Sultanbeyli Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
595

                         
Sultanbeyli Su Kaçağı Tespiti

 Başınıza evde ya da işyeri gibi yaşam alanınız sayılan yerlerde gelebilecek en rahatsızlık ve sıkıntı veren durum tesisatınızda çıkabilecek arızalardır. Tesisatınızda çıkabilecek arızaların başında su kaçağı arızaları en başta gelmektedir. Ortaya çıkacak masraf bir yana ikili ilişkilerinize kadar birçok konuda canınızı sıkıp yaşam kalitenizi düşürür.  Sultanbeyli su kaçağı tespiti kolay sorunlardan biridir. Su kaçağı dendiğinde eskiden herkesin aklına kırılacak fayans ve diğer döşemeler çıkacak diğer tadilat masraflarının yanı sıra sızıntı olana yerlerin kullanılamaması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Ancak günümüzün gelişen teknolojisi ve uzman deneyimli kadroya sahip kurumsal tesisat firmaları su kaçağı tespitini hiç bir yeri kırmadan dökmeden kolaylıkla su kaçağı tespiti yapmaktadırlar.

Su kaçağı

                         

Sultanbeyli Su Kaçağı Belirtileri

Evinizde, ofisinizde ya da tesisat bulunan her yerde su kaçağı arızası olabilir. Bazen uzun bir süre kaçak fark edilmediği gibi bazen de anında fark edilebilir. İki farklı su kaçağı arızası olabilir. Bunlardan ilki kolay belirlenebilen su kaçağı ve kolay belirlenemeyen su kaçağı çeşitleri bulunur. Tespit edilmesi kolay olmayan su kaçağı arızalarını gösterdikleri birkaç ufak noktalardan anlayabilmeniz mümkündür. Sultanbeyli su kaçağı belirtileri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Duvarlarda ya da tavanlarda görülen ıslaklık ya da nem
 • Duvar ya da tavanda aniden görülen siyah noktalar
 • Eğer ıslaklık elektrik prizlerinin etrafında ise elektrik mutlaka sigortadan kapatılmalıdır.
 • Kombinize sürekli bir şekilde su ilavesi yapmanız gerekiyorsa o takdirde kombinizi kapatıp gerekli kontrollerin sağlanması için tesisat firması ile iletişime geçmelisiniz.
 • Tüm su ile çalışan cihazları ve muslukları kapattığınız halde su sayacı hala dönmeye devam ediyorsa o zaman bulunduğunuz yerde su kaçağı arızası olduğu açıktır.

Bu durumda tesisat firmasını çağırmanız en doğru seçenek olacaktır. Uzun yıllara dayanan tecrübeli ve deneyimli ekibi ile birlikte teknolojinin geliştirdiği son model cihazları kullanan firmamız Sultanbeyli ve  Mehmetakif, Turgutreis, Mimarsinan ve Necip Fazıl semtlerine de 7/24  hizmet vermeye devam ediyoruz. Firmamız hiç bir yeri kırıp dökmeden noktasal olarak su kaçağı arızasının yerini başarılı bir şekilde tespit etmektedir.

                         

Tesisat Firması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Su kaçağı arızası belirtilerini fark ettiğinizde yapmanız gereken ilk adım konusunda uzman kurumsal bir firma iletişime geçmeniz en doğru çözüm olacaktır. Peki, tesisat firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir. Seçtiğiniz tesisat firmasının merdiven altı bir tesisatçı olmamasına dikkat etmelisiniz. Tesisat firmasında mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli bir ekibin olmasının yanı sıra son teknolojik cihazları da bünyesinde bulundurmasına dikkat etmelisiniz.  Ayrıca firmanın servisinin hızlı ve müşteri odaklı olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.  Firmamız bu anlamdauzun yıllara dayanan tecrübeli ve deneyimli ekibi ile birlikte teknolojinin geliştirdiği son model cihazları kullanan firmamız Sultanbeyli ve Mehmetakif, Turgutreis, Mimarsinan ve Necip Fazıl semtlerine de 7/24 hizmet vermeyi sürdürmektedir.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                         

Sultanbeyli Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Günümüzde su kaçağı tespiti işinde uzman firmamız tarafından kolaylıkla hiçbir yeri kırıp dökmeden noktasal olarak yapılmaktadır. Su kaçağı arızası tespiti yapıldıktan sonra gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Gelelim Sultanbeyli su kaçağı tespiti nasıl yapılır?Sorusunun yanıtını bulmaya.  Daha önce de belirttiğimiz gibi su kaçağı tespiti oldukça kolaydır. Öncelikle su kaçağı tespiti yapılırken hiçbir yerin kırılıp dökülmesine gerek olmadığını bir kere daha hatırlatmak isteriz. Su kaçağı arızası olduğundan şüphelenilen yerde ilk olarak frekans dinleme cihazları kullanılmaktadır.  Akustik frekans dinleme kulaklığının yanında kameralı görüntüleme cihazları da kullanılarak Sultanbeyli su kaçağı arızasının bulunduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Gerekli bilgiler size aktarıldıktan sonra hızlı bir şekilde tamirat işlemine geçilmektedir.

                         

Sultanbeyli Su kaçağı Arızasında Yapmanız Gerekenler

Su kaçağı olduğunu fark ettiniz ve tesisat firmanızı su kaçağını tespit etmeleri için aradınız. Onlar gelmeden önce sizin de yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor. Sultanbeyli su kaçağı arızasında yapmanız gerekenler listesini sizler için hazırladık.

 •  Bulunduğunuz yerde su kaçağı arızası olduğunu tespit ettiğiniz andan itibaren ilk yapmanız gereken su vanasını hemen kapatarak su akışını kesmektir.
 • Su kaçağının belirti verdiği duvarda bulunan elektrik prizlerinin etrafında ya da tavanda ıslaklık fark ettiyseniz hemen elektriği sigortadan kapatarak elektriği kesmeniz gerekmektedir.
 • Kombinizde bulunan su miktarı her gün sıfırlanıyor ve siz su ilave etmek durumunda kalıyorsanız, kombinizi derhal kapatarak tesisat kontrolü için firmayı çağırmalısınız.

Su Kaçağı

                         

Sultanbeyli Su kaçağı Arızasının Sebepleri

Sultanbeyli ve Mehmetakif, Turgutreis, Mimarsinan ve Necip Fazıl semtlerinde en çok rastlanılan arızalardan biri su kaçağı arızasıdır. Sultanbeyli su kaçağı arızasının sebepleri değişiklik gösterse de genellikle aynıdır. Bu sebeplere birlikte göz atacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Binalarda kat sayısını çok olmasıdır. Bu durum şebeke suyundaki su basıncı özellikle geceleri daha yüksektir. Gece ve gündüz basınç farkları tesisat borularına zarar verir.
 • Bir diğer nedende tesisat borularının kalitesiz olmasıdır.
 • Sultanbeyli su kaçağı arızasında en çok karşılaşılan nedenlerinden biri de tesisat sistemlerinde görülen usta hatalarıdır.
 • Diğer bir nedende su tesisatının ek yerlerinde yapılan kaynak hatalarıdır.
 • Tesisat borularında yapılan montaj hataları da bir diğer neden olarak karşımıza çıkar.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Atık su borularında su kaçağının görülmesinin sebeplerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın zarar görmesi de nedenlerden biridir.

Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.