Tıkanıklık Açma | Su Kaçağı Tespiti | Rota Tesisat

Anasayfa » Tıkanıklık Açma | Su Kaçağı Tespiti | Rota Tesisat

Tıkanıklık açma günümüz teknolojisi ile artık sorun olmaktan çıkıyor. Tıkanan lavabolar, tıkanan giderler gözünüzü korkutmasın. Uzman ekip ve teknolojik cihazlarla yaşanan tıkanıklık sorunları kısa sürede garantili olarak çözümlenmektedir. Rota Tesisat ekiplerimizden destek alarak tıkanıklık problemlerinizi çözebilir, kaliteli hizmetin farkını görebilirsiniz.

Tıkanıklık Nedir? Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklık sorunu sık yaşanan bir durumdur. Herkesin başına gelebilecek tıkanıklık problemleri günümüzde kolay şekillerde çözülebilmektedir. Tıkanıklıklar çoğunlukla banyo ve mutfakta karşımıza çıkmaktadır ve tıkanıklık sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Mutfakta sorun yaşayan kişiler genellikle lavabonun suyu çekmemesinde şikâyetçi olabilirler. Lavabo açıcı ürünler kullanılsa bile bazen çözüme ulaşılamamaktadır. Böyle durumlarda borularda sorun olduğu anlaşılmaktadır. Bu durum tamir gerektirir ve ertelenmemesi gerekir. Tıkanıklık sorunu sizin imkânlarınızla çözülmediğinde maddi ve manevi zararlar ortaya çıkabilir. Tıkanıklıklar ciddi bir sorun olarak görülmelidir. Zaman kaybedilmeden tıkanıklık açma desteği alınması önerilmektedir.

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma Nedir?

Borular ve Giderler Neden Tıkanır?

Boru ve giderler yaşam alanlarında temiz su, kirli su dolaşımını sağlayan sistemlerdir. Boru ve giderlerde zamanla kullanıma bağlı olarak tıkanıklık meydana gelir. Ara ara kullanılan lavabo tıkanıklığı açma kimyasalları zamanla borulara zarar verebilir. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı açma için kimyasal açıcıların kullanımını önermiyoruz. Tıkanıklık probleminin yaşanmaması için;

 • Gider ve boru tesisatları düzenli olarak uzman kişiler tarafından temizlenmelidir.
 • Evlerde kullanılana lavabolar, tuvalet veya tüm lavabo giderleri kullanımına özen gösterilmeli.
 • Lavabolardan yabancı ve katı cisimler atılmamalı. Gerekirse lavabo süzgeçleri kullanılmalı, atıkların giderlere kaçması önlenmeli.
 • Kimyasal lavabo ve tıkanıklık açıcı ürünler kullanımına dikkat edilmeli.
 • Tıkanıklık sorunu oluşumunda bilinçsiz müdahalelerden kaçınılmalı.
 • Kağıt, peçete, bez, ped gibi cisimler giderlere bırakılmamalı. Tuvalet açma kimyasal ürünleri sık kullanılmamalıdır.
 • Mutfak lavabolarından yağ atıkları kesinlikle dökülmemeli, yağ atıkları çöplere atılmalıdır. Mutfak tıkanıklığı açma çalışmalarında en sık rastlanılan tıkanıklık sebebi yağ atıklarıdır. 

Tıkanıklık Açma – Kırmadan Tıkanıklık Açma – Robotla Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma günümüzde kameralı tıkanıklık açma cihazları ve uzman kişiler tarafından kırmadan tıkanıklık açma çalışmaları yapılmaktadır. Tıkanıklık hem kirli hem de pis su borularında oluşturabilmektedir. Profesyonel kameralar yardımı ile noktasal tıkanıklık tespiti yapılır ve tıkanıklığı en kolay, en doğru şekilde açmaktadır. Tıkanıklık genel olarak iki şekilde görülür.

 • Gider Borusu Tıkanıklığı
 • Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı.

Boruda oluşan tıkanıklıkların sorunu tesisat kaynaklı olabilmektedir. Bu durum kameralı sistemler sayesinde kolaylıkla tespit edilebilir. Yapılan tıkanıklık keşfi sonucunda bir tanı konularak tıkanıklık çözüm yöntemleri belirlenir ve tamir işlemi başlar. Tıkanıklık açma işleminde genel olarak robotla tıkanıklık açma yöntemi kullanılır.

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Kırmadan boru tıkanıklık açma günümüzde teknolojik aletler ve profesyonel tıkanıklık açma firmaları tarafından yapılmaktadır. Boru tıkanıklığı hem kirli hem de pis su borularını oluşturabilmektedir. Kameralar ve teknolojik aletler artık tıkanıklığı en kolay ve en doğru şekilde açmaya yaramaktadır. Boru ve giderlerde oluşan tıkanıklığın sebepleri çoktur. Klozet tıkanıklık açma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılır. Boruda meydana gelen tıkanıklıkların sorunu tesisat kaynaklı olabildiği gibi başka sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Bu durum kameralı gider görüntüleme cihazları ile tespitte anlaşılır.

Tıkanıklık Açma

Boru Tıkanıklık Açma

Kameralar sayesinde kırmadan tıkanıklık açma işlemi mümkündür. İnce bir boru yardımıyla sorun olan yere kameralarla gözlem yapılmaktadır. Tıkanıklık açma, kırma işlemi olmadan gerçekleştiği için daha fazla maddi hasar yaratmamaktadır. Hızlı ve kolay bir işlemdir. Yapılan tespit sonucunda tanı konulur ve ev sahibi ile çözüm yolları konuşulur. Sonrasında tamir edilerek boruların tıkanıklığı açılmış olur. Uyarılması gereken bir durum vardır. Kullanımların daha dikkatli olması gereklidir. Aksi durumda sorun yeniden tekrarlanabilir.

Boru Tıkanıklık Açma Çeşitleri ve Yapılan İşlemler

Tıkanıklık açma sorunları ve buna dair ilgili çalışmalar uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Tıkanıklık çeşitleri farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu durumu çözmek için hem yorucu olmayan hem de hızlı işlemler uygulanmaktadır. Tıkanıklık açan firmalar kameralar ile kırmadan tıkanıklık açma işlemi yapabilmektedir. İstanbul tıkanıklık açma hizmetleri müşterileri mutlu ve memnun etmektedir.

Boru tıkanıklık çeşitleri şunlardır:

 • Atık-kirli gider borusundaki tıkanıklığı açma
 • Yağmur suyunun birikmesiyle oluşan tıkanıklığı makine ile açma
 • Tuvalet gider borusu tıkanıklığı çalışmaları
 • Lavabo borusunun tıkanması
 • Banyoda meydana gelen gider borusu tıkanıklığı
 • Banyo yer süzgeci tıkanıklığı
 • Klozet borusu tıkanıklığı ve kırmadan açma hizmeti
 • Kanal borularının tıkanması, kırmadan açma hizmeti
 • Kanalizasyon borusu tıkanıklığı ve kamera ile görüntüleme hizmeti
 • Makine kullanarak boru tıkanıklığını açma ve çözüm odaklı yaklaşımın belirlenmesi
 • Kullanılan cihazlarda tıkanan borunun tespiti
 • Borunun neresinde tıkanıklık olduğunu kırmadan tespit etme
 • Sürekli tekrarlanan tıkanıklıkların kaynağını tespit etme ve çözüm yollarını bulma

Kırmadan Lavabo Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemleri haftanın her günü ve her saati hizmeti verilebilen bir uygulamadır. Lavabo tıkanmaları hijyen ve koku bakımından da olumsuz durumlara neden olabilmektedir. Verilen hizmetler uzman ve deneyimli İstanbul tesisatçı ekipleri tarafından oldukça hızlı şekilde tamamlanabilmektedir. Kurumsal ve güvenilir olan tıkanıklık açma hizmeti veren firmalar tarafından alınacak hizmetler son derece önemlidir. Çünkü sıradan yapılan bakımlar ya da tıkanıklık açma işlemleri geçici çözümler sunma riski taşımaktadır.

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma Servisi

Özellikle kimyasal açıcıların kullanılması lavabo gider ve borularına zarar vermektedir. Bu nedenle profesyonel ekiplerin kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerinden yararlanmakta fayda vardır. Ayrıca yapılan özel su sızıntısı tespit etme ve kırmadan tıkanıklık açma işlemleri uygulandıktan sonra tazyikli su ile boruların ve giderlerin içerisi tamamen temizlenir. Özellikle mutfak lavabolarında yağlanma sorunları oldukça sık yaşanmaktadır. Tazyikli su ile yapılan temizleme işlemi hem atıkların hem de yağlı alanların tamamen temizlenmesini sağlamaktadır. Çok sayıda ev ya da iş yerinde yaşanması muhtemel olan lavabo tıkanması sorunları gelişen teknoloji sayesinde İstanbul lavabo açma işlemleri ile kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir.


İstanbul Su Kaçağı Tespiti ve Tıkanıklık Açma

Tesisat sistemleri zamanla aşınabilir ya da yetersiz alt yapılar nedeni ile hasarlar neticesinde sorunlar yaşatabilmektedir. Tesisatta su kaçağı olduğunu anlamak her zaman mümkün olmayabilir. Kombi, kalorifer, mutfak ve banyo giderleri tesisat sistemleri ile bağlantılı sorunlara yol açabilmektedir. Su kaçakları tesisat ya da tıkanmalarla tetiklenebilir ve hatta çok daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Çok sayıda ev ya da iş yerinde yaşanan su kaçağı sorunları neticesinde su kaçağı tespiti ekiplerinden yardım alabilmek mümkündür.

Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Tespiti ve Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Nedenleri

Su kaçakları ya da sızdırmalar hemen her ev ve iş yerinde yaşanması muhtemel olan problemlerdir. Tıkanmaların en sık yaşanma nedenlerinden biri de kimyasal lavabo ve gider açma ürünleridir. Tıkanıklık açma amaçlı kullanılan çok sayıda ürün zamanla tesisat sistemlerinde aşınmalara ve dolayısı ile de sızdırma ve su kaçaklarına neden olabilmektedir. Tıkanmaların yaşanması kullanım hataları, eskiyen tesisat sistemi ve alt yapı sistemi nedenli de olabilmektedir.

Bu nedenle kullanımına dikkat edilen giderler, düzenli olarak yapılacak olan bakım ve temizlikler neticesinde su kaçağı yaşanma risklerinin de önüne geçilmiş olmaktadır. Acil su kaçağı servisi her bölgeye ve günün her saati ulaştırılan bir hizmettir. Kırmadan kameralı su kaçağı tespiti yapılabilen ekiplerimiz, su kaçağına neden olan hasarları oldukça pratik bir biçimde çözümlemektedir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tıkanıklık Açma Fiyatları

Su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işlemi gelişen teknoloji ile yeni cihazlar kullanılarak kolaylıkla ve tam olarak sorunun yaşandığı noktayı saptayabilme olanağı sunmaktadır. Gelişen cihazlar ile kırmadan tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti hizmetleri ile oldukça pratik ve kısa süre içerisinde tespit ve onarım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Uygun tesisat sistemleri fiyatları için firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Tıkanıklık açma fiyatı ve su kaçak tespit fiyat bilgileri ekiplerimiz tarafından ortalama ücretler sizlere bildirilir. Ancak yapılacak olan işlemler tesisat ekiplerimiz tarafından net olarak belirlendikten sonra net fiyat bilgisi söylenir.

Tesisat Sistemleri firmamız Türkiye’nin en seçkin firmaları arasında yer almaktadır. Teknolojik cihazlara yaptığı yatırımlar sayesinde müşteri memnuniyetini artıracak çalışmalara imza atılmaktayız. İstanbul genelinde detaylı olarak tesisat problemleriniz araştırılmakta, profesyonel olarak çözümler geliştirilmektedir. Yeni ve sürekli olarak gelişen teknolojik cihazlar sayesinde en büyük sorunlarınız dahi İstanbul kırmadan tıkanıklık açma, kirletmeden ve evinize zarar vermeden tadilatı yapılarak birçok masraftan kısa sürede kurtulmanız sağlanmaktadır. Sizde teknolojik cihaz ve profesyonel ekiplerimiz sayesinde memnun kalabileceğiniz bir hizmetten yararlanarak kaliteli hizmet tecrübesi kazanabilirsiniz. Üstelik 7/24 tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti, tüm tesisat tıkanıklık açma hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim numaralarımızla firmamızla  iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?