Başakşehir Tıkanıklık Açma

29.01.2021
553

Evde ya da işyerinizde lavabo ya da tesisatın başka bir bölümünde tıkanıklık yaşandığında sinirleri yıpratan ve sizi yoran bir durumdur. Üstelik bu tıkanıklık yüzünden mağdur olan herkesin sinirini bozduğu gibi yaşam kalitesini de etkileyecektir. Tıkanıklık yaşamaya başlanıldığı andan itibaren hemen internetten bir sıhhi tesisat firması araştırmaya girilir. Eğer yaşadığınız bölge İstanbul ise Başakşehir tıkanıklık açma konusunda kaliteli bir hizmet vermeye devam eden firmamız uzun yıllara dayanan teknik ekibe ve son modern cihazlara sahiptir. Yaşadığınız tıkanıklık sorunu bazen basit bir nedene bağlı olabildiği gibi genellikle komplike nedenlerden oluşur. Evde uygulanan basit yöntemler sorununuzu çözmeyecektir. Bu nedenle profesyonel olarak yardım ve destek almanız yerinde olacaktır. Tıkanıklık açma konusunu tek başına çözmeye kalkışmanız halinde bunun daha fazla maliyetli ve daha uzun bir zaman alacağını da unutmadan belirtelim.  Tıkanıklık açma konusunda firmamızın yılların getirdiği deneyime sahip ekibimiz ve son teknolojik cihazlarla öncelikle arızanın neden ve nereden kaynaklandığını tespit ederek sorundan tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu arada Başakşehir ilçesinin Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe semtlerine de servisi bulunmaktadır.

 

Başakşehir Lavabo Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarımızda evlerimizde ya da işyerlerimizde her zaman lavabo tıkanıklığı arızası bulunması olası bir durumdur. Ancak lavabo tıkanıklığı daha çok evlerde rastlanılan bir durumdur. Söz konusu mutfak lavabo tıkanıklığı olduğunda evde internetten araştırılarak önerilen doğal yöntemler uygulanıyor. Evde uygulanan doğal yöntemlerin etkili olmadığını bir biçimde lavabonun açılmasını sağlasa da çok kısa vadeli bir çözüm olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.  Başakşehir lavabo tıkanıklığı açma işlemi profesyonel ve işinde uzman bir ekip tarafından yapılması son derece ekonomik ve yararlı olacaktır. Kendi kendinize çözmeye kalktığınızda size çok basit gibi görünen işlemde yapacağınız en ufak bir hata sorunun büyümesine ve çözümün daha maliyetli olmasına yol açacaktır.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Başakşehir Lavabo Tıkanıklığı Fark ettiğinizde Yapmanız Gerekenler

  Evinizde ya da işyerinizde lavabonuz tıkanmış olabilir. Başakşehir lavabo tıkanıklığı fark ettiğinizde yapmanız gerekenler şu şekilde anlatılabilir: Öncelikle tıkanıklığı anladığınız andan itibaren ilk yapmanız gereken suyun geri basmasını önlemek olacaktır.  Su basmasını önlemek için suyu vanadan kapatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise lavabonun alt kısmına leğen ya da kap koymanız yeterli olacaktır. Böylece herhangi bir su akıntısı olmamasını sağlayacaktır. Bunları yaptıktan sonra kaliteli ve güvenilir bir sıhhi tesisat firması ile iletişime geçerek çalışmanız gerekiyor.

 

Başakşehir Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

 İnternette en çok araştırılan konulardan biri de mutfak lavabosu tıkanıklığının nasıl açıldığı ile ilgili konudur. Yazımızda daha önce belirttiğimiz üzere mutfak lavabo tıkanıklığını evde tek başına gidermeye çalışırken yapılacak en ufak bir hata daha fazla bir maliyete ve daha uzun bir süreye mal olacaktır. Bu nedenle Başakşehir mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? Konusunu sizler için araştırdık. Bu soruya verilecek en iyi yanıt konusunda uzman ve deneyimli bir ekibe sahip ve son model teknolojik cihazlara sahip kurumsal firmalar olacaktır. Son model teknolojik cihazlarla yapılan lavabonun tıkalı olma sorununu giderilmesi doğru ve en etkili yöntemdir. Mutfak lavabo tıkanıklığını açma işlemi sırasında ilk yapılacak iş tıkalı olan lavaboyu açmak için kameralı görüntüleme cihazının kullanılmasıdır. Bu işlem mutfak lavabosunun tıkanıklık nedenini gösterecektir. Tıkanıklık nedeninin belirlenmesi tıkanıklığın giderilmesinde en önemli faktördür. Tıkalı lavabonun gider borusuna kameralı görüntüleme cihazı gönderilir. Tıkalı lavabonun görüntüsünün elde edilmesiyle beraber tıkanıklığın nedeninin yanı sıra nokta atışı yapılarak tıkanıklığın yeri de tespit edilmiş olur. Tıkanıklığa neden olan yabancı maddeye göre de tıkalı lavaboyu açma yöntemi değişiklik göstermektedir. Örneğin tıkanıklık yağ artıklarından kaynaklanıyorsa en iyi yöntem pimaş yıkama yöntemi olacaktır. Pimaş yıkama işlemi tamamlandıktan sonra kameralı cihaz tekrar boruya gönderilerek lavabonun açılıp açılmadığı tespit edilir. Pimaş yıkama yöntemi sonrasında eğer boruda kalıntı bulunursa işlem tekrarlanır. Tıkanma sebebi eğer bir yabancı madde ise, o zaman robotla lavabo açma yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde kamera gider lavabosuna gönderilir ve kamera le tespit edilen cisme uygun aparatlar robota takılarak gönderilir. Cisim parçalanmak ya da aparata dolanmak suretiyle çekilerek lavabonun açılması sağlanır. 

 

Başakşehir Lavabo Tıkanma Nedenleri

 Lavabo tıkanıklığı son derece yaşam kalitesini düşüren bir durumdur. Bununla da kalmaz son derece de zorlu ve sinir bozucu bir süreçtir. Başakşehir lavabo tıkanma nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Lavabo tıkanıklığı genel olarak kullanım hataları ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır.
  • Tıkanan lavabo banyo lavabosu ise kullanım hatalarının arasında en önemli nedenlerinden biri de lavaboda tıraş olmaktır. Tıraş olurken lavabo giderine giden sakallar pimaş borusunun dirseğinde birikip tıkanmasına yol açabilir.
  •  Lavaboya giren sabun parçaları da birikerek tıkanıklığa sebep olabilir.
  • Küçük sabun parçaları da süzgeçten geçerek boruya yapışıp birikir.
  • Mutfak lavabolarında oluşan tıkanıklıklarda lavaboya atılan yiyecek parçaları da tıkanıklığa neden olur.
  •  Demlik dibindeki çaylar lavaboya döküldüğünde tıkanıklık oluşmasına neden olur.
  • Mutfak lavabosunda yıkanan bulaşıklardaki yağarda giderlerde birikerek tıkanıklığa yol açar.
  • Lavabo borusunun eğiminin yetersiz ya da yanlış yapılması da tıkanıklığa yol açmaktadır. Tesisatı yapan ustanın hassas terazi kullanmayışı boruya eğim vermez bu da boru da eğim sorununa neden olur. Böylece de lavabo tıkanır.

 

Başakşehir Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı da son derece önemli ve sinir bozucu durumdur. Başakşehir klozet tıkanıklığı açma yöntemi olarak kameralı tespit etme yöntemi ile neden tespit edilir ve robotla tıkanıklık açma yöntemi kullanılması tercih edilmektedir. Robot açma yönteminde kullanılan cihazlar özellikleri nedeni ile logar görüntülü klozet tıkanıklığı açma işlemi yapılmaktadır. Başakşehir ve Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe semtlerine de servisi bulunmaktadır.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.