Esenler Tıkanıklık Açma

29.01.2021
579

Ortak kullanım alanlarımız olan tuvalet banyo mutfak gibi ortamlarda kimi zaman istenmeyen tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Meydana gelen tıkanıklıklar kullanıcıların bu alanları kullanmasını kısıtlamakla kalmayıp farklı problemlere de yol açabilmektedir. Kimi zaman yalnızca dairenin gider hattında değil bina hatlarında da tıkanıklık oluşabilmektedir. Böyle durumlarda tıkanıklığa rağmen kullanımın devam etmesi alt katlarda bulunan dairelerin lağım ve pis su ile dolmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle meydana gelen tıkanıklıklarında kısa sürede müdahale ile tıkanıklıkların giderilmesi gerekmektedir. Esenler tıkanıklık açma hizmetleri ile Esenler ’in tüm semtlerinde oluşacak tıkanıklıklara firmamız anında müdahale etmektedir. Böylece evlerinizde işyerlerinde ofislerinizde oluşacak gider tıkanıklıkları kısa sürede tespit edilerek açılmaktadır.

 

Gider Tıkanıkları Nerelerde Oluşur

Pimaş tıkanıklıkları bir binanın gider hattında da oluşabilmektedir. Ancak binalarda gider hattı bir tane olmayıp birçok giderin birleşmesi söz konusudur. Yaşam alanlarına lavabo, mutfak lavabosu, zemin süzgeçleri, banyo süzgeci, tuvalet gideri, klozet gideri kullanıma bağlı veya imalata bağlı olarak çıkarabilmektedir. Hatta oluşacak tıkanıklıklar kısa mesafelerde oluşabileceği gibi hattın ilerleyen kısımlarında da oluşabilmektedir. Genellikle pimaş hatlarında tıkanıklıklar dirseklerde eğimin az olduğu boruların birbirine eklendiği alanlardan oluşmaktadır. Haricinde borularda oluşan problemler neticesinde farklı yerlerde tıkanıklıkları oluşması söz konusudur.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Esenler Tıkanıklık Nedenleri

Pimaş hatlarından oluşan tıkanıklıkların birçok sebebi bulunmaktadır. Esenler tıkanıklık açma hizmetleri verdiğimiz birçok işlemde tıkanıklıklara sebep olan atıklar pimaş dışına çıkarılmaktadır. Böylece tıkanıklığın bir daha tekrarlanmaması için bu sebeplerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Genellikle oluşan tıkanıklıklar insan nedeniyle olsa da haricinde de tıkanıklıklar oluşabilmektedir. En çok karşılaşılan tıkanıklık sebepleri;

  • Tuvalet giderine yabancı cisimlerin atılması en çok tıkanıklığa sebep veren durumlar arasında yer almaktadır. Suda erimeyen tuvalet kâğıdı haricindeki kâğıt havlu ıslak mendil temizlik bezi ve benzeri birçok malzeme hattın tıkanmasına sebep olabilir.
  • Kişisel temizlik amacıyla kullandığımız banyolar temizliğimiz den arta kalan kıl tırnak ve benzeri malzemeler ile sık sık tıkanmaktadır.
  • Lavabolara temizlik sonrası dökülen sular içerisindeki yabancı cisimler nedeniyle de tıkanıklıklar oluşabilmektedir.
  • Lavabolarda tıraş olunması veya sabun artıklarının lavabo giderlerinden kaçması yine lavaboların zaman içerisinde tıkanmasına sebep olabilmektedir.
  • Mutfak giderlerine yemek artıklarının dökülmesi de zaman içerisinde mutfak giderinin tıkanmasına sebep olmaktadır.
  • Yanlış kullanımlar haricinde imalat esnasında yeteri eğimin verilmemesi de zaman içerisinde tıkanıklık oluşmasına sebep olabilir.
  • İmalat esnasında boru içerisinde unutulan malzemeler veya iç kısma sarkmış contalar tıkanıklığa sebep olmaktadır.
  • Kırılmış pimaş boruların kullanılması da tıkanıklığa sebep olmaktadır.
  • İnşaat aşamasında giderlere toz toprak çimento ve benzeri yabancı cisimlerin kaçırılması da lavabo banyo gideri süzgeç gideri ve tuvalet giderlerinin tıkanmasına sebep olabilmektedir.

 

Kırmadan Tıkanıklık Tespiti

Firmamız gelişmiş teknolojileri bünyesine kazandırarak Esenler tıkanıklık açma işlemleri için öncelikle tıkanıklık tespiti işlemleri gerçekleştirmektedir. Kırmadan dökmeden ve farklı tadilat gerektirmeden tıkanıklık tespiti yapılmaktadır. Bu sayede firmamız kısa sürede sizleri daha büyük problemler çıkmadan ve büyük maliyetlere sebep vermeden tıkanıklıklar dan kurtarmaktadır. Firmamız tıkanıklık tespitinde gelişmiş görüntülü robotlar sayesinde kısa sürede tıkanıklık tespiti gerçekleştirmektedir. Yaşam alanlarında oluşan tıkanıklığın tespiti görüntüleme yapabilen robot sayesinde pimaş boru içerisindeki farklı birikintiler de önceden tespit edilerek tıkanmalara sebep verebilecek tıkanıklıkların temizlenmesi söz konusudur.

 

Lavabo Açma Teknikleri

Lavabolar küçük olmasına rağmen tıkanıkların ileri bölümlerde olması nedeniyle açılması zor olan yerlerdir. Esenler tıkanıklık açma hizmetleri kapsamında firmamız lavabo açma işlemlerini farklı birçok yöntem ile gerçekleştirebilmektedir. İsteğe göre ilkel yöntemlerle gerçekleştirilebilen lavabo açma teknikleri arasında lavabo hattına basınçlı su uygulaması bulunmaktadır. Yine basınçta hava uygulaması da yapılarak tıkanıklığın açılması yapılabilir. Firmamız lavabo açma işlemlerinde tıkanıklığın yakında olması durumunda ucu çengel sivri malzemeler ile tanıdığın açılmasını sağlamaktadır.

Yapılan tüm tıkanıklık açma işlemlerinde firmamız hattın korunmasını ve tıkanıklığa sebep olan malzemelerin tat dışına çıkarılmasını sağlamaktadır. Böylelikle hat içerisindeki yabancı malzemelerin ilerleyen kısımlarda yeni tıkanıklığa sebep vermesinin önüne geçmektedir. Zor durumda kalınmadığı takdirde ilkel yöntemler kullanılmamaktadır. Esenler tıkanıklık açma hizmetleri kapsamında firmamız lavabo başta olmak üzere pimaş hattında kameralı robot kullanmaktadır.

Kullanılan kameranın robotlar sayesinde kısa sürede tıkanıklığı tespit edilmesi ve tıkanıklığın türüne göre müdahalenin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Lavabo hatlarına tıkanıklık açma işlemi için geliştirilmiş olan robotlar ile müdahale ederek hat içerisindeki tıkanıklığa sebep olan malzemeyi hattın dışına çıkarmaktadır. Aynı zamanda tıkanıklığın haricinde borularda kırık çatlak veyahut da temizlenmesi gereken durumlarda da erken müdahale yöntemi ile problemlerin önceden tespiti ve ortadan kaldırılması söz konusudur.

Tuvalet Gideri Tıkanıklık Açma

Alaturka ve klozet tipi tuvaletlerde de oluşan tıkanıklıklar da tıkanıklık açma robotu kullanılmaktadır. Bu sayede tıkanıklık kısa sürede tespit edilerek en gelişmiş yöntemlerle tıkanıklığa müdahale edilmektedir. Kırmadan dökmeden herhangi bir masraf çıkarmadan ve en önemlisi gider hatlarına zarar vermeden tıkanıklığa sebep olan malzemeler hattın dışarısına çıkarılmaktadır. Hattın tamamı ile temizlenmesi sağlanarak yeni tıkanıklıklara veya su sızıntılarına sebep olacak bir problem bırakılmaktadır. Üstelik yalnızca bina içerisindeki hatlar ve aynı zamanda binalarımızın ana hatlarında ve kanalizasyona bağlanan bina haplarından oluşan büyük çaplı tıkanıklıklara da firmamız kısa sürede müdahale etmektedir. Profesyonel ekibimiz sayesinde birçok kişinin kabusu olan gider tıkanıklıkları kısa sürede açılmaktadır.

 

Güvenli Yöntemler İle Tıkanıklık Açma

Esenler tıkanıklık açma hizmetlerimizi Esenler ’in tüm semtlerinde sunmaktayız. Firmamız Atışalanı, Sanayi, Karapınar semtlerinde de hizmetlerini kusursuz olarak icra etmektedir. Firmamız gider tıkanıklıklarını giderme konusunda zararlı hiç bir yöntemi kullanmamaktadır. Özellikle ilkel yöntemler ve zararlı kimyasallar kullanılmayarak her tür tıkanıklıklarda robot ile hatta zarar vermeden tıkanıklık açılmaktadır.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.