Arnavutköy Su Kaçağı Tespiti

29.01.2021
579

Su Kaçağı İle İlgili Tedbirler

İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan su kullanımı bazı zamanlarda tesisat kaynaklı sorunları beraberinde getirmektedir. Bu sorunlar arasında bulunun en temel problem ise su kaçağı olmaktadır. Zamanla eskiyen ve deforme olan su tesisatı aynı zamanda boruların kalitesiz olmaları açısından kısa bir süre içerisinde su kaçağı sorunu yaratmaktadır. Ayrıca yıpranmış malzeme kullanımı ve yanlış yapılan bağlantılardan kaynaklanan sorunlarda yaşanmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde bulunan su tesisatında oluşan basınçlı su yüzünden borular kolay bir şekilde yıpranabilmektedir. Normal şartlarda kişiler tarafından tespit edilmesi mümkün olmayan su kaçağı durumu genellikle ev içerisinde oluşan rutubet veya duvar üzerinde oluşan boya kabarmalarından anlaşılmaktadır. Ev ya da iş yerlerinde normal hayatı olumsuz bir şekilde etkileyen bu durum Arnavutköy su kaçağı tespiti alanında uzman kişiler tarafından yapılan incelemeler sonucu çözüme kavuşmaktadır. Özel dinleme cihazları ve kameralı sistemlerin kullanıldığı tespit aşaması su kaçağının bulunduğu noktayı belirlemek için tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünlerinin kullanılması ile eski tesisatçıların başvurduğu kırma yöntemi artık kullanılmamaktadır. Bu durumda kişiler maddi açıdan karlı olmaktadırlar.

Su Kaçağı Neden Olur?

Öncelikle su kaçağının hangi bölgede gerçekleştiği bilinmelidir. Genel olarak oluşan su kaçakları zamanla belli bir alanda tahribata neden olarak kendini göstermektedir. Oluşabilecek aksilikler içerisinde parke kabarmaları veya fayans aralarından su sızmaları gibi şikayetlerde bulunmaktadır. Her bir su kaçağı problemi su tesisatının bulunduğu alana göre değişim göstermektedir. Bu duruma göre yapılan teşhis ve müdahale işlemi farklılıklar gösterebilmektedir. Çoğu durumlarda zamanla eskiyen veya demir boru tesisat döşenmesine bağlı olarak paslanmaların da neden olduğu su kaçağı problemleri de yaşanabilmektedir.

Tesisat ustasının yaptığı ufak bir yanlış bağlantı veya eksik malzeme yüzünden oluşabilecek hasarlar zamanla büyük sorunlara yol açabilmektedir. Arnavutköy su kaçağı tespiti ile problemin temiz su mu yoksa pis gider suyundan mı kaynaklandığı belirlenmektedir. Genellikle pis su giderlerinden kaynaklanan su kaçağı durumu özellikle banyo küveti veya klozetler nedeniyle oluşmaktadır. Bunun nedeni ise bağlantı borularının doğru bir şekilde yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Su kaçağı sorunu akustik dinleme cihazı ile yapılan dinlemeden sonra ardından kameralı sistemler aracılığı ile kaçağın bulunduğu alan kolaylıkla tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Yöntemler

Gelişen teknoloji ile tasarlanan cihazlar sayesinde eski tarz su kaçağı bulma yöntemleri geride kalmaktadır. Tesisatçılar tarafından kırma yöntemi ile zahmetli ve masraflı bir durum izlenirken zamanla tespit ve tadilat için özel cihazlar üretilmiştir. Akustik dinleme cihazı sayesinde normal şartlarda duyulması imkansız olan su kaçağı sorunu bu cihaz sayesinde kolaylıkla tespit edilebilir hale gelmiştir. Boru içlerindeki arızalar, tıkanmalar ya da su kaçakları kamera sistemi ile rahat ve hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Sorunun bulunduğu noktayı tespit edenn uzman ekipler kırma işlemine gerek duymadan kısa bir süre zarfında su kaçağı sorununu çözebilmektedir. Arnavutköy su kaçağı tespiti sırasında kullanılan özel cihazlar yardımı ile normal şartlarda 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Su kaçağının bulunduğu alanın genişliğine göre değişen yapıların kontrolleri aynı zamanda tespit süresisini de etkilemektedir. Donanımlı bilgiye sahip uzman kişiler tarafından yapılan incelemeler cihazlar yardımı ile tüm tesisat üzerinde gerçekleştiğinden detaylı bir inceleme ile su kaçağı kısa sürede bulunabilmektedir. Kırma işlemi yapılmadan tespit ve tadilat işlemleri uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Hemen her alanda ev veya iş yerlerinde bulunan tesisat sistemleri zaman zaman sorunlar çıkarabilmektedir. Bunun nedeni olarak bilinen başlıca sebeplerden biri yapıların eski olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle büyük işletmelerde yaşanan su kaçağı tespiti alanın genişliğinden dolayı zaman alabilmektedir. Genel olarak sorunun bulunduğu alana yönelik tespit çalışmaları yapılmaktadır.

Problem sıcak su kaçağından kaynaklanıyor ise termal kamera yardımı ile noktasal olarak tespit yapılmaktadır. Temiz su kaçaklarında ise genellikle akustik dinleme cihazı ile kontroller yapılırken daha net sonuçlar elde edebilmek amacıyla kameralı görüntü sistemleri kullanılmaktadır. Arnavutköy su kaçağı tespiti deneyimli uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde garantili kullanım olanağı sunmaktadır. Gizli su sızıntısının zaman içerisinde meydana getirdiği duvar, fayans ve parkelerdeki deformasyonlar kişiler tarafından farkedilmektedir.

Sorunun yaşandığı banyo, tuvalet ya da mutfak alanlarına yapılan müdahaleler temiz su veya pis su gideri sorunları arasında değişim göstermektedir. Bu durumda yapılacak işlemler kullanılacak cihazlar ile tespit edilerek fiyatlandırılma yapılmaktadır. Tespit ve tadilat çalışması alanın büyüklüğü göre aynı zamanda da süre ve fiyat bakımından değişmektedir.

Kalorifer ve Su Sayacındaki Kaçak Sorunları

Su tesisatı aynı zamanda ısınmak amacıyla da kullanılmaktadır. Kombi ile petekler arasındaki su akışını sağlayan su tesisatları zaman zaman problemler yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle parkelerde kabarmalar meydana gelirken aynı zamanda alt katta ki dairenin tavan bölümünde su damlacıklarına neden olabilmektedir. Kişiler tarafından tedbir alınmadığı takdirde binanın demir yapısının paslanmasına ve maddi hasarların oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Uzman ekipler tarafından tesisat borularına verilen kimyasal ilaçlar yolu ile su kaçağı bulunan alan kapatılmaktadır.

Kişiler tarafında da anlaşılabilen su sayacındaki sızıntı sorunu ancak uzman bir yetkili tarafından teşhis ve tamir edilmelidir. Arnavutköy su kaçağı tespiti ile sayaç kontrolü yapan uzman ekipler sorunun kaynağını bulmak için tespit çalışması başlatmaktadır. Oluşan temiz su kaçakları genelde duvarlarda lekelere veya kötü kokuya neden olmaz. Profesyonel ekipler tarafından kullanılan akustik ses dinleme cihazı sayesinde kaçağın bulunduğu noktalar kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kırmadan yapılan işlemler zaman ve maddi açıdan kişiler tarafından en çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Tespitin ve tadilatın kısa süre içerisinde bitmesi tamamen kullanılan teknolojik cihazlar ve alanında deneyimli tesisatçılar tarafından sağlanmaktadır.

Şimdi Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.