Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti – Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Anasayfa » Büyükçekmece » Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti – Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

                            

Büyükçekmece su kaçağı tespiti firmamız teknolojik cihazları ve uzman ekip kadrosu ile hizmet vermektedir. Su kaçakları noktasal tespit edilir. Kısa sürede onarılır. Büyükçekmece tesisatçı firmamızla iletişime geçerek dilediğiniz saatte su kaçağı bulma hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul’ da kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan, dökmeden su kaçağı tespiti yapıyoruz. Su sızıntısı problemlerinizi % 100 garantili olarak çözümlüyoruz. Su kaçağı olan bölge ileri teknolojik cihazlarımızla noktasal tespit edilir ve kırmadan su kaçağı tespiti – onarımı yapılır.

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti ve Tıkalı Hatların Sebep Olduğu Su Kaçakları

Tıkalı drenaj hatların sebep olduğu birçok durum söz konusudur. Bunların başında boruların aşırı dolmasıyla birlikte taşmasına hatta bazı durumlarda tıkanıklıkla beraber patlamaya da yol açtığını söyleyebiliriz. Şehir alt yapılarındaki en önemli sorunlarından biri yağmur suyu ile kanalizasyonun su kaçağı nedeniyle birleşmesidir. Firmamız Büyükçekmece su kaçağı tespiti konusunda aldığı önlemlerle kanalizasyonun yağmur suyuna karışmasını önemli ölçüde engellemiştir. Yoğun yağmur altında suyu kontrol altında tutabilmek için tüm altyapının açık olması şehirleşmedeki kalitenin önemli göstergelerinden biri olarak sayabiliriz.

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

                            

Sağanak yağmur altında sadece üstünüze yağan temiz yağmur damlalarıyla ıslanmak yerine yoldaki su birikintilerinden geçen araçların ıslatması, ya da kanalizasyon nedeni ile karışan pis suların geçtiğiniz yollarda üzerinizi kirletmesi istemediğimiz bir şeydir. Bazı şehirlerimiz maalesef bu konuda özensiz davranarak hafif yağmurlarda bile yolların su altında kalmasına seyirci gelmiş, insanların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemiştir. Köprü altlarında biriken sular trafiğin tıkanmasına sebep olduğu gibi araçların sulardan etkilenmesini ileride bundan kaynaklı sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Kanalların açık olması ve planlamanın doğru bir şekilde yapılması bu gibi sorunların önüne geçmektedir.

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti ve Evlerde Yaşanan Su Kaçağı

Evlerimiz dış cephelerinden başlayacak olursak ilk önce yağmur suyu tahliye kanallarından bahsedebiliriz. Dönemsel olarak buraların kontrol edilmesi gerekmektedir. Su kaçağı olan tahliye kanallarından sızan su ilk önce binanın dış cephesini etkiler ve çürümeye sebep olduğu gibi yavaş yavaş içeriye sızmaktadır. Büyükçekmece su kaçağı tespiti ekipleri yaşanan bazı binalar incelediğinde, özellikle çatılarda yaşanan su kaçakları sebebiyle üst katta bulunan evlerin tercih edilmediğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük etkeni de durdurulamayan su kaçaklarıdır. Buradaki en büyük sorun doğru yapılmayan su izolasyonlardır. Su İzolasyonu, daha çok yağmur suyunun etkilerden korunmak için yapıldığı gibi iç cephede de kullanılmaktadır.

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

                            

Bütükçekmece Su Kaçağı Tespiti – Su kaçak Belirtileri

Kullanım alanlarının uzun ömürlü olması korozyona karşı korunması ve içinde bulunan ürün ya da eşyaların korunması amacıyla kullanılan yöntemdir. Su kaçağı oluştuğunda, beton içinde ya da fayans arasında yolunu bularak çok daha geniş alanlara yayılabilmektedir. Özellikle iç cephenin duvarlarında sonradan görünen ciddi tahribatlara sebep olabilir. Bunun sebeplerinden bazıları ise kurulum sırasında hasar görmüş tesisat, kalitesiz kullanılan borular ve en önemlisi profesyonel olmayan uygulama yöntemleri diyebiliriz. Genellikle fark edemediğimiz su sızıntıları, iç cephelerde nem ile kendini belli eder. Duvarın ıslanması veya damlalar oluşması su kaçağının belirtilerinden biridir. Gözle görülemeyen su kaçakları için cihazla su kaçağı arama işlemi yapılır.

 Su Kaçağı Sebepleri

Su insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla yaşamın bulunduğu tüm alanlarda bulunan su tesisatı zaman zaman su kaçakları ile gündeme gelir. Özellikle mutfaklarda oluşan su kaçakları meydana gelmesinde ki en büyük sebeplerden biri tıkalı olan lavabo giderinin kişiler tarafından yabancı cisimler ile birlikte zorlama yoluyla açılmayı çalışılmasından kaynaklanır. Bu durumda zarar gören gider borusu su kaçaklarının oluşmasına neden olur. Önlem alan kişiler tarafından belli zaman aralıklarında kontrolleri sağlanan su tesisatı kaçakların ve aynı zamanda oluşabilecek hasarların önlenmesini sağlar.

Büyükçekmece 7/24 Su Kaçağı Tespiti Servisi

Büyükçekmece su kaçağı tespiti servisi ile günün her saati hizmet veren uzman ekipler sayesinde su kaçağı sorunu ihtiyaç duyulan her an kontrol altına alınabilir. Deneyimli ekipler tarafından kullanılan su kaçağı bulma cihazları sayesinde su sızıntı tespit ve onarma işlemleri rahat bir şekilde yapılır. Kaçağın bulunduğu alanın bulunması için kullanılan akustik su kaçağı bulma cihazı ile uzman ekipler kısa bir süre içerisinde sorunun kaynağına ulaşır. Sadece su kaçağının olduğu bölge üzerinden işlem gerçekleştiren ekipler gerekli olan tamir veya parça değişimini gerçekleştirerek kırma işlemine gerek duymadan garantili bir şekilde kullanım sunar.

Büyükçekmece Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Yaşam alanlarının temeli olan bina zeminleri zaman içerisinde yapılan hatalı tesisatlar veya zamanla eskiyen su boruları yüzünden oluşan su kaçakları nedeniyle tahrip olabilmektedir. Bu durum erken bir şekilde tespit edilerek müdahalede bulunulmazsa ciddi boyutlarda sorunlar yaşanmasına neden olur. Genel olarak inşaat halindeyken döşenen su tesisatları ustaların dikkatsizliği nedeniyle veya kalitesiz işçiliğin sebep olduğu durumlardan ötürü sorunlar yaşanır. Tesisat aşamasında zarar gören veya darbe alan boruların kullanılması da su kaçaklarının oluşmasında en büyük etkenlerden biridir. Ayrıca uzun süreli kullanım nedeniyle eskiyen su tesisatları zaman içerisinde çürümelerin oluşmasıyla su kaçaklarına neden olmaktadır.

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

                            

Özellikle tesisat sırasında kullanılan demir borular zaman içerisinde paslanmaların yaşanmasıyla deformelere neden olduğundan su kaçakları kaçınılmaz olmaktadır. Büyükçekmece su kaçağı tespiti firmamız ile 7/24 saat hizmet veren uzman ekiplerin kullandıkları özel cihazlar sayesinde oluşan su kaçaklarının tespit aşaması kolaylıkla yapılır. Akustik dinleme cihazı kullanan uzmanlar tespit aşamasında kolaylık yaşamaktadır. Kullanılan özel görüntüleme sistemleri sayesinde tespit aşamasında su kaçağının bulunduğu alanın bulunabilmesi ile yapılacak işlemler belirlenmektedir. Kaçağın bulunduğu alana bağlı olan yapılacak işlemler genellikle tespit çalışması sonrası belirlenmektedir.

Büyükçekmece Su Kaçağı Bulma Cihazları

Oluşan su kaçakları genelde 2 ye ayrılmaktadır. Bunlar temiz ve atık suyu olarak bulundukları alanlara verdikleri tahribatlarla belli olabilmektedir. Özellikle banyo veya tuvaletlerde yaşanan su kaçakları gider boruları üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum genelde klozet veya küvet içerisinde bulunan alanlardan kaynaklanır. Özellikle tıkalı olan alanları açmak için kullanılan delici aletler ile gider içerisine müdahale eden kişiler tarafından borular üzerinde hasarlar oluşmasına neden olur. Ayrıca tesisat döşemesi sırasında belli bir açıya ve eğime sahip olan gider boruları yanlış takıldıkları takdirde zamanla boru içerisinde su birikmesine ve bu takdirde bağlantı noktalarından küçük sızıntılarının oluşmasına neden olmaktadır.

Su kaçağı tespit cihazları;

  • Akustik dinleme cihazı
  • Termal kameralar
  • Nem ölçer cihazlar
  • Kameralı görüntüleme cihazları

Deneyimsiz ustalar tarafından yapılan tadilat işlemleri sırasında yapılan eksik müdahale veya yanlış malzemelerin kullanılması sonucu da bağlantı noktalarında sorunların oluşmasına ve zamanla gider borusu içerisinde su kaçaklarına sebebiyet vermektedir. Büyükçekmece su kaçağı tespiti servisinde hizmet veren deneyimli ekipler tarafından kullanılan son teknoloji makineler ile yapılan tespit çalışmaları bu cihazlar sayesinde kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşmaktadır. Teşhis için kullanılan ses tespit cihazı ile normal şartlarda duyulması imkansız olan su kaçağı noktaları belirlenebilmektedir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın