Silivri Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
311

                         
Silivri Su Kaçağı Tespiti

 Evlerde ya da işyerlerinde en çok rastlanılan tesisat arızası genellikle su kaçağıdır. Çok uzun süre su kaçağı arızasını fark etmeden yaşamanız mümkündür. Ancak bu durumda alt ya da üst komşunuzla aranızda sorun çıkması da kaçınılmazdır. Uzun süre fark edilmeyen su kaçağı arızaları genellikle tavanın ya da duvarların ıslanması ve damlaması ile ortaya çıkar. İşte su kaçağı belirti verdiğinde ya sizin katınızdan alt kat komşunuza ya da üst komşunuzdan sizin tavanınıza ıslaklık ya da su damlama gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.  Hal böyle olunca haliyle sinirler gerilecek ve hayatınız su kaçağı sayesinde bir kâbusa dönecektir. Günümüzde Silivri su kaçağı tespiti artık teknoloji ve deneyimli ekibe sahip kurumsal firmamız sayesinde çok kolay ve zahmetsiz biçimde çözüme kavuşturulmaktadır. Firmamız Silivri ve Büyük Çavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşkaya, Kavaklı, Ortaköy, Selimpaşa gibi semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

Su kaçağı

                         

Silivri Su Kaçağının Nedenleri

Silivri ve Büyük Çavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşkaya, Kavaklı, Ortaköy, Selimpaşa semtlerinde yoğun olarak karşılaşılan sorunların başında su kaçağı arızası gelmektedir.  Su kaçağı arızası birçok nedenden kaynaklanabilir. Silivri su kaçağının nedenleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Binaların kat sayısının fazla olması. Binaların kat sayılarının fazla olması şebeke suyundaki su basıncı ani dalgalanmalarının tesisat borularına zarar vermesine neden olur ve bu da su kaçağı arızasına neden olur.
 •  Tesisatlar da kullanılan boruların kalitesi de su kaçağı nedeni olarak karşımıza çıkar.
 • Tesisatlar da görülen usta hataları da su kaçağı arızasını ortaya çıkarır.
 • Su tesisatı döşenirken ek yerlerinde yapılan kaynak hataları
 • Su tesisat borularında yapılan montaj hatalarıdır.
 • Su kaçağı arızasının görüldüğü yerlerden biri de atık su borusudur. Atık su borusunda görülen çatlaklar inşaat halinde iken yapılan pis su borularının döşenmesinden önce zarar görmesinden kaynaklıdır.
 • Atık su borularında su kaçağı görülmesinin nedenlerinden biri de boruların ek yerlerinde bulunan contanın deformasyonundan kaynaklanır.
 • Giderlere atılan çamaşır suyu veya kimyasallar gider borularını delebilir.
 • Yüksek derecede sürekli sıcak su kullanımı, zamanla boruların gevşemesine bu da su kaçağına neden olur.

Yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekte olan firmamız Silivri ve Büyük Çavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşkaya, Kavaklı, Ortaköy, Selimpaşa gibi semtlerinde de 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

                         

Silivri Su Kaçağının Belirtileri

Su kaçağı arızası bazen çok uzun süre fark edilmeyebilir. Ancak sonunda arıza patlak verdiğinde çok daha zor ve sıkıntılı durumlar yaşanabilir. Silivri Su kaçağının belirtileri hakkında bilginiz olursa o zaman kaçağı fark etme şansınız yüksek olur.

 • Alt dairenizin tavanından sürekli su damlıyorsa
 • Su faturanız olduğundan daha yüksek gelmeye başladıysa
 • Evde bulunan tüm musluklar çamaşır ve bulaşık makinası kapalı iken su sayacı dönmeye devam ediyorsa
 • Fayans aralarından su çıkıyorsa
 • Parkelerde şişme ve kabarma oluyorsa
 • Banyo tuvalet tavanında kararma ve boya dökülmesi oluyorsa
 • Klozetin içinde su sızıntısı varsa
 • Banyo seramiklerinin derz araları çıktıysa ya da bozuldu ise
 • Kombi sürekli su eksiltiyorsa mutlaka evinizde ya da işyerinizde su kaçağı vardır. Mutlaka bir tesisat firması ile irtibata geçmelisiniz.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                         

Silivri Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Silivri ve Büyük Çavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşkaya, Kavaklı, Ortaköy, Selimpaşa mahallelerinde de aktif olarak çalışan firmamız yılların verdiği uzman teknik kadrosu ve son teknolojik ekipmanlarla su kaçağı tespitini başarıyla yaparak hızla çözüme kavuşturmaktadır. Silivri su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar şöyle listelenebilir.

 • Frekans Dinleme Kulaklığı:  Su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyorsa akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır.  Temiz su borularında oluşan su kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde duvar ya da tavanlarda ıslaklığa sebep olması kaçınılmazdır.
 • Pimaş\Boru Görüntüleme Kamerası:   Su kaçağı arızası dışında borunun içinde oluşan diğer sorunları da belirlemek için kullanılan su kaçağı bulma ekipmanıdır. Pis su borularının içine gönderilen endoskopik kamera ile kırık, çatlak ya da conta deformasyonundan kaynaklanan sızıntılar ekibimiz tarafından görüntülenerek tespit edilmektedir.
 • Termal Kamera: Özellikle sıcak su tesisat borularını görüntülerken aynı zamanda yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için çok uygundur. Bu tür cihazlarımız yardımcı cihazlar sınıfındadır.
 • Nem Ölçme Aleti: Duvarlarınızda nemlenme ya da rutubet oluşuyor uzman teknik ekibimiz bulunduğunuz ortamda rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit edebilmektedir.
 • Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı bir ekipman olan tesisat ölçüm pompası temiz su borusunda kaçakları tespit etmekte yardımcı bir ekipmandır. 

                         

Silivri Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

 Yaşam alanlarımızda rahat ve konforlu bir hayat sürmek isteriz. Ancak her an karşılaşabileceğimiz tesisat arızalarının başında gelen su kaçağı arızaları rahatınızın kaçmasına neden olacaktır. Eskiden su kaçağı dendiğinde bir sürü tadilat ve tamirat olması anlamına gelirdi. Bu da insanların hayatını zorlaştıran bir durumdu. Bu nedenle internette en çok araştırılan konulardan biri de Silivri su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Günümüzde teknolojisinin gelişmesi ile birlikte son model cihazlarla hiçbir yer kırılıp dökülmeden noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Tesisatta bulunan sızıntı ister sıcak su hattında isterse soğuk su hattında da olsa noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor. Firmamız aynı zamanda Silivri ve Silivri’nin tüm semtlerine aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Silivri ve hizmet verdiğimiz semtler Büyük Çavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşkaya, Kavaklı, Ortaköy, Selimpaşa’dır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.