Çengelköy Tıkanıklık Açma

29.01.2021
324

Yaşam alanlarında lavabolarda süzgeçler de ve daha birçok gider hattında tıkanıklık oluşabilmektedir. Bireysel hatlarda tıkanıklık olabileceği gibi binaların ana hatlarında da tıkanıklıklara olabilir. Çengelköy tıkanıklık açma hizmetleri ile firmamız tüm tıkanıklık çeşitlerinden en zararsız ve en hızlı yöntemlerle sizleri anında kurtarmaktadır. Ancak tıkanıklıkların tekrar etmemesi için tıkanıklıkların sebebini de bilmek gerekmektedir.

 

Pimaş Hatlarında Tıkanıklık Nedenleri

Pimaş hatları evlerde birçok alanda kullanılmaktadır. Evde mutfak giderleri banyo süzgeçleri balkon teras giderleri çatı gider sistemleri tuvalet giderleri pimaşlar ile sağlanmaktadır. Tüm pimaşlar da kullanılan, kullanıcı hatası dışında problemler oluşabilmektedir. Tıkanıklık sebepleri birçok kişi tarafından bilinmediği için tekrarlanmak da ve tıkanıklıklarında tekrarlanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle tıkanıklığa neden olan durumları bilinmesi gerekmektedir. Çengelköy tıkanıklık açma hizmetlerine hatlarda çıkan birçok farklı yabancı cisim bulunmaktadır. Çıkarılan cisimler neticesinde tıkanıklığı sebepleri gayet net anlaşılmaktadır. Pimaş hatlarında tıkanıklık nedenleri;

  • Başta klozet olmak üzere tuvalet giderlerine ıslak mendil çocuk bezi kumaş bez iç çamaşırı ve benzeri suda erimeyecek malzemelerin atılması.
  • Banyo veya banyo lavabosuna saç sakal kıllarının dökülmesi.
  • Tırnak kesimlerinin lavaboda ya da banyoda yapılmasına bağlı olarak tırnakların giderlere gitmesi.
  • Yapım esnasında eğimin ayarlanamaması veya hasarlı malzemelerin kullanılması.
  • Dirsek ve benzeri parçaların yanlış kullanılması.
  • İnşaat artıklarının giderlere atılması.
  • Mutfak giderlerine meyve sebze ve yemek artıklarının atılması.
  • Çatı balkon ve benzeri açık alanlarda giderlere yaprak yosun ve benzeri malzemelerin dökülmesi.
  • Tıkanıklık ve benzeri durumlarda kimyasal malzeme ile müdahale yapılması ve borunun yapısının bozulması.
  • Zeminde ya da duvarda müdahale ya yahut çökme durumunun meydana gelmesi ile boruda oluşan daralmalar.
Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Çengelköy Tıkanıklık Tespiti Nasıl Yapılır

Çengelköy tıkanıklık açma işleminden önce tıkanıklık tespitinin yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla tıkanıklık tespiti yapılarak tıkanıklığa sebep olan durumun net bir şekilde öğrenilmesi ve buna göre müdahale yönteminin seçilmesi gerekmektedir. Firmamız uzman kadrosu sayesinde kısa sürede gelişmiş cihazlar sayesinde tıkanıklığın sebebini öğrenmektedir.

Firmamız maliyeti oldukça yüksek olan görüntülü pimaş kontrol ve tıkanıklık açma robotu ile pimaş hatlarınızdaki tıkanıklıkları tespit etmekte ve gerekli durumlarda bu tıkanıklıklara müdahale etmektedir. Dolayısıyla tıkanıklığı sebebi ve açma yöntemleri tıkanıklık tespit robotu sayesinde belirlenebilmektedir.

Çengelköy tıkanıklık açma işleminde kullanılan robotlar elastik bir yapıya sahiptir. Bir hortum ucuna ışıklı kamera bulunmaktadır. Bu kamera yardımı ile hat içerisinde görüntüleme yapılarak hattın tamamıyla incelenmesi sağlanabilir. Hat içerisindeki incelemeler neticesinde noktasal olarak hattın nereden tıkandı ve ne sebeple tıkandığı öğrenilebilir. Edinilen bilgilere göre tanıklık açma yöntemleri seçilebilir.

