7/24 Tıkanıklık Açma

29.01.2021
453

7/24 Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık problemleri hemen hemen her ailede yaşanabilir. Gerek kullanıma bağlı gerekse imalat hataları nedeniyle her binada neredeyse tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Hem dairelerde hem binaların ana hatlarında oluşan zamansız tıkanıklıklar da 7/24 tıkanıklık açma hizmetlerine gereksinim duyulmaktadır. Zamansız oluşan bu tıkanıklıklar dan gece ya da hafta sonu ne zaman oluşursa anında kurtulmak gerekmektedir. Aksi takdirde oluşan tıkanıklık nedeniyle gider hatlarının kullanımı sınırlandırılmasında Hatta hat açılana kadar kullanımı durulmalıdır.

Çeşitli sebeplerden dolayı tıkanan hatlarda hattın yerine göre aciliyet arz etmesi muhtemeldir. Belki bir lavabo için hat açılması bekletilebilir ancak özellikle tuvalet ve klozet giderlerinin tıkanması ya da tamamı ile bütün haftanın toplandığı bir hattın tıkanması bütün hatların kullanımını engelleyeceği için ve dahası bina ana hatlarında oluşan tıkanıklıklar sebebiyle üst katlarda oluşan kullanımla katlardaki binalarda çıkacağı için pis su basması problemi ile alt katlar karşı karşıya kalacaktır.

 

Tıkanıkların Ana Sebebi

Gider hatlarındaki tıkanıklıkların asıl sebebi her ne olursa olsun içerisinde biriken pisliklerin atık su ya geçit vermemesidir. Ancak bu duruma birçok farklı olaylar neden olabilmektedir. Yapım aşamasından kullanıma kadar yapılan tüm yanlışlıklar boruda su kaçağı ya da tıkanıklık olarak görülebilmektedir. 7/24 tıkanıklık açma hizmetleri ile her an ulaşabileceğiniz ve her an tıkanıklık problemlerinden sizi kurtaracak olan firmamız sahada karşılaşmış oldu tanıklık problemler ile sizlerle paylaşmaktadır. Genellikle tıkanıklık sebepleri;

  • Yemekten sonra bulaşıklı malzemelerin lavaboya dökülmesi ile yemek artıklarının gider borularında birikmesi.
  • Yemek ve yağlı atıkları lavaboya dökülerek yağların borularında donması ve tabakalaşması.
  •  Yapı inşaat halindeyken tuvalet giderlerine süzgeç giderlerine veya lavabo giderlerine sıva kalıntılarının veya İnşaat malzemelerinden kalıntıların dökülmesi.
  • Suyun akarını sağlamak için verilen eğimin yetersiz olması.
  • Zamanla borular içerisinde oluşan kireçlenme ve yosunlaşma ile beraber boru çapının daralarak atık suyun gitmesinin zorlaşması.
  • Banyo lavabosundan ya da banyo süzgeçlerin de tıraş sonrası saç sakal kıllarının bulunması tıkanıklıklara sebep olmaktadır.
  • İnşaat yapısının sağlam olmaması nedeniyle zaman içerisinde boru üzerine çökmelerin yaşanması ve borunun ezilmesi ile akışının engellenmesi.
  • Klozet giderlerine yoğun miktarda tuvalet kağıdı atılması. Peçete iç çamaşırı ıslak mendil ve benzeri katı malzemelerin klozetlere atılması tıkanıklığa sebep olmaktadır.
Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Tıkanıklık Tespiti Nasıl Yapılır

7/24 tıkanıklık açma faaliyetlerini yürütebilmek için öncesinde tıkanıklığın tespit edilmesi gerekmektedir. Tespit edilebilmesi için geliştirilmiş robotik cihazlardan yardım alınması en pratik çözümdür. Aksi takdirde ilkel yöntemler kullanarak tıkanıklıkların tespit edilebilmesi için birçok alanda kırım yapılması gerekmektedir. Ya da tespitin yapılmadan tıkanıklığın ne olduğu tahmini ne yer verilerek direkt tıkanıklık açma işlemlerine başlamak gerekmektedir. Ancak bu işlemler İlkel yöntemlerle olduğu için hem tıkanıklığa özgür bir çalışma olmayacak hem de farklı problemlere yol açabilecektir. Bu gibi nedenlerden dolayı tıkanıklık açma işlemlerinde robotla tıkanıklık tespiti yapılması en uygun olan yöntemdir.

Elastik bir hortum ucunda mikro kamera su geçirmez çok fonksiyonlu makinalar bulunmaktadır. Yine aynı bu düzeneğin bir farklı kolunda ise ucuna aparat takılıp farklı fonksiyonlar yapabilecek elastik hortum bulunmaktadır. Kamera tıkalı olan hatta sokularak boru içerisinde geniş çaplı bir tarama işlemini gerçekleştirmektedir. Büyük bir ekranda kameranın görüntülemiş olduğu hat içerisinin görüntüleri incelene bilmektedir. Bu sayede pimaş içerisindeki tıkanıklık kolay yöntemlerle tespit edilmiş olmaktadır.

 

Kırım Yapmadan Tıkanıklık Açılabilir Mi?

Tıkanıklık problemleri başta olmak üzere su kaçakları, tesisatla alakalı birçok problemde kırım yaparak tamirat işlemlerini veya tıkanıklık açma İşlemlerin yapılması gerekmektedir. Özellikle eski usul yapılan tıkanıklık açma yöntemlerinde hattın içerisine yapılan müdahaleler neticesinde tıkanıklığın açılmaması kırımı mecbur kılan bir durumdur. Hat boyunca tamamen kırım yapılarak tek tek kontrol sağlanıp tıkanıklığın borular çıkarılarak yapılıyor olması büyük masraflara sebep olur

Firmamız gelişen teknolojiler sayesinde 7/24 tıkanıklık açma işlemlerinde robotik cihazlar kullanmaktadır. Bu sayede kırım yapmadan tıkanıklık açılabilmektedir. Tıkanıklık açma robotlarını uç kısımlarına entegre edilebilen çeşitli mekanizmalar sayesinde tıkanıklığa sebep olan malzeme ne olursa olsun kesme parçalama delme veya eritme gibi birçok işlemin yapılabilmesi mümkündür. Bu nedenle hiçbir şekilde tıkanıklık işlemlerinde kırıma ihtiyaç duyulmaz. Sizlerde bu sayede tıkanıklık problemlerini gözünüzde büyütmeden kısa sürede tıkanıklıklardan kurtulabilirsiniz.

 

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Kimi zaman hiç beklenmediği anlarda tıkanıklık meydana gelebilir. Özellikle gece mesai sonrasında oluşan tıkanıklıklar da 7/24 tıkanıklık açma hizmeti sunan firma bulmak oldukça zordur. Firmamız bu zorlukların üstesinden girebilmeniz için 7/24 tıkanıklık açma hizmeti vererek sizleri en ihtiyaç duyduğunuz anda yalnız bırakmamaktadır. Robotla pimaş tıkanıklığı açma hizmetleri ile kırmadan dökmeden etrafa zarar vermeden ve kirletmeden kolaylıkla tıkanıklıklarınıza uygun müdahale yöntemlerini uygular. Firmamız covid-19 tedbirlerini de alarak özel alanlarınızda çalışmalarını yürütür. Hijyenin öncelikli tutulduğu çalışmalarımızda kesin sonuç alınmadan ücret talebinde bulunulmaz.

Görüntülü cihazlarımız hat içerisine gönderilerek detaylı olarak görüntüleme yapılmaktadır. Hatta tespit edilen tıkanıklık türüne göre robot ucuna parçalayıcı delici kesici ya da tutucu aparatlar takılır ve işlem tıkanıklığa sebep olan malzemenin türüne göre seçilir. Firmamız malzemenin hat dışına çıkarılması ve hattın ilerleyen bölümlerinde tekrardan tıkanıklığa sebep olmaması için çalışmaktadır.

 

Firmamız Varsa Tıkanıklıklar Büyük Sorun Değildir

Firmamız Türkiye’nin en seçkin firmaları arasında yer almaktadır. Teknolojik cihazlara yaptığı yatırımlar sayesinde müşteri memnuniyetini artıracak çalışmalara imza atılmaktadır. İstanbul genelinde detaylı olarak tesisat problemleriniz araştırılmakta, profesyonel olarak çözümler geliştirilmektedir. Yeni ve sürekli olarak gelişen teknolojik cihazlar sayesinde en büyük sorunlarımız dahi kırmadan kirletmeden ve evinize zarar vermeden tadilatı yapılarak birçok masraftan kısa sürede kurtulmanız sağlanmaktadır. Sizde teknolojik ve profesyonel ekiplerimiz sayesinde memnun kalabileceğiniz bir hizmetten yararlanarak kaliteli hizmet tecrübesi elde edilebilirsiniz. Üstelik 7/24 tıkanıklık açma hizmetlerimizden faydalanmak için telefonlarımız üzerinden veya sitemiz üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.