarda su sızıntıları.
 • Tavanda duvarda derz aralarından zeminde sararmalar ve kireçlenmeler.
 • Boya sıva kabarması ve dökülmesi.
 • Banyoyu tuvalete kullanmadığınız halde zeminde geçmeyen ıslaklıklar.
 • Alt komşularınızın tavanında su akıntıları.
 • Su kullanmadığınız zamanlarda dahi kesilmeyen su sesleri.
 • Islak zeminlerde mutfakta geçmek bilmeyen nem rutubet kokuları.
 • Suyun kullanmadığınız halde hala çalışmaya devam eden su saati.
 • Kombinizin barının sürekli olarak düşüyor olması.
 • Kombi sıcak su hattını kullanılmadığı durumlarda dahi sık sık çalışarak sıcak su hattındaki suyu ısıtılıyor olması.
 • Parkelere su damlatmadığınız halde parkelerin şişiyor ve ıslaklık kokusunun geliyor olması.

Bu belirtiler su kaçağının olduğunun kanıtıdır. Görebileceğiniz belirtiler haricinde faturanızın takibini yapmak, kombinizi izlemek; gözle görülür bir kaçağın olmadığı durumlarda kaçağı tespit edebilmeniz için size fayda sağlayacaktır. Bu sayede kaçağın olduğunu tespit ederek kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmesi için firmamızın uzman su kaçağı bulma ekipleri tarafından hizmet alabilirsiniz.

                            

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Kadıköy Tesisatçı firmamız teknolojik yeniliklerle su kaçağı tespiti yapar. Su kaçağı bulma cihaz fiyatları oldukça yüksek maliyetli ürünlerdir. Ancak firmamız müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak için cihaz maliyetlerinden kaçınmadan son model cihaz kullanımı ile hizmet sunar. Cihaz fiyatlarının pahalı olması sizlere sunduğumuz hizmetlerin de uçuk fiyatlarda sunulması demek değildir. Son model ve teknolojik çeşitli cihaz kullanımı yaparak su kaçaklarına farklı yöntemlerle müdahale ediyoruz.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri – Akustik Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarında kaçaklar diğer hatlara göre daha fazla olmaktadır. Hem imalat kaynaklı hem hattın aşırı basınçlı olması nedeniyle su kaçakları oluşabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek için geliştirilmiş olan özel akustik ses dinleme cihazı sayesinde en düşük sesler dahi duyulabilir. Bu sayede temiz su hatlarındaki kaçaklar basınç nedeniyle bir miktar ses çıkaracaktır. Sesin daha çok artırılabilmesi için temiz su hattına basınç uygulanır ve suyun basıncı arttırılarak temiz su hattında ki kaçaktan suyun daha sert bir şekilde çıkması ve buna bağlı olarak da ses çıkarması sağlanır. Akustik dinleme cihazı temiz su hattı taranarak bölge rahatlıkla bulunabilir. Böylece sadece kırığın oluştuğu bölge kırılarak boru çıkarılır ve tamirat işlemi gerçekleştirilir.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

                            

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri – Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Firmamızın kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri arasında termal kamera ile kalorifer tesisatı tarama işlemlerinde bulunmaktadır. Kalorifer tesisatında oluşan kaçaklar sıcaklığından faydalanılarak termal kamera yardımı ile kolaylıkla bulunabilmektedir. Kombiden sıcak su seviyesi arttırılır ve termal kamera ile kısa sürede hat taraması yapılarak kaçaklar tespit edilir. Genellikle parke altında buna kalorifer tesisatındaki kaçaklıklarda parkelerin zarar verilmeden sökülmesi ve tamirat sonrasında tekrar yerine takılması ile hiç işlem yapılmamış gibi bırakılır.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri – Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Pis su giderlerinde kırmadan su kaçağı tespiti ve kırmadan tıkanıklık tespiti yapmak için tasarlanmış olan kameralı robotlar yardımı gider borusu içleri rahatlıkla taranabilir. Ancak boru içerisindeki kaçakların bulunmasında makineden daha çok ustanın rolü bulunmaktadır. Boru içi görüntüleme işleminde sıradan bir insanın kaçağı anlaması oldukça zordur. Ancak profesyonel tesisat ustaları boru içi görüntüleme işlemlerinde gördükleri tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde analiz edebilirler.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

                            

Bu işlem sayesinde boru içerisindeki başta su kaçağı olmak üzere birçok problemi anında tespit ederler. Firmamız profesyonel Kadıköy Tesisat ekipleri sayesinde detaylı tarama işlemleri gerçekleştirilmekte olup her türlü problem anında tespit edilip müdahale edilmektedir. Sizlerde kırmadan su kaçağı tespiti yapan Kadıköy su kaçağı tespiti firmamız sayesinde bütün hatlarınızda ki su kaçağı problemleri de anında bularak en az masrafla bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın