İstanbul Gider Koku Tespiti

29.01.2021
377

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

                          


Zaman zaman ev ya da farklı alanlarda oluşan kötü kokuların sebebi atık su giderinde yaşanan birçok sebep bulunmaktadır. Metropol şehirlerde kentleşme ilerlerken tesisat anlamında da ciddi bir teknik altyapı gerektirmektedir. Özellikle mutfaklarda kullanılan lavaboların atık su borularında biriken yemek artıkları zamanla pis kokulara sebebiyet vermektedir. Tesisat esnasında kullanılan malzemelerin doğru takılması ile kötü koku durumunun önüne geçilmesi teknik açıdan mümkün olmaktadır. Örneğin bina içersinde bulunan gider hattının diğer ucu aynı zamanda bina çatısının yarım metre yukarısında bulundurulurken ucu açıkta bırakılarak rüzgârlı havalarda yaşam alanı içerisine kötü kokunun yayılmasını önlemektedir.
                          

İstanbul koku tespiti ile tesisatlar da oluşan problemler uzman kişiler tarafından özel cihazlar sayesinde yapılmaktadır. Kişilerin yaşam kalitesini düşüren kötü koku sorunu zamanla çekilmez bir durum haline gelmektedir. Bu durumda alanında uzman kişilerce kameralı sistemler sayesinde yapılacak tespit sayesinde hızlı ve pratik bir biçimde sonuç almak mümkün olmaktadır. Kötü kokunun tespiti için eski yöntem olarak kırma işlemi gerçekleştiren ustalar kişileri maddi açıdan olumsuz olarak etkilemektedir. Tasarlanan özel robotik cihazlar ve kameralı sistemler ile alanında uzman kişilerin işini kısa sürede yapmasını ve garantili sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.
                          

Tesisatta Oluşan Kötü Koku Nedenleri

Çoğunlukla kötü kokunun oluşmasını sağlayan durumlar giderlerin tıkanmasıyla ilgili olmaktadır. Farklı bir durum ise yapılan tesisat borularının yanlış döşenmesinden de kaynaklanabilmektedir. Biriken atıklar sebebiyle tıkanan giderler zamanla kötü konunun yayılmasına neden olmaktadır. Özellikle yerde bulunan su giderleri içerisinde bulunması gereken su birikintisi olmadığında kokuya sebebiyet verebilmektedir. Genel olarak mutfakta bulunan kötü kokuların sebebi ise özellikle bulaşıkları kirden arındırırken atıkların lavabo borusunda zamanla birikmesinden kaynaklanmaktadır.

Mutfaklarda kullanılan lavabo borusunun s şeklinde takılmaması durumunda da kötü koku oluşması mümkün olmaktadır. Banyo giderlerinde veya lavabolarda zamanla biriken saç, sabun parçaları da tıkanmalara ve zamanla kokuya sebep olabilmektedir. Temizlik esnasında kullanılan bazı kimyasalların sebep olduğu ve zamanla gider borusu içerisinde birikerek pis su geçişini kapadığı için kötü koku sorunu yaratabilmektedir. Yapılan tesisatlarda kullanılan boru ve aparatların doğru bir şekilde takılması ileride oluşabilecek sorunların önüne geçilmesinde yardımcı olmaktadır. Kişilerin kötü koku sorununun kaynağını bulamaması halinde İstanbul koku tespiti son teknoloji ekipmanlar sayesinde alanında uzman ekipler tarafından kolaylıkla yapılmaktadır.

 

                          
Tesisatta Oluşan Koku Nasıl Giderilir

Tıkanıklık veya su sızıntılarının neden olduğu kötü koku sorunu su tesisatının bulunduğu hemen her yerde görülmektedir. Kişilerin kendi çabalarıyla kokudan kurtulma yöntemleri geçici olarak işe yarasa bile görmezden gelinen durum zamanla daha kötü bir hal alabilmekte ve daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Tesisat borularının zarar görmesi halinde değiştirilmesi yada genellikle eksik yapılan işçilik ile aralık kalan tuvalet taşlarının tamir edilmesi ile koku giderilmesi gerçekleştirilebilir. İnsan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bu durum deneyimli ve aynı zamanda uzman kişiler tarafından gerekli teknolojik özel cihazlar yardımı ile yapıldığı takdirde garantili sonuçlar verebilmektedir. İstanbul koku tespiti çalışmaları için kullanılan kamera sistemi ve özel robotik cihazlar ile kokunun kaynağı olan tıkanıklık veya su sızıntısı tespit edilmektedir.

Tespit çalışmasının ardından doğru alana yapılan müdahale ile kötü kokuya sebebiyet veren bölge özel cihazlar yardımıyla temizlenirken aynı zamanda kimyasal malzeme kullanımı ile kokunun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Kullanılan cihazların tespit çalışması sırasında nokta atışı göstermesi aynı zamanda kırma işlemi olmaması kişilerin ekonomik anlamda tercih ettikleri bir durum haline gelmektedir.
                          

Koku Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Yaşam alanlarında olduğu gibi aynı zamanda kişilerin vakitlerini geçirdikleri ya da yemek yiyip kahve içtikleri alanlarda sık sık kötü kokulara maruz kalınmaktadır. Gün içerisinde birçok kişi tarafından kullanılan cafeler veya lokantalar koku konusunda hassas bir durum oluşturmaktadır. Hijyen açısından yemek yenilen ortamın katbekat daha temiz olması gerekirken giderlerin tıkanması sonucu oluşan kokular insan sağlığını da olumsuz bir şekilde etkilemektedir. İstanbul Koku Tespiti için özel olarak üretilen robotik son teknoloji cihazlar sayesinde kırma işlemine gerek duyulmadan kısa bir süre içerisinde sonuçlar elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Öncelikle kokunun kaynağını bulmak için kullanılan kamera sistemi ile ilk aşama olarak tespit çalışması yapılmaktadır. Tespit aşamasında kullanılan cihaz kokunun yaydığı gazlar sayesinde kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Özellikle kameralı cihazların yardımı ile boruların içerisinde tıkalı olan alanın tespiti kısa bir sürede yapılarak koku sorununun kaynağı kolay bir şekilde çözülmektedir. Sorun yaşanan bölgenin tıkanık olması sebebiyle yarattığı koku özel bir temizleme cihazı ile giderilmektedir. Temizlik aşamasında kullanılan kimyasal deterjanlar sayesinde kötü koku alımının önüne geçilmektedir.

                          

                          
Koku Tespiti Fİyatları

Genel olarak suyun kullanıldığı alanların gider kısımlarında oluşan tıkanmalar belli bir zaman sonra kokuya sebebiyet vermektedir. Bunun nedeni ise atık suyun en çok kullandığı alanların banyo ve tuvaletlerin olmasıdır. Yapılan tesisat esnasında yanlış bağlanan sifon bağlantıları veya eksik yapılan işlemler dolayısıyla zamanla kötü kokuların oluşmasına neden olmaktadır. Tesisatın uzman kişiler tarafından yapılması ve gerekli cihazlar yardımı ile kontrolü sağlanması yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Uzman ekiplerin robotik cihazlar yöntemi sayesinde İstanbul koku tespiti ile sorun yaşanılan bölgenin temizlenmesi, eski yöntemle yapılan kırma işlemlerine göre daha az maliyetlerde gerçekleştirilmektedir. İşlem sonucu olarak garantili hizmet sağlayan uzman ekipler kullanılan cihazlar yardımı ile kişilere kısa sürede hizmet ve uzun vadede kullanım sunmaktadır. Meydana gelen sıkıntının büyüklüğüne göre değişen durumlar yapılan işlemlere göre farklı fiyatlar sunmaktadır. Kırma işleminin bulunmadığı aynı zamanda cihazlar ve yetkili kişiler tarafından yapılan işlemler, alınan olumlu sonuçlar neticesinde kişiler tarafından ihtiyaç dahilinde tercih edilen bir durum olmaktadır. Doğru yapılan tespit ve uzman kişilerin çalışmaları neticesinde kötü kokuların önüne geçilebilmektedir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın
                            
Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.