Esenyurt Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Esenyurt » Esenyurt Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

                            

Rota Tesisat, Esenyurt su kaçağı tespiti hizmetleri 7/24 siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamız kısa sürede su sızıntısı sorununu çözümlemektedir. Kaliteli ve güvenilir Esenyurt tesisat hizmeti almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Temiz su hattı su kaçağı tespiti, kirli su hattı su kaçak tespiti firmamızın uzman ekipleri tarafından profesyonelce çözümlenir. En sık görülen su kaçak problemleri kırmadan, dökmeden, etrafa zarar vermeden yapılır. %100 kırmadan ve garantili su kaçak tespiti için İstanbul’ un her noktasına ulaşım sağlıyoruz. Donanımlı servis araçlarımız ile ihtiyacınız olan her semtte tesisat su kaçak hizmeti veriyoruz. Kameralı su kaçağı tespiti son model cihazlar yardımı ile yapılmaktadır. 

                            

Esenyurt Kamera ile Kırmadan Noktasal Su Kaçağı Bulma Servisi

Yaşam alanlarınız ve çalışma alanlarınız konfor ve hijyen açısından suya ihtiyaç duymaktadır. Temizlikten ısıtmaya kadar birçok alanda su kullanılmaktadır. Kullanılan bu su aynı zamanda atık giderleri kullanılarak yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmaktadır. Kimi zaman hatlarda meydana gelen problemler hem temiz sularda hem ısıtma sistemlerinde hem de gider hatlarında su kaçaklarına sebep olabilmektedir. Esenyurt su kaçağı tespiti yapan profesyonel ekibimiz sayesinde böyle bir durumda kırmadan dökmeden su kaçaklarının kısa sürede tespit edilmesi mümkündür.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

                            

Yaşam alanlarında oluşan su kaçaklarını kameralı cihazlarımızla kırmadan en az maliyetle tespit ediyor ve onarıyoruz. Tesisatlarda oluşan küçük su kaçağı zamanla büyük sorunlara neden olabilir. Su kaçağı tespiti konusunda erken teşhis önem taşır. Geç kalmadan su kaçağı bulma işlemi yaptırarak erken çözüm oluşturabilirsiniz. 

Kırmadan Gelişmiş Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti 

Yaşam alanlarınızda ya da çalışma sürdürmüş olduğunuz alanlarda oluşan su kaçaklarınız en az maliyetlerle tespit edilir ve onarılır. Esenyurt su kaçağı tespiti yapan profesyonel Rota Tesisat firmamız son teknolojik cihazlar sayesinde size ekstra masraflar çıkarmadan su kaçağının nerede olduğunu bulmaktadır.

Esenyurt Garantili Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları bulunduğu hatta bağlı olarak farklı cihazlar kullanılarak tespit edilir. Su kaçağının bulunduğu hat ve bulunduğu yere göre kırım veya söküm işlemleri yapılarak dar bir alanda tamirat yapılır. Firmamız tarafından yapılan tüm işlemlerde garanti belgesi verilerek probleminizin devam etmesi ya da probleminizin bir süre sonra yeniden başlaması durumunda muhatap olacağınız bir sistem size sunulur. Firmamız tarafından yapılan su kaçağı araştırmasında şu kaçağının tespit edilememesi durumunda hiçbir ücret talep edilmez. Su kaçağı tespit edilmesi ve firmamız tarafından kaçağın onarılması durumunda 1 yıllık garanti belgesi verilmektedir.

Tesisatlarda Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir hatta su kaçağının olup olmadığını anlamak için yapılması gereken bir takım işlemler bulunur. Aynı zamanda bir hatta oluşan kaçak farklı bölgelerde belirtiler verebilir. Örneğin üst katınızda bulunan komşumuzdan kaynaklı bir su kaçağının tavanınızda ya da sizin duvarınızda belirmesi söz konusu olabilir. Ancak her zaman için gözle görülecek su kaçağı belirtileri olmayabilir. Esenyurt su kaçağı tespiti yapan firmamız edinmiş olduğu tecrübeler sayesinde su kaçağından emin olmanız için farklı metotlar uygulamaktadır. Bu metotlar;

  • Kalorifer tesisatındaki kaçakların kesinlik kazanması için kombinizin basınç göstergesini bir süreliğine takip etmeniz yeterlidir. Ancak sıcak su hattında oluşacak bir kaçak bar saatinizden değil kombinizin kullanılmadığı zamanlarda dahi sık sık çalışıyor olmasından anlaşılabilir.
  • Temiz su hattında kaçağın olup olmadığını anlamak için firmamız hatta bağlı olan tüm muslukların kapatıldığından emin olarak hatta yüksek basınç uygulamaktadır. Aynı zamanda hatta basınçölçer cihazlar takılarak basıncın azalıp azalmadı belli bir süre gözlemlenir. Hatta basınç düşmesi yaşanıyorsa temiz su hattında kaçak olduğu kesinlik kazanır.
  • Isıtma sisteminde ve temiz su hattında yapılan kontroller neticesinde kaçağın bu hatlarda olmadığı anlaşılır ise pis su giderini kontrol etmek gerekmektedir. Evdeki tüm hatların kapatılarak pimaş giderleri sırasıyla uzun süreli su dökülmesi gerekmektedir. Ancak pimaş borulardaki su kaçağı tespiti borulara herhangi bir zarar vermediği için su dökmek yerine pimaş görüntüleme yöntemi ile yapılabilir.
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Belirtileri

                            

Su Kaçağı Olması Durumunda Nasıl Önlem Alınabilir?

Bir su hattında su kaçağının olduğu kesinleştiğinde hattaki suyun kesilmesi gerekmektedir. Esenyurt su kaçağı tespiti yapan firmamız genel kontrolleri neticesinde hatlarda su kaçağı olduğunu tespit ederse öncelikte su kaçağının olduğu hat vanası kapatılmaktadır.

Hatta bulunan suyun kaçak bölgesinden akmaya devam etmesini engellemek için en alçak olan musluktan suyun tahliyesi yapılır. Duvarda bulunan bu hat tavanda bulunan duy ve elektrik sistemlerinin yakınlarından nem ve su tespit edilmesi durumunda elektrik problemleri yaşanabilir. Yaşanabilecek bir elektrik problemine karşı elektrikler ana şalterden kapatılmalıdır. Kalorifer ve sulu ısıtma sistemlerinde oluşan kaçaklar da kombiden su girişinin ve çıkışını kapatılması gerekmektedir.

Tüm önlemler alındıktan sonra İstanbul su kaçağı tespiti yapan tesisat firmamıza ulaşarak kısa sürede su kaçağını tespit edilmesini ve hattın bakım onarım çalışmalarının yapılması sağlanmalıdır. Esenyurt su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında firmamız hem tespit hem de bakım onarım aşamasında garantili işlemleri ile adından söz ettirmektedir.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti için Kullanılan Teknolojik Cihazlar

Akustik ses dinleme cihazı: Temiz su hatlarında su kaçağının olduğu kesinlik kazandığında hattın basıncı arttırılarak kaçak bölgesindeki suyun daha basınçlı olarak borudan çıkması sağlanır. Bu çıkış anında suyun sesinin yükseltilmesi sayesinde en küçük sesleri dahi algılamaya yarayan akustik dinleme cihazı ile Esenyurt su kaçağı tespiti hizmetleri sürdürülebilir. Hatta ve yapıya hiçbir zarar vermeden akustik dinleme cihazı ile nokta atışı kaçak tespiti yapılmaktadır. Bu sayede farklı alanların kırılması engellenerek yalnızca kaçağının olduğu bölge kırılıp onarılması sağlanır.

Termal Görüntüleme cihazı: Kalorifer hatlarında ya da sıcak suyun olduğu alanlarda endoskopik kameralar ile kırık çatlak conta sıyrılmaları nedeniyle oluşan sızıntılar anında tespit edilebilmektedir. Genellikle sıcak su tesisatlarında ve ısıtma tesisatlarında kullanılan bu yöntem sayesinde kolaylıkla su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Cihazları

                            

Görüntülü tarama cihazı: Pis su borularında oluşacak su kaçaklarını tespit etmek için geliştirilmiş olan görüntüleme makinası sayesinde doğru içerisindeki bütün problemler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Pimaş borulardaki kırıklıklar, çatlamalar, conta sıyrılmaları gibi birçok problem anında görüntüleme cihazları sayesinde tespit edilebilir. Su kaçağı problemleri haricinde de boru içerisindeki tıkanıklık ve benzeri problemler kısa sürede bu cihaz sayesinde tespit edilebilmektedir.

Esenyurt Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Rota Tesisat firmamız İstanbul genelinde profesyonel su kaçağı tespiti hizmetlerini titizlikle yürütmektedir. Esenyurt su kaçağı tespiti kapsamında Ardıç evler semti, İncirtepe semti, Saadetdere, Kıraç semti, Haramidere, Mehterçeşme semtlerinde de su kaçağı tespiti hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul cihazla su kaçağı tespiti hizmetlerimiz yanında tıkanıklık açma, pimaş boru yıkama, hat yenileme, musluk değişimi gibi birçok işlem de firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Esenyurt ve tüm semtlerinde hizmetlerimiz sabit fiyat garantisi ile sürdürülmektedir. Gelişmiş teknolojilerle sizler de kırmadan dökmeden kısa sürede Esenyurt su kaçağı tespiti işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın