Kağıthane Tıkanıklık Açma – Robotla Garantili Tıkanıklık Açma

Anasayfa » Kağıthane » Kağıthane Tıkanıklık Açma – Robotla Garantili Tıkanıklık Açma

                            

Kağıthane tıkanıklık açma hizmeti vermiş olduğumuz Kâğıthane yaklaşık olarak 450.000 kişiyi barındıran büyük bir ilçedir. 2017 yılı nüfus sayımı verilerine göre 443 bin kişi olan Kâğıthane göçlerin devam etmesi ile sürekli olarak büyümektedir. Kâğıthane hem eski yapıların hem yeni yapıların çok olduğu bir bölgedir. Firmamız hem eski yapılarda hem yeni yapılarda oluşan tıkanıklıklara anında müdahale etmektedir. Firmamız Kâğıthane’nin Çağlayan, Çeliktepe, Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Seyrantepe, Şirintepe semtlerine de hizmet vermektedir. Kâğıthane semtlerinde profesyonel olarak tıkanıklık giderme işlemleri firmamız tarafından sunulmaktadır. En gelişmiş teknolojiler ile beraber büyük küçük fark etmeksizin bütün tesisat tıkanıklıklarında tıkanıklığa özel yöntemler uygulanmaktadır. Nüfus yoğunluğu bakımından bir hayli büyük olan Kâğıthane’de tıkanıklıklar problem olmaktan çıkmaktadır.

                            

Kağıthane Tıkanıklık Açma – Tıkanıklıklar Nerelerde Oluşur?

Hizmet verdiğimiz birçok alanda sahada bizzat görmüş olduğumuz ve bu sayede tecrübe edinmiş olduğumuz tıkanıklıklar bulunmaktadır. Yılların birikimi olan tecrübelerimiz sayesinde tıkanıklıkların nerede nasıl olabileceği konusunda önceden tahmin ve yorum yapabilmekteyiz. Bu sayede çalışmalara tecrübelerimiz ışığında başlayarak daha kısa sürede tıkanıklığın tespitinin ve en hızlı şekilde tıkanıklık açma hizmeti verilmesini sağlamaktayız.

Tıkanıklıklar genel itibariyle gider hatlarında oluşmaktadır. Gider hatlarından tıkanıklığın oluştuğu yerlerde genellikle benzerdir. Tıkanıklığın oluştuğu alanlar incelendiğinde tıkanıklıkların aslında boru eğiminin azaldığı boru çapının düştü dirsek gibi gider akarının zorlandığı yerlerde oluşmaktadır. Aynı zamanda tıkanıklıklar yalnızca gider hatlarında olmayıp sıcak su tesisatlarında yani ısıtma sistemlerinde de olabilmektedir. Bu durumların birçok sebebi olmaktadır.

                            

Kağıthane Tıkanıklık Açma – Tıkanıklık Neden Oluşur

Tıkanıklık oluştuğu yere göre farklılık göstermektedir. Tıkanıklığı nitelik anlamında farklılık göstermesinin yanı sıra oluşum sürecinde de farklılıklar bulunmaktadır. Gider hatlarındaki tıkanırsa insanların kullanım hatasından hem de imalat hatalarından kaynaklanabilir. Kalorifer hatlarında oluşan tıkanıklıklar genellikle sistem hatasından ya da imalat hatasından oluşmaktadır. Genellikle karşılaşılan tıkanıklık nedenleri;

  • Gider tesisatlarına bağlı olan lavabolarda yemek artıkları sabun artıkları ve benzeri makyaj artıklarının lavabo giderine kaçması ya da atılması zamanla tıkanıklık oluşmasına sebep olmaktadır.
  • Özellikle mutfaklarda bulaşık artıklarının çöp yerine lavaboya dökülmesi lavabo giderini doldurarak tıkanmasına neden olmaktadır.
  • Kişisel bakım sonrasında saç kılları sakal kılları nedeniyle gider hatlarının tıkanması görülmektedir.
  • Tuvalet giderlerine yoğun miktarda tuvalet kâğıdı atılması, bez, çocuk bezi, ıslak mendil gibi suda erimesi zor olan ya da suda hiç erimeyen malzemelerin tuvalet giderlerine atılması hatta inceldiği yerde ya da kireçlenme nedeniyle pürüzlerin oluştuğu yerlerde tıkanmasına sebep olmaktadır.
  • Metal borular da zaman içerisinde korozyon oluşumu nedeniyle daralma ve ilerleyen dönemlerde de tıkanmalar nadir olsa da görülebilmektedir.
  • Kalorifer tesisatlarında özellikle eski tiplerden kaloriferin yolluk olarak bakımının yapılmaması nedeniyle hat içerisinde tortu birikimi oluşmaktadır. Tortu birikiminin ilerlemesi nedeniyle kalorifer tesisatında da tıkanıklıklar oluşabilmektedir.
  • Hem kalorifer tesisatında hem de atık su hattında oluşacak göçükler nedeniyle borunun ezilmesi ve buna bağlı olarak da tıkanıklık oluşması da firmamızın karşılaşmış olduğu problemler arasında yer almaktadır.

                            

Kağıthane Tıkanıklık Açma ve Tespiti Nasıl Yapılır?

Rota Tesisat Kağıthane firmamız profesyonel olarak tanıklık açma hizmetleri sunmaktadır. Profesyonel olarak tıkanıklığını açılabilmesi için kırmadan dökmeden tıkanıklık tespit edilebilmesi gerekmektedir. Firmamız tıkanıklık oluşan hatlarda hızlı bir müdahaleyle tıkanıklığın tespit edilmesini sağlamaktadır. Firmamız evlerinizde ve iş yerlerinizde oluşan tıkanıklıklar da gelişmiş teknolojilerden faydalanarak tıkanıklık tespiti ve tıkanıklığın açılması konusunda faaliyetler yürütmektedir. Gider hatlarında özel geliştirilmiş görüntüleme cihazları sayesinde giderinizin tamamı görüntülenerek tıkanıklığa sebep olan durum anında tespit edilmektedir. Kalorifer tesisatlarında oluşan tıkanıklıklar el ile belirlenmeye çalışılmakta belirlenemediği durumlarda ise termal kameralar yardımı ile tespiti sağlanmaktadır.

                            

Kağıthane Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Tıkanıklığın oluştuğu alana göre firmamız tıkanıklık açma hizmeti yöntemlerini geliştirerek hatta zarar vermeden tıkanıklığın açılmasını sağlamaktadır. Tıkanıklığın niteliği bakımından açılmasında kullanılacak olan yöntemlerde uzman ekipler tarafından belirlenmektedir. Firmamız tıkanıklığın olması durumunda öncelikle tıkanıklıkta kaynaklanacak problemleri engellenebilmesi için tıkanıklığın oluştuğu yer itibariyle komşulara ya da tıkanıklıktan etkilenecek kişilere bilgilendirme yapılmalıdır. Bu bilgilendirme ile tıkalı olan hat kullanıma kapatılmalıdır.

                            

Kağıthane Kırmadan Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Rota Tesisat firmamız kırmadan tıkanıklık açma hizmeti için geliştirilmiş olan görüntüleme cihazlarından faydalanmaktadır. Gider hatlarındaki oluşan tıkanıklıkları tespit edilebilmesi için profesyonel ekiplerimiz gider içi tıkanıklık tespiti yapan kameralı robotlar ile detaylı olarak pimaş içi görüntüleme faaliyetleri yürütmektedir. Profesyonel ve alanında tecrübeli olan Kağıthane tesisatçı ustalarımız görüntüleme neticesinde iyi bir analiz yaparak tıkanıklığa sebep olan problemleri kısa süre içerisinde bulabilmektedir. Yine aynı robotik cihaz sayesinde ucuna takılan aparatlara entegre edilebildiği bir düzenek sayesinde tıkanıklık açılarak tıkanıklığa sebep olan malzemeler hattın ilerisine gitmesi engellenerek hattın dışına çıkarılmaktadır.

Tıkanıklık Tamir ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Hatta zarar vermemesi ve malzemenin hat dışına çıkarılabilmesi için uygulanan en yaygın yöntem kameralı robotlar ile tıkanıklık açma yöntemidir. Ancak bu yöntem dışında boru dışından müdahale ile yani çökmelere bağlı olarak yaşanmış olan tıkanıklıklar da farklı yöntemler kullanılmaktadır. Hattın yeri belirlenerek tıkanıklığın olduğu Pimaş boru tespit edilir. Pimaş borunun çıkarılabileceği kadar lokal bir alan kırılarak boru çıkarılır ve borunun yenisi yerine koyulur. Eğişim işlemi yapıldıktan sonra hattın İçerisi tekrardan kontrol edilerek tıkanıklığın giderilmiş olması durumunda kırılan yer yeniden tamir edilerek hiç işlem yapılmamış gibi problemsiz olarak teslim edilir.

                            

Kâğıthane Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan görüntülü robotlar oldukça maliyetli cihazlardır. Bu nedenle birçok firma tarafından bu cihazların temin edilmesi oldukça güçtür. Kâğıthane ve semtlerinde görüntülü tıkanıklık açma hizmeti veren sayılı firmalardan biri olan firmamız en gelişmiş görüntülü tıkanıklık açma robotları ile hizmet vermektedir. Firmamız bu nedenle en makul çözümleri sizlere en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Kırmadan dökmeden ve ekstra masraflar ödemeden tıkanıklık açma hizmeti almak için Kağıthane tıkanıklık açma firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın