Kartal Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Kartal » Kartal Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

                            

Kartal su kaçağı tespiti, %100 garantili olarak teknolojik cihazlarla yapılan çalışmalardır. Su kaçağı bulma konusunda deneyimli ekiplerimiz gerekli eğitimleri alarak, teknolojik yenilikleri yakından takip etmektedir. Kartal’ da tesisatçı ihtiyaçlarınızı Rota Tesisat firmamız ile karşılayabilirsiniz. Tesisat hizmetleri alanında başarılı çalışmalar yaparak müşteri memnuniyetini garanti ediyoruz.

Kartal Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Yaşam alanlarımızın konforu hepimiz için önemlidir. Hem ekonomimiz hem de yaşam alanlarımızın konforunun tehlikeli olduğu bazı durumlar bulunmaktadır. Evlerimizdeki temiz su hatları, yangın hatları, kalorifer tesisatları, gider tesisatları, çatı ve yağmur olukları hayatımızda kimi zaman konforumuzu tehdit edecek bir durumda olabilir. Bu hatlarda yaşanabilecek bir su kaçağı hem ekonomimizi hem konforumuzun hem de evimizin estetiğini bozabilir. Rota Tesisat firmamız evlerde yaşanılan su problemlerinde kırmadan su kaçağı tespiti yaparak kısa sürede sizi birçok yönden tehdit eden problemden kısa sürede kurtarmaktadır.

Kurumsal Rota Tesisat firmamız İstanbul geneline sıkıntısız ve problemsiz su kaçağı hizmetleri sunmaktadır. Kartal ilçesine de 7/24 su kaçağı hizmeti, Kartal tıkanıklık açma hizmetleri sunmakta olup aynı zamanda Yakacık, Kartal, Topselvi, Esentepe, Soğanlık, Atalar, Orhantepe, Uğurmumcu semtlerine de profesyonel ekipleriyle su kaçağı hizmetleri sunarak gece gündüz fark etmeksizin su kaçağı problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Kartal Su Kaçağı Tespiti

Kartal Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

                            

Kartal Su Kaçağı Belirtileri

Evlerde yaşanılan su kaçakları bir alt kattan veya yan komşu tarafından fark edilebileceği gibi kendi evinizdeki oluşan su kaçağını sizlerde fark edebilirsiniz. Su kaçakları hem estetik açıdan binalarına zarar vermekte hem de akan her damla su size fatura olarak geri dönmektedir. Aynı zamanda koku ve binanın demirlerinde çürüme ve benzeri problemlere de yol açmaktadır. Bu nedenle su kaçağı durumlarında belirtilerini iyi analiz ederek kısa süre içerisinde müdahale etmek gerekmektedir.

Evlerde ve işyerlerinde duvarda kabartma boyalar da dökülme gibi problemlerde su kaçağından söz edilebilir. Su kaçakları duvarda damlama tavanda damlama su izi, sararma, kireçlenme gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Yine su kaçaklarının olduğu bölgelerde sürekli olarak nem rutubet kokusu bulunmaktadır. Derz aralarında ve zeminlerde sararmalar kireçlenmeden kullanım haricinde dahi su birikintileri yine su kaçağı ihtimalini kuvvetlendiren delilerdir. Gözle göremeyeceğiniz durumlarda kimi zaman akıntı sesinin gelmesi de su kaçağına delil olarak yeterli olabilir. Yine takibini yaparak su kaçağını tespit edebileceğiniz durumlarda bulunmaktadır.

Yaşam alanlarında büyük sıkıntılara yol açan su kaçaklarını bulunduğu hatta göre farklı takipler yaparak da bulabilirsiniz. Örneğin temiz su hattında oluşan bir kaçağı su saatini takip ederek bulabilirsiniz. Temiz su hattında herhangi bir su kullanımı yapmadığınız halde dahi su saatinin dönüyor olması su tüketiminin devam ettiği anlamına gelmektedir. Ancak siz tarafından yapılmayan bir su tüketime borudan kaçak olduğunu işaret etmektedir. Yine kombiniz de sık sık basıncın düşmesi, sıcak su hattını sürekli olarak çalışıyor olması gibi problemlerde su kaçağı belirtileri arasında yer almaktadır.

Kartal Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Yapılan pratik taramalar neticesinde su kaçağının olması durumunda alanında profesyonel bir firmadan yardım almak gerekmektedir. Firmamız müşterilerimizin zararını en aza indirmek için Kartal kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir. Yaşayacağınız herhangi bir su kaçağı probleminde firmamızdan destek almanız durumunda bulunan Su kaçak kısa sürede tamir edilerek en az hasarla atlattığını su kaçağı problemlerinin izleri evlerinizden silinir.

Kartal Su Kaçağı Tespiti

Kartal Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

                            

Su kaçağı tespitleri firmamız tarafından temin edilmiş yüksek teknolojili cihazlar ile kısa sürede sağlanmaktadır. Termal görüntüleme, Pimaş boru içi kamera ile görüntüleme, akustik dinleme cihazları ile su hatlarınızda veya gider hatlarınızda oluşan su kaçakları kısa sürede tespit edilebilmektedir. Yüksek maliyetlerle elde edilmiş olan bu makinalar sayesinde sizlerde Kartal su kaçağı tespiti hizmetlerinden faydalanabilir gereksiz kırımlardan ve gereksiz yere tadilat işlemlerinden kurtulabilirsiniz.

Kartal Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri Nelerdir?

Kartal su kaçağı tespiti için farklı teknolojik yöntemler uygulanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile eski su kaçağı bulma yöntemleri yerini teknolojik ve modern kaçak bulma cihazlara bırakmıştır. Su kaçağı bulma cihazları fiyatları oldukça yüksek maliyetlidir. Bu nedenle birçok tesisat firması cihaz kullanımı yapmadan su kaçağı bulma girişiminde bulunur. Bu tarz firmalara itibar etmemeli ve su kaçağı bulma cihazı kullanan firmalar tarafından hizmet almaya özen göstermelisiniz. Su kaçağı bulma yöntemleri ve cihazları;

  • Görüntülü su kaçağı bulma
  • Akustik cihazlarla su kaçağı bulma
  • Nem ölçer cihazları
  • Kameralı su kaçağı bulma
  • Termal kameralar ile su kaçağı bulma.

                            

Kartal Görüntülü Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Görüntülü su kaçağı tespiti işlemleri pimaş boru içerisinde yapılmaktadır. Pimaş boruları içerisindeki kaçak oluşturan nedenler borunun baştan sona görüntülenmesi ile ortaya çıkarılmaktadır. Burada kaçağı bulan asıl faktör makine olmayıp makineyi kullanan ve görüntüleri analiz eden ustalardır. Tecrübeli ustalarımız sayesinde kısa sürede hatta yapılan taramalarda ki görüntüler analiz ederek en doğru şekilde kaçak bulunur. İçeriden yapılabilecek müdahalelerde içeriden robotik kol sayesinde kaçak giderilmektedir. Ancak kaçağın içeriden giderilememesi durumunda kalbimi kırma işlemi yapılarak dışarıdan müdahale ile borudaki problem giderilmektedir. Yalnızca pimaş borulardaki su kaçakları değil aynı zamanda Pimaş borularındaki problemlerin taramasında, gider tıkanıklıklarında veya malzeme kaçması gibi durumlarda da robotik cihazla tarama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Kartal Akustik Dinleme İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Akustik su kaçağı dinleme yöntemleri ile Kartal su kaçağı tespiti kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Temiz su hatlarında ve yangın müdahale hatlarında bulunan suyun bulduğu bir delikten veya çatlaktan kaçması esnasında çıkardığı sesin taranması sayesinde bulunması mümkündür. En küçük sesleri dahi duyulabilecek seviye yükselten akustik dinleme cihazı sayesinde hat boyunca yapılan taramalarda oluşmuş olan su kaçakları kısa sürede tespit edilmektedir. Su kaçağının bulunduğu hali ile tespit edilmesinin güç olduğu durumlarda hattın basıncı arttırılarak kaçak bölgesindeki sesin arttırılması sağlanır. Böylelikle hassas dinleme işlemleri yürütülerek kısa süre içerisinde su kaçağı bölgesinin nokta atışı tespit edilmesi sağlanır.

Kartal Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Termal kamera ile kırmadan su kaçağı tespiti işlemlere hat ve zemin arasında sıcaklık farkının bulunduğu durumlarda yapılabilmektedir. Hattaki sıcaklık farklılıklarından faydalanılarak yapılan tanıma işlemleri ile kısa sürede o su kaçağının tespit edilmesi mümkündür. Sıcak su hatlarındaki kaçaklarda boru dışına çıkan suyun sıcaklığı anında düşmez. Su borudan çıktığında izlediği yolda da belli bir sıcaklığa sahip olur. Bu nedenle bu alanlardaki ısı artışı termal kamera ile tespit edilebilir. Hat boyunca yapılan taramalarda kısa süre içerisinde Kartal su kaçağı tespiti yapabilmek bu yöntemlerle mümkün olmaktadır.

Kartal Su Kaçağı Tespiti

Kartal Termal Kameralı Su Kaçağı Tespiti

                            

Profesyonel Rota Tesisat Firmamız her türlü su kaçağında profesyonel ekipleri ile hizmet vermektedir. Firmamız Kartal su kaçağı tespiti yaparak aynı zamanda hakkınızdaki problemlerin kısa sürede çözülmesi için tecrübeli tesisat ustaları ile hizmet vermektedir. Sizlerde evlerinizde bulunan ya da iş yerlerinde bulunan temiz su hatlarında, kalorifer tesisatlarında ve pis su giderlerinizde oluşan problemlerde firmamıza ulaşarak yardım alabilirsiniz. Firmamız ile internet sitemiz üzerinden ya da telefon numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın