Bahçelievler Tıkanıklık Açma

29.01.2021
342

Birtakım beşeri nedenlerden ötürü su borularında tıkanmalar görülebilir. Banyoda sabun, mutfakta yağ ve yiyecek kalıntıları, tuvaletlerde yabancı cisimlerden dolayı tıkanmalar olması kaçınılmaz bir durumdur. Tıkanıklık durumlarında belirli bariz göstergeler bulunur. Tıkanıklık tespiti için detaylı araştırmalara çoğu zaman gerek yoktur. Lavabolarda ve klozette su birikintisi oluşması ile tıkanıklığın olduğu kolayca anlaşılabilir. Bu tıkanıklıkların borunun neresinde meydana geldiğini bulmak için teknolojik birtakım araçlar kullanılır. Bu araçlar kameralı görüntüleme sistemleri ile borunun neresinde tıkanma meydana geldiğini kolayca tespit edebilir. Tıkanıklık çoğu durumda pis su giderlerinde meydana gelir. Mutfak, lavabo ve klozette meydana gelen bu tıkanmalar çoğu zaman insan hatalarından kaynaklanmaktadır. Mutfakta gidere yiyecek artıkları ve yağların boşaltılması ile tıkanmalar gerçekleşebilir. Banyo ve tuvalette de yabancı cisimler boruyu tıkayabilir ve pis kokulara neden olabilir. Bu tıkanmalar robotik araçlar ile giderilebilir. Ucunda genel olarak kanca bulunan bu aletler ile birlikte tıkanmaya neden olan cisim parçalanarak suyun akıntısı ile kanala iletilir. Kanal bu şekilde sorunsuz bir şekilde açılarak tıkanıklık kolay bir şekilde açılmış olur.

 

Tıkanıklık Problemine Robotik Yaklaşım

Birtakım tıkanıklık problemleri meydana geldiği zaman destek alınması daha uygundur. Özellikle pis su giderlerinde herhangi bir tıkanma meydana geldiği zaman profesyonel destek alınması her zaman tavsiye edilir. Profesyonel ekiplerin yaklaşımı daha çok teknolojik aletler ile birlikte sorunu çözmeye çalışmak yönündedir. Tıkanıklığı tespit etme konusunda kameralı aletlerin kullanılması yapıya zarar vermeden kolay bir şekilde tespit edilebilmesini mümkün kılar. Fayans ve duvarların kırılmadan, sizlere maddi ve manevi zarar vermeden kolay bir şekilde tıkanıklığın bulunması bu aletler ile kolaydır. Bu aletleri kullanmasını bilen ve gelişmiş bu teknolojiye ayak uyduran firma işini severek hakkıyla yapan elemanlar ile yapılardaki tıkanma problemlerini kolay bir şekilde halleder. Problemin giderilmesi de yine aynı şekilde birtakım aletler ile mümkündür. Tıkanıklık problemi yaşayan evler ve iş yerleri genel olarak en başta kendi çözümleri ile hareket ederek problemi gidermeye çalışırlar. Fakat kendi kullandıkları çözüm yolları bazen borulara kalıcı zararlar verebilir. Bu da daha maliyetli olan tamirat işleri gerektirebilir. Bazen tıkanıklığı gidermek için sıcak su kullanılır. Özellikle banyo ve mutfak gibi yerlerde yağ ve sabun kalıntılarından dolayı tıkanma olduğu düşünülür. Bundan dolayı sıcak suyun yağı ve sabun artıklarını çözebileceği düşünülür. Bu yöntem bazen işe yarasa dahi yüksek sıcaklıklar boruların büzüşmesine ve zarar görmesine yol açabilir.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi

 

Tıkanıklık Problemine Teknolojik Yaklaşım

Herkesin başına mutlaka gelmiş olan problemlerin başında tıkanıklık problemi gelir. Bu problem özellikle çok katlı yapılarda başa bela olmakla birlikte komşu insanlara da rahatsızlık verebilir. Tıkanıklık problemi öncelikle suyun giderde geç akması ile kendini gösterir. Başlangıç için basınç uygulanarak tıkanıklığa sebep olan şeyin giderde aşağı doğru akması sağlanır. Bu bazen işe yarayan bir yöntem olmakla birlikte bazı zamanlar pek bir etkisi yoktur. İlerleyen dönemlerde kimyasal maddeler kullanılarak tıkanıklık açmaya çalışılır fakat bu asla önerilen bir yöntem değildir. Çünkü kimyasallar su ile güçlü tepkimeler vererek yüksek derecede ısıların ortaya çıkmasına neden olur. Yüksek ısılardan dolayı boru büzüşebilir ve zarar görebilir. Bu da kalıcı birtakım hasarlara neden olur. Tıkanık açma profesyonel ekiplerce aletler yardımı ile yapılır. Bu aletler ile birlikte tıkanmaya neden olan unsur parçalanarak gidere gönderilir. Ucu hareketli olan ve boruya herhangi bir zarar vermeyen bu alet ile fayanslar kırılmadan da tıkanıklık tespiti yapılabilir. Tıkanıklık tespiti yapabilen bu aletler ucu kameralıdır. Kameralı sistem ile birlikte borunun tıkandığı yer tespit edilerek ona yönelik bir çözüm yöntemi uygulanır.

 

Tıkanıklığa Neden Olan Beşeri Hatalar

Tıkanıklık genel olarak kullanım hatalarından doğar. Kullanım hataları insanların giderlere atmış olduğu yabancı cisimler neticesinde olur. Pis su giderlerinde bu nedenlerden ötürü tıkanma olsa da temiz su borularında genel olarak aşınma ve yapıların eskimesi neden olur. Demir su borularında paslanma ve kireç birikmesi ile borunun tıkanması ortaya çıkar. Borunun tıkanmasından dolayı temiz su akışı kesilir. Bu da gündelik hayatın aksamasına neden olur. Gündelik hayatın aksamaması için tıkanıklık tespiti yapılır ona uygun bir çözümle problem ortadan kaldırılır. Muslukların ucundaki filtrede yabancı cisimlerin birikmesi ile tıkanıklık oluşabilir. Filtrenin değiştirilmesi ile birlikte suyun akışı rahat bir şekilde sağlanır. Tıkanıklığın hangi türden kaynaklandığını anlamak için profesyonel ekiplerden destek almak en doğru hamle olur. Çünkü temiz su borularının tıkanıklığını açmak için kendi yöntemlerimizi kullanırsak o borulara kalıcı hasarlar verebiliriz. Profesyonel destek ekipleri kameralı sistemleri ile borunun içini görüntüleyerek problemin nereden kaynaklandığını tespit etmeye çalışır. Sonrasında ise robotik aletler ile tıkanıklığa neden olan unsuru parçalayarak ortadan kaldırmaya çalışırlar.

 

Bahçelievler Tıkanıklık Açma Hizmetleri ve Ekip Çalışması

Tıkanıklık olduğu durumlarda Bahçelievler bölgesinde çalışan ekiplerimiz tarafından kolayca destek görebilirsiniz. Kolay bir şekilde her gün ulaşabileceğiniz ekiplerimiz bölgenin birçok semtine hizmet vermektedir. Zafer, Yenibosna, Fevzi Çakmak, Şirinevler, Çobançeşme, Soğanlı, Kocasinan, Cumhuriyet gibi birçok Bahçelievler semtine hizmetlerimiz bulunmaktadır. Tıkanıklık konusunda kendi yöntemlerinizi kullanarak borulara zarar verebilme ihtimaliniz vardır. Daha fazla maliyet gerektirecek durumlardan uzak durmak için mutlaka ekiplerden destek alınması tavsiye edilir. Tıkanıklık hayat kalitesini düşüren, yaşam alanınızı kötü kokulara maruz bırakabilecek bir problemdir. Zamanla sızıntılara ve taşkınlara neden olabilecek bu problem ciddi zararlara yol açabilir. Günlük aktivitelerinizi aksatabilecek problemlerin başında gelir. Banyo, tuvalet ve mutfakta faaliyetleri engelleyen bu problem için teknolojik aletler geliştirilip sizler için aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.