Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
652

                         


 Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Günlük hayatımızda vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarımız evlerimiz ve işyerlerimizdir.  Ancak bu mekânların birinde yaşanacak herhangi bir sorun canımızı bir hayli sıkar. Özellikle bu sorun su kaçağı ise hayatımız tam anlamıyla kâbusa dönebilir.  Su sızıntısı üst kattan size geliyorsa her gün bu sorunu çözmesi için komşunuzla karşı karşıya gelirsiniz. Aynı durum su sızıntısı sizden kaynaklı ve alt komşunuza gidiyorsa o zamanda alt komşunuzla karşı karşıya geleceksiniz demektir. Ancak su kaçağı olduğunu düşünüyor ve bunu tespit edemiyorsanız bu duruma müdahale etmeniz gerekir çünkü henüz alt komşunuza sızmadıysa durumu anında çözebilir ya da yüksek su faturalarından da kurtulabilirsiniz. Sarıyer su kaçağı tespiti yapmanın eskisi kadar zor olmadığını da belirtelim. Tespiti yapmak için uzman ve iyi bir tesisat firması ile anlaşmanız yeterli olacaktır.

Su kaçağı

                         

Sarıyer Su kaçağı Tespiti Kolay mı?

 Su kaçağı arızası olduğunu düşündüğünüz andan itibaren bu işlemin zor ve zahmetli olacağına dair yanlış inanış bazılarımız için hala devam ediyor. Aslına bakarsınız bu iş düşünüldüğü kadar zor olmayabilir mi?  Su kaçağı arızası olduğunda aklınıza gelen soru Sarıyer su kaçağı tespiti kolay mı? sorusudur. Eskiden olsa bu sorunun cevabı muhtemelen hayır olurdu ancak günümüzde durum pek böyle değil. Su kaçağı tespit arızası için konusunda uzman ve deneyimli kadroya sahip ve son model teknolojik cihazları olan bir tesisat firması ile anlaşmanız sorununuzu çok kısa sürede çözüme kavuşturacaktır. Bununla birlikte firmamız Sarıyer ve Bahçeköy, İstinye, Tarabya, Yeniköy, Rumeli Hisarı, Emirgan ve Büyükdere semtlerine su kaçağı arıza tespiti ve tamiri konusunda 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

                         

Sarıyer Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Eskiden su kaçağı tespit etmek için her yer kırılıp dökülürken günümüzde artık bu konu çok kısa sürede çözülebilmektedir. İnternette en çok araştırılan konulardan biri de Sarıyer su kaçağı tespiti nasıl yapılır? sorusudur.  Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden noktasal olarak su kaçağının bulunduğu yer kolaylıkla tespit edilmektedir.  Diğer bir ifade ile su sızıntısının ya da kaçağının olduğu yer milimetrik olarak bulunur. Üstelik bunun için hiçbir yerin kırılması da gerekmemektedir. Son model teknolojik ekipmanlarının yanında firmamız konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple çalışarak tesisat sorunlarınıza garantili çözümler sunmaya devam ediyor.

7/24 Su Kaçağı Tespiti

                         

Sarıyer Su kaçağı ve Alınacak Önlemler

Canınızı sıkan su kaçağı sorunu ile karşılaştığınızda tesisatçınızla irtibata geçmeden önce sizin de yapacağınız birtakım işlemler bulunuyor. Sarıyer su kaçağı ve alınacak önlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Su kaçağını fark ettiğiniz andan itibaren su vanasını vakit kaybetmeden kapatmanız önemlidir.
  • Kombinizi mutlaka kontrol etmelisiniz.  Kombinizde bulunan su barı her gün sıfırlanıyor ve siz kombinize su ilavesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombinizi kapatmalı ve vakit kaybetmeden tesisat kontrolü için firmanızla irtibata geçmeniz yerinde olacaktır.
  • Su kaçağının neden olduğu duvarda ya da tavanda ıslaklık görüyorsanız ve duvarda elektrik prizlerinin etrafında nem ya da ıslaklık fark ediliyorsa elektriği sigortadan kapatmanız en doğru yöntem olacaktır.
  • Su saatiniz vana kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa su kaçağı arızası olabilir anlamına gelir.

                         

Sarıyer Su kaçağında Kullanılan Cihazlar

Evinizde ya da işyerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız uzman ve deneyimli kadrosu ve kullandığı teknolojik cihazlarla kurumsal tesisat firmamızla iletişime geçmeniz en doğru seçenek olacaktır. Sarıyer ve Bahçeköy, İstinye, Tarabya, Yeniköy, Rumeli Hisarı, Emirgan ve Büyükdere semtlerinde de çalışmalarını aktif olarak sürdüren firmamız su kaçağı tespitini başarı ile gerçekleştirip tamirini de aynı hızla yaparak sizi çözüme ulaştırmaktadır. Sarıyer su kaçağında kullanılan cihazlar aşağıda listelenmiştir

Frekans Dinleme Kulaklığı: Su kaçağı temiz su borularından kaynaklı bir sızıntı ise akustik frekans dinleme kulaklığı kullanılır. Gece temiz su borularından geçen su basıncı her zaman yüksektir. Bu nedenle sızıntı oluşması normaldir. Eğer sızıntı uzun süre fark edilmezse duvar ya da tavanlarda ıslaklığa neden olacaktır.

Pimaş\Boru Görüntüleme Kamerası: Su kaçağı arızasının tespiti dışında borunun içinde oluşabilecek başka sorunları da belirlemek için de kullanılır. Pis su borularının içine gönderildiğinde oluşan kırık, çatlak ya da conta deformasyon sebebiyle oluşan sızıntılar görüntülemeye yarar.

Termal Kamera: Sıcak su tesisat borularını görüntülemeye yarar. Bunun yanı sıra yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerin su kaçağını belirleme işini görür.  Yardımcı cihazlar sınıfında yer almaktadır.

Nem Ölçme Aleti: Duvarlarda ya da tavanlarda nemlenme ya da rutubet oluştuğundan şüphelenildiğinde bu ortamdaki nem ve rutubet sorunlarını c nem ölçme aleti ile tespit edilmektedir.

Tesisat Ölçüm Pompası: Su kaçağı tespitinde temiz su borularındaki kaçakları tespit edilmesinde yardımcı bir ekipman olan tesisat su ölçüm pompası su kaçağı tespitinde kullanılan yardımcı ekipmandır.

Su Kaçağı

                         

Sarıyer Su Kaçağı Nerelerde Olur?

Su kaçağı arızası sorunu evde ya da ofislerde uzun lafın kısası tüm binalarda ve su tesisatının bulunduğu her bölgede oluşabilen bir sorundur. İnternette en çok Sarıyer su kaçağı nerelerde olur? sorusudur. Binalarda bodrum katlarında sık rastlanan bir problem olarak karşınıza çıkar. Evlerde merkezi sistem ısıtma bulunuyorsa sıcak su borularının geçtiği bölümlerde olur. Özellikle su tesisatının çok yoğun şekilde kullanıldığı mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde karşılaşılan bir sorundur. Kalorifer peteklerinde sıklıkla rastlanılır. Kombi ve petek sistemlerinde sıcak su kaçağı biçiminde karşılaşılabilir.   Firmamız Sarıyer su kaçağı tespiti ile bu durumların önüne geçerek başarılı kaliteli ve titiz bir çalışma ile müşterilerinin memnuniyetini esas alır. Uzun yıllara dayanan güvenilir ve konusunda uzman teknik ekibinin yanında teknolojiyi de yakından takip ederek teknolojik son model cihazlarla siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın

                            

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 4 Ortalama: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.