Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti – Küçükçekmece Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Küçükçekmece » Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti – Küçükçekmece Kırmadan Su Kaçağı Bulma

                            

Küçükçekmece su kaçağı tespiti, noktasal su kaçağı bulma cihazları ile dakikalar içinde çözümlenmektedir. Firmamızın uzman ekipleri tarafından verilen su kaçağı tespiti ve kaçak onarımı işlemleri eğitimli ve donanımlı ekipler tarafından yapılmaktadır. Garantili su kaçağı bulma çalışmaları için 7/24 destek hattımızı arayabilirsiniz.

Küçükçekmece su tesisatçısı ekipleri modern ve son teknoloji imkanlarını kullanarak garantili olarak su kaçağı tespiti yapar. Kaliteli ve garantili su tesisatı hizmetlerinden yararlanmak için firmamızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.

                            

Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Yaşam alanlarında veya çalışma ortamlarında yaşanabilecek en talihsiz olaylardan birisi şüphesiz su kaçağı problemleridir. Geçmişten günümüze su kaçağı problemleri çeşitli yöntemlerle tespit edilmeye çalışılsa da günümüzde kırmadan su kaçağı tespiti yapan teknolojiler keşfedilene kadar oldukça maliyetli olmaktaydı.

Günümüzde dahi teknolojik cihazlar kullanılmadan su kaçağı tespiti yapabilmek çok miktarlarda kırım yapılmasına ve buna bağlı olarak ciddi maliyetler çıkmasına sebep olmaktadır. Yapısı betonarmenin veya binaların yapılış şekline göre kullanılan malzemelere göre bir yaşam alanında oluşabilecek su kaçağı birçok farklı belirti gösterir. Birçok kez belirti verdiği alan yanıltıcı olabilir. Bir üst katınızda oluşan kaçak problemi yukarıda olan tesisatın altında olan odada değil de farklı alanlarda görülebilir. Ve hatta üst katınızda yaşanan bir problem sizin duvarlarınızda, sizin zemininizde veya birkaç kat aşağıda görülebilir. Böyle bir problemle karşı karşıya kaldığınızda kendi hatlarınızda kaçak olup olmadığını araştırmanız gerekir.

Küçükçekmece Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

Dairenizde kimi zaman görüp de önemsemediğiniz birçok farklı durum aslında çok daha ciddi olayların habercisi olabilir. Su kaçağında da belirtilerin bilinerek göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Su kaçağının devam etmesi ciddi bakım onarım çalışmaları gerektirebilir. Aynı zamanda hem yaşam alanlarınıza koku problemlerine hem de yapı içerisinde kullanılan demir ve benzeri malzemelerin korozyona uğrayıp zarar görmesine neden olur. Binalarda su kaçağının belirtileri;

  • Banyonuzda, tuvaletinizde ya da herhangi bir odanızın tavanında su izinin veya su akıyor olmasının görülmesi su kaçağının habercisidir.
  • Banyo, tuvalet veya evinizin herhangi bir duvarında terleme sararma kabarma veya kireçlenme gibi problemler ve oluşan bir su kaçağının yaşam alanınızda dışa vurmuş olduğu belirtileridir.
  • Evinizde anlamsız rutubet kokusu sebepsiz nem artışı yine su kaçaklarının habercisidir.
  • Özellikle geceleri tüm seslerin azaldığı zaman kulağınıza gelen ısrarcı ve tiz su akıntı sesi yine bir su kaçağının habercisi olabilir.
  • Gözünüzde görmeyip kokusunu algılayamadığımız durumlarda dahi su kaçağı duvar içerisinden olabilir. Ancak bu kaçaklar yüksek gelen faturalar ile fark edilebilir. Kullanımınız dan daha yüksek su faturaları geliyorsa su kaçağından şüphelenebilirsiniz.
  • Kombinizin kullanılmadığı halde sıcak su hattını sürekli ısıtıyor olması hatta su eksildiğini ve yeni soğuk su girişinin olduğunu göstermektedir. Kullanmadığınız bir suda eksilme demek ki su kaçağı var demektir.

                            

Hatta Su Kaçağı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Evinizde su kaçağı belirtilerine rastlamışsanız bu belirtilerin sizden mi, yoksa bir üst kattan mı, yan komşunuzdan mı olup olmadığını anlayabilmek için birkaç durumu kontrol etmeniz yeterlidir. Küçükçekmece su kaçağı tespiti hizmetleri alabilir ya da bunun öncesinde kendiniz hat kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Öncelikle temiz su hattınızın basınçlı olmasından dolayı en çok su kaçaklarının bu hatlarda olduğunu hatırlayarak bu hattı kontrol etmeniz gerekmektedir. Temiz su hattına bağlı olan bütün muslukları kapatarak su saatini belli bir süre kontrol edin. Su saatiniz az ya da çok dönüyor olması bir su kaçağının olduğunu işaret etmektedir. Çok az olan su kaçaklarında su saatinin hareketini kısa süre içerisinde fark etmeniz mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda su saatinin verilerini kaydederek Bir süre sonra tekrar giderek kontrolünü sağlayın. Herhangi bir değişiklik yoksa hatta kaçak bulunmamaktadır.

Kalorifer hattınızda yapacağınız kontrol kombi üzerinden olmalıdır. Kombinizin basınç göstergesinin takip ederek sık sık azalıp azalmadığını kontrol edin. Kombinizin çalışmaması durumunda dahi bar göstergesi düşüyorsa kaçak var demektir. Tüm sıcak su hatlarına kapatarak kombinin musluk suyunu sık sık ısıtıp ısıtmadığına bakabilir ya da bu hatta basınç ölçer ile basıncının düşüp düşmediğini kontrol ederek kaçakların olup olmadığını anlayabilirsin.

                            

Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Gider hatlarındaki kaçaklar gider hatlarının zemine yakın yerlerde olması nedeniyle binanızın üstlerinden anlaşılmaz. Burada binanızın tavanlarında veya yüksek duvarlar da oluşan su kaçaklarının bir üst komşumuzdan kaynaklanabileceğini de unutmayın. Sizin tesisatlarınızda oluşan su kaçakları da sizin zemininiz de yahut bir alt komşunuzun tabanında belirebilir. Kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri ile kesin bilgiye sahip olabilirsiniz.

Su kaçağı tespiti yöntemleri kaçak durumuna göre farklı çeşitlilikte uygulanır. Su kaçağı tespiti yöntem ve teknikleri son teknolojik cihazlarla yapılır. Küçükçekmece su kaçağı tespiti yöntemleri;

                            

Küçükçekmece Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Firmamız alanında öncü uygulamaları ile su kaçaklarının kısa sürede tespit edebilmektedir. Temiz su hatlarında oluşan su kaçaklarını tespit edebilmek için akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Kaçaktan kaynaklanan sesi yükselterek insanların duymasını sağlaması için üretilmiş cihazlardır. Temiz su hatlarındaki basınç arttırılarak hattaki sesin yükselmesi ve daha kolay tespit edilebilmesi sağlanmaktadır. Böylece Küçükçekmece su kaçağı tespiti işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Küçükçekmece Termal Kamera Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Kalorifer hatlarındaki su kaçaklarının tespit edilebilmesi için kalorifer hattının ısısında faydalanılmaktadır. Termal kamera sistemleri ile kalorifer tesisatı ayrıntılı olarak muayene edilir. Yapılan muayene neticesinde boru içerisindeki kaçak termal kameraya yansımaktadır. Böyle bir durumda Küçükçekmece su kaçağı tespiti yapılmış olmaktadır.

Küçükçekmece Görüntüleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Pimaş borular içerisinde oluşan tıkanıklıkların dışarıdan görülebilmesi ya da tespit edilebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle pimaş borulardaki tıkanıklıkların tespiti için geliştirilmiş olan boru içi görüntüleme robotları sayesinde boru içerisine taranması bu sayede uzman kişilerce analiz edilmesi mümkündür. Boru içinde kısa surede kameralar yardımıyla görüntülenerek su kaçağına sebep olan durumlar anında tespit edilmektedir. Su kaçağı nedeni hem de su kaçağının yeri tespit ederek kısa sürede tamir işlemi yapılmaktadır.

Firmamız gelişmiş tüm hizmetlerini Küçükçekmece, Sefaköy, Halkalı, Atakent seferinde en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Yalnıza su kaçağı tespiti işlemi yapmamakla birlikte Küçükçekmece su kaçağı bulma, kırmadan tıkanıklık tespiti, kırmadan tıkanıklık açma işlemleri gibi birçok problemi ekstra masraflar ödemenizi gerektirmeden sizler adına gerçekleştirmektedir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın