Bakırköy Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Bakırköy » Bakırköy Su Kaçağı Tespiti – Kırmadan Su Kaçağı Bulma

                            

Bakırköy su kaçağı tespiti sonucunda yaşam alanınızda kırmadan, dökmeden su kaçağı onarımı yapılmaktadır. Bakırköy su kaçağı tespiti firmamız kırmadan su kaçağı bulma konusunda garanti vermektedir. Firmamızla iletişime geçerek deneyimli ekiplerimizdin tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti ve Onarım Hizmetleri

Bazen insanların kullanım hatalarından kaynaklanan, bazen de fabrika hatalarından kaynaklanan hatalardan dolayı su kaçağı oluşur. Su kaçağı borulardaki çatlaklardan su sızması şeklinde tarif edilebilir. Bu kaza yaygın olarak karşılaşılan bir problemdir. Basit bir durum gibi görünse de önünü kesmediğiniz vakit bazen geri dönüşü olmayan durumlara neden olabilmektedir. Su kaçağı tespiti kendini birtakım belirtiler ile gösterir. Bunlardan biri su sızıntılarından dolayı çok katlı yapılarda tavanda oluşan sarı lekeler gösterilebilir. Su kaçağı olan yerlerde sıklıkla küflenme ve kötü kokular baş gösterir. Su kaçağı olduğundan dolayı soğuk ve ısınamama problemleri ortaya çıkabilir. Çünkü nemli duvarlar içerinin ısınamamasına neden olur. Duvarlarda sızan sular ile birlikte duvarlarda hoş olmayan lekeler oluşabilir. Bu lekeler yapıda yaşam kalitesinin oldukça fazla düşürür. Su kaçağı olduğundan şüphe ettiğiniz zaman ekiplerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz duvarları kırmadan kolayca nokta atışı tespitler ile su Bakırköy su kaçağı tespiti yapabilir. Bunu mümkün kılan teknolojik aletler ile çalışan ekipler çeşitli durumlarda farklı aletler kullanır.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

                            

Su Kaçağına Neden Olan Faktörler

Su kaçağı genel olarak birçok nedenden kaynaklanabilir. Boruların hasar görmesine neden olan bu faktörlerin bilincinde olmak daha dikkatli olmamızı sağlar. Su kaçağı ucuz fiyatlı kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilmiş olan boruların inşaatta döşenmesi ile oluşabilir. Çünkü bu borular çabucak hasar görebilir ve basınca karşı oldukça dayanıksızdırlar. İnşaat sırasında ustaların boruları döşerken onların hasar görmesine neden olabilecek hatalar yapması ile çatlaklar oluşup su kaçağı oluşabilir. Yüksek su basıncı ile dayanıksız borular hasar görebilir ve bu durum su kaçağına neden olabilir. Plastik borularda daha çok görülebilen bu nedenler demir borularda da görülebilir. Demir borularda daha çok boruların çürümesi ile su sızıntıları olur. Paslanma ve kireç birikimi demir ile tepkime vererek çatlaklara neden olabilir. Demir boruların özellikle temiz su taşıyan cinslerinde görülebilen bu durum profesyonel destek alınarak hemen tamir edilebilir. Çok katlı yapılarda daha çok baş ağrıtan bu problem eski yapılarda özellikle daha çok baş gösterir. Eskiden yapılmış olan binaların tesisatları zamanla zayıflar ve birtakım aksaklıklar gösterir. Başta çok ciddiye alınmasa da bina eski olduğu için su sızıntısı zamanla yapıya çok zarar verebilir.

Evde Su Kaçağının Tespitindeki Birtakım Belirtiler

Bir yerde su kaçağı varsa bunu belli eden birtakım göstergeler mevcuttur. Su zaman içerisinde tepkime vererek bir yerin aşınmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu belirtilerden bazılarından sizlere bahsedeceğiz. Evde su kaçağı belirtileri; Duvarlardaki boyalarda kabarmalar ve dökülmeler mevcut ise su kaçağı olma ihtimali çok yüksektir. Özellikle çok katlı yapılarda üst katınızın su borularından sızıntı olup sizin duvarlarınızın etkilenmesi oldukça muhtemeldir. Uzun bir süreç içinde duvarlar kullanılamaz hale gelebilir ve kötü kokulardan dolayı evde oturmak bile istemeyebilirsiniz. Bakırköy su kaçağı tespiti için ekiplere haber vermek en akıllıca çözümdür. Banyo ve tuvaletlerinizde bulunan fayanslarınızdan akan ve biriken sular da su sızıntısı olabileceğine dair işaretlerdir. Su tesisatında bulunan bozukluklardan dolayı sızıntı olup tavanda birtakım sarı lekeler görünebilir. Bunlar da su sızıntısı olabileceğine dair işaretlerdir. Zamanla suların birikip küf, rutubet oluşturması ile kötü kokular baş gösterebilir. Yaşam kalitesini azaltan bu belirtilerin önü çok geç olmadan kesilmelidir. Nitekim bu gelişen teknoloji ile oldukça kolay ve mümkündür. Yerlerin kendiliğinden ıslanması da su kaçağı belirtileri arasında yer alır.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

                            

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti için Kullanılan Teknolojik Aletler

Yapılarda sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri su kaçağı problemidir. Su kaçağı eski dönemlerde oldukça maliyetli ve yapıya zarar vererek tespiti yapılan bir problemdi. Bir su kaçağını tespit etmek için borunun yer aldığı duvarın tümü kırılıp boru incelenmeliydi. Gelişen teknoloji ile birlikte şimdi su kaçağı bulma cihazları ile duvarlar dinlenerek su kaçağının yeri oldukça kolay tespit edilebilir. Sıcak su kaçağı tespiti yapılırken termal olarak çalışan termal kamera cihazları ile kaçağın olduğu yer kolaylıkla tespit edilebilir. Bu şekilde duvarın kırılmasına gerek kalmaz. Frekans ile çalışan akustik dinleme cihazları ise su sesi dinlenerek sızıntının olduğu yer tespit edilir. Duvarların ötesinde olanları kolayca tespit eden bu son teknolojik aletler ile maddi bir zarara uğramadan kolayca sorununuzu çözebilirsiniz. Nemli yerleri tespit edebilen cihazlar kolayca sızıntıyı fark edebilir. Bütün bunlar yapılara zarar vermeden temiz bir çalışma yürütülmesine yardımcı olur. Sizler de bu sorunlardan şikâyetçi İseniz ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti Aletleri

                            

Bakırköy Su Kaçağı Tespitinde Ekiplerin Önemi

Evde veya iş yerinde su kullanmadığınız halde su saatiniz hala çalışıyorsa su kaçağı olma ihtimali çok yüksektir. Faturalarınız her zamankinden yüksek geliyorsa siz de su kaçağı problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bütün bunların yanında evde küflenme, nemlenme ve kötü kokular mevcut ise hemen İstanbul garantili su kaçağı bulma ekiplerimiz ile iletişime geçmeniz en iyisi olacaktır. Su kaçağı problemi erken önlem alınmazsa eğer ileride büyük sorunlara neden olabilir. Yapıya geri dönüşü olmayan zararlar verebilir ve bu daha masraflı tamirat işleri gerektirebilir. Bakırköy su kaçağı tespit etme konusunda hizmet veren ekiplerimiz birçok semte ulaşabilmektedir.

  • Ataköy
  • Cevizlik
  • Florya
  • Kartaltepe
  • Yeşilköy
  • Zeytinlik
  • Zuhuratbaba

semtlerine hizmet veren ekiplerimiz ile sizler de su kaçağı probleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Su sayacınız kullanmadığınız zaman bile çalışmaya devam ediyorsa veya faturalarınız yüksek geliyorsa bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Bakırköy tesisatçıları ile su kaçağı yeni yapılarınızda oluyorsa eğer sorunun yerini tespit etmek için kırmanıza gerek yok. Teknolojik su kaçağı bulma aletleri ile kolayca yerini tespit edebilirsiniz. Kırmadan ve dökmeden sızıntı yerini tespit etmenin yanı sıra sorunu gidermek için de kırıp dökmeden tamir etmek için geliştirilmiş yollar mevcuttur. Bakırköy’de oturanlar Bakırköy su kaçağı tespiti yapan ekiplerimiz ile kolayca iletişime geçebilirler.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın