Sarıyer Su Kaçağı Tespiti – Kolay Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Sarıyer »  Sarıyer Su Kaçağı Tespiti – Kolay Su Kaçağı Tespiti

                            

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Rota Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Rota Tesisat, 18 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

Sarıyer su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Su kaçağı tespiti kolay mı? Gibi sorular su kaçağı problemleri için en aktif sorular arasında yer alır. Sarıyer su kaçağı bulma firmamız su kaçağı ile ilgili tüm sorularınıza çözüm sunmaktadır. Firmamızın sahip olduğu teknolojik cihazlar ve deneyimli ustaları sayesinde su sızıntısı tespiti oldukça kolay bir işlemdir. Cihaz kullanımına hakim değerli ustalarımız dakikalar içinde su kaçağı tespiti yapar ve onarır.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti Hizmeti 

Günlük hayatımızda vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarımız evlerimiz ve işyerlerimizdir.  Ancak bu mekânların birinde yaşanacak herhangi bir sorun canımızı bir hayli sıkar. Özellikle bu sorun su kaçağı ise hayatımız tam anlamıyla kâbusa dönebilir.  Su sızıntısı üst kattan size geliyorsa her gün bu sorunu çözmesi için komşunuzla karşı karşıya geliriz. Aynı durum su sızıntısı sizden kaynaklı ve alt komşunuza gidiyorsa o zamanda alt komşunuzla karşı karşıya geleceksiniz demektir. Ancak su kaçağı olduğunu düşünüyor ve bunu tespit edemiyorsanız bu duruma müdahale etmeniz gerekir çünkü henüz alt komşunuza sızmadıysa durumu anında çözebilir ya da yüksek su faturalarından da kurtulabilirsiniz. Sarıyer su kaçağı tespiti yapmanın eskisi kadar zor olmadığını da belirtelim. İstanbul su kaçağı tespiti yapmak için uzman ve iyi bir tesisat firması ile anlaşmanız yeterli olacaktır.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

                            

Sarıyer Su kaçağı Tespiti Kolay mı?

Su kaçağı arızası olduğunu düşündüğünüz andan itibaren bu işlemin zor ve zahmetli olacağına dair yanlış inanış bazılarımız için hala devam ediyor. Aslına bakarsınız bu iş düşünüldüğü kadar zor olmayabilir mi?  Su kaçağı arızası olduğunda aklınıza gelen soru Sarıyer su kaçağı tespiti kolay mı? sorusudur. Eskiden olsa bu sorunun cevabı muhtemelen hayır olurdu ancak günümüzde durum pek böyle değil. Su kaçağı tespit arızası için konusunda uzman ve deneyimli kadroya sahip ve son model teknolojik cihazları olan bir tesisat firması ile anlaşmanız sorununuzu çok kısa sürede çözüme kavuşturacaktır. Bununla birlikte firmamız Sarıyer ve Bahçeköy, İstinye, Tarabya, Yeniköy, Rumeli Hisarı, Emirgan ve Büyükdere semtlerine kırmadan su kaçağı arıza tespiti ve tamiri konusunda 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

Sarıyer Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Eskiden su kaçağı tespit etmek için her yer kırılıp dökülürken günümüzde artık bu konu çok kısa sürede çözülebilmektedir. İnternette en çok araştırılan konulardan biri de Sarıyer su kaçağı tespiti nasıl yapılır? sorusudur.  Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden noktasal olarak su kaçağının bulunduğu yer kolaylıkla tespit edilmektedir.  Diğer bir ifade ile su sızıntısının ya da kaçağının olduğu yer milimetrik olarak bulunur. Üstelik bunun için hiçbir yerin kırılması da gerekmemektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti Cihazları

                            

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti ve Alınacak Önlemler

Canınızı sıkan su kaçağı sorunu ile karşılaştığınızda tesisatçınızla irtibata geçmeden önce sizin de yapacağınız birtakım işlemler bulunuyor. Sarıyer su kaçağı tespiti ve alınacak önlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Su kaçağını fark ettiğiniz andan itibaren su vanasını vakit kaybetmeden kapatmanız önemlidir.
  • Kombinizi mutlaka kontrol etmelisiniz.  Kombinizde bulunan su barı her gün sıfırlanıyor ve siz kombinize su ilavesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombinizi kapatmalı ve vakit kaybetmeden tesisat kontrolü için firmanızla irtibata geçmeniz yerinde olacaktır.
  • Su kaçağının neden olduğu duvarda ya da tavanda ıslaklık görüyorsanız ve duvarda elektrik prizlerinin etrafında nem ya da ıslaklık fark ediliyorsa elektriği sigortadan kapatmanız en doğru yöntem olacaktır.
  • Su saatiniz vana kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa su kaçağı arızası olabilir anlamına gelir.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar

Evinizde ya da işyerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız uzman ve deneyimli kadrosu ve kullandığı teknolojik cihazlarla kurumsal tesisat firmamızla iletişime geçmeniz en doğru seçenek olacaktır. Sarıyer ve Bahçeköy, İstinye, Tarabya, Yeniköy, Rumeli Hisarı, Emirgan ve Büyükdere semtlerinde de çalışmalarını aktif olarak sürdüren firmamız su kaçağı tespitini başarı ile gerçekleştirip tamirini de aynı hızla yaparak sizi çözüme ulaştırmaktadır. Sarıyer su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar aşağıda listelenmiştir

Frekans Dinleme Kulaklığı: Su kaçağı temiz su borularından kaynaklı bir sızıntı ise akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır. Gece temiz su borularından geçen su basıncı her zaman yüksektir. Bu nedenle sızıntı oluşması normaldir. Eğer sızıntı uzun süre fark edilmezse duvar ya da tavanlarda ıslaklığa neden olacaktır.

Pimaş\Boru Görüntüleme Kamerası: Su kaçağı arızasının tespiti dışında borunun içinde oluşabilecek başka sorunları da belirlemek için de kullanılır. Pis su borularının içine gönderildiğinde oluşan kırık, çatlak ya da conta deformasyon sebebiyle oluşan sızıntılar görüntülemeye yarar.

Termal Kamera: Sıcak su tesisat borularını görüntülemeye yarar. Bunun yanı sıra yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerin su kaçağını belirleme işini görür.  Yardımcı cihazlar sınıfında yer almaktadır.

Nem Ölçme Aleti: Duvarlarda ya da tavanlarda nemlenme ya da rutubet oluştuğundan şüphelenildiğinde bu ortamdaki nem ve rutubet sorunlarını nem ölçme aleti ile tespit edilmektedir.

Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde temiz su borularındaki kaçakları tespit edilmesinde yardımcı bir ekipman olan tesisat su ölçüm pompası su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı ekipmandır.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

                            

Sarıyer Su Kaçağı Nerelerde Olur?

Su kaçağı arızası sorunu evde ya da ofislerde uzun lafın kısası tüm binalarda ve su tesisatının bulunduğu her bölgede oluşabilen bir sorundur. İnternette en çok Sarıyer su kaçağı nerelerde olur? sorusudur. Binalarda bodrum katlarında sık rastlanan bir problem olarak karşınıza çıkar. Evlerde merkezi sistem ısıtma bulunuyorsa sıcak su borularının geçtiği bölümlerde olur. Özellikle su tesisatının çok yoğun şekilde kullanıldığı mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde karşılaşılan bir sorundur. Kalorifer peteklerinde sıklıkla rastlanılır. Kombi ve petek sistemlerinde sıcak su kaçağı biçiminde karşılaşılabilir. Sarıyer Tesisatçı firmamız Sarıyer su kaçağı tespiti ile bu durumların önüne geçerek başarılı kaliteli ve titiz bir çalışma ile müşterilerinin memnuniyetini esas alır. Uzun yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın