Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti – 7/24 Su Kaçak Servisi

Anasayfa » Gaziosmanpaşa » Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti – 7/24 Su Kaçak Servisi

                            

Bina, konut ve yapılarda oluşan su sızıntısı için Gaziosmanpaşa su kaçağı tespiti servisi hizmet vermektedir. Kırmadan su kaçağı bulma teknolojik cihazlarla yapılarak müşteri mağduriyetleri giderilir. 7/24 cihazla su kaçağı bulma çalışması için 0537 787 72 18 numaralı telefonlardan firmamıza ulaşabilirsiniz.

                            

Su Kaçağı Bulma Hizmetleri

Su kaçağı problemleri dünyanın her yerinde çeşitli sebeplerden dolayı insanlara büyük rahatsızlık vermektedir. Yaşam alanları başta olmak üzere işyerlerinde fabrikalarda ve hatta birçok yerde su kaçağı yaşanabilmektedir. Bu su kaçakları hem insan konforunu hem de binaların sağlamlıklarını tehdit etmektedir.

                            

Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçağının oluştuğu yerde ise yapının özelliğine ve su kaçağını miktarına göre farklı reaksiyondan farklı belirtiler bulunmaktadır. Oluştuğu hattan metrelerce veya katlarca uzakta dahi beliren su kaçakları bulunmaktadır. Bu yönüyle kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek günümüz teknolojileri ile ancak mümkündür. Duvar ve tavanlarda oluşan nemlenme veya ıslak duvarlar su kaçağı belirtisidir. Yüksek gelen su faturaları, su açık değilken dönen su sayaçları, sızıntı olan bölgenin diğer komşu dairelerden çıkması gibi durumlar su sızıntısı belirtileri arasındadır.

                            

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojileri kullanılmadan su kaçağı tespiti yapabilmek kırım yapmayı ve bu nedenle de yüksek maliyetlere sebep olmayı gerektirmektedir. Günümüzde teknolojik su kaçağı cihazları sayesinde kırımları yapmadan kaçak olan hattın kaçak yerinden başka alanlara müdahale etmeden hem hızlı hem de pratik bir şekilde kaçak tespiti yapılabilmektedir.

Firmamız tüm İstanbul’da olduğu gibi Gaziosmanpaşa ve semtlerinde teknolojik cihazları ile kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Firmamız Fevzi Çakmak, Gaziosmanpaşa, Küçükköy, Yıldıztabya semtlerine hizmetlerini eksiksiz olarak 7/24 çalışma prensibi ile ulaştırmaktadır. Bu sayede Gaziosmanpaşa ve tüm semtlerine, Gaziosmanpaşa mahallelerine tesisat konusunda her türlü hizmet garantili olarak ulaştırılmaktadır. Tüm tesisat hizmetlerimiz firmamız tarafından garantilidir.

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

                            

Su Kaçağı Çeşitleri

Evlerde, iş yeri olarak kullanılan yapı alanlarında birçok farklı tesisat türü kullanılmaktadır. Bu farklılıklar nedeniyle fazlaca su kaçağı türleri oluşabilmektedir. Tesisat sistemlerinin konumları ve işlemleri farklı olsa da sistemlerinde oluşabilecek olan su kaçağı farklı belirtilerle yaşam alanlarınızda kendini gösterebilir. Su kaçağı çeşitleri su kaçağının oluştuğu hatta göre farklılık taşımaktadır.

  • Atık su hattı su kaçağı
  • Kalorifer hattı su kaçağı hattı
  • Temiz su hattı su kaçağı
  • Yangın sistemi su kaçağı
  • Çatı ve yağmur olukları

su kaçağı çeşitlerinden bazılarıdır. Borulardaki tahriplerden delinmelerden veya ek yerlerindeki zafiyetlerden kaynaklanan birçok kaçak türü oluşabilmektedir. Teknolojik cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız su kaçağı hangi tesisatta ya da hangi alanda olursa olsun profesyonel ve tecrübeli ekiplerimiz sayesinde kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır.

Su Kaçağı Nedenleri Nelerdir?

Yaşam alanlarımızda ki su tesisatları yapım aşamasında uzman bir işçilikle döşenmez ise su kaçaklarına sebebiyet verebilir. Burada kaliteli malzeme seçiminde malzemeleri deforme olmuş olanların kullanılmasına kadar birçok sebep su kaçağına neden olabilir. Alanında yeterli ustaların kullanılmaması nedeniyle ek yerlerindeki contaların gerektiği gibi koyulmaması eklerin ısıtma makinesi ile yeteri kadar ısıtılmadan yapıştırmaya çalışılması veya hatlara kaldıramayacakları eğimlerin verilmesi zaman içerisinde boruların deforme olarak su kaçağına sebep vermesine neden olur. Yine özellikle gider hatlarında eğim faktörü gerektiği gibi uygulanmazsa boru içerisinde su birikintisi oluşabilir ve bu su birikintisi zamanla tıkanıklığa ve conta yerlerinden su kaçaklarına sebebiyet verebilir. Firmamızın sıklıkla karşılaştığı diğer bir durum ise eski metal borularda korozyon etkisi ile metallerin yıpranması ve hattın basıncına dayanamayarak patlamasıdır. Bu durum yeni hatlar için de geçerli olup yeni hatlarda kaliteli PVC boru kullanılmaması nedeniyle basınca dayanamayıp patlama durumları oluşmaktadır. Kalorifer tesisatlarında ve temiz su tesisatlarında imalata dayalı ya da özellikle kalorifer tesisatlarında temizleme maksatlı kimyasal malzemelerin kullanılması hattı tahrip edip delinmelere sebep olmaktadır. Bu nedenle de su kaçağı problemleri göstermektedir.

                            

Yalnızca kalorifer tesisatı gider hatları veya temiz su tesisatlarının su kaçağı oluşmaz. Aynı zamanda gelişmiş teknolojilerle iman edilmiş olan yeni sistem yaşam alanlarında yangın tedbirleri kapsamında yangın müdahale sistemleri oluşturulmaktadır. Bu hatlarda 7/24 hazır hale bulunmaktadır. Metal hatları kaynaklarından ve imalat sırasında kullanılan Elektronik tıpalarda oluşabilecek bir arıza veya zafiyet su kaçağına sebep olabilir. Yine özellikle kış aylarında yağmur ve karların çok olması nedeniyle çatı bölümlerinde izolasyon zafiyetinden kaynaklı kaçaklar oluşabilir. Çatılarda oluşabileceği gibi çatıların yağmur olukları ile suyu aşağıya vermeye yarayan sistemlerinde de su kaçakları oluşabilir.

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları oluştuğu yerde çoğu zaman belirti gösterir. Ancak betonarmenin yapısı ve suyun sıvı özelliği nedeniyle kimi zaman su kaçakları oluştuğu yerden farklı yerlerde ortaya çıkabilir. Bu ise su kaçağı konusunda uzman olmayan kişilerin aldandığı bir durumdur. İlkel metotlar kullanılarak su kaçağı tespiti yapabilmek bu durumlarda oldukça sakıncalıdır. Zira su kaçağının belirti gösterdiği yerde kırım yaparak su kaçağını bulmaya çalışmak kimi zaman nedensiz yere bir üst katımızda veya yan komşunuzdan kaynaklı su kaçağını boş yere kendi evinizde aramanıza neden olabilir. Bu gereksiz kırımlardan dolayı hem yüklü miktarlarda maddi zarara hem de fazlaca emek harcamanıza neden olabilir. Bu nedenle kırmadan su kaçağı tespiti yapan profesyonel firmalardan yardım almanız en doğrusudur.

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

                            

Gaziosmanpaşa Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti için kullanmış olduğu yöntemlerden biri görüntülü su kaçağı tespitidir. Gider hatlarına kameralı robotik cihazlar yardımı ile tarama faaliyetleri müdahalesinde bulunur. Firmamız profesyonel ve alanında tecrübeli çalışanları sayesinde atık su giderleri detaylı olarak incelenmekte ve detaylı analizler yapılarak su kaçağı %100 doğru olarak tespit edilir. Su kaçağında müşterinin maddi kayıplara uğramadan en az zararla kurtulabilmesi için teknolojik çözümler sunulur.  

Akustik Dinleme ve Termal Kamara İle Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarında veya yangın hatlarında oluşan su kaçağı problemlerinden en küçük sesleri dahi büyüterek duyulabilir hale getiren akustik cihazlar yardımı ile kısa sürede Gaziosmanpaşa su kaçağı tespiti yapabilmek mümkündür. Öncelikle temiz su hattının basıncı arttırarak su kaçağından kaynaklı olarak çıkan sesin yükselmesini sağlamaktadır. Sonrasında sesin tespitinin sağlanarak belirli bir alanda kırım işlemi yapıp hattın tamir edilmesini sağlamaktadır. Firmamız çatı izolasyonlarından kaynaklı ya da yağmur suya hattından kaynaklı kaçaklarda hizmet vermektedir.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın