Esenler Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
747

İstanbul’un tesisat devlerinden biri olan firmamız Esenler su kaçağı tespiti hizmetleri ile tüm Esenler halkının hizmetindedir. En gelişmiş teknolojiler sayesinde uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan firmamızın biriken tecrübesi ve gelişen teknolojisi ile kırmadan dökmeden sizlere tadilat çıkarmadan su kaçağının tespit edilmesini ve isteğinize bağlı olarak tamir onarım ve tadilat işlemlerinizin yapılmasını sağlamaktadır.

Firmamız Esenler başta olmak üzere İstanbul’un ilçelerine tesisat hizmetleri vermektedir. Esener’de firmamız 16 mahalleye de kesintisiz hizmet sunmaktadır. Elmalı Birlik Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Havaalanı Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kemer Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Nine Hatun Mahallesi, Oruç Reis Mahallesi, Tuna Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi genelinde profesyonel hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Su kaçağı

 

Cihazla Kırmadan Ve zarar Vermeden Su Kaçağı Tespiti

Firmamız gelişen ve değişen teknoloji ile beraber su kaçaklarınızı en kısa yöntemleri kullanarak çözüme kavuşturmaktadır. Sizler de Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde firmamız ile iletişim kurarak su kaçaklarını kısa sürede tespit ettirebilirsiniz. İlkel yöntemlerle su kaçağı bulabilmek boruların konumundan dolayı oldukça zordur. Borularda yaşanacak bir su kaçağını bulabilmek için su kaçağını görünür hale getirebilmek gerekmektedir. Bunun için geçmişte kırım yaparak boruların yüzeyi çıkarılması metodu kullanılmaktaydı. Ancak bu durum hem maliyetli hem de zahmetli bir işlem olduğu için farklı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

Firmamız kırmadan dökmeden ve yeni tadilat masrafları çıkarmadan su kaçağı problemlerinizi ortadan kaldırmanız için yeni sistemler geliştirmektedir. Bu sistemler arasında Su kaçağının bulunduğu alana göre farklı cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağının neden olduğu problemleri de kısa sürede ortadan kaldırmak için öncelikle su kaçağının nereden ve nasıl olduğu araştırılmaktadır. Sonucuna göre su kaçağının noktasal olarak tespit edilebilmesi ancak gelişmiş cihazlar ile sağlanmaktadır.

 

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su kaçağı olup olmadığını anlamak için bazı kontroller yapmanız gerekmektedir. Kimi su kaçakları çıplak gözle fark edilirse de kimi su kaçakları alt komşuya ya da yan komşuya sirayet etmesi nedeniyle tarafınızdan fark edilemeyebilir. Özellikle bina yapısına bağlı olarak bazı bina yapılarında tavanı ya da duvarları görebilmek mümkün olmayabilir. Duvar yapısı nedeniyle duvarda kabarma sararma olmasa dahi tavanın sararması ve tavandaki damlamalar görünmese dahi farklı yöntemlerle su kaçağının anlaşılabilmesi mümkündür. Esenler su kaçağı tespiti yapan firmamız sizler için su kaçağı belirtilerini edinmiş olduğu bilgilere dayanarak paylaşmaktadır. Su kaçağı belirtileri;

  • Kapalı olduğu halde çalışmaya devam eden bir su saati hattan suyun kaçtığının en büyük göstergesidir.
  • Su sesi ya da duvarda tavanda ya da zeminde su birikintilerinin oluşması yine su kaçağı ile alakalı bir durumdur.
  • Kombinizin sürekli olarak basınç kaybetmesi yine tesisatta bir kaçak olduğunun işaretidir. Yine kombi sıcak su hattında oluşacak bir kaçak kombinizin sürekli olarak devreye girmesine ve kaçakla eksilen suyun yerine aldığı yeni suyu ısıtmasına sebep olacaktır. Bu nedenle sıcak su kullanımı olmadığı halde sık sık kombinizin çalışması da sıcak su hattınızda oluşan bir kaçağı habercisidir.
  • Kaçağın duvar ve tavanda oluşturmuş oldu akıntı zamanla döküntüye ve renk değişimine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda rutubet ve körü koku gibi durumlara da sebep vermesi ile su kaçağının olduğu anlaşılabilir.

Su kaçağının hangi türü olursa olsun anlayabilmek için su kaçağını görüldüğü yerler kontrol edilmelidir. Özellikle ıslak zeminlerde sık sık kullanılan su nedeniyle oluşan bir ıslaklık ile kaçaktan dolayı oluşan ıslaklığın ayırt edilebilmesi için belli bir süre kullanıma ara verilerek dikkatlice takibinin yapılması gerekmektedir.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

 

Kaçağın Hangi Hatta Olduğunu Nasıl Buluyoruz

Esenler su kaçağı tespiti yapan firmamız uzun yıllardır sektörde edinmiş olduğu tecrübeler sayesinde su kaçaklarını hangi hatlarda oluştuğunu kısa sürede bulabilmektedir. Bu sayede kaçağın nereden kaynaklandığına karşılık kısa sürede çözüm geliştirerek uygulama yapılmaktadır. Firmamız gelişmiş teknolojileri ile Esenler su kaçağı tespiti hizmetlerini müşteri memnuniyeti esaslı olarak uygulamaktadır. Bu kapsamda hangi hatta kaçak olduğunu basit birkaç yöntem ile öğrenmektedir.

 

Kaçak Olan Hattın Tespiti

Su kaçağının olduğu yeri anlamak için hatları sırasıyla kontrol edilmesi gerekmektedir. Temiz su hattında ki bütün musluklar kapatılarak hattın basıncı arttırılır ve basınç özel makineler ile belli bir süre ölçülür. Basıncında düşme yaşanması durumunda kaçağın olduğu kesinleşir. Kaçak konusunda kesinlik kazanmamış olduğuna inanıyorsanız hattın ana vanasını kapatarak hat içerisindeki suyu boşaltabilir, kaçağın devam edip etmediğini inceleyerek yine su kaçağının temiz su hattından olup olmadığı anlaşılabilir.

Kalorifer tesisatında oluşan su kaçakları kombi bar göstergesinde sürekli oluşan basınç düşmesi ile anlaşılabilir. Yine kombi sistemine bağlı olan sıcak su hattında oluşacak olan kaçağın doğrulanması için temiz su hattına uygulanan işlemler uygulanabilir. Ancak bu uygulamalar haricini kombinin sık sık çalışarak suyu ısıtmaya çalışıyor olması kaçak olduğunun anlaşılması için yeterlidir.

Temiz su hattının ve kalorifer hattının kontrol edilmesinin ardından herhangi bir kaçağın bulunmaması durumunda pis su giderinde kullanım yapılarak kaçak olup olmadığı anlaşılabilir. Uzun süreli su kullanımı yapılarak gider hatlarından kaçak olup olmadığı firmamız tarafından Esenler su kaçağı tespiti işlemleri arasında yer almaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

 

Esenler Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Firmamız teknolojinin sunmuş olduğu en gelişmiş cihazlarla Esenler su kaçağı tespiti hizmetlerini vermektedir. Su kaçağı tespiti yapılan farklı üç çeşit makina ile detaylı olarak hizmet verilmektedir. Kısa sürede profesyonel ekibimiz sayesinde kaçağın bulunması ve en uygun tadilat yönteminin uygulanması söz konusudur. İstanbul genelinde uygulanmakta olan su kaçağı tespit fiyatları Esenler su kaçağı tespiti ile aynı olup tüm İstanbul’da sabit fiyat tarifesi uygulanmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

 

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 2 Ortalama: 2.5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.