Bayrampaşa Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
703

Hayatımızın en güzel ve konforlu anlarını evimizde geçiririz. Bu konforu ve rahatlığı bozan unsurlardan biri de yaşanan su kaçağı arızalarıdır. Su kaçağı arızaları yaşam konforunuzu bozduğu gibi yıpratıcı ve zorlayıcı bir süreçtir. Eğer su kaçağı sizden kaynaklanıyorsa ayrı bir sorun, su kaçağı üstünüzde bulunan daireden geliyorsa bu da ayrı bir sorun olarak karşınıza çıkar. Eskilerde olsa su kaçağının yerinin bulunması ve tamirinin yapılması oldukça maliyetli ve yıpratıcı bir durum olabilirdi. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan son model teknolojik cihazlarla noktasal olarak su kaçağının yeri kolaylıkla tespit edilebiliyor. Deneyimli ve uzman teknik ekibi ve kullandıkları son model cihazları ile Bayrampaşa su kaçağı tespiti yapan firmamız bu konuda %100 başarı göstermektedir. Firmamız Bayrampaşa ve semtleri Yenidoğan, Vatan, Orta, Terazidere, Altın tepsi, Muratpaşa, İsmetpaşa, Yıldırım, Kartaltepe, Kocatepe, Cevatpaşa’da 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitinde Firma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Su kaçağı arızası tespitinde ve tamirinde seçtiğiniz tesisat firması büyük önem taşır. Bayrampaşa su kaçağı tespitinde firma seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

 • Su tesisatı firmasında mutlaka görüntülü kaçak arama cihazı bulunmasına dikkat etmelisiniz.
 • Su kaçağı bulan cihazlar dinleme ve kamera sisteminden oluşmaktadır. Bu cihazlar su kaçağının yerini nokta atışı olarak gösterir.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken kırma çalışması yapılmaz.
 • Su kaçağı tespit edilme işleminde basınçlı su ile borular test edilir ancak bu çok zaman ve yüksek maliyetli olduğundan temiz su borularında basınç testi yapılmaktadır.

Bayrampaşa Su kaçağı Nedenleri

Bayrampaşa su kaçağı nedenleri birden fazla olup şu şekilde sıralanabilir.

 • Su tesisatının ucuz fiyatlı kalitesiz boru kullanılması
 • Ustaların yaptığı hatalardan
 • Su tesisatında oluşan yüksek basınçtan
 • Demir olan tesisat borularının zamanla çürümeye başlamasından
 • Eski yapıların tesisatının zamanla dayanıklılığını kaybetmesi

Bayrampaşa Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

İnternette en çok araştırılan konu Bayrampaşa su kaçağı nasıl anlaşılır? Konusudur.  Eğer duvarlarınız da ve duvar boylarında kabarma ve dökülme başladıysa su kaçağından bahsedilebilir. Ayrıca tavanlarda ve duvarlarda oluşan küflenme, rutubet ve pis kokular da su kaçağı olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra fayans arasından ya da beton altından ve seramik içinden gelen su sızıntıları, tavanlarda görülen ıslaklık ve sarı lekelere rastladıysanız, su saatinizin kapalı olmasına karşın dönmeye devam etmesi ve banyo ya da mutfakta yerlerin duvarların ve tavanın ıslandığını gördüğünüzde su kaçağınız olduğunu anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken uzman ve deneyimli kadrosu ve son model cihazları ile 7/24 sizlere hizmet veren firmamız ile irtibata geçmektir. Firmamız Bayrampaşa ve semtleri Yenidoğan, Vatan, Orta, Terazidere, Altın tepsi, Muratpaşa, İsmetpaşa, Yıldırım, Kartaltepe, Kocatepe, Cevatpaşasemtlerine de servis bulunmaktadır.

Bayrampaşa Su kaçağı Varsa Alınacak Önlemler

Bulunduğunuz yaşam alanınızda su kaçağı arızası bulunduğunu tespit ettiyseniz sizin de firmanızla görüşmeden önce alınacak önlemler bulunmaktadır. Bayrampaşa su kaçağı varsa alınacak önlemler aşağıdaki gibidir.

 • Su kaçağını tespit ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatmanız şarttır.
 • Eğer su kaçağı duvarda ya da elektrik prizlerinin yanında veya tavanda ıslaklık bulunuyorsa elektriği sigortadan kapatmanız gerekir.
 • Kombinizin suyunu her gün eklemek zorunda kalıyorsanız kombini hemen kapatarak tesisat kontrolü için firmanızla irtibata geçmelisiniz.

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespiti İçin Ekipmanlar

Su kaçağı arızası yaşamınızın kalitesini etkilediği gibi sıkıntılı ve yıpratıcı bir süreç yaşamanıza neden olur. Bu nedenle de bu sorunun acilen ve kısa yoldan çözülmesi gerekir. Bunun içinde su tesisat firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bayrampaşa su kaçağı tespiti için ekipmanlar şu şekildedir.

 • Frekans Dinleme Kulaklığı: Su kaçağı tespit etmek için frekans dinleme kulaklığı kullanılır. Eğer su kaçağının sebebi temiz su borularında oluşmuşsa ve uzunca bir süre tespit edilmemişse duvar veya tavanlarda ıslaklık oluşması beklenir.
 • Boru Görüntüleme Kamerası:  Boru görüntüleme kamerası sadece su kaçağı arızası dışında da borularda meydan gelen sorunları da görüntülemek için kullanılan bir cihaz olma özelliğini koruyor. Borularda oluşan sızıntı ya da çatlakların nedenini görüntülenerek tespit edilir.
 • Termal Kamera: Bu cihaz özellikle sıcak su tesisat borularını görüntülemesinin yanında yerden ısıtma tesisatlarında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek üzere kullanılan yardımcı cihazlardır.
 • Nem Ölçme Aleti:  Duvarlarınızda ya da yaşam alanlarınızda bulunan rutubet ve nem sorunlarını bu cihaz tespit eder.
 • Tesisat Ölçüm Pompası:  Temiz su borusunda kaçakları ortaya çıkarmakta yardımcı bir cihazdır.

Bayrampaşa Su kaçağı Tespit Fiyatları

Bayrampaşa su kaçağı tespit fiyatları söz konusu olduğunda standart bir fiyat bulunmaktadır. Bu fiyatın içinde tüm dairenin tesisat sistemi kontrol edilir. Bu kontroller temiz su tesisatı, gider tesisatı ve kalorifer tesisatını da kapsamaktadır. Su kaçağı tespit fiyatları birtakım koşullara ve duruma göre değişiklik gösterir. Öncelikle su kaçağı tespiti yapılacak alanın büyüklüğü önemlidir. Dış mekân ile iç mekân arasında fiyat bakımından farklılık gösterir. Su kaçağı tespit edilecek mekânın sayısı da önemlidir. Örnek vermek gerekirse aynı apartmanda iki farklı daireye bakılması gibi. Su kaçağının tespiti için standart işlemlerin dışında farklı cihaz ve tekniklerin kullanılması durumunda da fiyat değişecektir. Su kaçağı tespiti yapılırken herhangi bir kırılma olup olmayacağı konusu da en çok merak edilen konulardan biridir.  Su kaçağı tespiti yapılırken genellikle kırma işlemi yapılmaz. Su kaçağı tespit aşamasında hiçbir yere zarar verilmez. Dinleme cihazı ve kamera le görüntüleme cihazı ile su kaçağı tespiti temiz su tesisat borusunda ise noktasal olarak bulunur. Bu noktanın bilgisi müşteri ile paylaşılır. Eğer müşteri kaçağın olduğu yeri görmek isterse tamir yapılacak biçimde kırılarak açılabilir.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 2 Ortalama: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.