 

Pimaş Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Çengelköy tıkanıklık açma işlemi görüntülü tıkanık tespitinin ardından yine aynı makine ile yapılabilmektedir. Tıkanıklık yapısına ve tıkanıklığın oluştuğu yere göre farklı tekniklerle uygulanabilmektedir. Tıkanıklıklar yalnızca tuvaletlerde ya da yalnızca lavabolarda oluşmaz. Aynı zamanda süzgeçler de lavabonun giderlerinin ileri bölümlerinde veya balkon giderlerinde de oluşabilir. Yine çamaşır makinesi bulaşık makinesi giderlerinde de zaman içerisinde tıkanıklıklar oluşabilir. Bu gibi durumlarda tıkanıklık sebeplerinin öğrenilerek net bir şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir.

Firmamız tıkanıklık açma konusunda birçok farklı yöntemi uygulayabilmektedir. Firmamız profesyonel ekipleri tarafından uygulanmakta olan Çengelköy tıkanıklık açma hizmetleri gider hatlarına zarar vermeyen metotları içermektedir. Lavabo tıkanıklıklarında ya da basit tıkanıklıklarda hava ile basınç oluşturma, tazyikli su ile tıkanıklığa müdahale veya sivri malzemeler ile tıkanıklığı müdahale yöntemleri kullanılabilmektedir. Kullanılan bütün sistemlerde hakkın korunması esas alınmaktadır. Hatta zarar verilmeden hattın tıkanıklıklar dan kurtarılması sağlanmaktadır.

 

 

Görüntülü Tıkanıklık Açma Yöntemi

Özel olarak pimaş hatlarında görüntüleme yapmak ve pimaş hatlarındaki tıkanıklıkları açmak için geliştirilmiş olan robotlar ile pimaş hattı açma işlemleri yapılmaktadır. Firmamız uzman kadrosu ile hatlarınız da zarar vermeden ileri teknolojileri kullanmakta ve bu sayede kısa sürede tıkanıklık işlemlerini bertaraf etmektedir.

Bir hortum içerisine Entegre edilmiş olan kamera yardımı sayesinde pimaş hatlarında görüntüleme yapılabilmektedir. Tüm Pimaş sistemlerine kolaylıkla girebilen yapısı sayesinde her alandan detaylı olarak görüntü alabilir. Aynı zamanda alınan görüntüler sayesinde tıkanıklığa sebep olan malzemenin cinsine kadar birçok bilgi elde edilebilir. Elde edilen bilgilere göre açma yöntemleri belirlenebilir.

Genellikle kamera gibi yine kameranın yanı sıra çalışmakta olan bir aparat yardımı ile pimaş hattı içerisindeki tıkanıklığa sebep olan malzemeler tutularak hat dışarısına çekilmektedir. Hattan çıkarılamayacağı durumlarda binanın ana hattında malzemeleri başka tesisatlar da zarar vermemesi için malzemenin çıkartılması sağlanmaktadır. Tıkanıklığın giderilmesinin ardından tüm hatta isteğinize bağlı olarak tarama işlemi yapılmakta ve bunun neticesinde yakın zamanda tıkanıklığa sebep olacak olan problemler ortadan kaldırılmaktadır.

 

Çengelköy Pimaş Açma Hizmetleri

Çengelköy tıkanıklık açma hizmetlerimiz tüm İstanbul ile aynı standartlara sahiptir. Profesyonel hizmetimiz ile Çengelköy’de ve Çengelköy’ün tüm semtlerinde tesisat üzerine tüm gereksinimlere cevap vermekteyiz. Firmamız su kaçağı tespiti, tıkanıklık tespiti, tıkanıklık açma gibi birçok tesisat işlemini profesyonelce gerçekleştirmektedir. Firmamız Çengelköy’ün 7 Mahallesi’ne profesyonel hizmetini eksiksiz olarak sunmaktadır. Emek, Güzeltepe, Hasippaşa, Havuzbaşı, Kuleli, Mehmet Akif Ersoy mahallelerine profesyonel hizmetini eksiksiz olarak sunmaktadır.

 

Çengelköy Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma işlemleri robotlar kullanılmaması durumunda oldukça teferruatlı ve hattın zarar görebileceği işlemlerdir. İlkel yöntemler kullanılarak haftaki tıkanıklığı tespit edilebilmesi beraberinde yeni tadilat ve yeni masrafları da getirmektedir. Bu nedenle geliştirilmiş olan görüntülü müdahale robotları bulunmaktadır. Ancak bu robotların maliyetleri oldukça yüksektir. Firmamız bünyesinde bulunan robotlar sayesinde piyasanın en uygun tıkanıklık açma hizmetini firmamız tüm İstanbul’a sunmaktadır. Çengelköy tıkanıklık açma fiyatları rakip firmalarla kıyaslandığında oldukça uygundur.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.