Kartal Tıkanıklık Açma – Görüntülü Tıkanıklık Açma

Anasayfa » Kartal » Kartal Tıkanıklık Açma – Görüntülü Tıkanıklık Açma

                            

Kartal tıkanıklık açma, profesyonel ekipler ve teknolojik cihazlarla yapılan işlemlerdir. 7/24 tıkanıklık açma servis ekiplerimize ulaşarak mağduriyetlerinizi giderebilirsiniz. Yapılan işlemler sadece cihaz teknolojisi ile yapılarak kırmadan tıkanıklık açma çalışması yapılır. İstanbul tıkanıklık açma servisimiz İstanbul’ un her noktasına ulaşım sağlar.

Kartal Cihazla Tıkanıklık Açma

Gider tıkanıklıkları yaşam alanlarında yanlış kullanımlar ya da imalat hataları nedeniyle sıklıkla görülebilmektedir. Yaşanılan tıkanıklık problemlerin de hattın kullanılmaması ortak kullanım alanlarında sıkıntılara yol açabilmektedir. Aynı zamanda kötü kokuların ve hatta pis su giderleri tarafından yaşam alanlarının işgal edilmesi dahi söz konusu olabilmektedir. Firmamız Kartal genelinde profesyonel olarak robotla tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Kartal tıkanıklık açma firmamız Atalar, Esentepe, Kartal, Orhantepe, Soğanlık, Topselvi, Uğur Mumcu, Yakacık semtlerinde ve tüm mahallelerde aktif olarak 7/24 tıkanıklık açma ve tüm tesisat hizmetlerini gelişmiş teknolojilerle beraber sunmaktadır. Firmamız her daim İstanbul’un tesisat alanında öncü firması olarak en yeni uygulamaları hayata geçirmektedir.

Kartal Tıkanıklık Açma

Kartal Cihazla Tıkanıklık Açma

                            

Pimaş Tıkanıklıkları Neden Olur?

Yaşam alanlarında lavabolarda, tuvaletlerde, zemin süzgeçlerine dairelerin ana gider hatlarında ve binaları foseptik kanalına giden hatlarında pimaş borular kullanılmaktadır. Bu hatlarda zaman zaman tıkanıklıklar oluşmakta ve bu tıkanıklıklar hattın tamamı ile felç olmasına sebep olabilmektedir. Pimaş hatlarında kullanıma bağlı olarak yosunlaşma, kireçlenme gibi problemler oluşarak pimaş boru içerisinde tabakalaşmalar söz konusudur. Bu tabakalaşmalar zaman içerisinde borunun çapını daraltarak en küçük katı malzemelerde dahi tıkanıklığa yol açabilmektedir. Bu durum haricinde tıkanıklığa yol açabilecek birçok katı malzeme bilerek ya da bilmeyerek gider hatlarına atılmaktadır. Bu durumlarda pimaş tıkanıklıklarına en çok sebep veren durumlardır. Genellikle pimaş tıkanıklık nedenleri;

  • Tuvalet, klozet giderlerine çok miktarda tuvalet kağıdının atılması.
  • Tuvalet ve klozet giderlerine kağıt, bez, katı malzemeler atıldığına boruların çaplarının inceldiği ya da eğimlerinin azaldığı yerlerde tıkanıklığa sebep vermektedir.
  • Yine gider hatlarına saç, sakal, kıllarının veya vücut kıllarının dökülmesi hafta içerisinde birikmesine ve zamanla tıkanık oluşmasına sebep olmaktadır.
  • Özellikle mutfak lavabolarında yemek artıklarının sabun kalıntılarının ekmek kırıntılarının dökülmesi katı bir tabaka oluşturarak ince kumaş hatlarda tıkanıklığa yol açmaktadır.
  • İnşaat sırasında pimaş hattına inşaat molozlarının atılması, fayans ve benzeri malzemeleri yapıştırmak için kullanılan malzemelerin giderleri atılması, kapı pencere ve benzeri malzemeler, ambalaj kâğıtlarının giderlere atılması zaman içerisinde tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Kartal Tıkanıklık Açma Gider Tıkanıklıklarına Nasıl Müdahale Eder?

Tıkanıklık açma firmamız tıkanıklıkları gidermek konusunda daimi olarak cihazla tıkanıklık açma yöntemleri kullanmaktadır. Aksi takdirde ilkel yöntemlerle tıkanıklık açma işlemlerinde hafta küçük büyük zararlar verilebilmektedir. Verilen zararların yanı sıra hattın tamamı ile temizlenip temizlenemediği gözle görülmediği için bilinememektedir. Detaylı olarak boruların temizlenmesi mümkün olmadığı için kısa sürede tıkanıklığın tekrarlaması söz konusu olmaktadır.

Firmamız tıkanıklık problemlerin de görüntülü robotlarla tıkanıklıkları tespit etmekte ve Kartal tıkanıklık açma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Böylece tıkanıklığa sebep olan malzemeler görüntülü olarak tespit edebilmekte tıkanıklığa özel aparatlar sıkılarak robotlar yardımıyla farklı tıkanıklıklara sebep olmadan malzemeler hat dışarısına çıkarılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda farklı bir faydası ise hatta ileri zamanlarda tıkanıklığa yol açabilecek çap daralması ve benzeri problemlerin olup olmadığı da tarama işlemleri sırasında fark edilebilmektedir.

Kartal Tıkanıklık Açma

Kartal Tıkanıklık Açma Nasıl Çalışır?

                            

İlkel Kartal Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Tıkanıklık durumuyla karşılaşan birçok kişi en ucuz tıkanıklık hizmeti almak ve sorunların giderilmesi için arayış içine girmektedir. Bu nedenle tıkanıklık açma hizmetleri en ucuz olan firmalara birçok kişiye önermektedir. Hizmetler ilkel yöntemlerle olduğu zaman çeşitli problemler de beraberinde gelmektedir.

▪ Örneğin hat açma çalışmaları sırasında kimyasallar kullanılması borular içerisinde tahribata yol açmaktadır. Bu tahribat boruların bazı kısımlarında delinmeye dahi yol açmaktadır. Böylece zaman içerisinde oluşacak su kaçakları kaçınılmazdır. Su sızıntısı kolay tespit edilemeyen, ekstradan su kaçağı tespiti için emek ve para harcamanızı gerektiren bir durumdur. Yine borudaki delinmeler ve benzeri durumlar nedeniyle lavabolarınızla ve etrafta kötü kokuların oluşmasına neden olabilir.

▪ Diğer bir ilkel yöntem ise pompa ile lavabo, tuvalet, süzgeç tıkanıklıkların açılması. Pompa ile tuvalet ve diğer giderlerin açılmasında hattın açılması mümkündür. Ancak tıkanıklığa sebep olan malzeme ileri ve geri hareketler yapacaktır. Bu hareketleri neticesinde hattaki tıkanıklığın daha ileriye yani daire hattında ise binanın ana hattına ilerlemesi ve burada tıkanıklığa sebep olması söz konusudur. Böyle bir durumda binanın alt katlarında su basması problemleri de yaşanabilir.

▪ Diğer ilkel olarak kullanılan yöntemlerden birisi de tel ve benzeri malzemeler ile müdahale etmektir. Bu tür müdahalelerde de hattın zarar görmesi muhtemeldir.

Hattın zarar görebileceği ve yeni masraflara yol açılabileceği düşünülerek tıkanıklık açma işlemlerinde profesyonel firmalardan hizmet alınmalıdır. Aksi takdirde ucuz görerek hizmet aldığınız firmalar size çok daha pahalıya mal olması muhtemeldir. Tıkanıklık problemleriniz de cihazla tıkanıklık açma yöntemi kullanan uzman firmalardan destek almanız daha güvenli hem de daha ekonomik olacaktır.

Kartal Tıkanıklık Açma

İlkel Yöntemlerle Tıkanıklık Açma

                            

Kartal Görüntülü Tıkanıklık Açma Yöntemi

Profesyonel Rota Tesisat firmamız tıkanıklık problemlerine öncü olarak başlatmış olduğu robot ile tıkanıklık açma işlemlerinde görüntülü olarak pimaş hattını temizler. Bu sayede tüm tıkanıklara kısa sürede çözüm oluşturur. Görüntülü tıkanıklık açma işleminde mikro kameraya sahip elastik yapısı ile borunun içerisine girebilen ve oldukça uzun mesafelerde boru içi tarama yapabilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların kamera aparatı haricinde tıkanıklığa müdahale edilebilmesi için geliştirilmiş olan kanca parçalama ve kesici aparatları da bulunmaktadır. Tıkanıklığın niteliğine göre bu aparatlardan birisi takılarak tıkanıklığa müdahale edilmektedir.

Kartal tıkanıklık açma işlemlerinde görüntülü Kartal tıkanıklık açma uzman ekipleri müdahale ettiği için pimaş boru hattına zarar verilmesi söz konusu değildir. Aynı zamanda malzemelerin boru içerisinden tamamı ile temizlenmesi söz konusudur. Yalnızca tıkanıklıklara müdahale etmekle kalmayıp mevcut tıkanıklık harici pimaş içerisinde birikmiş pis atıklarında temizlenebilmesi bu sayede mümkün olmaktadır.

Kartal Tıkanıklık Açma

Kartal Tıkanıklık Açma Yöntemleri

                            

Kartal Tıkanıklık Açma Fiyatları

Kartal tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan cihazlar çok fonksiyonlu ve bu fonksiyonlarına bağlı olarak oldukça pahalıdır. Tıkanıklık açma cihazları pahalı olması nedeniyle İstanbul genelinde bu cihazlara sahip olan tesisatçı firma sayısı oldukça azdır. Cihazla, robotla tıkanıklık açma gibi teknolojik cihazlar sizleri birçok sıkıntıdan kurtarmakta ve bu sayede yeni problemler yaşamanızı da engellemektedir. Kısa sürede tüm tıkanıklık problemlerinizden kurtulabilmenin maliyetleri firmamız tarafından müşteri lehinde belirlenmektedir.

Kartal tıkanıklık açma firmamız uygun tıkanıklık açma fiyatları ile 7/24 hizmet vermektedir. Her daim su tesisat sorunlarınızda bizlere ulaşım sağlayabilir ve sorunlarınızı kısa sürede çözümleyebilirsiniz.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın