Başakşehir Su Kaçağı Tespiti

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti
29.01.2021
72

Evinizde ya da işyerinizde su kaçağı problemi yaşıyorsanız bu sizi yoran ve sıkıntıya düşüren bir durumdur. Su kaçağı sorunu yaşayan herkes bir an önce bu zor durumdan kurtulmak ister. Bu nedenle de internette en çok aranan konulardan biri de su kaçağı tespiti ve bunları çözen firmalardır.  Başakşehir su kaçağı tespiti dendiğinde konusunda uzman olan firmamız kurulduğu günden bu yana su kaçağı ile ilgili sorunlarınızı çözmeye devam ediyor. Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı arızası meydana geldiğinde günümüzde su kaçağı tespiti son teknoloji ekipmanlarla noktasal olarak yapılabilmektedir. Bu nedenle de bu noktada sizin için en önemli konu su kaçağı tespiti yapan tesisat firmasını doğru biçimde seçmeniz olacaktır. Su kaçağı tespit edildikten sonra firmamız 1 ya da 2 kalebodur kırarak arızayı giderecektir. Firmamızın, Başakşehir’in tüm semtlerine Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe mahallelerine de servisi bulunmaktadır.

Su kaçağı

 

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

İster evde isterse iş yerinde bir su kaçağı arızası bulunuyorsa bu zahmetli ve yorucu bir sürecin içinde olduğunuz anlamına gelecektir. Su kaçağının tamirinden çok su kaçağının tespiti eskiden çok zor ve zahmetli bir iştir.  Bu nedenle internette en çok araştırılan konulardan biri de Başakşehir su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Konusudur. Günümüzde teknolojisinin gelişmesi ile birlikte son model cihazlarla hiçbir yer kırılıp dökülmeden noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Firmamız Başak şehir semtlerinden biri olan İkitelli’de de aynı hizmeti vermektedir. Tesisatta bulunan sızıntı ister sıcak su hattında isterse soğuk su hattında da olsa noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor.

 

Başakşehir Su Kaçağı Varsa Yapmanız Gerekenler

Evinizde ya da işyerinizin herhangi bir yerde su kaçağı arızası ile karşı karşıya kaldığınızda sizin de tesisat firmanızla iletişime geçmeden önce alabileceğiniz önlemler bulunmaktadır. Başakşehir su kaçağı varsa yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

 •  Öncelikle bulunduğunuz yerde bir su kaçağı olduğunu anladığınız anda su vanasını hemen kapatmanız gerekir.
 • Su kaçağının neden olduğu ıslaklık duvarda elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık gördüyseniz, elektriği sigortadan kapatmanız çok yerinde bir karar olacaktır.
 • Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmalısınız.
7/24 Su Kaçağı Tespiti

 

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Ekipmanlar

 Yaşam alanlarınızda eğer su kaçağı arızası bulunuyorsa tesisat firması ile irtibata geçmeniz önemlidir.  Başak şehir ve Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe mahallelerinde de aktif olarak çalışan firmamız yılların verdiği uzman teknik kadrosu ve son teknolojik ekipmanlarla su kaçağı tespitini başarıyla yaparak hızla çözüme kavuşturmaktadır. Başakşehir su kaçağı tespiti için kullanılan ekipmanlar şöyle listelenebilir.

 • Frekans Dinleme Kulaklığı:  Eğer su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyorsa akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır.  Temiz su borularında oluşan su kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde duvar ya da tavanlarda ıslaklığa sebep olması kaçınılmazdır.
 • PimaşBoru Görüntüleme Kamerası:  Sadece su kaçağı arızası dışında borunun içinde oluşan diğer sorunları da belirlemek için kullanılan su kaçağı bulma ekipmanıdır. Pis su borularının içine gönderilen endoskopik kamera ile kırık, çatlak ya da conta deformasyonundan kaynaklanan sızıntılar ekibimiz tarafından görüntülenerek tespit edilmektedir.
 • Termal Kamera: Özellikle sıcak su tesisat borularını görüntülerken aynı zamanda yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için çok uygundur. Bu tür cihazlarımız yardımcı cihazlar sınıfındadır.
 • Nem Ölçme Aleti: Duvarlarınızda nemlenme ya da rutubet oluşuyor uzman teknik ekibimiz bulunduğunuz ortamda rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit edebilmektedir.
 • Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı bir ekipman olan tesisat ölçüm pompası temiz su borusunda kaçakları tespit etmekte yardımcı bir ekipmandır. 

 

Başakşehir Su Kaçağının Nedenleri

Başak şehir ve Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe semtlerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de su kaçağı arızasıdır. Başakşehir su kaçağının nedenleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Yüksek yapıların sayısının fazla olması. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı dalgalanmalarına sıklıkla neden olur bu da tesisat borularına zarar verir.
 • Tesisatlar da kullanılan boruların kalitesiz olması da bir neden olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Başakşehir su kaçağı arızalarında sık sık karşılaşılan bir diğer sorunda tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır. Bu da su kaçağı arızası olarak yansımaktadır.
 • Bir diğer su kaçağı arızası olarak rastlanılan bir durumda su tesisatı döşenirken ek yerlerinde yapılan kaynak hataları olarak karşımıza çıkmaktadır.
 •  Su kaçağı arızası olarak diğer karşımıza çıkan neden ise su tesisat borularında yapılan montaj hatalarıdır.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri de atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde iken yapılan pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklıdır.
 • Atık su borularında su kaçağı görülmesinin nedenlerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın deformasyonundan kaynaklanır.

Su kaçağı arızalarının tespitinde ve tamirinde firmamız Başakşehir ve Başak konutları, İkitelli, Altın şehir, Kayabaşı, Bahçe şehir, Güvercin Tepe, Şahintepe semtlerinde de 7/24 siz müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? Su kaçağı anlama
Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?